Profile

Cover photo
Drenica Press
Lives in Kosova (Kosovo)
31,106 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Drenica Press

Shared publicly  - 
 
Partenrët e koalicionit PDK LDK nuk i kanë mirë raportet mes vete. Kështu duket se buxheti mund të jetë “mollë sherri” e kësaj përplasje. Zyrtarët e PDK-së përfshirë këtu edhe ministrat e kësaj partie kanë shprehur mospajtimet e tyre me këtë Projektbuxhet…
 ·  Translate
1

Drenica Press

Shared publicly  - 
 
Djegia e motorit të avionit, i cili po fluturonte nga Shtutgarti për në Prishtinë i ka tmerruar më shumë se 100 udhëtar, të cilët ia kishin mësyrë Kosovës për të kaluar festat e fund vitit. Avioni i kompanisë ajrore nga Rumania “FLY 365”, të mërkurën në…
 ·  Translate
1

Drenica Press

Shared publicly  - 
 
Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur dje në Istog. Policia e Kosovës ka njoftuar në raportin 24 orësh se rreth orës 10:25, viktima mashkull, shqiptar, gjersa ka qenë duke lëvizur me traktor në rrethana të panjohura ka dalë nga rruga dhe është…
 ·  Translate
1

Drenica Press

Shared publicly  - 
 
Drejtuesit e KF Feronikelit kanë organizuar një mbrëmje festive me të gjithë akterët e klubit të cilët Niklin e shpallën kampion në futbollin kosovar. Pos lojtarëve dhe stafit drejtues të pranishëm ishin edhe ish-kryetari i Drenasit, Nexhat Demaku. Festës…
 ·  Translate
1

Drenica Press

Shared publicly  - 
 
Roman Fodortsov nga Murmansku i Rusisë, i ka publikuar në Twitter disa nga krijesat më të pazakonta që i ka zënë në det. Në fakt, këto gjallesa të ujërave, ngjajnë më shumë me diçka që do të mund të shihni në filmat e frikshëm, apo ndonjë ankth nate nga…
 ·  Translate
1

Drenica Press

Shared publicly  - 
 
Një vepër madhështore ka ndodhur nga ana e një muslimane në Amerikë, që ka habitur të gjithë në një gjykatë atje. Gruaja myslimane ishte sulmuar nga një njeri me një turi birre në fytyrën e saj. Ajo ishte duke ngrënë dark me familjen e saj dhe duke folur…
 ·  Translate
1

Drenica Press

Shared publicly  - 
 
“Konflikti i Fehmi Lladrovcit me mua është i rrejshëm, i shpifur, i sajuar”, është shprehur kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma për Kosovën, Jakup Krasniqi, në emisionin “Politikë” në Tribuna Channel. Sipas Krasniqit, Fehmi Lladrovci ka pasur probleme…
 ·  Translate
1

Drenica Press

Shared publicly  - 
 
Lideri i PDSH-së Menduh Thaçi para pak çastesh ka deponuar tek organet partiake dorëheqjen e tij nga posti i kryetarit të partisë, informon Zhurnal. Kjo si pasojë e humbjes së madhe që PDSH pati në zgjedhjet e parakohëshme parlamentare duke rënë kështu…
 ·  Translate
1

Drenica Press

Shared publicly  - 
 
Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme plenare ka marr vendim që nesër në ora 15:00, të mbaj një seancë ku do të diskutohet për murin e ndërtuar në Mitrovicë. Me 83 vota pro, deputetët kanë vendosur që të mbahet debati parlamentar për murin të iniciuar nga…
 ·  Translate
1

Drenica Press

Shared publicly  - 
 
Kryesia e klubit të Feronikelit të mërkurën organizoi një mbrëmje festive për familjen kampione të futbollit kosovar në vitin 2016. Në mesin e familjës siç e quan faqja e klubit në Facebook ishte edhe ish kryetari i komunës së Drenasit, Nexhat Demaku, i…
 ·  Translate
1

Drenica Press

Shared publicly  - 
 
Asnjë dëshmitarë që kishte marrë viza italiane nuk e njihte Ukë Rugovën, por ata të gjithë kishin marrë viza me kërkesën e këtij të fundit. (Vazhdon nga dje…) Uka i kishte lidhjet e forta edhe me ish-ambasadorin italian në Kosovë, Michael Giffoni dhe ish…
 ·  Translate
1

Drenica Press

Shared publicly  - 
 
Policët e arrestuar në Rajonin e Mitrovicës për keqpërdorim të detyrës zyrtare sot kanë marrë masën e caktuar nga gjykata. Ndaj 20 pjesëtarëve të policisë, Gjykata Themelore në Vushtrri ka vendosur masën e paraburgimit 30 ditë, kurse 15 të tjerëve u është…
 ·  Translate
1
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Kosova (Kosovo)
Links