Profile cover photo
Profile photo
GEOLAB. Paweł Szkurłat
About
Posts

Post has attachment
Prezentacja najnowszej wersji płyty statycznej VSS z pełną rejestracją elektroniczną całego przebiegu badania, zarówno jeśli chodzi o osiadania jak i zadawane wartości obciążenia.
W pełni zgodna z aktualnymi wymaganiami normy DIN 18 134 oraz kompatybilna z polskimi wymaganiami branżowymi.
Add a comment...

Post has attachment
W tym roku świętujemy 25-lecie firmy HMP Magdeburger GmbH, producenta płyt dynamicznych HMP LFG oraz płyt statycznych HMP PDG.
Z okazji tego jubileuszu, na Targach Budownictwa Drogowego w Kielcach AUTOSTRADA POLSKA 2015 - gdzie prezentowaliśmy jak co roku naszą ofertę - czekała na nas miła niespodzianka podczas wieczornej gali i mieliśmy przyjemność odebrać nagrodę jubileuszową dla naszego partnera.
Dziękujemy serdecznie !
PhotoPhotoPhoto
2015-06-03
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
SZKOLENIE i PREZENTACJA SPRZĘTU DLA GDDKiA
 
Na zaproszenie Departamentu Technologii Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w dniach 06-08.05.2015 r. uczestniczyliśmy w warsztatach ze wzmacniania podłoża gruntowego dla potrzeb infrastruktury Drogowej, prezentując techniki badawcze oraz używany w tym celu sprzętu geotechniczny.
Szkolenie objete było patronatem z ramienia Państwowego Instytu Geologicznego, przez Panią dr. Edytę Majer.
 
Szkolenie otworzył dyrektor Departamentu Technologii GDDKiA Wacław Michalski. Udział w szkoleniu wzięło kilkudziesięciu pracowników ze wszystkich 16 Oddziałów GDDKiA oraz Departamentu Technologii z Centrali GDDKiA.
W czasie kilkugodzinnych warsztatów , omówiliśmy szczegółówo od strony teoretyczno – praktycznej:
sprzęt do badań gruntu, wierceń geologicznych i sondowań dynamicznych
techniki poboru próbek i badań in-situ
Następnie odbył się w terenie pokaz sprzętu do badań gruntów.  Dzięki temu uczestnicy szkolenia mogli lepiej poznać działanie poszczególnych urządzeń od strony praktycznej.
Uczestnicy szkolenia mogli przyjrzeć się bliżej konstrukcji i działaniu oferowanych przez nas płyt dynamicznych HMP LFG, płyty VSS do oceny parametrów geotechnicznych podłoża oraz poznać różne typy próbników do poboru gruntów,  rodzaje penetrometrów do wierceń ręcznych a także końcówek do badania wytrzymałości na ścinanie, stosowanych przy sondowania dynamicznych. Zaprezentowaliśmy także nowoczesną wyciągarkę hydrauliczną ułatwiającą wyciąganie z podłoża żerdzi oraz próbników w czasie badań terenowych.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-06-03
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
 Jako co roku będziemy prezentować naszą ofertę oraz sprzęt.
Zapraszamy na nasze stoisko w głównej hali targowej, stoisko E55.
Będzie nam bardzo miło gościć Państwa.
DO ZOBACZENIA !
Add a comment...

Post has attachment
Uznawane za najbardziej trwałe i niezawodne płyty dynamiczne HMP LFG, już ponad 13 lat służą użytkownikom w Polsce.
Pierwsze egzemplarze sprzedane w latach 2000-2001 po dziś dzień są w użyciu u naszych klientów. Dzięki regularnemu serwisowi oraz kalibracji mogą z powodzeniem i dużą precyzją pomagać w badaniu nośności podłoża na placach budów na terenie całego kraju.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Miło mi poinformować , że na prestiżowych targach geotechnicznych oraz sprzętu wiertniczego GEOFLUID 2014 w Piacenzy, została zaprezentowana najnowsza w pełni zautomatyzowana wersja sondy statycznej CPT (CPTU) .
Zastosowane rozwiązania techniczne oraz komfort użytkowania stawia to urządzenie w absolutnej czołówce na rynku.
Zapytaj nas o szczegółową ofertę !
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded