Profile cover photo
Profile photo
ETERNIIT.COM
3 followers -
Parima hinnaga eterniit - Katus aastateks!
Parima hinnaga eterniit - Katus aastateks!

3 followers
About
Posts

Post has attachment
Eterniidi paigaldus
ETERNIIT – asbestivabad kiudtsement-laineplaadid juhendid paigalduseks.


Enne paigalduse kohta uurimist, küsi ka eterniidi hinda – KÜSI PAKKUMIST ETERNIIDILE, siis võidad hinnas igal juhul! Garanteeritud.

Eterniidi kasutuskohad
Eterniidist laineplaate kasutatakse eramute, korrus ja ridaelamute, ühiskondlike ja tootmishoo­nete katuste ehitamisel.
Samuti kasutatakse laine­plaate fassaadide renoveerimisel ja ehitamisel, nii vertikaalselt kui horisontaalselt paigaldatuna.

Levinud on laineplaatide kasutamine fassaadidel kombineeritult siledate eterniitplaatidega. Kiudtsementlaineplaadi kasutusiga on umbes 70 aastat.

Eterniidi paigaldus

eterniidi paigaldus, eterniitkatuse paigaldusjuhend

Enne roovide paigaldamist paigaldatakse aluskate.
Soojustatud katuse korral on ökonoomsem kasutada hingavat aluskatet, mille puhul ei ole tarvis jätta aluskatte alla tuulutusvahet ning soojustuse peale paigaldada tuuletõket.
Spetsiaalse aluskatteteibi abil teibitakse hingav aluskate tuulekindlaks.

Laineplaate paigaldatakse paremalt vasakule ning altpoolt üles­poole.
Plaadid kinnitatakse tihendiga 110 mm pikkuste tsingitud ja värvitud naeltega. Naelte löömisel tuleb kasutada kummiotsikuga haamrit, et värvkate naelapeadel ei kahjustuks.

Vasakul äärel peab laineplaat lõppema terve lainega, kuna servakate kinnitatakse kahe laine kohalt. Plaatide nurgad asetatakse vastakuti. S­-kujulised servakatted kinnitatakse enne plaatide paigaldamist.

Roovide otste külge tuleb kinnitada äärepruss, mille külge kinnitatakse külje pealt iga roovi kohalt servakate.

Servakatte ülemine osa surutakse kinni laineplaadiga. Kui vasakut plaati on vajalik kitsamaks lõigata, tehakse seda piki laine põhja.
Servakate kinnitatakse koos laineplaadiga üle ühe roovi. Kaldharja harjakatete paigaldamist alustatakse alt ülespoole. Kaldharja alustatakse otsaplaadiga harjakattega.

Harjakatted kinnitatakse kahe naelaga harjalati külge, mis on harjalati hoidjatega kinnitatud sarikapaari tippu. Harjakatte alla paigaldatakse ventileeriv kaldharjatihend.
Balti laine naturaalsetel hallidel plaatidel puuduvad ettepuuritud augud, otstarbekas on kasutada isepuurivaid tihenditega kruvisid või puurida ette naelaaugud.
“Klassika” plaatide korral, mis on kujult ja mõõtmetelt analoogsed varem toodetud asbestisisaldavate suurte eterniitplaatidega, tuleb plaatide nurgad ära lõigata või paigaldada plaate nihkega (et 4 plaadinurka üksteise peale ei satuks).

katusetarvikud, eterniit, eterniidi paigaldus
Katusetarvikud, eterniit, eterniidi paigaldussõlmed katusehari, eterniidi paigaldus
Sõlmed, katusehari, eterniidi paigalduskatuseäär, eterniit paigaldus, eterniit.com, parim eterniit, soodne, kauakestev, eterniit, paigaldusjuhendid
Katuseäär, eterniit paigaldus, eterniit.com, parim eterniit, soodne, kauakestev, eterniit, paigaldusjuhendid

eterniidi paigaldus, katusetööd, eterniitkatus, katus, katused, läbiviigud
Eterniidi paigaldus, katusetööd, eterniitkatus, katus, katused, läbiviigudEterniit laineplaadid, asbestivaba kiudtsementplaatide paigaldusjuhendid
Eterniit Balti laine paigaldusjuhend (pdf)

Balti laine paigaldusvideo (Eternit Baltic, inglise keeles)

Paigaldusjuhend, eterniit, katuseplaadid, etex company, bestor, merbest, katuseplaadid, eterniitkatus
Eterniidi tehnilised andmed, ladustamine, töötlemine, paigaldamineEterniit Klassik paigaldusjuhend (pdf) Klassik paigaldusjuhendKlassik Paigaldusjuhend_

