Profile cover photo
Profile photo
Ekspert Zdrowia
14 followers
14 followers
About
Ekspert Zdrowia's posts

Post has attachment

Post has attachment
Kurs Kinesiotaping KT1/KT2
Kursy KinesioTaping® organizowane przez Kinesio Polska to jedyne na rynku kursy stowarzyszenia KinesioTaping®Association. Zapewniamy profesjonalnie wyszkolonych instruktorów, materiały szkoleniowe w języku polskim, trzy rolki oryginalnych Kinesio® Tex Gold oraz dostęp do bazy z materiałami szkoleniowymi naszego stowarzyszenia.
31.01.-01.02.2015 r. (ilość miejsc ograniczona)
Więcej informacji na stronie internetowej

Post has attachment
NATYCHMIASTOWA REDUKCJA BÓLU!
NOWOŚĆ! PIERWSI W SZCZECINIE OFERUJEMY TERAPIĘ HILT!

Jest to zabieg idealny przy świeżych urazach, ostrym bólu - powoduje silną, długotrwałą i natychmiastową ulgę! Już po pierwszym zabiegu!

Zasada działania lasera wysokoenergetycznego jest podobna do klasycznego lasera biostymulacyjnego z gabinetów zabiegowych. Różnica polega na jego zwiększonej mocy (30-krotnie) oraz głębokości penetracji tkanek (do 6 cm!, klasyczny laser działa do 2 cm wgłąb tkanek).

Laser ten silnie wspomaga naturalne zdolności organizmu do regeneracji przy wystąpieniu stanu zapalnego (alergia, urazy, zabieg chirurgiczny), znacząco wspomaga pracę układu limfatycznego w likwidacji obrzęków, poprawia mikrokrążenie w tkankach, powodując szybkie gojenie.

ZALETY:
- natychmiastowe i długotrwałe zmniejszenie bólu,
- przyspieszenie gojenia wszystkich tkanek układu mięśniowo-szkieletowego,
- efekt przeciwzapalny i przeciwobrzękowy - szczególnie istotny w przypadku ostrych urazów,
- 30-50 razy większa moc niż w LLLT,
- optymalna długość fali,
- największa (wśród aparatów do laseroterapii) głębokość penetracji,
- krótki czas trwania zabiegu,
- wysoka skuteczność nawet przy małej liczbie zabiegów,
- szeroki zakres zastosowań - od ostrych urazów do przewlekłego zapalenia stawów,
- długość fali pozwala na optymalny stosunek pomiędzy wchłanianiem i przenikaniem przez różne chromofory w tkankach (maksymalna głębokość penetracji tkanki, silna biostymulacja, działanie lecznicze na tkankę).

WSKAZANIA (od ostrego uszkodzenia do przewlekłego zwyrodnienia):
- zapalenie stawów,
- bóle kręgosłupa,
- łokieć tenisisty (epicondylitis),
- zerwanie mięśni,
- naciągnięcie wiązadeł,
- ostroga piętowa,
- zespół bolesnego barku,
- punkty spustowe.

Czekamy na Twój kontakt!

Ekspert Zdrowia dla pacjentów onkologicznych

Zapraszamy pacjentów zmagających się z chorobą nowotworową i powikłaniami po jej leczeniu - zabiegach chirurgicznych, radioterapii, chemioterapii. 

Oferujemy pomoc pacjentom onkologicznym poprzez zapobieganie:
- obrzękowi limfatycznemu,
- przykurczom stawowym (ograniczonej ruchomości w stawach),
- wadom postawy,
- zanikom lub nadmiernym napięciom mięśniowym,
- zaburzeniom krążeniowym,
- powikłaniom oddechowym.

Jesteśmy wyspecjalizowane w rehabilitacji onkologicznej kierowanej szczególnie dla pań po mastektomii. Oferujemy kompleksową terapię przeciwobrzękową zawierającą:
- drenaż limfatyczny,
- naukę autodrenażu,
- kinesiotaping (plastrowanie dynamiczne),
- odpowiednią kinezyterapię (ćwiczenia ruchowe, gimnastyka),
- praca z blizną pooperacyjną, 
- rozluźnianie mięśniowo-powięziowe,
- edukacja pacjenta. 

Pakiet rehabilitacyjny dla pacjentów onkologicznych to koszt 80 zł - około 90 min.

Post has attachment

Post has attachment
Added photos to Kurs podstawowy koncepcji PNF.

Post has attachment
Spełniając potrzeby naszych Pacjentów świadczymy indywidualną rehabilitację w domu pacjenta. Podjęcie natychmiastowej rehabilitacji często determinuje szybki i skuteczny powrót do sprawności fizycznej i pełni zdrowia. Wykwalifikowany terapeuta dojeżdża do miejsca zamieszkania, a oferta zawsze jest dopasowana do warunków codziennego życia i indywidualnych potrzeb pacjenta.

Oferujemy profesjonalne usługi z zakresu rehabilitacji i masażu świadczone w domu pacjenta. Posiadamy sprzęt do fizykoterapii, dzięki któremu możemy wykonać zabiegi fizykoterapeutyczne we wskazanym przez Państwa miejscu. Prowadzimy zarówno ćwiczenia ruchowe (kinezyterapię z zastosowaniem elementów technik specjalnych), masaż leczniczy, terapię manualną, gimnastykę korekcyjną oraz zabiegi fizykalne (sollux, elektroterapia, ultradźwięki).

Każdego pacjenta traktujemy indywidualnie, dobierając najbardziej odpowiedni zestaw ćwiczeń i zabiegów, dostosowany do schorzenia, stanu zdrowia i możliwości chorego.

Post has attachment
Nowość! Leczymy nietrzymanie moczu
 
Nietrzymanie moczu (NTM) jest objawem polegającym na mimowolnym wyciekaniu moczu. Obecnie stanowi ono duży problem dotykający co ósmą kobietę przed 40 rokiem życia, a co drugą po menopauzie.

Najpowszechniej występuje wysiłkowe nietrzymanie moczu. Spowodowane jest ono osłabieniem mięśni dna miednicy, które nie zaciskają prawidłowo cewki moczowej. Mocz wycieka bezwiednie z pęcherza, gdy rośnie w nim ciśnienie, co najczęściej zdarza się podczas wysiłku fizycznego, podnoszenia ciężkich przedmiotów, ale również w trakcie kaszlu, kichania lub śmiechu. Do przyczyn osłabienia mięśni dna miednicy należą: ciąże, porody, menopauza, niektóre operacje ginekologiczne, wiek oraz otyłość.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

Tylko u nas zabiegi z fizykoterapii (laser, krioterapia, ultradźwięki, magnetoterapia, elektroterapia) już od 5 zł!

Post has attachment
RABAT dla Seniora

W ostatnim czasie miałyśmy przyjemność prowadzić zajęcia dla szczecińskich seniorów w Akademii Seniora. Poznałyśmy ludzi, którzy są pełni energii i chęci do życia. To prężnie działająca grupa ludzi, wspaniale organizująca sobie czas.

Jeśli mają Państwo w swoim otoczeniu kogoś w starszym wieku, pozbawionym życiowej energii, myślącym, że już wszystko co dobre jest za nim - z całego serca polecamy Akademię Seniora. Więcej informacji na stronie internetowej:  akademia-seniora.pl

Ponadto przypominamy, że w naszym gabinecie Ekspert Zdrowia seniorzy, emeryci, renciści posiadają RABAT 50% na zabiegi fizykoterapeutyczne oraz RABAT 20% na masaże, terapię manualną i kinezyterapię (ćwiczenia indywidualne).

Pozdrawiamy,
Fizjoterapeutki z Ekspert Zdrowia
Wait while more posts are being loaded