Profile cover photo
Profile photo
Fakulta informačních technologií VUT v Brně
187 followers -
informační systémy, počítačové systémy, inteligentní systémy, počítačová grafika a multimédia
informační systémy, počítačové systémy, inteligentní systémy, počítačová grafika a multimédia

187 followers
About
Fakulta informačních technologií VUT v Brně's interests
Fakulta informačních technologií VUT v Brně's posts

Post has attachment

Post has attachment
Zveme Vás na VGS-IT přednášku Kwang In Kima, odborníka na strojové učení, počítačové vidění, grafiku a interakci člověka s počítačem. Kwang In (>4200 citací na Google Scholar, >50 prestižních publikací) doputoval z rodné Koreje přes významné světové výzkumné laboratoře až do University of Bath, UK, kde v současné době působí jako senior lecturer.

Přednáška Kwang In Kima na téma „Toward Intuitive Imagery: User Friendly Manipulation and Exploration of Images and Videos“ se bude konat ve středu 10. května od 15:30 v posluchárně E105, na FIT VUT v Brně.

Pro více informací vizte http://vgs-it.fit.vutbr.cz/.

Post has attachment
Za pár hodin začínáme!

Post has attachment

Post has attachment
Zveme vás na odborný seminář Image Processing in Electron Microscopy, který proběhne ve středu 3. května od 18:00 v posluchárně A112. Předpokládaná délka semináře je 45 minut + 15 minut diskuse.

Post has attachment
Sedíte v hospodě během utkání Komety Brno a pokoušíte se porozumět člověku proti Vám, zatímco okolo je děsný řev. Moc to nejde. Podobně je na tom zařízení s jedním mikrofonem, který „bere“ signály ze všech směrů. Když se použije mikrofonů více (mikrofonní pole), dá se softwarově říci „poslouchej z daného směru a zeslabuj řev odjinud“. Parametry mikrofonního pole se tradičně nastavují pomocí docela složitých postupů zpracování signálu (to, co jste viděli ve druháku v ISS, byl jen slabý odvárek) … nebo se na to dá naučit neuronová síť. To umí výborně na Ústavu komunikací na Universitě v Paderbornu v Německu a její šéf Reinhold Häb-Umbach nám o tom přijede popovídat na VGS-IT. Těšíme se na všechny zájemce o strojové učení, zpracování signálů a dolování informací (nejen) z řeči.

Post has attachment
Michal Hradiš (výzkumník skupiny Graph@FIT) a Tomáš Ondráček (vedoucí vývoje Roboauta z firmy ArtIn, partnera FIT) hovořili o robotické budoucnosti nejen na silnicích (Roboauto), ale i v širším kontextu. Jaké výzvy a témata k řešení nás v blízké „robotické“ budoucnosti čekají? Poslechněte si sami v reportáži ČT:

Post has attachment
Víte, jak se navrhuje systém pro IoT? Nový seminář projde historii vývoje, použité technologie a úskalí návrhu škálovatelného systému. WIS > Registrace na akce.

Post has attachment
Chceš být jednou Elonem Muskem? Stevem Jobsem? Stevem Wozniakem? Přijď se podívat na Excel@FIT 2017 na skromné začátky!

Post has attachment
Vojtěch Mrázek, Radek Hrbáček, Zdeněk Vašíček a Lukáš Sekanina z výzkumné skupiny Evolvable Hardware získali cenu za nejlepší interaktivní prezentaci na mezinárodní konferenci Design, Automation and Test in Europe (DATE) v Lausanne. Příspěvek s názvem „EvoApprox8b: Library of Approximate Adders and Multipliers for Circuit Design and Benchmarking of Approximation Methods“ představil novou knihovnu aproximovaných sčítaček a násobiček, které je možné použít v nízkopříkonových obvodových architekturách např. pro deep learning nebo Internet of Things. Zajímavostí je, že knihovna byla automatizovaně vygenerována metodami umělé inteligence.

DATE je jednou z největších a nejprestižnějších celosvětových akcí v oblasti automatizace návrhu výpočetních systémů. Na konferenci bylo zasláno 794 příspěvků (91 přijato jako interaktivní prezentace) a zúčastnilo se 1350 delegátů.

• Konference: https://www.date-conference.com/group/press
• Stránka projektu: http://www.fit.vutbr.cz/resea…/groups/…/approxlib/index.html
Photo
Photo
04.04.17
2 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded