Profile cover photo
Profile photo
EkosolFarm Solucan Gübresi
27 followers -
Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş.
Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş.

27 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Türkiyenin En Büyük Solucan Gübresi üretimi yapan kuruluşu Ekosol Tarım kurucu Genel Müdürü Burçin Karababa, Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş. MANİSA TESİSLERİ'nde EKOSOLFARM SOLUCAN GÜBRESİ®nin üretim aşamalarını anlattı.
Add a comment...

Post has attachment
ÜZÜM BAĞLARINDA SOLUCAN GÜBRESİ UYGULAMA SONUÇLARI
220 KİLOGRAM YERİNE 270 KİLOGRAM

Manisa Hacırahmanlı’da 110 dönümde üzüm üretimi yapan Şerif Eroğlu, Köy TV Sektör Analiz Programının sorularını yanıtladı.

EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulamasını ilk olarak şahitli uygulama ile kullandıktan sonra sonuçlardan çok memnun olduğunu ifade eden Şerif Eroğlu, 2017’de tüm bağlarında EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uyguladığını söyledi.

SOLUCAN GÜBRESİ BİTKİNİN SERUMU
Solucan Gübresi’nin farkını anlatırken, bitkinin en kısa sürede alabildiği gübre yani en hızlı şekilde bitkiyi uyandırabilecek gübre olduğunu söyleyen Eroğlu, Solucan Gübresi için Bitkinin Serumu tanımlamasını yaptı.

220 KİLOGRAM YERİNE 270 KİLOGRAM
Aynı gün hasat edilmiş üzümde, bir tarafta 220 kilogram alırken, Solucan Gübresi uygulanan bölümden 270 kilo kuru üzüm aldıklarını ifade etti.

Solucan Gübresinin üzümlerine hem kilo olarak ağırlık ve hacim, salkımda doluluk kazandırdığını, yeşil üzüm olarak baktığımızda şekeri arttırdığını, bu sebeple de kiloda artış sağlandığını söyledi.

ÜZÜMDE AROMA ARTIŞI
“Eğer üzüm tatlıysa, eğer üzüm aromalı ise o üzüm şırasını şerbetini almış demektir, ağır geliyor demektir. Kuru üzümde ağır gelmesinin sebebi tatlı olmasından kaynaklıdır. Bu da solucan gübresinin bize katkısıdır.”

Maliyet açısından kıyaslandığında, %50 oranında fiyat farkı oluştuğunu, kullanılan kimyasal gübrelerde boğum arasında açılmalara sebep verdiğini, boğum açılmasının da bir sonraki sene ürün kaybına sebep olduğunu sözlerine ekleyen Eroğlu, “Yani bana ne kadar çok göz, ertesi yıl için o kadar fazla uyanacak göz, o kadar fazla üzüm demek oluyor. Bunu da biz kimyasal gübrelerle değil de organik gübrelerle karşılayabiliyoruz.” dedi.

-5 DERECEYE KADAR KORUMA SAĞLIYOR
Kışın don riskine karşı da Solucan Gübresi kullandıklarını anlatan Şerif Eroğlu, Solucan Gübresi’ni daldan kuru çubukta uygulamaya başladıklarını, solucanın sölom sıvısı sayesinde bağlarında soğuğa karşı direnci -1’den -5’lere kadar arttırdığını söyledi.
“Soğuk vurduktan sonra yanmış gözlere uyguladığımızda tekrar patlama yaratıyor.” dedi.


http://www.ekosol.com.tr
http://blog.ekosol.com.tr
http://www.facebook.com/EkosolFarm
https://plus.google.com/+EkosolTr
http://www.instagram.com/EkosolFarm
http://wwww.twitter.com/EkosolFarm
Add a comment...

Post has attachment
Türkiye’nin ilk ve en büyük Organik Solucan Gübresi üreticisi Ekosol Tarım’la sadece çiftçimiz değil, TÜRKİYE KAZANACAK!

EkosolFarm Solucan Gübresi ürünlerimiz EkosolShop’ta EXTRA %10 İndirimli.

İndirimden yararlanmak için, siparişinizi oluşturuken, alışveriş sepetinizde yer alan HEDİYE ÇEKLERİ alanına TURKIYEKAZANACAK promosyon kodunu girmeniz yeterli.
https://shop.ekosol.com.tr

Gücümüze güç katan beraberliğimiz her şeyden değerli!
#TürkiyeKazanacak

Ayrıntılı Bilgi: www.ekosol.com.tr
Add a comment...

Post has attachment
EKOSOLFARM SIVI SOLUCAN GÜBRESİ
Dolara inat EXTRA %33 varan indirimlerle, tüm satış platformlarında!
Kampanyamız soklarla sınırlıdır.

https://shop.ekosol.com.tr/ekosolfarm-tarla-urunleri
Photo
Add a comment...

Post has attachment
BADEM AĞAÇLARINIZDA EKOSOLFARM ORGANİK GÜBRESİ UYGULAMA ZAMAN VE MİKTARLARI

Badem Ağacı gübrelemesinde,
EkosolFarm %100 Organik Katı Solucan Gübresi;
Sıvı Formda EkosolFarm Solucan Gübresi uygulaması olarak ikiye ayrılmaktadır.

Yeni dikimden genç fidanlara EkosolFarm Solucan Gübresi’nin kullanım faydaları ve uygulama önerilerimize aşağıdaki linkimizden ulaşabilirsiniz:

http://blog.ekosol.net/genel/badem-agaci-gubreleme/
Add a comment...

Post has attachment
EKOSAS SÜREKLİ AKIŞ SİSTEMLERİ KURULUM
Ekosol Tarım güvencesiyle TJK Karacabey Hara'sında kurulan 8 Adet 20 Metrelik EKOSAS Solucan Gübresi Sürekli Akış Sisteminin kurulumu tamamlanarak TJK'ya teslimatı gerçekleştirilmiştir.

Türk Jokey Kulübü Karacabey Hara'sında, harada bulunan atların gübrelerinin işlenerek, Solucan Gübresi olarak topraklara kazandırılması amacıyla işletme içerisinde kurulan ve YERİNDE - TAM GERİ DÖNÜŞÜM FELSEFESİ'ne uygun olarak planlanan EKOSAS'lar EKOSASvrs3.4 olarak kodlandırılmış, dar alanlarda mamalama koridorlarında alan kazanımı sağlayan cepheden kontrol panelli sistemlerdir.

Ayrıntılı Bilgi: https://www.ekosol.net/ekosas
PhotoPhotoPhotoPhoto
9.10.2018
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Bölge: Konya / Tuzlukçu
Alan: 200 dekar Nohut
Konya Tuzlukçu bölgesinde EkosolFarm Sıvı Solucan Gübresi uygulaması yapan müşterimiz Ahmet Bey, danelerin geçen seneye göre gözle görülür fark sağladığını söyledi. Sağlıklı kök gelişimi gözlemleyen müşterimiz, bitkilerin hastalığa karşı da direnç sağladığını iletti. Arazi gelişimi güzel. Erkencilik ve verimde artış gözlemlendi.

Ahmet Bey tek uygulama da 400-450 cc dekara uygulama yaptı.

Uygulama zamanı bitki boyu 5-10 cm de iken yaprak uygulaması yapıldı.

Uygulama sonucundan çok memnun olan çiftçimiz görüşlerini arazisinden fotograf ve videolar ile paylaştı.

http://blog.ekosol.net/genel/nohut-solucan-gubresi/

http://www.ekosol.com.tr
https://shop.ekosol.com.tr
http://blog.ekosol.com.tr
http://www.facebook.com/EkosolFarm
https://plus.google.com/+EkosolTr
http://www.instagram.com/EkosolFarm
http://wwww.twitter.com/EkosolFarm
Add a comment...

Post has attachment
KENDİ ÇOCUKLARIMA YEDİRİYORUM! VİCDANIM RAHAT!

EKOSOLFARM SOLUCAN GÜBRESİ KULLANANLAR ANLATIYOR

Türkiye'nin en kaliteli ve dünyanın en erken yetişen kirazlarının üretildiği, EUREPGAP (Avrupa Perakendecileri Birliği İyi Tarım Uygumaları) sertifikası almaya hak kazanmış İzmir'in Kemalpaşa ilçesinden Mehmet Akgün EkosolFarm Solucan Gübresi’ni anlattı.

“Hepimiz evladı var, hepimizin çocuğu var. Kesinlikle kendi çocuğuma yediriyorum ürünlerimden. En önemli kısmı kalıntı diye bir şey yok.
Vicdanım rahat.
Pazara çıkardığım zaman malımı, kesinlikle kalıntı olmadığından emin olduğum için Allah katında mutluyum. Huzurluyum!”

60 dekar arazisinde kiraz, şeftali yetiştiriciliği yaptıklarını belirten Mehmet Akgün, EkosolFarm Solucan Gübresi ile geçen yıl tanışmış.

Bölgeleri Kiraz bölgesi olduğu için, kiraz ihracatçılarının bahçelerinin durumu, meyve tutumu gibi takip analizleri aldıklarını ifade eden Mehmet Akgün, bahçelerinin durumunu sürekli takip eden bu analiz ekibinin, EkosolFarm Solucan Gübresi Uyguladıktan sonra analizci firma çalışanlarının, ağaçların durumu ve meyve tutumunu gözlemleyip, ağaçlarının gelişiminin çok başarılı olduğunu gözlemleyip “Senin bahçende bir farklılık var. Sen bu sene ne yaptın? Ne uyguladın? Senden beklenmeyen bir performans var!” dediklerinde “Sadece Solucan Gübresi uyguladım!” cevabını verdiğini ifade etti.

Hem sıvı hem katı formda EkosolFarm Solucan Gübresi uygulaması yaptığını, Katı uygulamayı kış gübresi olarak kullandığını, sıvıyı ise 4 uygulama yaptığını belirten Mehmet Akgün, uygulama sonucunu şu cümlelerle tarif etti:

Ben geçen sene sadece EkosolFarm Solucan Gübresi kullanmama rağmen,
Muhteşem bir tutum!
Muhteşem bir yaprak!
Müthiş bir kalite!
Müthiş bir verim!
Müthiş bir tonaj Elde ettim” dedi.

Bu yüzden geçen sene daha az alanda kullanmıştım, bu sene 60 dekara kullanmaya devam ettiğini, çok memnun olduğunu dile getirdi.

KENDİ ÇOCUKLARIMA YEDİRİYORUM!
EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi’ni kullanmanın en önemli tarafını şu cümlelerle ifade eden Mehmet Akgün,
“Hepimiz evladı var, hepimizin çocuğu var. Kesinlikle kendi çocuğuma yediriyorum ürünlerimden. En önemli kısmı kalıntı diye bir şey yok. Vicdanım rahat. Pazara çıkardığım zaman malımı, kesinlikle kalıntı olmadığından emin olduğum için, bir kere Allah katında mutluyum. Huzurluyum!” dedi.

http://www.ekosol.com.tr
https://shop.ekosol.com.tr
http://blog.ekosol.com.tr
http://www.facebook.com/EkosolFarm
https://plus.google.com/+EkosolTr
http://www.instagram.com/EkosolFarm
http://wwww.twitter.com/EkosolFarm
Add a comment...

Post has attachment
ŞEFTALİ'DE SOLUCAN GÜBRESİ KULLANANLAR ANLATIYOR

Türkiye'nin en kaliteli ve dünyanın en erkenci meyvelerinin yetiştirildiği, EUREPGAP (Avrupa Perakendecileri Birliği İyi Tarım Uygumaları) sertifikası almaya hak kazanmış İzmir'in Ören ilçesinden şeftali yetiştiricisi Hasan Ali Çibek EkosolFarm Solucan Gübresi’ni anlattı.

Gübre, ilaç ve mazot fiyatları yüzünden çiftçinin hangi ürünü kullanacağı konusunda mutlaka çok dikkatli olması gerektiğinin altını çizen Hasan Ali Çibek, “En iyi gübreyi, en iyi ilaçları zamanında ve düzgün oranlarda kullanmak zorundayız.” dedikten sonra kendi araştırmaları sonucunda ve tavsiye eden firmalar sayesinde EkosolFarm Solucan Gübresi ile tanıştığını ifade etti.

GÖRMEK İNANMAKTIR!
Zaten Solucan Gübresinin yararlarını bildiğini ama görerek inanmayı tercih ettiğini ifade eden Hasan Ali Çibek, EkosolFarm Solucan Gübresini uyguladığı ağaçlar ve uygulamadığı ağaçlarda net bir şekilde “erkencilik” gözlemlediğini, yaprak oluşumunun ve sürgün oluşumunun çok bariz şekilde fark ettiğini söyledi ve “Ben şu anda şeftalide EkosolFarm Solucan Gübresi ile 15-20 gün daha öne geçiyorum, bu da benim hem kalitemi hem de verimimi arttırıyor.” dedi.


5’er dönümden 14 cins şeftali ağacı ile 70 dönümde şeftali yetiştiriciliği yaptığını belirten Hasan Ali Çibek, mayıstan başlayıp eylüle kadar her cinse bağlı olarak farklı zamanlarda mahsul aldığı yeni sistem bahçe sahibi olduğunu ve her cinse uygun zamanlarda gübreleme yaptığını ifade etti.

Her cinsten 350’şer tane toplamda 4.000’e yakın şeftali ağacı olduğunu belirten Hasan Ali Çibek yeni dikim ağaçları da olduğunu belirtti.

SOLUCAN GÜBRESİ ZİNCİRİN BİR HALKASIDIR!
İlk dikimde kullanılan damızlık fidan, ari fidan kullanmaktan, anaçlardan dikim yönünden, budamadan, doğru zamanda doğru sulamadan, bahçeyi zararlılardan korumya kadar hepsinin bir zincir olduğunu, bu zincirin her halkası ne kadar sağlam olursa olsun, bir zinciri zayıf kaldıysa bu sistem yürümez dedi.

http://www.ekosol.com.tr
https://shop.ekosol.com.tr
http://blog.ekosol.com.tr
http://www.facebook.com/EkosolFarm
https://plus.google.com/+EkosolTr
http://www.instagram.com/EkosolFarm
http://wwww.twitter.com/EkosolFarm
Add a comment...

Post has attachment
ŞEFTALİ'DE SOLUCAN GÜBRESİ KULLANANLAR ANLATIYOR

Türkiye'nin en kaliteli ve dünyanın en erkenci meyvelerinin yetiştirildiği, EUREPGAP (Avrupa Perakendecileri Birliği İyi Tarım Uygumaları) sertifikası almaya hak kazanmış İzmir'in Ören ilçesinden şeftali yetiştiricisi Hasan Ali Çibek EkosolFarm Solucan Gübresi’ni anlattı.

Gübre, ilaç ve mazot fiyatları yüzünden çiftçinin hangi ürünü kullanacağı konusunda mutlaka çok dikkatli olması gerektiğinin altını çizen Hasan Ali Çibek, “En iyi gübreyi, en iyi ilaçları zamanında ve düzgün oranlarda kullanmak zorundayız.” dedikten sonra kendi araştırmaları sonucunda ve tavsiye eden firmalar sayesinde EkosolFarm Solucan Gübresi ile tanıştığını ifade etti.

GÖRMEK İNANMAKTIR!
Zaten Solucan Gübresinin yararlarını bildiğini ama görerek inanmayı tercih ettiğini ifade eden Hasan Ali Çibek, EkosolFarm Solucan Gübresini uyguladığı ağaçlar ve uygulamadığı ağaçlarda net bir şekilde “erkencilik” gözlemlediğini, yaprak oluşumunun ve sürgün oluşumunun çok bariz şekilde fark ettiğini söyledi ve “Ben şu anda şeftalide EkosolFarm Solucan Gübresi ile 15-20 gün daha öne geçiyorum, bu da benim hem kalitemi hem de verimimi arttırıyor.” dedi.


5’er dönümden 14 cins şeftali ağacı ile 70 dönümde şeftali yetiştiriciliği yaptığını belirten Hasan Ali Çibek, mayıstan başlayıp eylüle kadar her cinse bağlı olarak farklı zamanlarda mahsul aldığı yeni sistem bahçe sahibi olduğunu ve her cinse uygun zamanlarda gübreleme yaptığını ifade etti.

Her cinsten 350’şer tane toplamda 4.000’e yakın şeftali ağacı olduğunu belirten Hasan Ali Çibek yeni dikim ağaçları da olduğunu belirtti.

SOLUCAN GÜBRESİ ZİNCİRİN BİR HALKASIDIR!
İlk dikimde kullanılan damızlık fidan, ari fidan kullanmaktan, anaçlardan dikim yönünden, budamadan, doğru zamanda doğru sulamadan, bahçeyi zararlılardan korumya kadar hepsinin bir zincir olduğunu, bu zincirin her halkası ne kadar sağlam olursa olsun, bir zinciri zayıf kaldıysa bu sistem yürümez dedi.

http://www.ekosol.com.tr
https://shop.ekosol.com.tr
http://blog.ekosol.com.tr
http://www.facebook.com/EkosolFarm
https://plus.google.com/+EkosolTr
http://www.instagram.com/EkosolFarm
http://wwww.twitter.com/EkosolFarm
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded