Profile

Cover photo
Emil “opi” Oppeln-Bronikowski
Works at Avendo SI sp. z o.o.
Attended Nope, not really
Lives in Łódź, Poland
2,320 followers|1,786,590 views
AboutPostsPhotosYouTubeReviews

Stream

 
„Zagraniczny tańszy, trzy dychy… a na LOT-owski pan wejdzie wszędzie… Na krajowy też. Trzymać w okładce, nie giąć, nie niszczyć. Dwa lata będzie służyć!” — stare chińskie przysłowie.
 ·  Translate
23
Add a comment...
 
Za drzwiami stoi już weekend, ma umyty kubek i rozwiązany krawat. Dla tych, którzy jak ja, weekend spędzą naprawiając rzeczy, pozostawiam nadzieję w postaci komputerowego anioła, którego Święty Izydor z Sewilli zsyła przeciwko złym tablicom routingu, błędom w kodzie, nieprzewidzianym problemom w architekturze.

Módlmy się
[wczytuje kod]
[patrzy]
Bo co nam pozostało.
 ·  Translate
29
1
Marcin P's profile photoBartosz Gajdarski's profile photoEmil “opi” Oppeln-Bronikowski's profile photoMarcin Górecki's profile photo
3 comments
 
+Bartosz Gajdarski Buddha auto-saves.
Add a comment...
 
A się pochwalę jeszcze: wygłaszałem niedawno mowę o historii demosceny, była to najmniejsza widownia i najlepszy wykładzik, jaki zrobiłem. Miałem przygotować paczkę z wybranymi demami, ale oczywiście wszystko rozsypało się na glebę. Jak kiedyś będę u kogoś w mieście to mogę zrobić powtórkę dla małej widowni.

Na zdjęciu stoję ja, a słucha Sebastian z Argentyny, który odwiedza nas co roku kupić coś do Amigi i posłuchać o historii komputera, której nie mógł zaznać mieszkając w Ameryce.
 ·  Translate
24
Andrzej Respondek's profile photo
 
Na zdjęciu ewidentnie widać, że Sebastian doznał oświecenia 😋
 ·  Translate
Add a comment...
 
K-Hole — stan/wrażenie dysocjacji ciała i umysłu, powstaje często podczas przedawkowania/nadużycia narkotyków zawierających ketaminę.

Także: podglądaczy blog w Internecie, który znalazłem nie wiem już jak, a z „kiedy” wiem tylko, że dawno. Nadal nie wiem po co. Na stronie znajdują się dziesiątki zdjęć wykonanych polaroidem gdzieś w latach osiemdziesiątych. Prawdopodobnie wśród grup ludzi związanych z muzyką. Bez tematu, bez podpisów, gdzie jako oglądający dopowiadam sobie historię sfotografowanych.

Zdjęcia – tu ostrzegam, czasem też domowa pornografia – twarzy, miejsc i okoliczności, które dzięki medium i przesunięciu w czasie stały się praktycznie anonimowe. Niegoglane, niefejsbuszkowalne.

Nie wiadomo kto, po co i skąd: internetowy k-hole to dysocjacja oglądanego (ciała) i oglądającego (umysłu).
 ·  Translate
6
Tomasz Żełudziewicz's profile photoZbigniew 'zibi' Jarosik's profile photoEmil “opi” Oppeln-Bronikowski's profile photo
5 comments
Add a comment...
 
W domu dzieci sąsiada biegają w holenderskich trzewikach krzycząc coś po barbarzyńsku, czyli pewnie po trzewikowemu (Tru Facts Korner: Dzień Dobry to po holendersku jest Chuje Morgen).

W biurze ktoś nade mną kupił najwolniejszą wiertarkę ze schroniska dla umierających narzędzi i pozwala jej wyzionąć ducha w cieple, otoczonej miłością, bo nie wierzę że ona coś wierci tyle godzin bez skutku.

Położyłbym się do trumny, ale nawet tam zombie jest zombie zombie.

To są moje wymówki dlaczego niczego nie robię od wczoraj. Płacę podatek w postaci jednego Forda czy  też Rysia Deckarda.
 ·  Translate
26
Piotr Grunt's profile photoAnna-Maria Siwińska (siwa)'s profile photoEmil “opi” Oppeln-Bronikowski's profile photoAnia Pietruczuk's profile photo
6 comments
 
I znowu BR. Pora, niekoniecznie umierać - obejrzę po raz,
 ·  Translate
Add a comment...
Have him in circles
2,320 people
Radek Szwarc's profile photo
Grzegorz Kabzi's profile photo
israr jan's profile photo
Anna Tess Gołębiowska's profile photo
Ewa Dacko's profile photo
Yesi Cortez's profile photo
Robert Wołowski's profile photo
Damian Kopiec's profile photo
Dawid Suchocki's profile photo
 
Może coś lżejszego po tych ostatnich szarpnięciach serc: wydawnictwo próżne AKA samopublikacja, kiedyś źródło podśmiewujek z autorów, którym brakuje talentu, ale nie brakuje ego, dziś śmichy-chihy, jednak coraz cichsze kiedy jeden z drugim autorem policzy dulary spływające jak łzy od Prawdziwego Wydawcy.

Nawet jeśli jesteś dobrym pisarzem lub pisarką to nadal pozostaje kwestia kluczowa — kwestia „jak nazwiemy naszą kapelę zanim kupimy instrumenty” — okładki.

Okładki wykonane chaupniczo, z przytupem i miłością. Okładki, które może kochać tylko autor.

Nie sądźcie więc książek po okładce. Zbyt często.

cc: +Kaja Mikoszewska gdyż doceni.
 ·  Translate
Send your finds to kindlecoverdisasters@gmail.com
14
1
Andrzej Respondek's profile photoLeszek Tarkowski's profile photoPiotr Szotkowski's profile photoBartosz Gajdarski's profile photo
4 comments
 
„…jeden z drugim autorem policzy dulary spływające jak łzy od Prawdziwego Wydawcy” ♥ – cytując klasykę: „The idea that books don’t pay comes from A) publishers (surprise!) and B) writing shitty books which nobody wants.” [Amy Hoy]
 ·  Translate
Add a comment...
 
"A man is not dead while his name is still spoken."

Kto czytał „Piekło Pocztowe” ten wie, że tradycją wśród operatorów sekarów było przesyłanie imion zmarłych kolegów, których wiatr, szaleństwo lub szaleńczy wiatr zdmuchnął z wież wprost w śmierć.

Ponieważ sekary są niczym innym jak alegorią Internetu (a wiadoma grupa eksperymentatorów jest alegorią wiadomej grupy eksperymentatorów) naturalnym jest, że pewne pomysły dają się zaimplementować poza historią fantasy.

X-Clacks-Overhead http://www.gnuterrypratchett.com/
 ·  Translate
51
3
Zbigniew 'zibi' Jarosik's profile photoShigella deShige's profile photoRafał Wileczek's profile photoLan Pham (cloudsmaker)'s profile photo
16 comments
 
ping -p 54657272792050726174636865747420 -i 86400 google.com gdzieś na skrinie postawione ...
 ·  Translate
Add a comment...
 
Internet to zabawne miejsce.

Kiedy byłem leniwy pozwoliłem Twitterowi przeszukać moją książkę adresową i znaleźć ludzi, których znam, a którzy czasem ukrywają się pod niezbyt oczywistymi nickami. Nie widziałem jednak, że adresy zostają ciągle w bazie danych T. i za każdym razem kiedy ktoś będący w mojej książce dołącza, otrzymuję stosowny e-mail z powiadomieniem.

Wczoraj mignęło mi, że mój przyjaciel z dawnych lat, uczeń mojej szkoły bramkarsko-hakersko-programisycznej założył sobie konto. Nie widziałem go pewnie z 15 lat więc szybko skoczyłem zerknąć, co też napisał.

I okazało się że założył konto tylko po to żeby nawrzucać lokalnemu dziennikarzowi sportowemu Gazety, który napisał niepochlebny artykuł o Widzewie Łódź.

Ubawiło mnie to, minęło tyle lat i dzięki wielomilionowej infrastrukturze możemy się spotkać w „cyber-przestrzeni” i zwymyślać dziennikarza pracującego w budynku, który mijam dzień w dzień.

Gdyby ogarnąć myślami warstwy oprogramowania, tysiące kilometrów kabli, miliardy dolarów kapitalistów wysokiego ryzyka, które spowodowały, że można komuś dwie ulice dalej powiedzieć per „ty chuju”, to człowiek się zastanawia ile jeszcze będzie trzeba zainwestować i zakodować żeby można było się posprzeczać o to który z umierających klubów jest lepszy, w czasie rzeczywistym.

Otóż nic, gdyż idziemy na piwo. Krzyczenie krótkich zdań przez Krzemową Dolinę się nie skaluje.
 ·  Translate
30
1
Tomasz Kaczanowski's profile photoKonrad Burkowski's profile photoEmil “opi” Oppeln-Bronikowski's profile photoBartosz Gajdarski's profile photo
3 comments
 
+Konrad Burkowski E, poznałby. To jeden z tych dziennikarzy, który dla kibiców Widzewa jest Żydem z ŁKS-u natomiast w drugą stronę odwrotnie, ale tak samo. W pewnym sensie uważam, że to jego sukces.
 ·  Translate
Add a comment...
12
Łukasz Jaworski (Ender)'s profile photoEmil “opi” Oppeln-Bronikowski's profile photoAdam Milewski's profile photo
3 comments
 
A dziś czwartek i nawet się napruć nie można bo "poranna witaj zmiano" :(
 ·  Translate
Add a comment...
 
Science fiction często dostaje głask po głowie za szczególnie udane „przewidzenie przyszłości” Czasem słusznie, czasem to dzieło stało się inspiracją do odkrycia, więc może niezbyt słusznie, ale co i rusz fani gatunku zauważają kolejny element scenografii Star Treka na targach nowych technologii.

War Games to jeden z pierwszych filmów z gatunku thriller okołokomputerowy. Nie jest to szczególnie dobre widowisko, ale jak wiele rzeczy pierwszych i stworzonych w odpowiednim czasie, uzyskało kultową pozycję wśród różnych nerdgików.

Historia w pigułce: genialny chłopiec włamuje się do genialnego komputera, na którym to komputerze znajduję grę, która na serio jest symulacją konfliktu jądrowego. Żołnierze rzucają focha i chłopak dostaje po łapach, ale nie za mocno, bo musi przecież przed 90 minutą uratować świat. Komputer przełącza się w tryb Prawdziwa Wojna Termonuklearna i grozi światu, ale po przeliczeniu wszystkich opcji stwierdza: What a strange game, the only winning move is not to play.

Bardzo ładny komentarz nt. zimnej wojny. Wiecie co jest produktem zimnej wojny? TETRIS.

Tom Murphy napisał publikację naukową w której porusza temat machine-lerning i gier komputerowych. W skrócie: jak napisać program, który nauczy się przechodzić pierwszą planszę Mario.

Próbował też z innymi grami, między innymi wspomnianym Tetrisem. Tetris nie posiada tzw. winning-state dlatego grający algorytm… zapauzował grę uzyskując tym samym, w pewnym sensie, nieskończony czas rozgrywki.

The only winning move.
 ·  Translate
24
2
Piotr Szotkowski's profile photoEmil “opi” Oppeln-Bronikowski's profile photoLeszek Tarkowski's profile photoMariusz Rozpędek's profile photo
11 comments
 
+Piotr Szotkowski O widzisz, wiedziałem, że widziałem to, ale w moim bezinternetowym świecie ciężko szukać po YT.
 ·  Translate
Add a comment...
 
Krople na kaszel / krople z krwi szatana / piją niewierni / dla mrocznego pana.
17
3
Tomasz “btd” Ziobrowski's profile photoJarek Szczepański's profile photoAdam Adamowski's profile photoPrzemysław Kulczycki's profile photo
 
najlepsze ze i ten i ten vocal pasuje :D
 ·  Translate
Add a comment...
 
Ponieważ w projekcie następują kolejne opóźnienia (tym razem nie z mojej winy!) postanowiłem spędzić ranek na podnoszeniu rzeczy, które upuściłem na podłogę w ostatnim tygodniu. Człowiek zajęty, człowiekowi zajętemu się nie chce.

Krążę więc jak piłeczka w Pongu i karmię paszcze: zlewu, śmietnika i pralki.

Przypomniałem sobie o jeszcze jednym swetrze, który ukrył się pod kołdrą (nic dziwnego, jest zimno), wrzuciłem go do pralki i odpaliłem tę bestię z inskrypcjami w cyrylicy.

Przeniosłem się do zlewu z zamiarem odzyskania kilku talerzy i nagle ogarnęła mnie niechęć. Normalnie lubię zmywać. Człowiek stoi, piana się pieni, podkasty gadajo, raj na ziemi. Ale dziś jakoś mi się nie chciało.

– Któregoś dnia, ktoś, przyszły milioner – to pewne! – wymyśli taką pralkę do naczyń. Powinno być proste, tylko czy się nie będą tłukły?

Zakręciłem wodę. Mój mózg zakrył płaty czołowe ze wstydu.

– …och. Racja. Zmywarka.
 ·  Translate
36
Michał Ostrowski's profile photoAnna Matczak (boredpanda)'s profile photoJakub Turski's profile photoEmil “opi” Oppeln-Bronikowski's profile photo
10 comments
 
Czyli nie wszystko stracone! Może jestem po prostu skrytym geniuszem w ciele wielkiego głupka!
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
2,320 people
Radek Szwarc's profile photo
Grzegorz Kabzi's profile photo
israr jan's profile photo
Anna Tess Gołębiowska's profile photo
Ewa Dacko's profile photo
Yesi Cortez's profile photo
Robert Wołowski's profile photo
Damian Kopiec's profile photo
Dawid Suchocki's profile photo
Work
Occupation
Senior Keyboard Punching Monkey
Employment
  • Avendo SI sp. z o.o.
    chairman, present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Łódź, Poland
Story
Tagline
UNIX Hooligan
Bragging rights
UNIX hooligan
Education
  • Nope, not really
    Life, 1979 - 2011
Basic Information
Gender
Male
Apps with Google+ Sign-in
Public - in the last week
reviewed in the last week
Kino w którym wyświetlają filmy.
Public - in the last week
reviewed in the last week
Bardzo dobre miejsce na ironiczne wypicie whisky. Kultowe w okolicy jak swetry w serek, wprost z PRL.
Public - 6 months ago
reviewed 6 months ago
Public - 6 months ago
reviewed 6 months ago
29 reviews
Map
Map
Map
Łups, wprost z pięciu gwiazdek na dwie. Głośno, ciasno, obsługa taka sobie, no i najważniejsze: pizza słaba jak niemowlak.
Public - 5 months ago
reviewed 5 months ago
Ciężko coś napisać. Trzeba mieć wizję na wizytę.
Public - 6 months ago
reviewed 6 months ago
A pretty decent place.
Public - 9 months ago
reviewed 9 months ago