KINNITUSTARVIKUD JA TÖÖRIISTAD

Plaadid kinnitatakse spetsiaalsete tihendiga eterniidinaeltega (pikkus 110 mm) või tihendiga puur kruvidega (pikkus 110 mm). Plaatide nurkade lõikamiseks kasutatakse ketaslõikurit või käsisaagi. Käsisaega saagimisel surutakse saele ainult tõuke suunas, välja tõmmatakse saetera vabalt (pikendab oluliselt sae tööiga). Ketaslõikuril kasutatakse kõvasulamhammastega lõikekettaid (abrasiivlõikeketaste kasutamine ei ole lubatud).

ALUSKATE

Aluskatte kasutamine on kohustuslik soojustatud katuslae korral (soojustus paigaldatakse sarikate vahele). Külma pööningu korral ei ole aluskate hädavajalik. Aluskate paigaldatakse ristisuunas üle sarikate, alustades räästast. Aluskate paigaldatakse 15 cm ülekattega (tavaliselt tähistatud aluskattel punktiirjoonega), paane jätkatakse sarikate kohal. Aluskate kinnitatakse sarikatele 25 mm paksuste tuulutusliistudega. Mittehingava aluskatte korral jäetakse aluskattele kahe sarika vahele 20-30 mm sügavune nõgu. Hingava aluskatte korral tuleb paanid omavahel spetsiaalse kahepoolse aluskatteteibi abil kinni liimida, et aluskate töötaks ühtlasi tuuletõkkena. Mastermax 3-l on teip tehase poolt kinnitatud.

ROOVITUS

Katuse roovituseks kasutatakse 50×50 mm ristlõikega puitroove.

Roovide samm on „Balti Laine“ katuseplaatidel 750 mm, Klassik seeria plaatidel on roovisamm sõltuvalt plaadi pikkusest: „M“ – 550 mm, „L“ – 800 mm ja „XL“ 1175 mm. Sõltuvalt sarika pikkusest võib „Klassik“ seeria plaatidel roovi sammu vähendada (et plaate mitte horisontaalsuunas lõigata). „Balti Laine“ plaatide puhul roovi sammu muuta ei saa, kuna plaatidele on avad tehases ette puuritud.

NURKADE LÕIKAMINE

Katusekatte tiheduse tagamiseks tuleb „Klassik“ sarja plaatide nurkasid lõigata, et need ei satuks üks teise peale. „Balti Laine“ plaatide puhul on see juba tehases tehtud. Plaatidel lõigatakse ära parempoolne ülemine ning vasakpoolne alumine nurk. Räästa rea plaatidel jäetakse lõikamata alumised ning harjarea plaatidel ülemised nurgad. Samuti jäetakse lõikamata vasaku katuseserva plaatide alumised ja parema katuseserva plaatide ülemised nurgad. Nurgad lõigatakse ära minimaalselt 150 mm pikkuselt (täpne pikkus vastavalt ülekattele).

PLAATIDE KINNITAMINE

„Klassik“ plaadid kinnitatakse alumise ja ülemise roovi külge 2. ja 7. laine harjalt ning keskmise roovi külge 4. või 5. laine harjalt. Avad puuritakse eterniidinaeltele ette nii, et nende läbimõõt oleks ca 2 mm kinnitusvahendist suurem. Puuritava ava kaugus plaadi ülemisest ja alumisest servast sõltub plaadi ülekattest (keskmiselt 75 mm). Kui plaatide kinnitamiseks kasutatakse kruve, siis puudub vajadus avasid ette puurida, kuna kruvid on puurotsaga ning võib plaadist otse läbi kruvida. „Balti Laine“ plaadid kinnitatakse alumise ja ülemise roovi külge vastavalt tehases puuritud avadele. Naelutamisel tuleks kasutada kummiotsikuga haamrit, et mitte kahjustada neaelapea värvkatet.

PLAATIDE PAIGALDUS

Plaadid paigaldatakse alt üles ja paremalt vasakule (vastavalt skeemile). Peale plaatide paigaldamist kinnitatakse harjale tihend ja harjakivid. Klassik seeria plaatidel on vasakpoolseim laine teistest väiksem, kuna see peab jääma plaatide pikkupidi ülekatte alla.

RÄÄSTAS

Plaadi ülekate alumisest roovist on kuni 60 mm. Alumise roovi peale kinnitatakse linnutõke.

KATUSEHARI

Harjalahenduses võib kasutada harjakive, harjaplekki või „Balti Laine“ puhul ka kaheosalist harjakatet. Harjakivid kinnitatakse kruvidega harjalaua või harjalati külge. Harjaplekk kinnitatakse eterniidikruvidega mõlemilt poolt harja koos katuseplaadi ülemise servaga kõige ülemise roovi külge. Harjakivide või harjapleki alla harjalatile kinnitatakse klambritega harjatihend, mis takistab lume ja prahi tungimist katusekatte alla ning tagab tuulduvuse. Harjatihendi ise liimuvad servad

surutakse plaatidele järgides plaadi profiili. Harjakivi kasutamisel alustatakse ja lõpetatakse hari spetsiaalse otsaplaadiga harjakiviga. Kaheosalise harjakatte puhul harjatihendit ei kasutata ning harjakatete ülekatte vahele paigaldatakse tihendusnöör. Kaheosalise harja puhul tuleb katusematerjali ventileerimiseks kasutada spetsiaalseid tuuluteid, mis paigaldatakse harjakatete peale.

KATUSEÄÄR

Katuseäärt on võimalik lahendada kolmel erineval viisil. Kiudtsemedist valmistatud S-Servakate kinnitatakse enne laineplaatide paigaldamist. Balti Laine puhul tuleb vasaku serva lõpetamisel laineplaadiga, lõigata plaat lainepõhjast, et laineplaadi serv lõppeks servakatte lainepõhjas, nii nagu on näidatud alltoodud joonisel.

Meie tootevalikus on olemas ka sobivates värvitoonides viiluplekk. Paigaldatakse räästa poolt harja suunas 100 mm piki ülekattega. Katab ühe laine.

Kasutades äärelauda, kinnitatakse see võrdseks lõigatud rooviotste külge nii, et laud jääks katuse plaadi äärmise laine harja alla.

KATUSENEEL

Neelupleki kandekonstruktsiooniks on 50×50 mm ristlõikega tugiroovid, mis kinnitatakse kummalegi poole neelu murdejoont nii, et neelupleki üleskeeratud ääred toetuksid nendele. Tugiroovid kinnitatakse sarika külge. Tugiroovide ülemine tasapind peab ühtima roovitise ülemise tasapinnaga. Neeluplekid paigaldatakse räästa poolt harja suunas 150 mm ülekattega. Neelupleki äärtele, mis jäävad plaadiservade alla, paigaldatakse iseliimuvad neelutihendid, mis takistavad lume ja jää tungimist plaatide alla.

LIITUMINE SEINAGA

Katuse ja seina liitekohtades kasutatakse Balti Laine puhul spetsiaalseid kiudtsemendist liiteelemente. Klassik plaatide puhul kasutatakse liiteplekke või tihenduslinti. Samuti kasutatakse tihenduslinti korstnate ja teiste läbiviikude tihendamiseks.

https://eterniit.com/eterniidi-paigaldus/
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Eterniidi kampaania 2018 sügis toob eriti soodsad hinnad eterniidile – Katuse vahetus plaanitud kevad-suvi 2019!
ETERNIIDI KAMPAANIA SÜGIS 2018!

TEEME TEILE ERITI HEA HINNA ETERNIIDILE JA LISATARVIKUTELE, KUI:

TELLITE MEILT ETERNIIDI JA TEETE ETTEMAKSU 20-50% – sobib
KAUBA TARNE KEVAD-SUVI 2019 – sobib
KAUBA TRANSPORT TASUTA – sobib
MIINIMUM KOGUS 100M2 ETERNIITI – sobib

https://eterniit.com/eterniidi-kampaania-2018-sugis-toob-eriti-soodsad-hinnad-eterniidile-katuse-vahetus-plaanitud-kevad-suvi-2019/
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Viielaineline eterniit Villa ja Gotika on lihtsalt suurepärane Teie uuele katusele. Vt lähemalt

http://eterniit.com/eterniit-balti-laine-katuseplaat/viielaineline-eterniit-eelised-ja-kirjeldus/
Add a comment...

Post has attachment
Eterniit Villa on parim sinu maja katusele, suurepärane mulje garanteeritud. Eterniitkatus on parim valik. Katus, mis kestab 60-80 aastat. Vt ka http://eterniit.com/eterniit-balti-laine-katuseplaat/ Müük üle Eesti!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
07.05.18
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Uus eterniit on parim sinu maja katusele. Varasem eterniit Klassik seeria tegi läbi väikesed nimemuudatused, aga põhisisu ehk siis suurepärane kvaliteet, hea hind, kauakestvus ja eterniidi plaadi mõõdud jäid samaks. Kogu info leiad http://eterniit.com/ lehelt ning Klassik seeria kohta leiad täpset infot siit http://eterniit.com/eterniit-klassik-katuseplaat/
- Katus aastateks! | Eterniit Klassik, eterniit Balti laine, eterniitkatuse lisatarvikud, eterniitkatuse paigaldus, katusetööd, viilkatused, kaldkatused, eterniitkatuse hind, eterniitkatuse maksumus, eterniit katus, eterniit katuse paigalduse hind, eterniitkatuse vahetus, katuse värv, eterniidi värv, katuse läbiviigud, katuseplaadid, katuseplaat, läbipaistev katuseplaat, katuseplaatide hinnad, eterniit katuseplaatide hinnad, katuse viimistlus, välisvooder, katuse hind, katusematerjalide müük, raplamaa, märjamaa, katusematerjalid eterniit eesti, katusetooted, katuse lisatarvikud, katuse aluskate, katusehari, katuseviil, katuse räästas eterniit, katuseroov, eterniitkatuse roovi samm, katuse sarikas, katuse pindala, katuse parandus, katuse soojustus, katuse parandamine, uus eterniit, eterniitkatuse eluiga, eterniit, Balti laine (profiil 177/51) paigaldamine on kiire ja lihtne, kuna katuseplaadid kinnitatakse läbi ettepuuritud aukude kahe kruvi/naelaga. Balti laine katuseplaadid ei eelda kulukat aluskonstruktsiooni, 50x50 mm roovi samm on 750 mm, plaadid kinnitatakse ülemisest ja alumisest servast. Eterniitplaatidest valmistatud katus on soodne, lihtsalt paigaldatav ja nägus. Katused, kus on kasutatud katuseplaadiga samast materjalist valmistatud lisadetaile on soliidsed ja komplektsed. Kaheksa lainega (profiil 150/40) eterniitplaadid Klassik sobib ideaalselt vana eterniitplaadi asendamiseks, ilma et oleks vaja ümberehitada aluskonstruktsiooni (vahetada välja roovitus, tugevdada sarikaid). Eterniitplaatidest valmistatud katus on soodne, lihtsalt paigaldatav ja nägus. Katused, kus on kasutatud katuseplaadiga samast materjalist valmistatud lisadetaile on soliidsed ja komplektsed.
- Katus aastateks! | Eterniit Klassik, eterniit Balti laine, eterniitkatuse lisatarvikud, eterniitkatuse paigaldus, katusetööd, viilkatused, kaldkatused, eterniitkatuse hind, eterniitkatuse maksumus, eterniit katus, eterniit katuse paigalduse hind, eterniitkatuse vahetus, katuse värv, eterniidi värv, katuse läbiviigud, katuseplaadid, katuseplaat, läbipaistev katuseplaat, katuseplaatide hinnad, eterniit katuseplaatide hinnad, katuse viimistlus, välisvooder, katuse hind, katusematerjalide müük, raplamaa, märjamaa, katusematerjalid eterniit eesti, katusetooted, katuse lisatarvikud, katuse aluskate, katusehari, katuseviil, katuse räästas eterniit, katuseroov, eterniitkatuse roovi samm, katuse sarikas, katuse pindala, katuse parandus, katuse soojustus, katuse parandamine, uus eterniit, eterniitkatuse eluiga, eterniit, Balti laine (profiil 177/51) paigaldamine on kiire ja lihtne, kuna katuseplaadid kinnitatakse läbi ettepuuritud aukude kahe kruvi/naelaga.     Balti laine katuseplaadid ei eelda kulukat aluskonstruktsiooni, 50x50 mm roovi samm on 750 mm, plaadid kinnitatakse ülemisest ja alumisest servast.     Eterniitplaatidest valmistatud katus on soodne, lihtsalt paigaldatav ja nägus. Katused, kus on kasutatud katuseplaadiga samast materjalist valmistatud lisadetaile on soliidsed ja komplektsed. Kaheksa lainega (profiil 150/40) eterniitplaadid Klassik sobib ideaalselt vana eterniitplaadi asendamiseks, ilma et oleks vaja ümberehitada aluskonstruktsiooni (vahetada välja roovitus, tugevdada sarikaid).     Eterniitplaatidest valmistatud katus on soodne, lihtsalt paigaldatav ja nägus.      Katused, kus on kasutatud katuseplaadiga samast materjalist valmistatud lisadetaile on soliidsed ja komplektsed.
eterniit.com
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded