Profile cover photo
Profile photo
Eglė Morkūnienė
44 followers
44 followers
About
Posts

Maždaug prie mėnesį man paskambino moteris ir atsargiai pradėjo pokalbį žodžiais: „aš jau kreipiausi į vieną advokatą, bet...“,- ironiškai šyptelėjau ir klausiau toliau (labai nesmagu girdėti, kad kolegos nuvylė klientą arba tu esi pigesnis), - „man sakė, kad nieko negalima padaryti“. Stojo tyla, tada susijaudinęs balsas paprašė palaukti. Telefonas buvo perduotas paauglei, kuri paaiškino, kad jos seneliai prieš keturis metus pažįstamam asmeniui paskolino pinigų. Kiekvienais metais jie su juo susitikdavo ir pasirašydavo naują skolos raštelį, prie skolos pridėdami palūkanas. Šių metų vasario mėnesį jie padarė tą patį. Seneliai tik neseniai sužinojo, kad pasikeitus įstatymui, jų skolos rašteliai nebegalioja.
Išties nuo 2015 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Civilinio kodekso 6.871 straipsnio redakcija, kuri numato, kad tuo atveju, jei paskolos suma viršija tris tūkstančius eurų ir šis sandoris yra vykdomas grynaisiais pinigais, paskolos sutartis turi būti notarinės formos. Kadangi šiuo atveju skolintojai naują skolos raštelį pasirašė vasario mėnesį, kai jau galiojo nauja įstatymo redakcija, o grynaisiais perduota pinigų suma viršijo įstatyme numatytąją, reikštų, kad jų ranka surašytas ir notaro nepatvirtintas skolos raštelis negalioja. Bet mano įsitikinimu, kad prieitum tokios išvados, nereikia būti teisininku. Teisininko darbas yra rasti, kaip skolintojams atgauti paskolintus pinigus, o ne konstatuoti faktą, kad jų atgauti nėra įmanoma.
Bendra taisyklė sako, kad įstatymų reikalaujamos notarinės formos nesilaikymas sandorį daro negaliojantį. Tačiau kaip visada, kiekviena taisyklė turi ir išimtį. Išimtis yra, jei viena iš sandorio šalių sandorį jau įvykdė (pavyzdžiui, sumokėjo pinigus), o antroji šalis vengia įforminti sandorį notarine tvarka. Tada teismas įvykdžiusios sandorį šalies reikalavimu turi teisę pripažinti sandorį galiojančiu. Pirmiausia tam, kad teismui galėtume įrodyti, kad antroji šalis tikrai vengia įforminti sandorį notarine tvarka, reikia jai oficialiai pasiūlyti tai padaryti. Aptariamoje faktinėje situacijoje (kaip ir pusėje kitų praktikoje turimų atvejų), būtent pasiūlymo ir pakako, kad ginčas būtų išspręstas. Nusiuntus į skolininko darbovietę oficialų raginimą atvykti pas notarą sutartu laiku, skolininkas netruko susisiekti ir ne tik sutiko sandorį įforminti, bet ir pažadėjo dalį skolos grąžinti nedelsiant. Sandoris buvo sėkmingai įformintas, o kreditoriai geranoriškai sutiko palaukti, kol skolininkas įgis daugiau lėšų ir galės padengti visą skolą. Tiesa, jie dabar yra saugūs, nes skolininkui nevykdant reikalavimų, gali bet kuriuo metu kreiptis į teismą dėl priverstinio skolos įvykdymo.
Taigi, jei Jums sako, kad neįmanoma, tai greičiausiai nėra geras teisininkas. Jei esate teisus, galima rasti ir teisinį kelią link Jūsų tiesos, tik kartais jis sunkus ir komplikuotas. Ir visada visada, pirmiausia pamėginkite susitarti, nes taip pigiau ir sveikiau.
Add a comment...

Esu teisininkė. Gera teisininkė. Prieš mėnesį persikėlėme su šeima gyventi į Klaipėdą. Kol kas dirbu iš namų, o kai paaugs sūnus, steigsiu advokato kontorą. Kadangi biuro kol kas nesinuomoju, nepasiūlysiu Jums macchiato kavos iš porcelianinių puodelių, bet naminės kavos su tirščiais - mielai. Taip pat siūlau profesionalias teisines paslaugas ir patirtį už mažesnę, nei rinkos, kainą. Dirbu daugiausia civilinės ir administracinės teisės srityje tiek su įmonėmis, tiek su fiziniais asmenimis. Teikiu konsultacijas, ruošiu procesinius dokumentus, atstovauju ikiteisminėse ir teisminėse institucijose. Linkiu neturėti teisinių ginčų, bet jei turite - kreipkitės telefonu 860809000 arba el. paštu e.simulyte@gmail.com.
Pagarbiai, Eglė
P.S.: Ačiū pasidalinantiems.
Add a comment...

Stovim vaistinėje, mažius vežime parpia... Ateina burbanti bobutė ir užlenda man prieš nosį. Nepanašu, kad ji mirtų, tad mandagiai atsiprašiau:
-Ponia, eilė čia už manęs.
-Aš sena.
-Matau, bet aš Jūsų neužleisiu, nes mano leliukas labai sušils. Mes greitai.
-................ (neaiškūs burbesiai pasitraukiant).
Po minutės atsisuku, o ji drasko "Validolio" pakuotę...

Sąžinė užgraužė, jaučiu, kad Kalėdų senelis manęs nebeaplankys :/
Add a comment...

Pagaliau protingas projektas ir atviras požiūris. Džiaugiuosi ir tikiuosi, kad priims. Tik reikėtų analogiškai padaryti nebepriklausomas nuo deklaruotos gyvenamosios vietos ir kitas paslaugas, teikiamas CMS, pavyzdžiui gimimo liudijimų išdavimą ir kt.

http://lzinios.lt/lzinios/Lietuvoje/kad-tuoktis-galetu-kur-panoreje/191803
Add a comment...

Pastaruoju metu teko nemažai bendrauti su medikais. Medikai yra dviejų rūšių: tokie, kurie į klausimą "kodėl?" atsako "kartais taip būna" ir tie tikri, kurie randa priežastį, kodėl kartais taip būna. Indikatorius atskirti grūdus nuo pelų yra paklausti, kas lėmė jūsų negalavimą.
Add a comment...

Jei kažkas planuojate greitu laiku važiuoti iš Klaipėdos link, pro ar per Šiaulius - būtinai praneškite. Turiu labai svarbią ir brangiai apmokamą užduotį! Ačiū!
Add a comment...

„Teismas, įvertinęs byloje surinktus įrodymus, J. B. pripažino kaltu dėl dviejų šeimų ištrėmimo ir taikant bausmių dalinio sudėjimo būdą paskyrė kaltinamajam galutinę subendrintą bausmę – laisvės apribojimą dvejiems metams, įpareigojant J. B. nuo 23 val. iki 6 val. būti namuose [...].

Be to, nuteistasis J. B. yra 87 metų amžiaus, serga ir negali savarankiškai judėti, o nuo nusikaltimo padarymo praėjo daugiau kaip 60 metų“. 

Kokius tikslus pasieks skirta bausmė?
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Ieškojau gerų pavyzdžių kontoros įvaizdžiui. Ir štai kokį siaubą aptikau. Vos neverkiu iš abstulbimo: http://velnioadvokatas.lt/index.html
Velnio advokatas
Velnio advokatas
velnioadvokatas.lt
Add a comment...

Brangūs giminės draugai ir artimieji,
Mūsų miškelio plėtros proga norim pranešti su visiškai nesmarkiu prašymu, kad priimam visokius nebereikalingus ir/ar nebenaudojamus vaikiškus daiktus, įskaitant, bet neapsiribojant: rūbeliais, namų apyvokos daiktais, literatūra, baldais, įtaisais ir prietaisais, beigi visokiais kitokiais rakandais. Kadangi vyrui pavyko iš pirmo karto, tai tinkamesni yra berniukiški ir, žinoma, neutralūs lyties aspektu, daiktai.
Taip.
Ačiū iš anksto.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded