Profile

Cover photo
Drago Fancy
Attends VUS
Lived in Iran
388 followers|112,724 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
 
بالاخره عکس پدر بزرگ رو آگهی کردیم
دست به دست کنید شاید فرجی شد و پیدا شد :(
 ·  Translate
21 comments on original post
2
Add a comment...

Drago Fancy

Shared publicly  - 
 
رتبه ام از بین ۱۲۵۰ نفر شرکت کننده شد ۳۵۹ و با توجه به اینکه آخرین رتبه مجاز روزانه ۶۰ و آخرین رتبه مجاز شبانه و غیره ۸۷ بود طبعا مجاز نشدم.
 ·  Translate
 
فردا صبح ساعت ۸ کنکور دارم. اولین بارم نیست که بدون هیچ مطالعه ای (مطلقا هیچی)  سر امتحان می‌رم، اما اولین باره که اون امتحان کنکور سراسریه.
 ·  Translate
View original post
8
Add a comment...

Drago Fancy

Shared publicly  - 
 
 
توصیه های خواندنی +fatemeh kashefi برای شما که در جستجوی شغل هستید:

من از نیمه دوم پارسال شاید هر روز به طور متوسط روزانه بیشتر از 20 تا رزومه رو چک کردم. امروز هم وقتی داشتم یه سری رزومه میخوندم و به درد بخوراش رو جدا می کردم برای واحدهای مختلف، تونستم نتایج بررسی این تعداد رزومه رو پیش خودم جمع بندی کنم باشد که برای جوان های تازه وارد به دنیای کار راه گشا باشد:

1- بچه هایی که دانشگاه های دولتی رفته اند، در دوران تحصیل تقریباً هیج تجربه کاریی ندارند و رزومه هایی که می فرستند پر از سوابق پژوهشی و اسم مقاله و معرفی از اساتیده و در بعضی موارد حقوق های آنچنانی در انتهای رزومه های خالی از تجربه شون درج شده .. خب آخه مهندس جان!!! ما به چه حسابی باید به تو چنین حقوقی بدیم؟ اگر بابت قبول شدن توی کنکوره که مامان و بابات باید بهت کادو می دادن که احتمالاً دادن. در حالیکه بچه های دانشگاه های غیر دولتی در بعضی موارد تجربه های کاری همزمان با تحصیل دارند.

2- خیلی از کسانی که رشته های خیلی خاص و کم کاربردی در ایران خوانده اند، بعد از چند وقت کارکردن در زمینه های کاری بی ربط به رشته شون، رفته اند ارشد رشته خودشون هم خونده اند. این دیگه واقعاً نوبره ..خب چرا؟ واقعاً چرا؟ فقط به خاطر مدرک؟ آخه اون مدرک به چه کار تو می آد؟

3- بعضی از اونهایی که رشته های خوبی خوانده اند هم، بعد از لیسانس یا کاردانی، در زمینه های دیگه ای کار کرده اند، بعد دوباره لیسانس یا ارشد تو همون رشته، بعد دوباره برگشته اند به شغل سابق ..خب آخه بابا ..یه کدوم رو به یه کدوم دیگه ربط بده خب عزیز من! آخه شوما که فشار مالی داری ،نمیتونی بیکار بمونی یا به خاطر تعییر زمینه کاریت با حداقل حقوق کار کنی، خب دیگه دنبال ادامه تحصیل نرو!

4- بعضی افراد دقیقاً بر حسب تصادف هرکاری بهشون پیشنهاد شده انجام داده اند. بدون هیچگونه ربط منطقی و هر دفعه رفته اند سر شغل جدید و از صفر شروع به یاد گرفتن کرده اند و این تغییرات به صورت دو یا سه بار در سال رخ داده است ... به قرعان خیلی اعصاب و اعتماد به نفس دارین هر دفعه از اول شرع می کنین به هیچی هم نه نمی گین.

5- در خصوص مورد قبلی، بچه های مهندسی صنایع ید طولایی دارند. عیب این وضعیت اینه که آدم نمی دونه شما واقعاً چه کاره اید، دوست دارید چه کاره باشید؟ واقعاً میشه روی حضور شما حداقل در میان مدت (2 تا 3 سال) حساب کرد؟

6- وقتی اولین قدم معرفی خودت رزومه است، حداقل از نظر غلط املایی و انشایی، تکمیل بودن اطلاعات، شکل و شمایل و فونت رزومه ات رو یه نگاه بنداز .. یکی رزومه خوبی داره ولی شماره تلفنش رو اشتباه نوشته یا اینکه شماره اش عوض شده و رزومه اش آپدیت نشده، یا طرف لیسانس زبان انگلیسی داره، غلط دیکته ای های تابلو تو رزومه اش هست ..آخه آدم می تونه به همچین آدمی اعتماد کنه و بخشی از بیزنسش رو بهش بسپره؟

7- خیلی ها، حتی تحصیل کرده های دانشگاه های دولتی اصول اولیه رزومه نویسی رو بلد نیستند. بچه درسخون ها که گاهی لیست تمام واحدهای گذرونده رو وارد رزومه می کنند که یک رزومه بالای 3 صفحه ای حاصل میشه که حوصله آدم رو سر می بره. بعضی ها رزومه رو به صورت قصه می نویسند. (بعد ازاتمام درس، به عنوان فیلان در شرکت بیسار مشغول به کار شدم و ..) این روش واقعاً روش مناسبی نیست وقتی قراره یک نفر در روزهای انتشار آگهی صدها رزومه رو بررسی کنه، این مدل رزومه نویسی اصلاً جواب نمی ده.

8- وقتی قراره شما رزومه ات رو ایمیل بزنی، باید ردیف شغلی مورد نظر، اسم و فامیلت رو توی تیتر ایمیل یا حداقل توی متن ایمیل بنویسی بنده خدا. وقتی رزومه ات پیوست به ایمیل هست، اسم فایل رو به اسم خودت تغییر نام بده، فایل هایی با اسامی "رزومه برای شرکت فیلان، رزومه 555، به نام خدا، رزومه و ..." یعنی من باید تک تک فایل ها رو باز کنم تا برای بفهمم برای کدوم ردیف شغلیه و این امر موجب احضار شدن روح عمه تان می شود.

9- استفاده از ایمیل هایی که باهاشون توی چت روم ها چت می کنید در رزومه کاری شما، مشخصه عواقبش چی خواهد بود hotman1987، jigar.tala، jooje_namaki ... رسماً شما رو از لیست مدعوین به مصاحبه خارج میکنه ....

10- در خصوص توانایی هایتان اغراق نکنید. اگر بیشتر از چیزی که نوشته اید بلد باشید، بهتر است تا اینکه از شما پرسیده شود توی اکسل چطور باید همزمان 3 ردیف به جدول اضافه کنیم و فقط بهت زده نگاه کنید در حالیکه توی رزومه تان نوشته اید مدرک بین المللی ICDL و مسلط به Office.

در ضمن: دریافت یک مدرک از دانشگاه های قارچ طور سراسر کشور با رشته ای بی ربط و استادانی که خودشون تازه فارغ التحصیل یه سری دانشگاه از همین دست بوده اند، با پروژه ها ی کپی شده و دزدیده شده، شما رو برای پیدا کردن کار محق نمی کنه. حداقل اینکه ادب و احترام رو در حین مصاحبه های اولیه رعایت کنید. از انجام کارهای ساده بهتون برنخوره. چشمتون رو باز کنید تا یاد بگیرید. وقتی چیزی بلد نیستید  خودسر نباشید. در عین حال فسفر بسوزونید و دنبال یادگیری و خلاقیت باشید. پست مدیریت در بدو ورود برای شما نیست. اگر پارتی هم دارید خودتون رو اثبات کنید، اگر پارتی هم ندارید خودتون رو با پارتی دارها مقایسه نکنید و سعی کنید عین این غرغروهای ناراضی نباشید. خیال نکنید شرکت ها با هم تفاوت های آن چنانی دارند. هرجا ضعف و قوت خودش رو داره. در عین حال برای خودتون یکسری معیار داشته باشید و سعی کنید به اونها در حین انتخاب شغل دقتت کنید. وقتتون رو با کارهای بی ربط به خودتون تلف نکنید. این عمر ماست که داره توی محل کارمون سپری میشه.
 ·  Translate
15 comments on original post
2
Add a comment...

Drago Fancy

Shared publicly  - 
 
Words of wisdom.
4
2
Ali Amin's profile photoNahid Ziaei's profile photo
 
:)) 
Add a comment...

Drago Fancy

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Drago Fancy

Shared publicly  - 
 
 
همیشه طرفدار تیپ اسپورت بوده‌م. لباس اسپورت، تفاوت‌های اجتماعی و جنسیتی رو کمرنگ می‌کنه، عناویتی مثل مردونه و زنونه رو بلاموضوع میکنه، و برای همین دوسش دارم. ولی تیپ، فقط شامل لباس نمیشه. شامل حتی طرز حرف زدن هم میشه. زن بودن یک چیزه، «نمایش زن بودن» بازی کردن یه چیز دیگه‌ست. نمایشنامه رو ممکنه یکی دیگه نوشته باشه و بد هم نوشته باشه. دم عید یه اکیپ از دخترپسرها رو دیدم که داشتن آماده میشدن با هم برن سفر، درسته کتونی پاشون بود اما نگاهشون به هم دیگه اسپورت نبود. نگاهشون به خودشون هم اسپورت نبود. دخترها یه جوری حرف میزدن که به شنونده القاء بشه ما جنس لوکس و ظریفی هستند، و همینه که متمایزشون کرده از بقیه جمع! راه‌های متنوعی برای ادای هر جمله‌ای وجود داره، و اینها از راهی استفاده می‌کنن که جنسیت‌شون تابلو بشه. چه لزومی داره؟ چه لزومی روی هر مسیجی که میخوای به اطرافیانت بدی، جنسیتت هم سوار کنی؟
آره یه چیزایی هست در محدوده ناز و عشوه (که هرچند به دلیل یخ‌بودن رغبتی به همونشم ندارم) که جا و مکان خاص خودشون رو دارن و نباید رو کف روزمرگی‌ها پخش و پلاشون کرد.
اسپورت حرف بزنید، اسپورت راه برید، اسپورت بخندید، اسپورت گپ بزنید، اسپورت فکر کنید. اگه هدفتون سکسی‌تر بودنه، به خدا اینجوری سکسی‌ترید.
اسپورت باشید لطفا
 ·  Translate
10 comments on original post
2
Add a comment...

Drago Fancy

Shared publicly  - 
 
 
چند وقت پیش‌ها می‌خواستیم به طور اورژانسی به یکی کادو بدیم. در واقع می‌خواستیم به طور اورژانسی کادویی رو که خریده بودیم کادوپیچ کنیم، ولی کاغذ کادو نداشتیم. عوضش چاپگر رنگی داشتیم. نتیجه این شد که من خروجی یکی از شبیه‌سازی‌هام رو [۱] چاپ کردم رو کاغذ A3، و نتیجه این شد که می‌بینید.
باز بگید فیزیک به درد نمی‌خوره ؛)

[۱] Phys. Rev. E 88, 062314 (2013) http://arxiv.org/abs/1309.2829
 ·  Translate
6 comments on original post
3
Add a comment...
Have him in circles
388 people
MohammadHossein T's profile photo
AVA Avana (AVA360)'s profile photo
‫همیشه سربدار‬‎'s profile photo
‫بی باک نیوز‬‎'s profile photo
Ali Jahanshahi (B2)'s profile photo
slm. rahgozar's profile photo
nasrin Tehrani.'s profile photo
‫علی ال‬‎'s profile photo
Full Circle Magazine's profile photo

Drago Fancy

Shared publicly  - 
 
اولین میمی که ساختم...
بعد از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد شدیدا دلم میخواست یه بار بود که میرفتم. اما بعد از دکترا همین کافیه.
 ·  Translate
9
Add a comment...

Drago Fancy

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Drago Fancy

Shared publicly  - 
 
 
اگر ایرانی ها آتییست بودند :
*
1- ادارات دولتی ملزم بودن عکس داروین و برتراند راسل رو بزنن به دیواراشون.
2- نیروی انتظامی هر چند وقت یک بار خبر از دستگیری باندهای مذهبی زیرزمینی می داد و قرآن های کشف شده ازشون رو منهدم می کرد.
3- دختر پسرا قاچاقی جلسه های ختم انعام می گرفتن، تدابیر امنیتی شونم این جوری بود که کاری می کردن از بیرون به نظر بیاد تو ساختمون پارتیه.
4- کتابهای ریچارد داوکینز روی طاقچه ی همه خونه ها بود، البته کمتر کسی پیدا می شد که واقعاً خونده باشدشون.
5- رهبر ِ مملکت ادعا داشت که تکامل یافته ترین گونه ی بشری است..
 ·  Translate
7 comments on original post
4
Add a comment...

Drago Fancy

Shared publicly  - 
 
 
واقعا میشه انقدر یه جا موند که زیر پات علف سبز شه
 ·  Translate
View original post
1
Add a comment...
People
Have him in circles
388 people
MohammadHossein T's profile photo
AVA Avana (AVA360)'s profile photo
‫همیشه سربدار‬‎'s profile photo
‫بی باک نیوز‬‎'s profile photo
Ali Jahanshahi (B2)'s profile photo
slm. rahgozar's profile photo
nasrin Tehrani.'s profile photo
‫علی ال‬‎'s profile photo
Full Circle Magazine's profile photo
Work
Occupation
Student
Employment
  • Student, present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
Iran
Links
Contributor to
Story
Tagline
One man will pay the price
Introduction
mmm...just Drago
Bragging rights
Not too stupid
Education
  • VUS
    E-commerce, 2012 - present
  • PNU
    IT, 2007 - 2012
Basic Information
Gender
Male