Profile cover photo
Profile photo
ElektrikPort
110 followers -
Türkiye'nin En Büyük Mühendislik Portalı
Türkiye'nin En Büyük Mühendislik Portalı

110 followers
About
Posts

Post has attachment
Phoenix Contact Markalama ve Pano içi Montaj Alanlarındaki Pozisyonunu Güçlendiriyor

Phoenix Contact Grup, Baden-Wuerttemberg’e yerleşik Epsilon Gesellschaft für technische Informatik mbH şirketini 31 Ağustos 2017’de satın aldı. Detaylar haberimizin devamında...

www.elektrikport.com/sektor-rehberi/phoenix-contact-markalama-ve-pano-ici-montaj-alanlarindaki-pozisyonunu-guclendiriyor/21285
Photo

Post has attachment
Güneş Enerjisi Projeleri için FRIEM Eviriciler ve AKTİF Solar Dağıtım Merkezi Çözümleri

Dünyanın karşı karşıya bulunduğu zorlukların çoğunu karşılama potansiyeline sahip büyük bir yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisinin popülerlik kazanmasının en büyük nedenleri arasında insanlığın güneşli bir gelecekte yaşama isteği yer almaktadır.

www.elektrikport.com/teknik-kutuphane/gunes-enerjisi-projeleri-icin-friem-eviriciler-ve-aktif-solar-dagitim-merkezi-cozumleri/21260

Post has attachment
Nükleer Enerji ile Güneş Enerjisi Karşı Karşıya

Güneş enerjisi çalışmalarının gün geçtikçe daha da iyiye gittiği açıkça görülmektedir. Araştırmalara göre ayrı kulvarlarda yarışsalar dahi nükleer enerjiye rakip olan güneş enerjisi 2050 yılına kadar birincil elektrik kaynağı haline gelebilir.

www.elektrikport.com/haber-roportaj/nukleer-enerji-ile-gunes-enerjisi-karsi-karsiya/21276

Post has attachment
Enerji İletim Sistemlerinde HVDC Teknolojilerine Neden İhtiyaç Duyulur?

Elektrik enerjisinin iletimi ve dağıtımı ilk olarak doğru akım ile gerçekleştirilmiş olmakla birlikte, gerek DC üretim zorlukları gerekse de DC gerilim dönüşümlerinde yaşanan sıkıntılar nedeni ile elektrik enerjisinin üretilmesi, iletilmesi ve dağıtılmasında alternatif akım teknolojileri ön plana çıkmıştır.

www.elektrikport.com/teknik-kutuphane/enerji-iletim-sistemlerinde-hvdc-teknolojilerine-neden-ihtiyac-duyulur/19033

Post has attachment
AG Panolarda Kesici Konumlandırma

Alçak gerilim panolarında tasarımlar çeşitli kurallar baz alınarak tasarımcının belirlediği şekillerde yapılır. Bu içeriğimizde alçak gerilim panolarındaki devre kesicilerinin yerleştirilmesinde tasarımcıların işlerini kolaylaştıracak çeşitli ipuçlarından bahsedeceğiz.

www.elektrikport.com/teknik-kutuphane/ag-panolarda-kesici-konumlandirma/21268

Post has attachment
Parafudr Tip Testleri ve Sınıflandırılması

Bu yazıda, yıldırımdan korunma seviyesine göre parafudr seçim tablosu ve parafudrların isimlendirilmesi ve üzerinde belirtilmesi gereken işaretler ile değerler konusu işlendi.

www.elektrikport.com/teknik-kutuphane/parafudr-tip-testleri-ve-siniflandirilmasi/21105

Post has attachment
Geçici Kararlılığı Etkileyen Faktörler - Arıza Analizi

Bir sistemde yaşanabilecek bir veya daha fazla arıza türü nedeniyle açılması durumunda, geçici kararlılığın korunması gerekir. Bu yazımızda geçici kararlılığı etkileyen faktörleri arıza türlerini analiz ederek sizlere aktaracağız.

www.elektrikport.com/teknik-kutuphane/gecici-kararliligi-etkileyen-faktorler--ariza-analizi/21173

Post has attachment
2017'nin En İyi 10 Teknoloji Atılımı

2017 yılında ekonomi, siyaset, tıp ve kültür gibi insan hayatının çeşitli yönlerini sallama potansiyeline sahip birçok teknolojik atılım ortaya çıktı. Şu anda bazı teknolojiler mevcut ve güçlü bir etkisi var. Bazıları önümüzdeki birkaç yıl içinde mevcut olacak ve potansiyel etkileri göz ardı edilemez. 2017'de ilk 10 teknoloji atılımına bir göz atalım.

www.elektrikport.com/haber-roportaj/2017nin-en-iyi-10-teknoloji-atilimi/21261

Post has attachment
Elektrik Üretim Üniteleri

Kömür, petrol veya gaz yakılan buhar tesisleri, nükleer tesisler, hidro tesisler ve yenilenebilir enerjiyi kullanan tesisler de dahil olmak üzere birçok türde elektrik üretim tesisi kullanılmaktadır ve bunlara gelecekte yenileri de eklenecektir. Bu yazımızda 9 elektrik üretim ünitesini inceleyeceğiz.

www.elektrikport.com/teknik-kutuphane/elektrik-uretim-uniteleri/21257

Post has attachment
Gemilerde Hibrit Dönüşüm ile % 15 Yakıt Tasarrufu

MS Nadorias konteyner gemisinde hibrit dönüşümündeki büyük potansiyel artık vizyon olmaktan çıkıp gerçekliğe dönüşüyor. Hibrit güçlendirmesi iç su yolu konteyner taşımacılığında sadece yakıtta değil CO2 emisyonunda da %15’lik devasa bir tasarruf sağladı. Detaylar haberin devamında...

www.elektrikport.com/haber-roportaj/gemilerde-hibrit-donusum-ile-15-yakit-tasarrufu/18798
Wait while more posts are being loaded