Profile cover photo
Profile photo
Endüstri Mühendisliğim
162 followers -
Türkiye'nin Endüstri Mühendisliği Sayfası
Türkiye'nin Endüstri Mühendisliği Sayfası

162 followers
About
Endüstri Mühendisliğim's posts

Post has attachment

Post has attachment
Endüstri Mühendisliği adına Son dönemdeki paylaşımlara ilginiz için teşekkürler. Peki yeni ana sayfa tasarımını nasıl buldunuz?
8 votes
-
votes visible to Public
100%
İyi
0%
Normal
0%
Kötü

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Yeni Başlayacak #Yazılım Meraklılarına tavsiyeler.
Hangi Diller veya Teknolojiler Öğrenilmeli
#Mobil Teknolojilerde Son Trendler
Yazılım Eğitimleri
Yazılım Mimarı veya Proje Yöneticisi nasıl olunur ?

Post has attachment
Türkiye' nin en önemli problemini tek kelime ile özetleyen kısa film "vasat"

Post has attachment

Post has attachment
Endüstri Mühendisliğim Platformu’ nun canlı yayın serisi Dr. Çetin KARAKAYA’ nın girişimcilik tecrübeleri ve marka-patent üzerine çalışmaları ile birleşerek “Girişimcilikte Marka ve Patent Tescilinin Önemi” konusuyla devam ediyor. Girişimcilikte temel fikir haklarının korunması ve yapılan çalışmanın daha sağlıklı bir tabanda devam etmesi adına patent-marka tescilinin ne kadar önemli olduğu bilinmektedir.

Girişimci için Patent ve Marka tescili alırken dikkat edilmesi gerekenler

Yeni Fikrin Korunması

Ana başlıkları altında girişmicileri ve fikri olanları bilgilendirecek çok güzel bir söyleşi http://endustrimuhendisligim.com/girisimcilikte-marka-ve-patent-tescilinin-onemi adresinden sizlerle olacak.

Dr. Çetin KARAKAYA kimdir?

1978 yılında Gebze’ de doğdu. İlk, orta ve Gebze Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü’ ndeki öğrenimini 1995 yılında Gebze’ de tamamladı. 1990-1995 yılları arasında birçok mikro ölçekli işletmede çalıştı. 1995-1998 yılları arasında Süperlas Süperlastik Kauçuk ve Plastik San. ve Tic. A.Ş. firmasında mekanik bakımcı ve elektrikçi olarak çalıştı.

1998 yılında Niğde Üniversitesi Aksaray Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’ nü kazandı. 1999 yılında Sakarya Üniversitesi’ ne geçiş yaptı. 2002 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’ nü birincilikle ve 2,5 yılda bitirdi. Mezun olduğu dönem, Sakarya Ünv. Fen Bilimleri Enstitüsü Makine Mühendisliği Ana Bilim Dalı, Kaynak Bilim Dalı’ nda yüksek lisans öğrenimine başladı. Bir yıl sonrada yine aynı üniversiteye Araştırma Görevlisi olarak atandı.

2005 Ocak ayında yüksek lisans öğrenimini tamamladı. Aynı yıl doktora öğrenimine başladı. 2009 yılında Karasu Meslek Yüksek Okulu Makine Programına Öğretim Görevlisi olarak atandı. Birçok sanayi Ar-Ge projesinde, SAÜ Teknokent’ inde ki Ar-Ge firmalarında, Üniversite Yönetim Kurulu görevlendirmesi ile danışmanlıklarda bulundu. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı destekli San-tez 123 “Yüksek Basınca Dayanıklı Kompozit Hidrojen Tanklarının İmalatı” adlı projede Doktora tezi kapsamında görev aldı.

1,5 yıl Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’ nda danışmanlık görevinde bulundu. Bu kapsamda Ar-Ge projelerinin hayata geçirilmesi ve Ar-Ge bilincinin yaygınlaşması ile ilgili çalışmalar yaptı. Ulusal ve uluslararası sempozyum/kongrelerde sunulmuş ve çoğunlukla gerçekleştirilen sanayi Ar-Ge projelerine dayalı 40′ ın üzerinde yayını bulunmaktadır. 100′ e yakın sanayi Ar-Ge projesinde görev almıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Post has attachment
Girişimcilik, inovasyon, kurumsal AB projeleri ve İstanbul Ticaret Üniversitesi bünyesinde açılan Mobil Teknoloji Laboratuvarının detaylarının konuşulacağı etkinlik bu sayfa üzerinden canlı yayınlanacaktır.

Post has attachment
Endüstri Mühendisliğim Platformu canlı yayınları devam ediyor. Bu haftaki konumuz: Endüstri Mühendisinin Üretim Stratejisi. Binlerce Endüstri Mühendisinin mezun olduğu ülkemizde mezunlarımızın en çok yoğunlaştıkları alanlardan biri olan Üretim alanında nasıl stratejiler geliştirilmesi gerektiği üzerine farklı bir sohbet gerçekleştireceğiz.
Konular:
- Sanayi sektörünün Stratejik Davranışı
- Üretim Yönetimi ve Stratejik Planlama İlişkisi
- Endüstri Mühendisi ve Sanayicinin 4 Temel Stratejik İlkesi Nelerdir?
- Sanayi ve Strateji İlişkisinin 3 Kuralı
- Gelişen Türk Sanayisinin Stratejik Nosyonu Nasıl İnşa Edilmelidir?
Wait while more posts are being loaded