Profile cover photo
Profile photo
Drago Fancy
382 followers -
One man will pay the price
One man will pay the price

382 followers
About
Drago's posts

Post has shared content
خب فیلسوفها همین کارها رو می کنند که دیگه به کنفرانس های حمایت از محیط زیست دعوت نمی شوند:

من نمیگم ما باید زمین رو نابود کنیم. میگم اگر همچین کاری کنیم، اتفاق "غم انگیزی" نخواهد بود به خاطر اینکه مفهوم "غم" فقط در ذهن نوع بشر وجود داره. 
Photo

Post has shared content
اگه مهندس صنايع هستين و كار كنترل پروژه كردين و يا اگه دختري هستين كه دنبال كار ميگرده و از پس مدير دفتري بر مياد، رزومه خودتون رو برام بفرستين. Bardia.barj@AOL.com اگر هم كه هيچكدوم نيستين، برسونين به دست اوني كه هست

به این همکارم میگم واسه نمایشگاه کتاب بن میدن، برو بگیر. میگه نه، واسه چمه؟
میگم خودت نمیخوای میتونی به کسی که لازم داره بدی، پول خودتو بگیر، کارتو بده بهش.
میگه نه اینجوری باشه خودم استفاده میکنم.

Post has shared content
درسته که فرهنگ کپی رایت یا کراودفاندینگ هنوز توی کشور ما جا نیفتاده. اما ما خودمون توی فرهنگمون یه چیزی داشتیم به نام گلریزون.
 ده تا آهنگی که تابحال منتشر کردم به رایگان گوش کنین
http://www.radiojavan.com/mp3s/browse/artist/Meysam+Azad
 و اگه خوشتون اومد توی این گلریزون شرکت کنین تا بتونم اولین آلبومم رو بسازم
http://bit.ly/myesam-azad
Photo

Post has shared content
درسته که فرهنگ کپی رایت یا کراودفاندینگ هنوز توی کشور ما جا نیفتاده. اما ما خودمون توی فرهنگمون یه چیزی داشتیم به نام گلریزون.
 ده تا آهنگی که تابحال منتشر کردم به رایگان گوش کنین
http://www.radiojavan.com/mp3s/browse/artist/Meysam+Azad
 و اگه خوشتون اومد توی این گلریزون شرکت کنین تا بتونم اولین آلبومم رو بسازم
http://bit.ly/myesam-azad
Photo

Post has shared content
درجمله‌ی اتل متل توتوله، حرف «ت» چهار بار تکرار شده است که تعداد ۴ فصل سال است.
حرف «ل» ۳ بار تکرار شده که تعداد ماه‌های هر فصل می‌باشد.
از حاصلضرب این دو ۳x۴=۱۲ تعداد ۱۲ ماه سال بدست می‌آید، و مهمتر اینکه تعداد تمام حروف «اتل متل توتوله» ۱۲ حرف است. حال اگر ۳ و ۴ را باهم جمع کنیم، از حاصل جمع ۴+۳=۷ تعداد ۷ روز هفته بدست می‌آید.

حال تعداد روزهای هفته را در تعداد بیشترین روزهای یک ماه ضرب می‌کنیم، به عبارتی می‌کند: ۷x۳۱=۲۱۷ عدد ۲۱۷ حاصل می‌شود، این عدد به صورت رمزآمیزی در عبارت «اتل متل توتوله» نهفته شده است، که فرمول بدست آوردنش اینچنین است:

الفبای فارسی از ۳۲ حرف تشکیل شده است. اگر در عبارت «اتل متل توتوله» بجای حروف شماره‌ی آن حرف در الفبا را قرار دهیم، به طرز شگفت‌انگیزی از حاصل جمع این اعداد به ۲۱۷ می‌رسیم.

نتیجه: آیا به راستی این نظم و ترتیب را خالقی نیست؟
آیا فکر می کنید این هماهنگی بی‌هدف و بی‌منشاء بوده است؟
این جمله از طرف خداست و اینها نشانه‌هاییست برای افرادی که می‌اندیشند.
اگر ایمان نیاوردید، می خواهید «یه توپ دارم قلقلیه» را برایتان تفسیر کنم؟

Post has shared content
بالاخره بعداز ۲۵سال تلسکوپ #هابل موفق 👏🙌💋شد از لحظات مرگ یک ستاره عکس بگیره

Post has shared content
گفتم غم تو دارم ، گفتا غم ، درد ندارد
گفتم که درد مرا کشت ، گفتا مرگ ، غم ندارد
Photo

خونه دوستم بودم، آخر شب بود و هردوتا خسته بودیم و قبل از خوابیدن داشتیم چرت و پرت میگفتیم. یهو بحث این شد که اگه یه مقدار زیادی پول (مثلا ده ها میلیارد تومان) داشتی چیکار میکردی.
اولین واکنشش این بود که سر کار نمیرفت و بعدش هم طبیعتا خرید خونه و ماشین و غیره.
فرد از یکی دیگه همین چند ده میلیارد رو پرسیدم، طبیعتا گفت عشق میکنم، مسافرت میرم و ... . اما بعدش ازش در مورد کار پرسیدم، کار هم میکنی؟ گفت نه. گفتم خونه خوب خریدی، ماشین های لوکس برای خودت و خانمت خریدی، همه چیزهایی که میخواستی خریدی، مسافرت و عشق و حال هم رفتی و داری باز هم میری... اما به فکر زیاد کردنش نخواهی بود؟ میگه کسخلی ها، نه، واسه چمه؟ میگم خب سرمایه گذاری کردن مگه بده؟ اینکه بخوای این پوله تداوم داشته باشه مگه بده؟ باز بهم نظرش همون بود.
نمیدونم من زیادی خسیس و حریصم یا اون زیادی به فکر آینده اش نیست، یا شاید خوب به همه چی فکر نکرده بود.
اگه من این همه پول داشته باشم و باز هم سر همون کاری که الان دارم هم برم، احمقانه است؟

Post has shared content
از خلال ادبیات روسیه – ۲: مخالفم، اما تو هم بگو!


راکیتین: «بشریت این قدرت را در خود می‌یابد که برای فضیلت آن هم بدون ایمان به بقاء زندگی کند. آن را در عشق به آزادی، برابری و برادری خواهد یافت».

(برادران کارامازوف – فئودور داستایوفسکی - صالح حسینی – نشر ناهید - ص۱۲۰)

قول معروفی است از ولتر که می‌گوید: «با تو مخالفم، اما جانم را می‌دهم تا تو هم بتوانی حرف‌ات را بزنی». اگر در جهان ادبیات یک نفر تبلور و تجسیم عینی این نگاه ایده‌آلیستی باشد، قطعا او فئودور داستایوفسکی است!

داستایوفسکی، یک مسیحی عمیقا مومن بود. یک ارتودوکس تمام عیار که از تحرکات جوانان سوسیالیست به وحشت افتاده و عمر حرفه‌ای به شاهکارهای ادبی خود را صرف تلاش برای مبارزه با تحولات جامعه روسی به دست این آرمان‌گرایان کرد. با این حال، بی‌زاری و وحشت داستایوفسکی از این نسل جدید هیچ گاه سبب نشد که در آثارش، فرصت بیان صریح و صادقانه اعتقادات را از آنان بگیرد. این ویژگی منحصر به فرد در آثار داستایوفسکی را بعدها «میخائیل باختین» به «پولیفونی» (چند صدایی) در ادبیات تعبیر کرد. بدین معنا که هرچند داستایوفسکی منظور، هدف و باور خاص خودش را در آثارش منعکس کرده است، اما تبحر او در شخصیت‌پردازی و رعایت ملزومات یک شخصیت واقعی سبب شد تا شخصیت‌های او به صورتی نسبتا مستقل از گفتمان نویسنده متن، حرف خودشان را بزنند. بدین ترتیب، در خلال آثار داستایوفسکی، به همان میزان که می‌توان نظرات و عقاید او را مشاهده کرد، به همان میزان نیز مخالفان‌اش فرصت دفاع از خود و حمله به باورهای او را پیدا کرده‌اند!

در شاهکار ماندگاری چون «برادران کارامازوف»، شخصیتی وجود دارد به نام «راکیتین». نماینده نسلی از انقلابیون سوسیالیست که علیه مذهب ارتودوکس موضع می‌گیرند. این شخصیت، در ترسیم معمول داستایوفسکی به نوعی در نقش تاریخی «یهودا اسخریوطی» قرار می‌گیرد. منفورترین چهره در آیین مسیحیت، که داستایوفسکی معمولا شریرترین شخصیت‌های رمان‌اش را در آن جایگاه قرار می‌دهد. با این حال، حتی این جایگاه «مطلقا سیاه» هم سبب نمی‌شود که راکیتین نتواند باورهای آزادی‌خواهانه خود را بر سر اعتقادات مذهبی داستایوفسکی فریاد بزند. 

در بخشی دیگر از همین رمان، اندیشه راکیتین، در برابر این اندیشه «ایوان کارامازوف» که گمان می‌کند «اگر خدا وجود نداشته باشد، هر کاری مجاز می‌شود» قرار می‌گیرد که: «آدم می‌تواند بدون خدا دوست‌دار انسانیت بشود»! 

و البته ضربه نهایی را راکیتین آنجا وارد می‌کند که توضیه می‌کند: «بهتر است راجع به توسعه حقوق مدنی، یا حق پایین نگه داشتن قیمت گوشت فکر کنی. با این کار عشق‌ات را به انسانیت ساده‌تر و سر راست‌تر از فلسفه نشان می‌دهی». (همان - ص۸۳۳)

پی‌نوشت:
تصویر تعلق به تابلویی است که «اریک هکل» از «برادران کارامازوف» کشیده است.
Wait while more posts are being loaded