Profile

Cover photo
مجله تناسب اندام فیت شیپ
634 followers|69,024 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

 
رژیم های بسیار محدود (کمتر از ۸۰۰ کالری) می توانند خطرات زیر را برای این افراد در پی داشته باشند:

کم آبی بدن
فقر مواد معدنی و ویتامین ها
ضعف بدنی
بیماری های کلیوی و عفونت آن
قاعدگی نامنظم (برای زنان)
سنگ کیسه صفرا
و حتی مرگ ناگهانی

بیشتر بخوانید در: https://goo.gl/ClaUlQ
 ·  Translate
آیا کم خوردن به هر میزان سبب لاغری می شود؟ چقدر بخوریم لاغر شویم؟ به چه میزان کالری برای رژیم لاغری خود نیاز داریم؟ این سوالات را در این مطلب بررسی می کنیم.
4
Add a comment...
 
تند غذا خوردن و عدم جویدن غذا سبب می شود مغز دستور سیری را دیرتر ارسال کند و شما در همان فاصله مقدار زیادی غذای مازاد بر نیاز خود را مصرف کنید و همین کالری اضافی سبب افزایش وزن شما می شود.

همچنین می توان گفت در سیستم گوارشی نقش اصلی در خرد کردن غذا به عهده ی دهان می باشد. غذایی که خوب جویده نشده باشد در ادامه ی مسیر لوله های گوارشی فرایند هضم را به خوبی طی نمی کند.

نحوه غذا خوردن نشانه ی شخصیت شماست! آرام و جویده جویده غذا بخورید.

@fitshapeir- فیت شیپ
www.fitshape.ir | دریافت برنامه تمرینی و غذایی و انتخاب تیم شخصی
 ·  Translate
5
Mtna news's profile photo
 
عالی فیت شیپ تبریک بابت ایندکس گوگل :)
اولین وبهترین باشگاه مجازی تناسب اندام
 ·  Translate
Add a comment...
 
اگر با مشکل بی خوابی دست و پنجه نرم می کنید بهتر از چند دلیل عامل تاثیر گذار آن را بشناسید:

1) کافئین و بی خوابی: کافئین فقط در قهوه نیست، در چای و شکلات نیز وجود دارد. زمانی که به عصر نزدیک می شوید مصرف چای، قهوه و شکلات را کاهش دهید تا کافئین آن باعث بی خوابی شب شما نشود.

2) سیگار مانند قهوه عمل می کند: نیکوتین نیز مانند کافئین محرک است و مواد محرک مخل خواب شما هستند. سیگار را آرام آرام و یا تحت نظر مشاور روان شناسی کنار بگذارید.

3) ذهن خود را آزاد کنید: ۲ الی ۳ ساعت قبل از خواب، کار و هرگونه صحبت های مشاجره ای یا استرس زا را کنار بگذارید. ۱ ساعت قبل از خواب را می توان به مطالعه مسائل آرامش بخش، گوش کردن موسیقی و یا دوش آب گرم اختصاص داد. حتی ۱۰ دقیقه آرامش تفاوت ایجاد خواهد کرد.

4) قرص خواب کنار بگذارید: به جز در مواقعی که پزشک شما دستور مصرف قرصی را می دهد، از مصرف هر قرصی از جمله قرص خواب ممانعت کنید. قرص های خواب می توانند تبدیل به یک عادت شوند و عوارض جانبی بسیاری را برای شما ایجاد کنند.

@fitshapeir- فیت شیپ
www.fitshape.ir | دریافت برنامه تمرینی و غذایی و انتخاب تیم شخصی
 ·  Translate
7
Add a comment...
 
معراج کلهری؛ دانشجوی علوم ورزش دانشگاه تهران، عضو انجمن پزشکی ورزشی ایران و قهرمان چندین دوره مسابقات شنا و واترپلو ایران است و سابقه همکاری موفق زیادی با کلینیک های پزشکی ورزشی داشته است. وی دارای چندین مقاله بین المللی ISI و مدرک علمی بدنسازی پیشرفته از پژوهشگاه تربیت بدنی و دانشگاه باسک اسپانیا است.

تجربه بالای معراج کلهری در نقش قهرمان و کسب چندین عنوان قهرمانی شنا و واترپلو در سطح ملی و در نقش مربی شنا در سطوح قهرمانی و حرفه ای و همچنین مطالعات و پژوهش های وی در زمینه بدنسازی و علم تمرین وی را به یکی از مربیان خاص رشته تخصصی خود تبدیل کرده است.

برای دریافت برنامه تمرینی و مشاوره تخصصی از معراج کلهری هم اکنون در باشگاه مجازی فیت شیپ ثبت نام کنید و وی را به تیمتان اضافه کنید.

@fitshapeir- فیت شیپ
www.fitshape.ir | دریافت برنامه تمرینی و غذایی و انتخاب تیم شخصی
 ·  Translate
6
Add a comment...
 
آیا کم خوردن به هر میزان سبب لاغری می شود؟

اگر در مطالب قبلی همراه فیت شیپ بوده باشید و مطلب “بهترین راه کاهش وزن” را خوانده باشید، قطعا با نوع صحیح رژیم های غذایی آشنا شده و می دانید که کلید لاغر شدن دریافت انرژی کمتر از حد مصرف است اما رژیم های سفت و سخت که به صورت افراطی انرژی دریافتی را کاهش می دهند راهکار مناسبی جهت لاغری نیستند.

چرا که این گونه رژیم ها علاوه بر عوارضی که برای سلامتی شما ایجاد خواهند کرد، نتیجه ی مطلوبی برای شما در پی نخواهند داشت.

در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که رژیم های غذایی ما از نظر میزان انرژی چگونه باید باشند. هدف از این آموزش ها و مقالات این نیست که تمامی افراد بدون تخصص و علم کافی برای خود برنامه کاهش وزن تنظیم کنند، بلکه هدف این است که بتوانند در انتخاب متخصص تغذیه خود بهتر عمل کرده و میزان علمی بودن رژیم های آن ها را تا حدود زیادی تشخیص دهند. پس اگر سوال شما هم این است که ” چقدر بخوریم تا لاغر شویم ” پس در ادامه مطلب همراه ما باشید!

ادامه مطلب را در مجله تناسب اندام فیت شیپ بخوانید:
https://goo.gl/ClaUlQ
 ·  Translate
3
Mohammad M's profile photo
 
دم شما گرم
 ·  Translate
Add a comment...
 
چای سبز متابولیسم را افزایش می دهد! 🍃 ☕️

نوشیدن چای سبز فواید کافئین و کاتچین را دارد؛ یعنی موادی که متابولیسم را به مدت ۲ ساعت افزایش می دهند. تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن ۲ الی ۴ فنجان چای سبز، می تواند باعث شود تا بدن ۱۷% کالری بیشتری در یک ورزش کوتاه مدت با شدتی معمولی، بسوزاند.

دانشمندان ماده ای شيميايی را در چای سبز شناسايی كردند كه در حفاظت از قلب در برابر آسيب های مختلف موثر است.

كارشناسان "موسسه بهداشت كودكان انگليس" در مطالعه روی تركيبات چای سبز موفق به شناسايی ماده ای شيميايی به نام "اپيگالوكاتچين سه گاليت" شدند كه می تواند مرگ سلول ها را پس از حمله قلبي يا سكته كاهش دهد. اين دانشمندان اعلام كردند: ماده شيميايی موجود در چای سبز مانع از فعاليت پروتئينی به نام "استات يک" مي شود كه پس از رويدادهای استرس آميز نظير حمله قلبی يا سكته در درون سلول فعال می گردد.

@fitshapeir- فیت شیپ
www.fitshape.ir | دریافت برنامه تمرینی و غذایی و انتخاب تیم شخصی
 ·  Translate
6
Add a comment...
 
اگر این نکات را نمی دانید اصلا تمرین پا نکنید!

1. تمرینات پا اغلب حساس بوده و در صورت اجرای غلط می تواند صدماتی به شما وارد کند، حتما آن ها را پس از آموزش های دقیق و تحت نظر مربی انجام دهید. آموزش کامل حرکات به زودی در فیت شیپ قرار داده خواهند شد.

2. حرکات را با حوصله، بدون شتابزدگی و بدون هیچ گونه ضربه زدن انجام دهید.

3. در اجرای حرکاتی مانند اسکات و ددلیفت حتما از کمربند و زانوبند استفاده کنید.

4. در اجرای حرکات پا، در انتهای فاز مثبت حرکت (باز شدن پا) به هیچ عنوان زانو ها را قفل نکنید (بیش از حد باز نکنید)، چرا که این اتفاق می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به مفاصل شما وارد کند.

5. قرار نیست هر حرکت حرفه ای و فوق العاده ای را انجام دهید؛ همه از اهمیت تمریناتی مانند اسکات و ددلیفت اطلاع داریم اما ممکن است انجام آن برای شما مناسب نباشد و هنوز به سطح انجام آن نرسیده باشید، گوش به فرمان مربی خود باشید و از برنامه تخصصی خود پیروی کنید.

ادامه نکات را در مجله تناسب اندام فیت شیپ بخوانید.
https://goo.gl/icdP8a

@fitshapeir- فیت شیپ
www.fitshape.ir | دریافت برنامه تمرینی و غذایی و انتخاب تیم شخصی
 ·  Translate
7
1
Add a comment...
 
شنا رفتن، یک تمرین بسیار ساده و در عین حال بسیار مفید است. برای انجام این حرکت به چیزهای زیادی نیاز ندارید: یک سطح صاف و سخت کفایت می‌کند. به کمک وزن و سنگینی‌تان، می‌توانید مچ‌هایتان، آرنج‌ها، ماهیچه‌های بازو، شانه‌ها و عضلات سینه‌تان را تقویت کنید.

کریستوف مائز، کارشناس مرکز کنترل سلامت این طور توضیح می‌دهد که "شنا رفتن یک مزیت مهم دارد و آن هم این است که فقط یک ماهیچه تقویت نمی‌شود؛ چیزی که در مثلاً کار با هالتر فقط در مورد عضله دوسر اتفاق می‌افتد. شنا رفتن، یک گروه از ماهیچه‌ها را به کار می‌اندازد."

حتی اگر جوان هم نیستید، شنا رفتن به طور منظم ایده خوبی برای حفظ تندرستی است. از یک سنی به بعد (میانسالی) نیروی ماهیچه‌هایتان تحلیل می‌رود و هماهنگی بین بازوها و مغزتان کم می‌شود. شنا رفتن باعث آماده شدن ماهیچه‌ها و مفاصل‌تان می‌شود؛ شما برای اجتناب از زمین خوردن و ترمیم بافت‌هایتان به این آمادگی نیاز دارید.

@fitshapeir- فیت شیپ
www.fitshape.ir | دریافت برنامه تمرینی و غذایی و انتخاب تیم شخصی
 ·  Translate
12
Mohammad M's profile photo
 
بله
Add a comment...
Story
Tagline
آموزش نکات علم تغذیه، تمرین و سلامت
Introduction
مجله تناسب اندام فیت شیپ در آذر ماه سال 94 با هدف ارائه محتوای ناب فارسی در زمینه علم سلامت، تغذیه، ورزش و سبک زندگی در راستای فرهنگ سازی، افزایش آگاهی و ترویج علم و مبارزه با داده های قدیمی و منسوخ فعالیت خود را در قالب برند فیت شیپ آغاز کرد و در این مسیر همواره با نوآوری و ارزش آفرینی رو به قله های موفقیت بعدی قدم بر می دارد.
Bragging rights
www.fitshape.ir
Contact Information
Work
Phone
09210986871
Email
Address
AID, Sharif Accelerator, Sharif University of Technology, Azadi Avenue, Tehran, Iran
Basic Information
Other names
فیت شیپ | باشگاه تناسب اندام