Profile cover photo
Profile photo
Falowniki Sklep
5 followers
5 followers
About
Posts

Post has attachment
System naciągu folii na odwijaku bobiniarki. Układ oparty został o falowniki Delta Electronics które posiadają możliwość sterowania momentem. W zamkniętej pętli ze sprzężeniem zwrotnym uzyskaliśmy dokładny poziom trzymania momentu. Nad układem czuwał sterownik plc sterujący po sieci CAN falowniki delta zmieniając automatycznie moment. Dzięki takiemu rozwiązaniu mogliśmy uzyskać stały moment naciągu niezależny od średnicy odwijanej rolki.
Add a comment...

Post has attachment
Projekt może mało wzniosły, ale niezwykle przydatny. Dla jednego klienta przygotowaliśmy szafkę sterowniczą do polerki frontów meblowych. Maszyna miała do dyspozycji 2 falowniki LG iG5A które miały sterować silnikami.
Pierwszy odpowiadał za napęd wrzeciona, drugi za ruch posuwisto zwrotny.
Nad całością pieczę sprawował sterownik plc oraz panel HMI. Wszystko udało się zamknąć w szafce 600x600. Oczywiście oprócz falowników LG iG5A, sterownika i panela mogliśmy spotkać całą aparaturę sterującą pompą próżniową, pneumatyką itp.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Już jakiś czas nas nie było. Wszystko poprzez pracę. jednym z ciekawszych projektów który ostatnio realizowaliśmy była myjnia do recyklingu. Z jednej strony wchodziła zabrudzona folia, a z drugiej wymyte, wysuszone i rozdrobnione wióra nadające się do przeróbki w wytłaczarce. W związku z tym, że tematem przewodnim są falowniki to ich oczywiście nie mogło zabraknąć.
Falowniki które zainstalowaliśmy pracowały w sieci Modbus. Dzięki czemu mięliśmy kontrolę zarówno nad prędkością jak i kontrolą błędów.
Falowniki odpowiedzialne były za pracę mieszadeł w wielkiej wannie oczyszczającej folię. Samo sterowanie odbywało się binarnie aby ograniczyć potencjalne skutki awarii komunikacji.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Delta jakiś czas temu wprowadziła nowe rodziny falowników. Na uwagę zasługują falowniki rodziny ED. Przemienniki częstotliwości z założenia produkowane są jako falowniki windowe lub falowniki dźwigowe. Urządzenia te jednak można swobodnie stosować w innych aplikacjach gdzie ciężki rozruch jest naturalną sprawą.
Add a comment...

Post has attachment
Falownik LG ic5 w maszynie do produkcji siatki ogrodzeniowej.

Niedawno podczas serwisu u klienta okazało się, że oprócz uszkodzonej płyty sterującej sprzęgłem elektromagnetycznym konieczna będzie zmiana konfiguracji falownika LG ic5 o mocy 2,2 kW. Po przeanalizowaniu dokumentacji i przywróceniu ustawień fabrycznych dostosowaliśmy go do współpracy z owym dedykowanym sterowaniem. Falownik sterowany był 5 sygnałami binarnymi oraz sygnałem analogowym z potencjometru. Po ustawieniu parametrów uruchomiliśmy maszynę.
Add a comment...

Post has attachment
Falowniki to nie tylko urządzenia sterujące silnikami. W naszej ostatniej integracji wykonaliśmy sterowanie falownikami instalacji fotowoltaicznej.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Falowniki C2000 Delta Electronics.

Urządzenia te można określić jako wielofunkcyjne. Jakoż, że producent wyposażył je w tryby pozycyjny, prędkościowy i momentowy zakres ich stosowania znacznie się zwiększył. Kolejnym strzałem w dziesiątkę jest możliwość rozbudowy o dodatkowe karty zarówno komunikacyjne jak i specjalne. Niewątpliwą zaletą jest możliwe stosowanie do współpracy z falownikiem silników asynchronicznych oraz synchronicznych.
Zainteresowanych zapraszam na bloga lub do sklepu.
Add a comment...

Post has attachment
Falowniki skalarne i wektorowe produkcji EURA DRIVES na stałe zagościły w branży wentylacyjno/klimatyzacyjnej. Dzięki wdrożonym udogodnieniom uruchomienie zajmuje kilka minut.
Add a comment...

Post has attachment
Całe serie falowników Delta Electronics, oczywiście gdyby czegoś nie było zapraszamy do kontaktu.
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy do zaglądnięcia na ofertę falowników LG. Proponujemy falowniki LG IC5, IG5A oraz S100.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded