Profile cover photo
Profile photo
ÖZEL ELOS POLİKLİNİĞİ
18 followers
18 followers
About
ÖZEL ELOS POLİKLİNİĞİ's posts

Post has attachment
Amerika'dan ödüllü yeni VelaShape III ile doğum sonrası sarkma ve fazlalıklarınızdan 4 - 6 seansta kurtulun! #velashape  
Photo

Post has attachment
Lazer Epilasyon yaptırmanın tam zamanı! Fırsatlardan yararlanmak için bizimle iletişime geçin.
Photo

Post has attachment
Selülitlerinizi dert ediyorsanız henüz VelaShape 3 ile tanışmamışsınız demektir. Bu fırsattan yararlanmak için sizleri merkezimize bekliyoruz.
Photo

Post has attachment
Lazer ile cilt sıkılaştırmada, ilk aydan sonra gözle görülür değişikliğin sizde farkına varacaksınız!
Photo

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-12-15
10 Photos - View album

Post has attachment
Cildinizi kışa hazırlamak istiyorsanız, ölü derilerinizden bir an önce kurtulun.

Hücre yenilenmesi sürekli devam eden bir süreçtir. Deri hücreleri epidermisin alt kısımlarında oluşur, bu katmandan yukarı doğru hareket ederek ölür ve parçalanır. Eskiyerek ya da koparak itilirler ve aynı süreçten geçen yeni hücreler onların yerini alır. Her türlü vücut fonksiyonunda olduğu gibi 20 yaşından itibaren hücre yenilenmesi süreci de yavaşlamaya başlar. Gençlikte epidermisin altından başlayan hücre yolculuğunun parçalanmayla son bulması yaklaşık 28 gün sürer. Orta yaşlara gelindiğinde ise bu süreç, yedi ila 10 gün daha uzun bir zaman almaya başlar. 1.5 hafta çok uzun bir süre gibi görünmese de, cildin yüzeyinde amaçsızca duran bir ölü deri hücresinin kuruması ve köşelerinin kıvrılması için yeterli bir süredir. Olgunlaşmış ciltlerin o kadar sert olmasının sebebi budur. Parçalanan bu hücrelerin oluşturduğu pürüzlü yüzey, ışığı da farklı bir biçimde yansıtır ve böylece cilt mat ve donuk görünür, yüzeydeki küçücük çatlamaların arasındaki ince çizgiler göze çarpar. Cilt bariyerini güçlü tutmak için bu ölü hücrelerden kurtulmak şarttır. Soyma yani peeling işlemi, doğanın yavaşlayan bu sürecini kimyasal ya da mekanik yollarla, en üst katmandaki ölü hücreleri atarak telafi eder. Parçalanmış hücreleri yok ederek epidermisin yeni hücre üretimine geçmesini sağlar. Daha hızlı parçalanma çabasına karşılık hücre yenilenme hızı da artmış olur. Üstelik soyma işlemi, hemen görünür sonuçlar elde edebileceğiniz bir adımdır. Bunun nedeni, pürüz yaratan o hücrelerin ortadan kaldırılmasının cilde hemen parlaklık ve renk getirmesidir. Ayrıca soyma işlemi geçici bir süreliğine de olsa dolaşımı hızlandırır, bu sebeple cildiniz daha parlak görünür.
Photo

Post has attachment
Hangi Lazer Epilasyon Cihazını Tercih Edersiniz ?
-
votes visible to Public
Poll option image
Alexandrite
Diod
Ndyaq
Ütüleme Lazer
0%
IPL
100%
Alexandrite
0%
Diod
0%
Ndyaq
0%
Ütüleme Lazer

Post has attachment
Bir kadının en güçlü silahı, hiç kuşkusuz güzel saçlarıdır. Eğer parlak ve trend bir saç modeliniz varsa, hangi elbiseyi giyerseniz giyin güzel görüneceğiniz kesin. Tabi saç modeli ve rengine karar verirken, ten renginiz ve yüz şekliniz oldukça önemli.

Özellikle saç modelinize karar verirken, yüz şeklinizi mutlaka göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü öyle saç modelleri var ki, üçgen yüzlü bayanlarda harika görünürken, yuvarlak yüzlü bayanlara pek yakışmayabiliyor.

İşte yuvarlak yüzlü kadınlar için saç modelleri...
Photo
Photo
2014-12-01
2 Photos - View album

Post has attachment
VÜCUT BAKIMI İÇİN AROMATİK YAĞLAR .
Bitkisel Banyolar .
- Bir tam banyoyu haftada 1-2 kereden fazla almayın. 
- Önceden ağır yemekler yemeyin ve banyo suyunun 378-38 dereceden sıcak olmamasına dikkat edin; her iki durum da, kan dolaşımını olumsuz etkileyecektir. 
- İdeal banyo süresi 15-20dakikadır.; fazlası deriyi ve kan dolaşımını olumsuz etkileyebilir. 
- Banyo sonrasında, yatakta kısa bir dinlenme çok rahatlatıcı olacaktır. 

Okaliptüs yağı banyosu,sivilceli deri için 
Banyo küvetini doldurmaya başlayın ve su bir karış kadar yükseldiğinde, biraz kremanın veya sütün içine karıştırmış olduğunuz 5 damla okaliptüs yağını suya ekleyin. Bu katkının eşit oranda dağılabilmesi için, küveti duş süzgecinden akan suyla doldurun. 

Şifalı bitki banyoları 
Deriniz yağlıysa 150g mayıs papatyası veya civanperçemi, deriniz sivilceliyse 150g kuru nane veya atkuyruğu kullanın. Bitkiler 1litre kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve ılıklaşana kadar demlendikten sonra süzülerek banyo suyuna eklenir. 

Ebegümeci banyosu,iltihaplı, sivilceli deri için 
50g kurutulmuş veya 100g taze ebegümeci çiçeği ve yaprağı ince kıyılmış olarak, kaynar derecedeki 2 litre suyla haşlanır,ılıklaşana kadar demlendikten sonra süzülür ve banyo suyuna eklenir. Kan dolaşımını hızlandırmak için banyodan sonra beden, orta sertlikte bir fırça ile fırçalanır. 

Elma sirkesi banyosu,yağlı cilt için 
¼ litre elma sirkesi banyo suyuna eklenir. Banyodan sonra duş alınmaz, sirkeli su derinin üstünde kurumalıdır. Daha sonra, yağlı olmayan bir nemlendirici beden losyonu kullanılır. Banyo suyuna eklenen 8 damla lavanta yağı, antiseptik etkiyi arttırır ve ruhsal açıdan dengeleyici ve rahatlatıcı etki yapar. 

Lavanta yağı banyosu 
¼ litre elma sirkesi(yağlı deri için) veya ¼ litre krema (normal, kuru veya karışık deri için), 8 damla lavanta yağı ile iyice karıştırılır, banyo suyuna eklenir ve su da iyice karıştırılır. Krema-lavanta banyosundan sonra ılık duş alınır. Elma sirkesi-lavanta banyosundan sonra duş alınmaz ve kurulanılmaz.
Photo

Post has attachment
ULTRASONLA KAVİTASYON.
Ses dalgaları kullanarak diğer dokulara zarar verilmeden yağ hücrelerinin zarlarının parçalanması.Böylece parçalanan yağ hücreleri lenf ve kan dolaşımına katılmaları sağlanabilmektedir.Bu şekilde bölgesel incelme sağlaması hedeflenmektedir.Parçalanan yağ hücreleri dolaşım sistemine katıldığı için enerji harcamak gerekmektedir.Bunun için kavitasyon uygulamasından hemen sonra tempolu yürüyüş veya bisiklet egzersizi gibi fiziksel bir aktivite yapmak gerekmektedir.
Photo
Wait while more posts are being loaded