Profile cover photo
Profile photo
Feryal Çeviköz
172 followers
172 followers
About
Feryal's posts

Post has attachment

Post has shared content
Le Monde gazetesinden Daniel Psseny’nin Bataclan Tiyatrosu çıkışındaki Saint-Pierre Amelot sokağında  kaydettiği videodaki bazı gariplikler oldukça ilgi çekici..
En ilginç şeylerden birisi pencerede asılı duran hamile kadının dakikalarca, bazen tek elle, hiç zorlanmadan asılı duruyor olabilmesi. Hamile kadınla ilgili bir diğer dikkat çekici şey ise başka bir kadın hamile kadını tam kurtaracak iken videoyu çeken Psseny’nin kurtarılma anını videoya almayıp pan yapmaya başlaması. Ayrıca sokaktaki lambalar çalışırken hamile kadının hemen sol üst tarafındaki lambanın yanmıyor olması da tuhaf.
İlginç başka şeyler daha var: Binanın hemen çıkışında yerde ölmüş gibi yatan adam bazen kafasını kaldırıp etrafına bakıyor ve öldüğünü zannettiğiniz bir ara, cep telefonunu çıkartıp, herhalde “facebook”daki sayfasını kontrol ediyor!!!  Etraftaki yara almamış kişilerden yardım istemek yerine telefonuyla oynaması biraz garip  değil mi? Yoksa sahnedeki rolünden sıkılıp, fark edilmeyeceğini de zannederek kız arkadaşına merhaba mı demek istedi?
Ayrıca Paris’te herkeste akıllı bir cep telefonu olabileceğini düşünecek olursak saldırganlar, ölenler, patlamalar ve de saldırı anlarına dair onlarca  videonun olması gerekmez mi? Varolan videolarda olan şeyler bağıran, çağıran insanlar ve silah sesleri… Bir film setindede aynı sahne yaşatılabilir….
Daniel Psseny’nin videosu da keza sıcak çatışmanın doğrudan yaşandığı görüntüler değil… Yüzlerce kişinin bulunduğu bir konserde tiyatronun içindeki hiç kimse nedense saldırıyı videoya kaydetmiyor. Ayrıca tek bir rehine röportajı bile yok…
Saldırganların da sadece üç tanesinin yalnızca nereli olduklarını ve bir tanesinin de ismini biliyoruz. Ne bir fotoğraf ne de başka fazlaca ayrıntılı bir bilgi yok …. Ve nedense hepsi de ölüyor. 
Bir diğer ilginç şey 13 Kasım’da aynı gün Paris’in çeşitli yerlerinde Acil Durum Tatbikatı planlanmış olması: Şehirde itfaiye, polis ve ambulans ekipleri bu acil durum için hazır bekliyor. Ve bu tatbikatı yöneten isim ise ilginç biri: Charlie Hebdo tertibinden “sağ” kurtulan Hebdo gazetecisi Dr. Patrick Pelloux…
Söylenildiğine göre saldırılarla aynı anda tatbikat da başlatılıyor ve tatbikatla birlikte bazı gerçek yaralama ve öldürme olayı da araya karıştırılarak gerçek ile senaryonun birbirine karıştığı bir durum yaratılıyor. Gerçek operasyondan haberdar olan ve tatbikatta görevli olan “kriz aktörleri” olduğu gibi habersiz olan “kriz aktörleri” de hazır bulunuyor. Ve tabi ki hiçbir şeyden haberi olmayan sıradan halk sokak, kafe, tiyatro vs’de sarsıntı, şaşkınlık ve korku duyguları karışık bir şekilde kendini olayın içinde buluyor.  Gerçeği bilen az sayıda kişi hariç herkes gerçekten bir saldırı olduğunu zannediyor… Gerçekle tatbikat birbirine karıştırılarak çok büyük bir olay yaratılmış ve küresel güçlerin küresel gündemi (her ne ise) için gerekli kamuoyu oluşturulmuş oluyor… Olabilir mi?

Post has shared content

Post has attachment
An itibariyle aynen böyleeeeeeeeeeeeeeee :))))

14 yaşımda yazmıştım:
Beraberlik yetmez bize
Ezip geçeriz hepsini
Şampiyon da olsak bile
İstemeyiz yenilgiyi
Karakartaldır adımız
Tarihe geçsin şanımız
Artık açıktır anlımız
Şampiyon biz olacağız
Beşiktaş Beşiktaş Beşiktaş :))
Photo

Canım Beşiktaş'ım :)

Post has attachment

Post has attachment
Günydın, Dünya'yı değiştirebilecek atılımlara her ortamda cesaret edenlerin enerjisiyle günaydın... 

Post has attachment
İmzalayın lütfen...
Photo

Post has attachment
Bunu mutlaka izleyin ve yayılmasını sağlayın. Kapitalizmin teknolojiyi kullanmasına karşı süper bir girişim.

"Ne zaman ki, algındaki Tanrı; kendisine senin kalbinden seslenir; o zaman sözün gerçekleşir; dilek, beddua ya da mucize olur." Feryal Çeviköz
Wait while more posts are being loaded