Profile cover photo
Profile photo
E-Siber
162 followers -
Bilgi-iletişim, sosyal medya, bilgi ve web güvenliği rehberi
Bilgi-iletişim, sosyal medya, bilgi ve web güvenliği rehberi

162 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
Dropbox Accesses All The Files in Your PC (Not Just Sync Folder) and Steals Everything: I've heard a lot about Dropbox until now. They were not so interesting but a little controversial. But now, I have discovered something quite striking. Dropbox syncs not only its own folder but also everything in local drive (C:) without any user consent or permission. I caught it red-handed while working with my DLP (data loss prevention) endpoint agent that I adjust DLP system to work properly on production environment.
Add a comment...

Post has attachment
Firefox Hello, VPN/Proxy Gizliliğini İhlal Ediyor: Firefox Hello, Firefox tarayıcıları arasında herhangi bir ek uygulama ihtiyacı olmadan sesli ve görüntülü görüşme yapmayı sağlayan oldukça inovatif bir tarayıcı içi araçtır. Firefox Hello bu inovatifliğini tamamen WebRTC protokolünden alır. Fakat bunun tarayıcıda etkin olması VPN/Proxy kullanırken bile gerçek IP'nin sızması anlamına geliyor.
Add a comment...

Post has attachment
Online Hesaplarınız Ele Geçirilmiş mi Öğrenin: Gün geçmiyor ki internete yeni milyonlarca kullanıcı hesap bilgisi düşmüyor olsun. Yine geçenlerde bir araştırmacı Web'de bulduğu 10 milyon parolayı ibret olsun diye bir dosya paylaşım sitesine koydu. Peki online hesaplarınız internete "düşmüş" ise bundan nasıl haberiniz olacak?
Add a comment...

Post has attachment
Türkiye'deki Gizli DARPA Sunucuları: CBS'deki "60 Dakika" programında geçenlerde ABD Savunma Bakanlığı İleri Araştırma Projeleri Ajansı DARPA temalı ve hiç kimsenin internette güvende olmadığını anlatıldı. Programın videosunda çok ama çok ilginç bir harita gösteriliyordu.
Add a comment...

Post has attachment
VPN/Proxy Kullanırken Gerçek IP Adresi Sızıyor: Farklı veya aynı web tarayıcıları arasında herhangi bir eklentiye ihtiyaç duymadan sesli arama, video chat ve P2P dosya paylaşımı yapmayı sağlayan WebRTC adlı teknolojinin, Firefox ve Chrome web tarayıcılarından VPN/proxy kullanılsa bile lokal ile gerçek internet IP adreslerini sızdırdığı belirlendi.
Add a comment...

Post has attachment
Toplu Web Siteleri Ekran Görüntüleri Alma Aracı: Wmap, web siteleri ile servislerinin topluca ekran görüntülerini alabilen ve genel olarak JavaScript ile yazılmış bir Chrome web tarayıcısı eklentisidir. Eklentiye adresler toplu olarak ister URL istenirse de Nmap XML çıktısı ile sağlanarak sitelerin aynı anda topluca ekran görüntüleri alınabiliyor.
Add a comment...

Post has attachment
Gizli Mobil Dinleme İstasyonlarını Bulun: SnoopSnitch, mobil cihaz kullanıcılarının sahte baz istasyonu, kullanıcı tabiki ve havadan habersiz güncelleme gibi tehditlere karşı uyarmak amacıyla mobil radyo verilerini toplayıp analiz eden bir Android uygulamasıdır. Uygulama ayrıca olası SMS ve SS7 saldırılarına karşı da uyarabiliyor. Uygulama her cihazda çalışmıyor ve "root" yetkisi istiyor.
Add a comment...

Post has attachment
Siteleri Tarayıcılarda Google-vari İmleyip Arayın: Fetching, ziyaret edilen siteleri bilgisayara ya da isteğe bağlı buluta kaydedip, oluşan arşivde Google tarzı arama yapmayı sağlayan ve oldukça inovatif bir imleme yapan web tarayıcı eklentisidir. Fetching, bilgisayarınızda bir kişisel arama motoru deneyemi yaşamanızı sağlayarak klasik web sitesi imleme işini bambaşka bir boyuta taşıyor.
Add a comment...

Post has attachment
Devletlerin Kötücül Yazılımlarını Tespit Edin: Detekt, devletler, uluslararası suç şebekeleri ve istihbarat örgütlerinin dünya üzerindeki hedeflerinin bilgisayarlarındaki her hareketi takip için kullandıkları özel gözetim ve casusluk amaçlı malware'leri tespit etmek için geliştirilmiş bir malware tespit aracıdır.
Add a comment...

Post has attachment
Devlerin Açık Kaynak Güvenlik Araçları: İnternetin en büyük oyuncuları altyapılarını ve bel bağladıkları önemli sistemlerini gözetlemek ve korumak için kendilerine özel uygulamalar yaparlar. Bu uygulamalardan bazılarını da belli bir olgunluk seviyesine ulaştığında ve daha da gelişmesi için açık kaynak olarak herkesin istifadesine sunarlar. Biz de sizin için Google, Facebook, Twitter ve AOL gibi internetin büyük oyuncularının kullandığı 11 açık kaynak güvenlik aracını bir araya getirdik.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded