Profile cover photo
Profile photo
Elmatic.net
2 followers -
Elmatic.net - konfigurator profesjonalnych komputerów przemysłowych
Elmatic.net - konfigurator profesjonalnych komputerów przemysłowych

2 followers
About
Posts

Post has attachment
DELTA SS-I to komputer ALL-IN-ONE dedykowany do branży spożywczej oraz farmaceutycznej posiadający obudowę wykonaną w całości ze stali nierdzewnej.
Wykorzystanie stali nierdzewnej gwarantuje łatwość utrzymania sterylności, co w połączeniu z wysoką szczelnością konstrukcji (nawet IP69K) umożliwia pracę w trudnych warunkach (zapylenie, kontakt z żywnością, wodą, substancjami oleistymi, smarami, bio-płynami, czy chemikaliami).
Sprawdź naszą ofertę ⬇
Add a comment...

Post has attachment
Systemy przemysłowe generują coraz większą ilość danych. Prawidłowe przechowywanie i ochrona informacji jest zagadnieniem niezwykle ważnym i często poruszanym przez integratorów jak i użytkowników końcowych. Dowiedz się jakie cechy powinny posiadać dyski, które stosowane są w komputerach przemysłowych ⬇
Add a comment...

Post has attachment
Wdrożenie systemu sterowania numerycznego osiami obrabiarek specjalnych "Axis 5" bazującego na komputerze serii Elmatic PI.
Zachęcamy do zapoznania się z naszym studium przypadku.
Add a comment...

Post has attachment
Niezawodność i stabilność to cechy, które muszą charakteryzować rozwiązania przemysłowe. W tym celu Elmark Automatyka stworzyła markę Elmatic, będącą bezpośrednim określeniem wspomnianych atrybutów. Wieloletnia współpraca z firmą Advantech pozwoliła wykreować komputery przemysłowe umożliwiające nieprzerwaną pracę przez długie lata.

Oprócz najwyższej jakości, komputery Elmatic – Powered by Advantech (seria ONE oraz ECO) posiadają także wartość dodaną w postaci serwisu „On Site”, czyli obsługi wykonywanej bezpośrednio na obiekcie. Elmark Automatyka oferuje także usługę komputera zastępczego na czas naprawy, dzięki której w razie wystąpienia uszkodzenia, jednostka jest wymieniana na komputer zastępczy w takiej samej konfiguracji w ciągu 24h od zgłoszenia.

Odpowiedzią dla klientów wyrażających zapotrzebowanie na komputery typu desktop/tower jest model Elmatic PI ONE. Zamontowany procesor Intel Skylake Core i5-6500 3.2GHz oraz 8GB RAM DDR4 zapewniają wydajną pracę. Duża moc obliczeniowa oraz długi czas życia podzespołów w tym wypadku jest niewątpliwie jedną z głównych zalet rozwiązania.
W gotowej konfiguracji zamontowano także dysk SSD o pojemności 120GB z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 10 Professional 64bit. Obudowa posiada wbudowany zasilacz 400W ATX. Potrójne wyjście wideo pozwala na niezależne wyświetlanie obrazu na trzech monitorach. Elmatic PI ONE posiada 7 portów USB, port szeregowy COM oraz 2 x GbLAN do komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi, a także nagrywarkę DVD. Dodatkową możliwością w tym przypadku jest rozszerzenie gwarancji na komputer, do 36 miesięcy.

Więcej informacji na: http://elmatic.net/konfiguracja/pi-one
oraz https://sklep.elmark.com.pl/elmatic-pi-one.html

Zapewniamy najwyższą jakość obsługi serwisowej,
bo my dbamy o Twoją firmę.
Elmark Automatyka
Add a comment...

Post has attachment
Dla zastosowań, w których głównym kryterium nie jest wysoka wydajność komputera, a jego jakość oraz przystępna cena Elmatic proponuje jednostkę w obudowie do szafy rackowej 19" - SIGMA ECO. W gotowej konfiguracji zamontowany został dysk twardy HHD 500GB, 7200obr do pracy 24/7. Elmatic SIGMA ECO wyposażony został także w procesor Intel Pentium Dual Core G4400 3.3GHz oraz 4GB RAM DDR4. Obudowa posiada wbudowany zasilacz 400W ATX. Podwójne wyjście wideo pozwala na niezależne wyświetlanie obrazu na dwóch monitorach w rozdzielczości FullHD. Elmatic PI ONE posiada 6 portów USB, port szeregowy COM oraz 2 x GbLAN do komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi, a także nagrywarkę DVD. Dodatkową możliwością w tym przypadku jest rozszerzenie gwarancji na komputer, do 36 miesięcy.

Niezawodność i stabilność to cechy, które muszą charakteryzować rozwiązania przemysłowe. W tym celu Elmark Automatyka stworzyła markę Elmatic, będącą bezpośrednim określeniem wspomnianych atrybutów. Wieloletnia współpraca z firmą Advantech pozwoliła wykreować komputery przemysłowe umożliwiające nieprzerwaną pracę przez długie lata.

Oprócz najwyższej jakości, komputery Elmatic – Powered by Advantech (seria ONE oraz ECO) posiadają także wartość dodaną w postaci serwisu „On Site", czyli obsługi wykonywanej bezpośrednio na obiekcie. Elmark Automatyka oferuje także usługę komputera zastępczego na czas naprawy, dzięki której w razie wystąpienia uszkodzenia, jednostka jest wymieniana na komputer zastępczy w takiej samej konfiguracji w ciągu 24h od zgłoszenia.

Więcej informacji na: http://elmatic.net/konfiguracja/sigma-eco
oraz https://www.elmark.com.pl/pl/sklep/elmatic/elmatic-sigma-eco

Zapewniamy najwyższą jakość obsługi serwisowej,
bo my dbamy o Twoją firmę.
Elmark Automatyka
Add a comment...

Post has attachment
Elmatic DELTA 1881WP to bezwentylatorowy komputer panelowy z wyświetlaczem panoramicznym 18,5” HD. Ekran dotykowy pojemnościowy jest wyposażony technologię multi touch umożliwiającą wielopunktową obsługę komputera. Panel frontowy jest chroniony przed silnymi strumieniami wody – klasa szczelności IP66. Wbudowany procesor Intel Core i7-4650U oraz 4GB RAM z możliwością rozbudowy do 8GB zapewniają pracę na wysokim poziomie wydajności, nawet przy bardziej wymagających aplikacjach. Najczęstszym miejscem zastosowania tego modelu są linie produkcyjne lub stacje pomiarowe, gdzie pracuje jako panel operatorski.
DELTA 1881WP posiada miejsce na kartę CFast. Po zamontowaniu dodatkowego uchwytu może także obsługiwać dysk 2,5”. Z tyłu obudowy wyprowadzone są 2 porty szeregowe RS-232 oraz RS-422/485 z automatyczną kontrolą przepływu. Komputer umożliwia kontrolę i komunikację z urządzeniami peryferyjnymi poprzez 2 x USB 3.0 i 2 x GbLAN. Pozwala także na podłączenie dodatkowego monitora przez interfejs HDMI. Dzięki wyposażeniu w slot na pełnowymiarową kartę miniPCIe można zamontować wewnątrz kartę WiFi lub moduł LTE. DELTA 1882WP posiada również wymienny moduł IDoor, zapewniający dodatkowe rozszerzenia dopasowane do wymagań klienta.
Wejdź w erę IoT (Internet of Things) razem z Elmatic.net. Wystarczy kilka kliknięć, by zbudować własne niepowtarzalne rozwiązanie przemysłowe dopasowane do konkretnych potrzeb.
Zapraszamy do korzystania z naszego konfiguratora elmatic.net
Więcej informacji na: http://elmatic.net/konfiguracja/delta-1x81wp
Add a comment...

Post has attachment
Elmatic ETA 9A75 to bezwentylatorowy mini komputer przemysłowy wyposażony w procesor niskonapięciowy piątej generacji Intel Core i5-5200U. Jest to rozwiązanie najczęściej mające zastosowanie przy obsłudze paneli dotykowych, gdzie wymagana dodatkowo jest spora moc obliczeniowa. Dzięki możliwości zamontowania modułu LTE, bardzo dobrze nadaje się do zastosowań mobilnych w komunikacji bezprzewodowej z innymi jednostkami. Zestaw pozwala również na komunikację poprzez WiFi oraz Bluetooth.
Standardowo ETA 9A75 posiada zamontowany dysk twardy 500GB HDD oraz 2GB pamięci RAM, aczkolwiek komputer może zostać wyposażony w zależności od zapotrzebowania w inny dysk twardy SATA 2,5” lub mSATA oraz może być rozbudowany o pamięć RAM do 16GB. ETA 9A75 może niezależnie obsługiwać 3 monitory poprzez DVI-I oraz 2 x DisplayPort. Dodatkowo zezwala na obsługę do 6 urządzeń peryferyjnych poprzez porty USB, 2 porty COM (RS-232/422/485) oraz 2 porty GbLAN.
Komputer zasilany jest napięciem 19VDC (zasilacz w komplecie) i może pracować w temperaturach -10°C ~ 50°C. W zestawie znajduje się także uchwyt montażowy VESA umożliwiający zamocowanie komputera na ścianie, w szafie rackowej lub z tyłu obudowy monitora.
Więcej informacji na: http://elmatic.net/konfiguracja/eta-9a75
Po zalogowaniu w elmatic.net widoczne są dodatkowe rabaty!
Add a comment...

Post has attachment
Przy wyborze komputera przemysłowego kierujemy się zawsze dwoma podstawowymi kryteriami. Są nimi oczywiście cena oraz jakość.
W przypadku rozwiązań przemysłowych jakość ma kluczowe znaczenie, gdyż ewentualne problemy wynikające z nieprawidłowego działania sprzętu bądź jego awarii przynoszą ogromne straty dla firm.
Z tego powodu w systemach przemysłowych coraz chętniej stosuje się rozwiązania, które są dedykowane do ciężkich warunków pracy (pył, wilgoć, drgania, ekstremalne temperatury).
W przypadku komputerów przemysłowych każdy z produktów posiadawzmocnione obudowy, specjalne podzespoły, które bez problemu poradzą sobie w takich warunkach, wysoką szczelność czy też budowę bezwentylatorową. Wszystkie te cechy wpływają na koszt produkcji jednostek, a co za tym idzie znacznie wyższą cenę, niż w przypadku ich komercyjnych odpowiedników. To właśnie cena często jest barierą nie do przeskoczenia dla niektórych klientów.
Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, Elmatic wprowadził nową serię komputerów Elmatic ONE, która łączy najwyższą jakość podzespołów z korzystną ceną.
W przypadku ograniczonego budżetu oferujemy wersję ECO, która mimo niskiej ceny utrzymuje wysoką jakość.
Wartością dodaną w przypadku komputerów z serii ONE oraz ECO, której nie znajdziecie nigdzie indziej jest możliwość wykupienia usługi komputera zastępczego, dzięki której w razie uszkodzenia otrzymacie natychmiast jednostkę zastępczą.
 
Wśród nowych produktów znajdują się:
SIGMA ONE –  komputer do szafy rack 19”, procesor Core i5-6500, 8GB RAM, dysk SSD 120GB
PI ONE – komputer desktop procesor Core i5-6500, 8GB RAM, dysk SSD 120GB
ETA ONE – BOX PC, procesor Intel J1900, 4GB RAM, SSD 120GB
SIGMA ECO – komputer do szafy rack 19" Pentium G4400 3.3GHz 4GB RAM SATA 500GB HDD
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!
http://elmatic.net
Add a comment...

