Profile cover photo
Profile photo
Fundacja HerStory
1 follower -
Herstorie, historia mówiona, antydyskryminacja, prawa człowieka, gender studies.
Herstorie, historia mówiona, antydyskryminacja, prawa człowieka, gender studies.

1 follower
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Inicjatywa ‪#‎BubblesBeyounBorders‬ powstała w 2014 roku, a w tym wydarzenia odbyły się już w Polsce dzięki Akademii Treningu WenDo! Inicjatywa nawiązuje do uprowadzenia nigeryjskich dziewcząt przez organizację terrorystyczną Boko Haram, która sprzeciwia się edukacji dziewcząt. Od tej pory w różnych miejscach świata powstają wydarzenia wyrażające sprzeciw wobec dyskryminacji ze względu na płeć, w których każda osoba może wziąc udział oraz zrobić sobie zdjęcie z postanowieniem dobrej zmiany na rzecz praw dziewcząt i kobiet. Więcej zdjęć i informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/BankiPonadGranicami?fref=ts

fot. L. Bielska
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-08-25
19 Photos - View album

Post has attachment
Dziękujemy Fundacji Sempre a Frente i wspaniałej młodzieży z Gruzji za popołudnie spędzone wspólnie na eksplorowaniu lubelskich ulic śladami przedwojennej społeczności żydowskiej!

Post has attachment
Zapraszamy do udziału w warsztatach Akademii Herstorii!
Szukamy 10 osób pasjonujących się nowymi szlakami herstorycznymi/historycznymi Lublina, herstorią/historią mówioną i związanymi z tym zagadnieniami.
Na zgłoszenia czekamy do 10/08/2015. Aplikuj już dziś korzystając z formularza:
https://docs.google.com/forms/d/1vJHSvNCr6ltFDbiS2cFZNhlVBNLt6McuRoYByqfOIzQ/viewform
Warsztaty planowane się pod koniec sierpnia 2015 r. i są częścią projektu „(Nie)znane herstorie Lublina – artystyczne i kulturowe szlaki lublinianek" realizowanego przez Fundację HerStory, przy finansowym wsparciu UM Lublin. Więcej na temat Lubelskich Szlaków Herstorycznych oraz projektu można znaleźć na Facebooku oraz stronie Fundacji www.fundacjaherstory.org w zakładce Projekty.
Photo

Post has attachment
Zapraszamy na stronę naszego nowego projektu! Już w lipcu w Lublinie wystartowały Lubelskie Szlaki Herstoryczne :)

Post has attachment
Dziękujemy Fundacji Sempre a Frente oraz wszystkim uczestniczkom i uczestnikom Szkoły Polonijnych Liderów Lokalnych z Żytomierza za wspaniały, produktywny i inspirujący pierwszy weekend lipca!

Post has attachment
Są już podręczniki do przeciwdziałania mowie nienawiści w sieci, dziękujemy Fundacji im. S. Batorego!
Photo

Post has attachment
Tak ważna sprawa każdej i każdego z nas już wkrótce na wielkim ekranie!

Post has attachment
Zapraszamy do niezwykłej międzynarodowej inicjatywy równościowej, która w tym roku odbędzie się też w Polsce (Kraków - Akademia Treningu WenDo, Fundacja Autonomia, Gdańsk - Tolerado Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT).

Post has attachment
13 czerwca 2015 roku miałam przyjemność na zaproszenie Sławka Nowodworskiego z DoorToPoland oprowadzać i opowiadać o przedwojennym Krasnymstawie oraz mieszkającej tam społeczności żydowskiej. Z Argentyny przyjechały pani Alejandra Swan oraz Roxana Sztemberg - potomkini krasnostawskich Żydów, którzy wyemigrowali w latach 30. do Argentyny. Razem ze Sławkiem od ponad tygodnia poszukujemy wszelkich informacji na temat rodziny Sztemberg, Rozenkranz/Rosenkranz i Hochman z Krasnegostawu i okolic. Udało nam się nieco ustalić, ale wciąż jest więcej pytań niż odpowiedzi. HerStory dołoży zatem jak najwięcej starań by odnaleźć historię rodziny pani Roxany, dla której przyjazd od Polski i do miasta jej przodków był poruszającym wydarzeniem. Specjalne podziękowania kierujemy dla Konrada Grocheckiego z Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, który towarzyszył nam, wspierał merytorycznie oraz zaprosił do Muzeum. Dziękujemy też Sławkowi za możliwość pomocy i przekazania wiedzy paniom Roxanie i Alejandrze!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-06-12
8 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded