Profile cover photo
Profile photo
ERTAN BEYATLI (Cerrah)
37 followers -
Genel Cerrahi Uzmanı , MD, PhD
Genel Cerrahi Uzmanı , MD, PhD

37 followers
About
ERTAN's posts

Post has attachment
kuyruk sokumu bölgesinde oluşan şişlik, ağrı ve akıntı konusu sık sık rastlanan ve çoğu zaman tedavi açısından kafa karıştıran bir sorundur.

Bir çok insan ya kendisi veya bir tanıdığı bu durumdan yakınmaktadır. Kimi sivilcedir der, kimileri basit kisttir veya kıl dönmesidir der. Aslında bunların hepsinin tedavi yöntemi farklıdır.

Son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz bir yöntem ise kıl dönmesi için uygulanan LAZER tedavi yöntemidir. şunu belirtmeliyim ki LAZER tedavisi sivilce, basit kistler ve benzeri cilt oluşumları için uygulanabilir ancak oluşan bir Kıl dönmesi (pilonidal sinüs) için asla kalıcı bir tedavi yöntemi değildir.

Kıl dönmesinin tek kalıcı çözümü ameliyattır. Doğru tedavi uygulanmadığında ise (örneğin lokal ilaç enjeksiyonu, lazer, mikro müdahale vb.) maalesef hastalığın tekrarlaması (nüks) kaçınılmazdır. bu konu hakkında daha detaylı bilgi ve tedavi seçenekleri için aşağıdaki makalemi okumanızı öneririm

http://www.ertanbeyatli.com/kildonmesi/

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Topuk dikeni topuğun alt kısmında oluşan ve yüksek oranda kalsiyum içeren kemik uzantısıdır. Topuk dikenleri çoğu zaman ağrısız sızısız olsa da bazen çok ciddi ve dayanılamaz ağrılara neden olabilir. Tedavide ayak egzersizleri, özel ortotik tabanlık ve topukluklar, anti-inflamatuvar ilaçlar ve kortizon (steroid) iğne enjeksiyonu yer alır. Bu uygulamalara rağmen devam eden topuk dikeni için cerrahi müdahale düşünülebilir.

Post has attachment
GÖBEK DÜŞMESİ Nedir ve Nasıl Tedavi edilir?
Yıllardır geçmek bilmeyen göbek ve göbek çevresi şikayetleriniz varsa, bu şikayetler nedeniyle gitmediğiniz hastane yaptırmadığınız tetkik ve tahlil kalmadıysa, denenmedik ilaç, serum, bardak çektirmek, koca karı yöntemleri kalmadıysa ve bütün bunlara rağme...

Post has attachment
‪Her vücut hücresi önemlidir; Tek bir hücre ciddi hastalıklara neden olabilir.‬
‪Hiperplazi, Metaplazi, Anaplazi, Displazi ve Neoplazi, hücrelerin anormal davranışıyla ilişkili bazı hastalıklardır.‬
http://www.ertanbeyatli.com/hiperplazi-metaplazi-ve-neoplazi-ne-anlama-geliyor/‬

Post has attachment

Post has attachment
Göbek düşmesi aslında hastalıktan ziyade bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlığın oluşumunda bir çok patoloji sorumludur.

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded