Profile cover photo
Profile photo
Estetologia Medyczna i Kosmetologia
16 followers -
Interdyscyplinarne czasopismo naukowe poświęcone badaniu, pielęgnowaniu, przywracaniu i kreowaniu piękna ciała ludzkiego
Interdyscyplinarne czasopismo naukowe poświęcone badaniu, pielęgnowaniu, przywracaniu i kreowaniu piękna ciała ludzkiego

16 followers
About
Posts

Post has attachment
Polecamy najnowszą monografię "Alergia kontaktowa i alergiczny wyprysk kontaktowy" wydawnictwa lekarskiego Mediton. Monografia szeroko i przystępnie omawia między innymi problem coraz częstszej alergii kontaktowej na kosmetyki. 
Monografia napisana przez wybitnych alergologów i dermatologów, twórców krajowych i międzynarodowych wytycznych przedstawia aktualny stan wiedzy na temat alergii kontaktowej i alergicznego wyprysku kontaktowego, liczne fotografie kliniczne oraz prezentacje 16 interesujących pacjentów z bogatej praktyki autorów.
Cena (w tym wysyłka) to tylko 45 zł! Monografię można zamówić na stronie: http://www.chemotechnique.lmd.pl/shop,product,KZ001_Alergia_kontaktowa_i_alergiczny_wyprysk_kontaktowy_ISBN_9788392386643,616.html
Add a comment...

Post has attachment
Informujemy, że na Uniwersytecie Jagiellońskim trwają już zapisy na studia magisterskie dla licencjatów kierunku "Kosmetologia". Lekarze, farmaceuci, pielęgniarki, fizjoterapeuci oraz przedstawiciele innych zawodów medycznych mogą podjąć roczne studia podyplomowe "Kosmetologia Praktyczna", które mogą dla nich stanowić również pomost do studiów magisterskich z kosmetologii. Polecamy!

http://kosmetolog.edu.pl/
Add a comment...

Post has attachment
W aptekach i drogeriach sprzedawane są kosmetyki oznaczone jako "hipoalergiczne", "antyalergiczne" lub "0% alergenów", co ma sugerować rzekomo większe bezpieczeństwo dla konsumentów. Celem pracy była analiza składu kosmetyków oznaczonych jako "hipoalergiczne", "antyalergiczne" lub "0% alergenów" pod kątem występowania w nich składników o znanym potencjale uczulającym. Przedyskutowaliśmy również znaczenie tych terminów i ich regulacje prawne. 
Add a comment...

Post has attachment
Niedostosowany do potrzeb skóry dobór produktów kosmetycznych przyczynia się do zaburzenia jej estetyki i kondycji. Celem pracy była ocena sposobu oczyszczania/zmywania cery podczas rutynowych czynności pielęgnacyjnych w warunkach domowych, a także częstości występowania działań niepożądanych wynikających z podejmowanych czynności pielęgnacyjnych...
Add a comment...

Post has attachment
Mięczak zakaźny (molluscum contagiosum) jest częstą miejscową chorobą wirusową skóry. Typowym wykwitem jest drobny (średnica < 5 mm) kopulasty guzek koloru cielistego lub perłowego, nierzadko stwierdza się pępkowate zagłębienie na jego szczycie. Łatwość inokulacji wirusa sprzyja rozsiewaniu infekcji u zakażonej osoby (np. przez dotyk, drapanie) oraz przenoszeniu infekcji między ludźmi (dotyk lub kontakt płciowy). U dzieci choroba ta...
Add a comment...

Post has attachment
Plastrowanie dynamiczne czyli kinezjologiczne (kinesiology taping) jest od lat stosowane przez fizjoterapeutów w fizjoterapii ortopedycznej, przeciwbólowej, neurologicznej, pediatrycznej, onkologicznej, pooperacyjnej oraz w medycynie sportowej. W niniejszym artykule przedstawiamy nowatorskie zastosowanie plastrowania w redukcji celulitu. Opisujemy ponadto pierwsze obserwacje efektu tej metody u 32-letniej pacjentki z celulitem pierwszego stopnia w okolicach bocznych ud.
Add a comment...

Post has attachment
Protokoły stosowanych rutynowo testów fototoksyczności wykorzystują hodowle mysich fibroblastów ponieważ komórki te są mało wymagające i łatwo dają się hodować in vitro. Jednak w rzeczywistości reakcje fototoksyczne w głównej mierze obejmują naskórek, który zbudowany jest z keratynocytów - komórek znacznie różniących się od fibroblastów pod względem struktury i funkcji. Dlatego hodowle keratynocytów wydają się bardziej adekwatne dla testowania fototoksyczności ksenobiotyków takich, jak składniki kosmetyków czy leki. Celem przedstawionych badań było opracowanie i wdrożenie protokołu testu oceniającego potencjał fototoksyczny ksenobiotyków w hodowlach normalnych ludzkich keratynocytów. 
Add a comment...

Post has attachment
Stosowanie przez lekarzy i placówki szeroko pojętej medycyny estetycznej działań marketingowych ograniczone jest Ustawą o zawodach lekarza i lekarza dentysty, Ustawą o zakładach opieki zdrowotnej, Uchwałą Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Kodeksem Etyki Lekarskiej. Celem niniejszej pracy było zbadanie i opisanie najczęściej stosowanych praktyk marketingowych w ramach reklamy usług medycyny estetycznej, dermatologii estetycznej i chirurgii estetycznej w świetle obowiązującego prawa oraz Kodeksu Etyki Lekarskiej.
Add a comment...

Post has attachment
Osoby z problemami skórnymi zachęca się do korzystania z dostępnych w aptekach "kosmeceutyków" i "dermokosmetyków", przy czym producenci starają się przekonać konsumentów, że jest to szczególna grupa produktów bliższa lekom niż "zwykłym" kosmetykom. Celem niniejszej pracy było przeanalizowanie genezy i znaczenia pojęć "kosmeceutyk" i "dermokosmetyk" a także ich statusu prawnego w świetle legislacji polskiej i międzynarodowej. 
Add a comment...

Post has attachment
Artykuł jest komentarzem prezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging do niedawnych prób kreowania przez kolorowe magazyny "ekspertów medycyny estetycznej". Autor zwraca uwagę, że czasopisma popularne zainteresowane są głównie zyskiem za wszelką cenę, a nie zapewnieniem wysokiej jakości usług medycznych. Nie są też powołane, ani nie mają kompetencji niezbędnych do oceny poziomu fachowego i etycznego lekarzy. Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging podkreśla, że budowanie wizerunku lekarza, w tym lekarza medycyny estetycznej, w oparciu o artykuły sponsorowane w czasopismach popularnych jest niezgodne z etyką lekarską i etykietą zawodową, a w dłuższej perspektywie przyczynia się do obniżenia wizerunku całego środowiska.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded