Profile cover photo
Profile photo
Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya İmplant ve estetik diş kliniği
13 followers
13 followers
About
Posts

Post has attachment
Günümüzde insanların estetik ihtiyaçlarının ve beklentilerinin artması ile birlikte diş hekimliğinde estetik teknolojisi de hızla gelişmektedir. Bunun sonucunda daha doğal, ışık geçirgenliği gerçek dişinkine daha yakın, dişetine daha biyo-uyumlu bir materyal bulunmuştur.
Bu gelişmeler ve bulunan bu materyal en çok estetik porselenlerin (metalsiz kaplamalar, kuronlar, köprüler, lamina kaplamalar,zirkonyum porselen) yapımında kullanılmıştır. Metal desteksiz zirkonyum porselenler estetik beklentisi yüksek olan hastaların ve daha iyiyi hedefleyen diş hekimlerinin tercih olmaktadır.
ow.ly/FXXW302xiOS
ow.ly/FXXW302xiOS
zirkonyumdisfiyati.com

Post has attachment

Post has attachment
Dişlerinizi robotlar mı yapacak?

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Diş Hekimi Sertaç Kızılkaya
Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Diş çürükleri, periodontal hastalıklar ve diş kaybı toplumun büyük bir kısmını etkileyen ağızda görülen hastalıklardır. Diş çürüğünü ve mantar enfeksiyonlarını engellemede tabiatta var olan kaynaklar önemli rol oynamaktadır. Diş hekimliğinde kullanılan bazı bitkilerin antibakteriyal ve antifungal etkilerini değerlendirilmiştir.

Diş çürüklerine karşı birçok antibakteriyal ürün geliştirilmesine rağmen henüz ideal bir antibakteriyal madde mevcut değildir. Bu durum bitkilerin antibakteriyal etkisinin araştırılması için bir fikir oluşturmuştur. Bitkiler uzun yıllardan beri diş sağlığını korumak ve artırmak için kullanılmaktadır. Bu bağlamda antibakteriyal ve antifungal etkileri kanıtlanmış bitkiler bulunmaktadır.

Bitkilerin ağız sağlığı üzerindeki olumlu ve olumsuz etkilerinin yanısıra kimyasal yapıları ve kullanımları ayrıntılı olarak araştırılmalıdır.
Misvak, mamey ağacı, çay ağacı yağı, neem ağacı hakkında..
Commenting is disabled for this post.

Estetik Diş Kliniği Laminate Veneeer kurs kayıtlarımız başlamıştır.
Wait while more posts are being loaded