Profile cover photo
Profile photo
Günhan ÖZMEN
84 followers
84 followers
About
Günhan's posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has shared content

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Şirketlerde Trend Topic Etkinlikler… Peki İnsan Ruhu?

Günümüz şirketlerinin çalışan eğlence mantığını derinlemesine incelediğimizde, birkaç özverili yöneticinin elindeki imkan doğrultusunda ekibini Cuma akşamı götürebileceği mekan ararken yada şirket sahibinin bir mekan,otel vb. kiralayıp (genellikle aile şirketlerinde olur ki çoğu şirket büyük gözükse de o kafayla yönetilir) hiçbir vasıf taşımayan adına şarkıcı , sanatçı diye nitelendirdiği tv de görüp ne yaptığına , insan ruhuna karşı ne üretebildiğine bakmadan (genellikle kadın sanatçı tercih sebebidir:) ) birilerine para harcayıp getirmeyi ego tatmini sayan  kişilerin yapabildiği etkinliklerle sınırlı olduğunu görüyoruz. Şirket sahibinin yaptığı şekil ise o kadar sanatçı getirdik, çalışanlara hadi gelin toplanıp burada eğlenin(sanki o kdr insan nasıl eğlenmesi gerektiğini bilmiyor gibi) bakışları ile etrafa bakması ise oldukça trajikomiktir. O genç insanların ruh ve eğlence yapısını anlamadığı gibi bu kafada ki vizyon, üç kez daha dünyaya gelip gitse idrak edemeyecektir.

Herkesin birbirinin işine,  bilgisi,birikimi ve yeteneği olmadan fütürsuzca karışabildiği bu dönemde ise birinin çıkıp yöneticilere her şeyden anlamanıza gerek yok, işini en iyi yapan insanları uyum içerisinde tutmanız yeterli demesi gerekli. Zamanında bunu çok güzel uygulayan Sn.Akın Öngör ve bir elin parmağını geçmeyen yöneticiler dışında henüz rastlamadık maalesef yada ben tanışma şerefine erişemedim. :)

Yine Akın Öngör’ün liderlik söyleşisinde başarının tek anahtarının motivasyon olduğunu duymuştum.

Genel bütçe planlaması içerisinde İk Direktörüne şirketi motive etsin diye kuş kadar bütçe tahsis edip,parayı hamuduyla çalışanların üzerinden götüren patronlara tavsiyemiz ise Avrupa ya gittiklerinde en iyi restoranı aramak yerine, şirket çalışan motivasyonuna önem veren bir şirket bulup ziyaret etmeleri olacaktır.

Dostlar Alışverişte Görsün Etkinlik Mantığı !

Bu kısımda; Tiyatro,sinema vb. etkinlik toplulukları oluşturulmaya çalışılır yada şirket içerisinde müzik aleti çalabilen birkaç yetenekli kişinin oluşturduğu müzik grubuyla yetinilen işler ortaya çıkar. 
Peki diğer insanların etkin bir şekilde katılabildiği kalabalık etkinliklere neden çok rastlayamıyoruz? 

Sebebi çok nettir… İlgili yetkilinin vizyonu,görmüşlüğü ve her şeyden anlamaya çalışması ile sınırlıdır.

Koskoca orkestranın ortasında ,  ve sahnede koro ile birlikte yaklaşık 60 kişiyi sevk ve idare eden insana ne denir? :) (Okurken hemen cevapladınız ve eee şef denir)

Tr’nin önde gelen şirketlerinin birinde yaptığım bir toplantı sırasında bir yöneticiden şöyle bir soru almıştım.  Soru şu şekilde geldi ; “Çok güzel bir konserdi ama sahnede siz ne yapıyordunuz?” 
O anda bi arkadaşa bakıp çıkacaktım demek geldi içimden. :)

Günün sonunda İş’te Koro projesi  Harvard Business School’da doktora tezi konusu oluyor.  Çok değişik gelmiş . :) Değişik gelmeli zaten biz sanatçılar ve enstrumanistler bu işe bir ömür vakfediyor , başka alemlerden aldığımız tüm sinerjiyi nefes aldığımız zaman içerisinde diğer insanlara aktarmaya çalışıyoruz.

Güzel etkinliklerde tüm çalışanları görmek hep birlikte olmak dileğiyle,

Sevgiler…

Yazan

Titanik batarken çalmaya devam eden orkestrada müzisyen…
Photo

Post has attachment
Sendromsuz Pazartesi Zirvesi'nde Neler Oldu? Tamamı yakında...

https://youtu.be/5ge-l1AiCPE

Post has attachment
SENDROMSUZ PAZARTESİ ZİRVESİ- 2015 den kalanlar... 🎤🎶🎷🎻👏🙏
Photo
Wait while more posts are being loaded