Profile cover photo
Profile photo
Prof. Dr. Aycan Kayıkçıoğlu Estetik Cerrahi Ankara
56 followers
56 followers
About
Posts

Post has attachment
Bazı süper kahramanların pelerinleri yoktur ve onlara #baba denir... 😉
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Mutluluk ve güzel günler getiren nice bayramlarda birlikte olmak dileği ile...
#RamazanBayramı Kutlu Olsun...
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Burun estetiği ameliyatı bayanlarda 16 erkeklerde 18 yaşından önce yapılmaz. Ciddi nefes problemi olan kişilerde bu süreler öne çekilebilir, ek bir sorun yok ise burnun gelişimini tamamlaması beklenmelidir.

Burun estetiği ameliyatı yapılabilmesi için tam olarak sağlıklı bir vücuda sahip olmak gerekir. Tüm ameliyatlar gibi anestezi verilmesi gerekecektir. Ek sorunlar ve hastalıklar risklerin artmasına neden olur ve ciddi riskler söz konusu olduğunda asla yapılmaması gereken bir ameliyattır. Riski arttıracak faktörler giderilebiliyorsa ek tedaviler için planlama yapılmalı ve zaman ayırılmalıdır.

Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi, estetik burun ameliyatı öncesinde de check-up yapılarak vücudun durumu ortaya konmalıdır. Sağlıklı zannettiğimiz pek çok birey belli bazı hastalıklara gebe olabilir. Diabet hastası o ana kadar kan şekerinin yüksekliğinden haberdar olmayabilir. Böbrek hastası üresinin yüksekliğinden, karaciğer hastası enzimlerin anormalliğinden habersiz olabilir.

Sağlıklı olduğu ön tetkiklerle belirlenen bireyler estetik ameliyat için planlanabilirler. Sorun tespit edilen kişiler ise ek tedavilerle normalleştirildikten sonra estetik ameliyat programına alınabilirler.

#Estetik #EstetikCerrahi #EstetikAmeliyat #Sağlık #Güzellik #AestheticSurgery #BurunEstetiği #Rinoplasti #Rhinoplasty #Septoplasty #Septoplasti

Photo
Add a comment...

Post has attachment
#19Mayıs #Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun...
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Tüm annelerimizin #annelergünü kutlu olsun...
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Hayatı paylaşmamız için bir engel yok. Sevgi ve hoşgörünün gücüyle tüm engelleri kaldıralım. #EngellilerHaftası
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Yarık Dudak- Damaklı Çocuklar ve Estetik Cerrahi

Yaklaşık 1500-2000 doğumda bir yarık dudak-damaklı bir çocuk dünyaya gelmektedir. Ülkemizdeki doğum sayıları göz önüne alındığında her yıl binlerce yarıklı çocuğun doğduğu aşikardır. Bu deformite Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar tarafından başarıyla onarılmakta ve bu bebekler sağlıklı bireyler olarak toplumumuza kazandırılmaktadır.

#Estetik #EstetikCerrahi #EstetikAmeliyat #Sağlık #PlastikCerrahi
Add a comment...

Post has attachment
Estetik Cerrahi Ameliyatları Öncesinde İlaç Kullanımı

Estetik ameliyatlar öncesinde kanamaya yol açabilecek ilaçların kullanılmaması gerekir. Kanama ve ilaç deyince ilk akla gelen ilaç şüphesiz Aspirindir. Aspirinin 80-100 mg gibi düşük dozları bile kan sulandırıcı etki yapabilir ve tek bir dozun etkisi bir hafta kadar sürebilir. Ameliyattan bir hafta öncesine kadar içebiliriz ama sonrasında içmemeliyiz anlamına gelmektedir. Aspirin adı altında olmadan da çeşitli ilaçların içerisinde etken madde ilave edilmiş olabilir.

Değişik ağrı kesici ilaçların da Aspirin kadar uzun süreli olmasa da 24 saate varan kanama yan etkileri olabilir. Yüksek doz vitaminler, fazlaca tüketilen bitki çayları da benzeri yan etkiler yapabilir. Unutmayınız ki ilaçların ana kaynağı çoğu kez bitkilerdir zaten.

Kanama dışında anesteziye yan etkileri ve yara iyileşmesi bakımından ilaç kullanımı önem taşır. Başka hastalıklarınız nedeniyle içmekte olduğunuz bazı ilaçları düzenli olarak içmeye devam etmeniz gerekebilir. Tiroid, guatr ilaçları bu kapsamdadır. Diyabet ilaçlarının uygun kullanımı önemlidir. Tedavinin doğru rotada olduğunu anlayabilmek için estetik ameliyat öncesinde kan değerlerinin kontrolü hem tiroid hastalıkları hem de diyabet açısından iyi olacaktır. Epilepsi ilaçları, antidepresan ilaçların anestezi ilaçları ile uyumu değerlendirilmelidir.

Elbette burada şu an yazamayacağımız kadar çok hastalık ve değişik ilaç kullanımı söz konusudur. Estetik cerrahınızı planlı veya plansız, son bir kaç haftada kullandığınız her türlü ilaç hakkında bilgilendiriniz.

Sağlıklı günler dilerim.

#Estetik #EstetikCerrahi #EstetikAmeliyat #Sağlık #Güzellik #AestheticSurgery
Photo
Add a comment...

Post has attachment
#1Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded