Profile cover photo
Profile photo
Women in Technology (Old Page)
134 followers -
Women in Technology Old Google Plus Page
Women in Technology Old Google Plus Page

134 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Kolejne krakowskie spotkanie organizujemy we współpracy ze Stowarzyszeniem profesjonalistów informacjii, czyli infobrokerami. 

Tematy spotkania

* Patrycja Hrabiec-Hojda i Justyna Trzeciakowska – Z Google’m w torebce *

Broker informacji trzeci najstarszy zawód świata a jakże uzależniony od technologii. Podstawą działania infobrokerów jest wyszukiwanie i analiza informacji na zlecenie. O wpływie powszechnego dostępu do informacji na codzienną pracę, o sposobach radzenia sobie z nadmiarem informacji i w końcu o tym, jak dogadać się z Google, aby znaleźć to, czego potrzebujemy. Chcemy podzielić się doświadczeniem związanym z humanistyczną stroną IT.
Powiemy też o tym, jak infobrokerzy mogą wspomóc pracę programistów, a jak programiści ułatwią życie infobrokerów. Zachęcamy do dyskusji na temat przyszłości infobrokeringu w Polsce.

Patrycja Hrabiec-Hojda – broker informacji z dziesięcioletnim doświadczeniem, przedsiębiorca, doktorantka UJ i blogerka z doskoku. Prowadzi swoją firmę infobrokerską od 8 lat. Tworzyła standardy zawodu brokera informacji dla Ministerstwa Pracy. Szkoliła doradców ministrów i biuro logistyki Kontrwywiadu Wojskowego. Redaktorka serwisu Rynek Informacji. Działa w Stowarzyszeniu Profesjonalistów Informacji.

Justyna Trzeciakowska – infobroker z pięcioletnim doświadczeniem w pracy w dużej korporacji. Dostarczała dane dla wielu polskich i zagranicznych firm. Współtworzy agencję infobrokerska.pl, prowadzi portal Rynek Informacji oraz angażuje się w prace Stowarzyszenia Profesjonalistów Informacji.

* Marcin Szałowicz – Po świecie MySQL Workbench *

Bliższe spojrzenie na funkcjonalności Workbencha, które są pomocne w pracy DBA takie jak zarządzanie użytkownikami, monitoring danych i serwera.

Marcin Szałowicz - Programista w MySQL Developer Tools team, rozpoczął swoja przygodę w Oracle w 2013, kiedy to zmigrował ze świata DBA do c++. Poprzednio pracował z danymi telemetrycznymi. Mieszka w Bielsko-Biała, krainie Bolka i Lolka.


* Krzysztof Szarlej – Chmury Obliczeniowe i OpenStack pośród nich *

Głównym tematem prezentacji będą chmury obliczeniowe oraz OpenStack. W dzisiejszym świecie okazuje się, że pojęcie „Cloud Computing” stało się bardzo przereklamowane i rozdmuchane, technologie tą otacza się nutką tajemnicy i mówi się o niej jako o osiągnięciu technologicznym ostatnich czasów, zapominając że pierwsze chmury powstawał jeszcze na długo przed 2 tysiącleciem. Prezentacja ma na celu pokazanie uczestnikom czym chmura obliczeniowa w rzeczywistości jest, omówimy ich różne rodzaje, czym różnią się między sobą i jakie są ich zastosowania. Następnie gdy będziemy już wiedzieć czym jest chmura słuchaczom zostanie przedstawiona nowoczesna technologia dzięki której możemy budować wydajne i skalowalne rozwiązania cloudowe – OpenStack.

Krzysztof Szarlej - Dwudziestoletni administrator systemów pracujący od roku w firmie nazwa.pl S.A. Jest pasjonatom nowoczesnych technologii, w tym chmur obliczeniowych. Przez rok brał aktywny udział we wdrażaniu, a teraz utrzymaniu chmury infrastrukturalnej serwery.pl opartej na technologii OpenStack. Jest studentem informatyki Krakowskiego AGH, a wolny czas najczęściej spędza w górach.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych infobrokerstwem, big data i bazami danych.

Prosimy o zapisy na eventbrite.
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy Was serdecznie na nową stronę google+ Women in Technology. Nowa strona google+ powstała głównie w celu ujednolicenia marki WiTPoland. 
Przypominamy, że informacje o nas możecie znaleźć na:
* Google+: +WomenInTechnologyPlWiT
* Facebook: /WiTPoland
* Twitter:@WiTPoland
* WWW: womenintechnology.pl
* i już niedługo również na youtube: /WomenintechnologyPlWiT  
Add a comment...

Post has attachment
Uwaga! Nasz profil na google+ został przeniesiony na: https://plus.google.com/u/0/b/110101825867776559059/+WomenintechnologyPlWiT/posts
Zapraszamy do obserwowania ;)
Add a comment...

Post has attachment
Już jutro 24.spotkanie WiT we Wrocławiu. Będzie o budowaniu aplikacji mobilnych przy użyciu Xamarin oraz podsumowanie 2 lat. Zapraszamy do Sii w Sky Towerze http://bit.ly/1FaUSLn
Add a comment...

Post has attachment
Już 18 maja o godz.18.00 odbędą się Warsztaty Kreatywne w ramach festiwalu Geek Week Krk#3

W czym może Ci pomóc jedna różowa pianka? - czyli słodkie zespołowe warsztaty kreatywne.

Prowadzą: Dominika Cywicka i Monika Styga

Organizacja: Fundacja Laboratorium Innowacji i Kreatywności http://flik.org.pl/

Opis warsztatu:
Podczas warsztatu zaprosimy Was do eksperymentu rozwijającego kreatywność i ukazującego role, jakie często przyjmujemy w zespole. W nietypowy sposób dowiecie się, co wnosicie do grupy: jesteście energiczną lokomotywą, czy raczej czujnym perfekcjonistą? Będziecie mieli okazję poszerzyć giętkość i oryginalność swojego myślenia, zwiększyć umiejętności współpracy w zespole.Naszym celem jest odkryć Wasz potencjał w grupie i zmotywować do wychodzenia poza schematy!Na warsztatach wykorzystane zostaną formy: ćwiczenia grupowe, zadanie kreatywne, dyskusja, wykład oraz test Mereditha Belbina.

Dla kogo?
Jeśli jesteś osobą, która często pracuje w zespole; lubi eksperymenty; chce dowiedzieć się więcej o sobie w kontekście budowania zespołu - te warsztaty będą dla Ciebie pomocne.
Jeśli chcesz dowiedzieć się o co chodzi z różową pianką, zapraszamy!

Gościć nas będzie firma u2i ul. Przemysłowa 12.

Serdecznie zapraszamy!
Add a comment...

Post has attachment
To już dzisiaj! Zapraszamy na 23. spotkanie wrocławskiej części Women in Technology 28 kwietnia (wtorek) o 18.00 do Cocofli – books art cafe wine bar (ul. Włodkowica 9). Będziemy rozmawiać o quadrocopterach i o przemówieniach. Sponsorem spotkania jest firma S7 Sp. zoo Medical Company. http://bit.ly/1dnOI3N 
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na warsztaty z Programowania na Androida, które odbędą się 27 kwietnia o godz.18.00.

W trakcie warsztatów przekonacie się, jak Internet of Things wkracza w nasze życie i jakie nowe możliwości otwiera twórcom aplikacji mobilnych. Dowiecie się, czym jest mikrolokalizacja, dlaczego zrewolucjonizowała rynek mobile i jak łatwo wykorzystać ją we własnym projekcie. Warsztat obejmuje zarówno część teoretyczną z zakresu technologii iBeacons, jak i część praktyczną, podczas której, pod okiem eksperta, będziecie pracować nad prototypem prostej aplikacji typu Heat Map.

Prowadzący:
Maciek Kozłowski - iOS & Android Developer. Swoją przygodę z programowaniem rozpoczął w wieku 16 lat. Doświadczenie zdobywał w Holandii, Niemczech oraz Turcji. Fan najnowszych technologii i koncepcji Internet of Things. W swoim portfolio ma m.in. aplikacje oparte o beacony czy Google Glass. Na co dzień, w SoInteractive, czuwa nad zespołem mobile developerów, zajmującym się pisaniem natywnych aplikacji pod iOS i Android. Nałogowo podróżuje, by poznawać kulturę i kuchnię innych krajów.

Wymagania:
- Podstawowa znajomość platformy Android i programowania w Javie.
- Laptop z zainstalowanym środowiskiem Android Studio i najnowszym Android SDK
- Telefon z systemem Android (wersja min. 4.3)
- Przerobienie podanych exampli
- Głód wiedzy :)

Więcej szczegółów i rejestracja dostępna:
https://www.facebook.com/events/857288557676489/
Add a comment...

Post has attachment
Już jutro, całodniowe spotkanie z Inspired by ASTIA, w tym nasze warsztaty "Logo i co dalej?" prowadzone przez Aleksandrę Worek-Skupień. Wejście jest bezpłatne! Rejestracja obowiązkowa - http://www.inspiredbyastia.pl/
Konferencja odbędzie się w języku polskim i angielskim.

DLA KOGO?
• Dla liderów, menedżerów, product ownerów, przedsiębiorców, mentorów i inwestorów, którzy wspierając ideę aktywizacji kobiet chcą przyczyniać się do rozwoju nowych inicjatyw i wzrostu przedsiębiorczości. 
• Dla wszystkich, którzy dopiero startują w świecie biznesu oraz dla tych, którzy chcą rozwijać swój biznes 
• Dla wszystkich, którzy czują się na stanowiskach liderskich i chcą wykorzystywać swoje wykształcenie, wiedzę i umiejętności do tworzenia innowacyjnego biznesu 

DLACZEGO WARTO?
• Skonsultuj swój pomysł na biznes
• Rozwiń swój warsztat zawodowy
• Rozwiń kompetencje biznesowe
• Znajdź mentora, a nawet inwestora
• Zrekrutuj ludzi do swojego zespołu
• Zmierz swoje talenty podczas Talent Quest
• Weź udział w praktycznych warsztatach
• Zainicjuj własny panel dyskusyjny na dowolny temat i otrzymaj informację zwrotną
• Nawiąż wartościowe kontakty biznesowe
• Wesprzyj ideę Inspired by ASTIA
Inspired by Astia
Inspired by Astia
inspiredbyastia.pl
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Zapraszamy Was na ósmą edycję Hacktory Kraków w klimacie Gwiezdnych Wojen. Do dyspozycji będzie mnóstwo ciekawych urządzeń takich jak: Lockitron, Spark, Arduino, RasberryPi, Myo, beacony, drukarka 3D, Sphero, Dice+ i czujniki ruchu, jak i materiałów: kable, deski i co tylko można sobie wyobrazić :)Więcej na http://womenintechnology.pl/2015/04/zaproszenie-na-8-hacktory-krakow-18-kwietnia/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded