Profile cover photo
Profile photo
Elżbieta Gizela Erban
About
Elżbieta Gizela's posts

Post has attachment
Wczoraj były imieniny Heleny, mojej Mamy. To już tyle lat, jak odeszła, a jednak zawsze wspominam Ją z miłością i wzruszeniem. Słyszałam takie powiedzenie, że zmarli żyją tak długo, dopóki trwa pamięć o nich.Pamiętajmy o tych najbliższych, i o tych, którzy właśnie odeszli.
Photo

Post has attachment
Najnowsza wiadomość. Festiwal Piosenki w Opolu, nie odbędzie się w zwykłym terminie. Prezydent Opola odmówił pozwolenia na koncerty, a największe gwiazdy estrady, solidaryzując się z Kayah, odmówiły występów. Wspaniała postawa naszych artystów zasługuje na najwyższe uznanie. BRAWO,TAK TRZYMAĆ!
Photo

Post has attachment
Znowu żegnamy wielkiego piosenkarza i muzyka estradowego. Panie Zbigniewie, nigdy nie zapomnimy Pana piosenek i Pana uśmiechu!
Photo

Post has attachment
18 maja 1944 roku, żołnierze polscy zdobyli klasztor na Monte Cassino, zatykając na ruinach biało-czerwony sztandar. Powiedziano im przed bitwą, że ta walka rozsławi ich na całym świecie i otworzy drogę do ojczyzny.
Było to cyniczne kłamstwo, bo gen.Anders już wiedział, że droga do Polski nie wiedzie przez Włochy, a swojej decyzji nie uzgodnił z Wodzem Naczelnym Sosnkowskim. Polacy walczący pod Monte Cassino, pochodzili przeważnie z Kresów i jeszcze łudzili się nadzieją, że wrócą na swoją ziemię. Lecz rząd emigracyjny wiedział, iż Kresy są bezpowrotnie stracone.
Anders otrzymał za tę bitwę od króla Jerzego VI brytyjski order Łaźni. Polscy żołnierze mieli krwawą łaźnię, bez orderu. Potem powiedziano im, "Nie jesteście tu potrzebni" i nie zaproszono ich na defiladę w Londynie, po zakończeniu wojny. POLAK ZROBIŁ SWOJE, POLAK MOŻE ODEJŚĆ!
Zapamiętajmy tę lekcję historii. 
Photo

Post has attachment
Elżbieta Gizela Erban commented on a post on Blogger.
Wszystkim Państwu najserdeczniej dziękuję za wsparcie i życzenia zdrowia. Dla Was będę się starała, by jak najszybciej  poczuć się lepiej i zacząć  dalej pisać.Sama zła jestem na siebie, że staję się niedołęgą, ale jeszcze nikt z chorobą nie wygrał. Łączę buziaki i pozdrowienia. E.G.E.

Post has attachment

Post has attachment

Iza ma nowy powód do zdenerwowania, ale pociesza się na wiadomość, że przyjaciółka stanie na ślubnym kobiercu.

Post has attachment
Nigdy więcej nie należy chodzić w zimie w szpilkach.

Post has attachment
Elżbieta Gizela Erban commented on a post on Blogger.
Drogi Kaziu, czy to będzie nauka tylko w komputerze, czy  także w bibliotece? Nie miałabym nic przeciwko temu, żeby przychodzić na lekcje. Angielski jest mi często bardzo potrzebny. serdecznie pozdrawiam i zyczę pogodnego weekendu.

Post has attachment

Takie wtedy były filmy i takie przyjaźnie.  Dawne czasy.
Wait while more posts are being loaded