Post has attachment
Elmatic SIGMA 785, to komputer przemysłowy do szaf rack 19” oparty o procesory najnowszej - VI generacji Intel Skylake Core i7/i5/i3. Płyta główna umożliwia obsługę do 64GB RAM DDR4, przez co komputer można rozbudować do jednostki o potężnej mocy obliczeniowej. SIGMA 785 posiada dużą możliwość rozbudowy oraz elastyczność konstrukcji pozwalającą na zastosowanie jako stacja robocza obsługująca rozbudowane systemy wizualizacji 3D czy pracy jako wydajny serwer.
Rozwiązanie pozwala na zamontowanie dodatkowych kart rozszerzeń na slotach PCIe X16, 3 x PCIe X4 oraz 3 x PCI. Komputer posiada także 3 niezależnie odtwarzające wyjścia wideo umożliwiające prezentację wyników, wizualizacji na 3 monitorach. W obudowie można również umieścić do 3 dysków twardych połączonych w macierz RAID. Urządzenia peryferyjne mogą być kontrolowane poprzez 6 portów USB 3.0, 6 portów USB 2.0, oraz 1 port USB 2.0 typu A, a także przez 4 porty szeregowe RS-232 i 1 port RS-232/422/485. Może także komunikować się przez złącze LPT oraz 2 złącza GbLAN. Poprawność działania całego systemu jest monitorowana przez Watchodoga. Może być również sterowany zdalnie dzięki Intel AMT 11.0.
Wejdź w erę IoT (Internet of Things) razem z Elmatic.net. Wystarczy kilka kliknięć, by zbudować własne niepowtarzalne rozwiązanie przemysłowe dopasowane do konkretnych potrzeb.
Zapraszamy do korzystania z naszego konfiguratora elmatic.net

Więcej informacji na: http://elmatic.net/konfiguracja/sigma-785
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Elmatic ETA TIGER to mobilny rejestrator wideo, który jest rozwiązaniem dedykowanym do branży transportowej. ETA TIGER to kompaktowa jednostka o dużej mocy obliczeniowej oraz bezwentylatorowej budowie. Posiada wbudowany procesor Intel Core i7-3517UE oraz 4GB RAM. Dużą zaletą tego modelu są 4 wyjścia POE (Power Over Ethernet) do kontroli kamer, VGA oraz wejście zasilania wyposażone w złącza M12 zapobiegające uszkodzeniom wynikającym z występowania wibracji podczas pracy.  Do kontroli urządzeń peryferyjnych możemy także wykorzystać 3 porty USB 2.0, 1 port USB 3.0, RS232 oraz RS485. Posiada także złącze GbLAN, wejście słuchawkowe, mikrofonowe oraz zewnętrzny slot na kartę SIM miejsce na dysk mSATA. Bardzo wygodną cechą konstrukcyjną jest szybki dostęp do dysku twardego poprzez zewnętrzną kieszeń. Wartością dodaną ETA TIGER jest wbudowany mikrokontroler monitorujący napięcie zasilania komputera. Można go zaprogramować w taki sposób, aby przy wykryciu obniżonego napięcia, gdy komputer jest zasilany z samego akumulatora wyłączał się lub przy rozruchu silnika wprowadzał opóźnienie uruchamiania komputera. Dodatkowo w zestawie opcjonalnie może być dołączony uchwyt antywibracyjny.
Wejdź w erę IoT (Internet of Things) razem z Elmatic.net. Wystarczy kilka kliknięć, by zbudować własne niepowtarzalne rozwiązanie przemysłowe dopasowane do konkretnych potrzeb.
Zapraszamy do korzystania z naszego konfiguratora http://elmatic.net

Więcej informacji na: http://elmatic.net/konfiguracja/eta-tiger
Photo
Photo
2016-03-07
2 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded