Profile cover photo
Profile photo
Dr Torabian
22 followers -
دندانپزشک زیبایی ترمیمی | اصلاح طرح لبخند
دندانپزشک زیبایی ترمیمی | اصلاح طرح لبخند

22 followers
About
Posts

شایع ترین ناهنجاری های دندان ها
ناهنجاری دندان ها ، مواردی که باعث نازیبایی و عدم سلامت دندان ها می شود، با عنوان ناهنجاری دندانی شناخته می شود.

انواع گوناگونی از ناهنجاری های دندانی وجود دارد که بسته به شرایط، درمان آن ها به تشخیص دندانپزشک زیبایی در اولویت قرار می‌گیرد.

ناهنجاری های دندانی نه تنها زیبایی چهره را مخدوش می کنند بلکه بر روی سلامتی و کارایی دندان ها تأثیر می گذارند. از انواع ناهنجاری های دندان ها می توان به هایپردنشیا، هایپودنشیا، آملوژنز ایمپرفکتا و اپن بایت، دیپ بایت، فاصله بین دندانی و کج بودن دندان ها اشاره کرد.

در ادامه با شایع ترین ناهنجاری های دندان ها آشنا می شویم.

که با انواع روش های اصلاح طرح لبخند مانند لمینت دندان و ارتودنسی و … می توان زیبایی دندان ها را به دست آورید


ناهنجاری هایپردنشیا
بیمارانی که دچار ناهنجاری هایپردنشیا هستند، نسبت به تعداد دندان های معمولی، دندان های بیشتری دارند. گاهی تعداد دندان های اضافه آن ها بیشتر از تعداد دندان های کل یک انسان است که البته این مورد به ندرت پیش می آید اما بیماران دارای اختلال هایپردنشیا معمولاً یک یا دو دندان بیشتر از سایرین دارند.

این مورد ناهنجاری دندان ها معمولاً ارثی است و گاهی به دلیل دیر جوانه زدن دندان ها ایجاد می شود. تشخیص هایپردنشیا با عکسبرداری اشعه ایکس، به سادگی امکان پذیر است.

هیپودنشیا یا کاهش تعداد دندان ها

ناهنجاری دندان ها هیپودنشیا نیز یکی دیگر از ناهنجاری های دندانی است که بر خلاف هایپردنشیا، در این وضعیت بیمار دندان ندارد. دلیل اصلی این ناهنجاری، وراثت گزارش شده است.

در این بیماری با افتادن دندان های شیری، برخی از دندان های دائمی نمی رویند. بیمارانی که دچار اکتودرمال دیسپلاژی و شکاف کام و لب هستند، بیشتر از سایرین از این ناهنجاری رنج می برند.

آملوژنز ایمپرفکتا
یکی دیگر ازناهنجاری دندان ها، آملوژنز ایمپرفکتا است که در این ناهنجاری دندان های شیری و دائمی، دچار اختلال می شوند. این اختلال ناشی از یک ژن منفرد است، از این رو ناهنجاری آملوژنر ایمپرفکتا مستقیما به عوامل ژنتیکی مرتبط است.

در این ناهنجاری کمیت و کیفیت مینای دندان تحت تأثیر قرار می‌گیرد و رنگ دندان ها با توجه به تغذیه ای که فرد دارد، دچار تغییر می شود. متأسفانه این ناهنجاری اثرات مخربی بر روحیه و ظاهر بیمار می گذارد. از این رو درمان این ناهنجاری اهمیت بسیاری دارد.

ناهنجاری اپن بایت دندان های جلویی

اپن بایت یا بهم نرسیدن دندان ها ، دندان ها باید روی یکدیگر به درستی قرار گیرند و همپوشانی مناسبی داشته باشند. در ناهنجاری اپن بایت، دندان های جلویی فکین از یکدیگر فاصله دارند و با یکدیگر جفت نمی شوند.

هنگامی که فرد لبخند می زند، فضای خالی میان دندان های روی هم قرار گرفته وی مشخص می شود. گاهی عارضه اپن بایتی تا حدی است که به راحتی می توان زبان فرد را مشاهده کرد.

اپن بایت از ناهمترازی دندان ها ایجاد می شود. این افراد معمولاً در گاز زدن مواد غذایی با مشکل مواجه هستند. بخشی از این مشکل با کمک جراحی فک و بخش دیگر آن با کمک ارتودنسی درمان می شود.
#اصلاح_طرح_لبخند
#هزینه_اصلاح_طرح_لبخند
#هزینه_لمینت_دندانی
#هزینه_کاشت_دندان
#ارتودنسی
#دندانپزشک_خوب_در_تهران
#دندانپزشک_زیبایی
https://drtorabian.com/anomalies-teeth/
Add a comment...

ارتودنسی دندان های ایمپلنت شده
آیا بعد از ایمپلنت می توان ارتودنسی کرد ؟ افراد بسیاری هستند که برای زیباتر شدن دندان هایشان نیاز به ارتودنسی دارند. در این میان افرادی هستند که برخی از دندان هایشان ایمپلنت شده است.

اگر این افراد نیاز به ارتودنسی داشته باشند، معمولاً نگران ایمپلنت هایشان خواهند شد چرا که تصور می کنند شاید نیاز به برداشت ایمپلنت در طی ارتودنسی باشد.

با این که بهتر است ارتودنسی پیش از ایمپلنت دندان ها صورت بگیرد اما هیچ مانعی برای درمان ارتودنسی پس از کاشت ایمپلنت وجود ندارد. در ادامه درباره کاشت ایمپلنت پیش از ارتودنسی صحبت خواهیم کرد.


مزایا و معایب ارتودنسی دندان های ایمپلنت شده
اگر یک یا چند دندان غایب دارید، ممکن است با درمان #ارتودنسی، این فضای خالی توسط دندان های اطراف به خوبی پر شود و نیازی به ایمپلنت نداشته باشید که این مستلزم انجام ارتودنسی توسط #دندانپزشک_خوب_در_تهران می باشد

با این حال وجود ایمپلنت ها در ارتودنسی مانعی برای ارتودنسی محسوب نمی شوند بلکه از دندان های ثابت ایمپلنت شده می توان به عنوان تکیه گاه و نقطه فشار استفاده کرد.

چه زمانی باید ایمپلنت ها را خارج می کنیم؟
زمانی که ایمپلنت به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد و عملکرد ارتودنسی را با اختلال مواجه کند، دندانپزشک زیبایی مجبور به خارج کردن ایمپلنت می شود.

از آن جایی که این کار دردسر زیادی برای بیمار و دندانپزشک زیبایی دارد معمولاً آخرین موردی است که دندانپزشک به آن فکر می کند. در اولویت هر دندانپزشک، نگهداری ایمپلنت ها در زمان ارتودنسی است.

معمولاً دندانپزشکان از ایمپلنت ها به خاطر عمر بالایی که دارند، جهت تسریع درمان ارتودنسی استفاده می کنند. گاهی اوقات وجود ایمپلنت ها یک نقطه مثبت در فرایند درمان ارتودنسی محسوب می شود.

ارتودنسی قبل از ایمپلنت یا ایمپلنت قبل از ارتودنسی
آیا بعد از #ایمپلنت می توان ارتودنسی کرد ؟ این مورد کاملاً بسته به شرایط بیمار دارد. گاهی با ارتودنسی زودهنگام می توان فضای خالی میان دندان ها ایجاد کرد و سپس در فضای خالی، ایمپلنت کاشت.

اگر بیمار یک دندان غایب داشته باشد، معمولاً در ابتدا سعی بر مرتب کردن دندان ها می شود و فضای خالی دندان های وی، با بریج یا پل دندانی پر می شود تا اختلالی در روند ارتودنسی پیش نیاید.

زمانی که فضای خالی بین دو دندان ایجاد می شود، دندان های کناری، تمایل پیدا می کنند تا به سوی یکدیگر حرکت کنند. پیش از ارتودنسی، استفاده از بریج می تواند مانع این حرکت شود.

با این حال اگر دندان های ایمپلنت شده وجود داشته باشند، باز هم مانعی برای درمان ارتودنسی ایجاد نمی شود.

اتفاقاً می توان از آن ها به عنوان دندان ها ثابت و مستحکم استفاده کرد. از ایمپلنت ها می توان به عنوان وسایل نگهدارنده ارتودنسی استفاده کرد.

درمان هم زمان ارتودنسی و ایمپلنت
گاهی شرایط به گونه ای رقم می خورد که در ابتدا درمان ایمپلنت ضروری تر خواهد شد. زمانی که زیبایی مد نظر باشد، معمولاً در ابتدا ایمپلنت دندان ها انجام می گیرد.

پس از این که ایمپلنت انجام شد باید زمان کافی برای جوش خوردن پیچ تیتانیومی با استخوان فک ایجاد شود.

بعد از جوش خوردن ایمپلنت، می توان درمان ارتودنسی را آغاز کرد.

از آن جایی که ایمپلنت ها حرکت نمی کنند، می توان از ان ها در درمان ارتودنسی بهترین بهره را برد.

زمانبندی مناسب درمان ارتودنسی و ایمپلنت
این موضوع اهمیت ویژه ای دارد. اگر زمان بندی جراح و متخصص برای انجام ایمپلنت و ارتودنسی دقیق و اجرایی نباشد، بیمار در هر دو مورد شکست خواهد خورد.

ارتودنسی و ایمپلنت دندان در جوانانی که هنوز رشد فکی کاملی ندارند، ممکن است نتایج متفاوتی را ایجاد کند.

دندان های کاشته شده و ارتودنسی شده، با رشد مداوم فک، جابجا می شوند و در نهایت، ممکن است در جایگاه مناسب خود نباشند.

در این مورد، ارتودنتیست و جراح می توانند بهترین راه حل را ارائه دهد.

هزینه ایمپلنت و ارتودنسی چگونه است؟
ایمپلنت دندان و ارتودنسی هر دو به زیبایی دندان ها کمک می کنند.

متأسفانه درمان های زیبایی تحت پوشش بیمه نیست. برای ایمپلنت، هزینه هر دندان، بسته به نوع ایمپلنت، جداگانه محاسبه می شود. درمان ارتودنسی نیز یک درمان چند ساله است که هزینه آن هم بستگی به مدت زمان درمان و شرایط دندان های بیمار دارد.

به طور کلی هزینه ایمپلنت و هزینه ارتودنسی رابطه مستقیمی با میزان دندان های تخریب شده و فرایند درمان دارد. برای این کار باید به مطب دندانپزشک خوب در تهران مراجعه کنید و از وی هزینه آن ها را سوال کنید.
https://drtorabian.com/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D9%85%D9%BE%D9%84%D9%86%D8%AA-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%88%D8%AF%D9%86%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF/

Add a comment...

#بلیچینگ_دندان_لیزر
#بلیچینگ_دندان با لیزرتصورتان از یک دندان بی نقص و ایده آل چگونه است؟

همه ما زمانی که می خواهیم لبخندی را تصور کنیم، دندان های سفید و درخشانی را همراه با لبخند تصور می کنیم در صورتیکه بیشتر افراد، دندان های سفید رنگی ندارند. عادت های بد غذایی و جنس دندان ها، تأثیر مستقیمی روی رنگ دندان ها خواهد داشت.

کدر شدن دندان ها، نه تنها از زیبایی دندان ها می کاهد، بلکه در اعتماد به نفس فرد تأثیر می گذارد.

یکی از روش های اصلاح طرح لبخند بلیچینگ دندان می باشد که بعد از انجام ترمیم های لازم برای رفع کدری دندان ها می باشد

از این رو روش بلیچینگ دندان با لیزر به عنوان راه حلی ماندگار برای این مشکل در #دندانپزشکی_زیبایی به وجود آمده است.
#بلیچینگ_دندان
#اصلاح_طرح_لبخند
#دندانپزشک_زیبایی
#بلیچینگ_دندان_با_لیزر
Add a comment...

Post has attachment
لبخند هالیوودی
چگونه #لبخند_هالیوودی داشته باشیم؟ باید بدانید که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی بخصوص در زمینه دندانپزشکی هر فردی با توجه به اینکه از چه مشکلی رنج می برد می تواند آن را درمان کند و کلینیک دندانپزشکی سیمادنت یکی از معتبرترین و مجهزترین کلینیک ها دندانپزشکی در سطح شهر تهران می باشد که به شما کمک می کند تا لبخندی زیبا یا به اصطلاح لبخند هالیوودی داشته باشید.

این فرآیند بهبود لبخند و داشتن لبخند زیبا است که توسط دندانپزشک زیبایی (کلینیک دندانپزشکی زیبایی) از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان از قیبل لمینیت یا لامینیت ،

ونیر یا کامپوزیت ونیر، باندینگ دندان، #کاشت_دندان و سفید کردن دندان یا #بلیچینگ و روکش گذاری با روکش های فول و تمام سرامیک دندان ، #اصلاح_لبخند_لثه ای و غیره انجام می شود .
با این روش ها رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد در دندان ها اصلاح می شود و لبخندی زیبا و جذاب به داوطلب #اصلاح_طرح_لبخندهدیه می شود.
اما نکته ای که برای رسیدن به لبخند هالیوودی وجود دارد این است که لازم نیست تنها افرادی که از دندانهایی نامرتب و خراب رنج می برند از آن استفاده کنند

حتی برای کسانی که دندان های خوب و سالم دارند نیز گاهی با تغییراتی کوچک در فرم و یا سفید کردن دندان ها می توان تغییر مثبت و چشمگیری را در ظاهر شخص ایجاد نمود.

چگونه لبخند هالیوودی داشته باشیم
اصلاح طرح لبخند با لومینیرز ها
لبخند هالیوودی به سفیدی و درخشش آن معروف است که روکش های لومینیرز می توانند این خصوصیت را برای دندان های شما فراهم کنند. #لومینیرزها روکش های های دندانی درخشانی هستند که برای اصلاح کوتاهی ، نا منظمی ، بدرنگی و بدفرمی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

دندان که جنس سرامیکی دارد و برای زیبا سازی دندان ها استفاده می شود یکی از جدید ترین متد های زیبایی دندان است.

با استفاده از این روش می توان شدید ترین نامرتبی ها ، بهم ریختگی ها ، بدرنگی ها و پریدگی دندان ها را اصلاح نمود.

مزایای لومینیرز
در استفاده از متد لومینیرز سعی می شو که بافت دندان ها تراش داده نشود و این کار به حداقل میزان خود برسد.

این مواد دچار رنگ پریدگی نمی شوند. از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند . نسبت به دیگر پروتز های دندان از شفافیت بسیار بالایی برخوردار بوده و ماندگاری بسیار بالایی دارند.

در صورتی که بیمار بخواهد دندان هایش به حالت اولیه برگردد ، این پروتز ها به راحتی از روی دندان برداشته می شوند.

Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
بهترین ایمپلنت دندان
بهترین ایمپلنت مال کدوم کشوره ؟سوال نادرستی که خیلیها ازم میپرسن اینه که خیلی از دندانپزشکان زیبایی از اسم کشورها برای اثبات مرغوبیت ایمپلنت دندان استفاده کرده و خدای نکرده از بی اطلاعی مردم سوء استفاده میکنند.
معیارهای انتخاب ایمپلنت ایده ال برای هر شخص با توجه به سن، جنس، کیفیت و میزان استخوان فک، شماره دندان، نحوه جویدن، بیماریهای سیستمیک، میزان رعایت بهداشت و فرهنگ نگهداری از دندانها کاملا متفاوت و منحصربفرده.

انواع ایمپلنت
انتخاب جنس ایمپلنت دندان
درسته که در ساخت قطعات #ایمپلنت، کشورهای مختلف تکنولوژیهای متفاوت دارند و دقت در ساخت جزئیات آن بسیار اهمیت دارد ولیکن یک دندان پزشک خوب و حاذق باید شرایط اصلی جهت قرار دادن ایمپلنت را برای هرفرد جداگانه درنظر بگیرد و معیارهای مهمتر را که نام بردم سرلوحه انتخاب نوع ایمپلنت قرار دهد.

اکثر ایمپلنتها از فلز تیتانیوم ساخته میشوند و از نظر جنس همگی مشابه هم هستند. تفاوت آنها در دقت و اجرای جزئیات است.بطور نمونه، اولین ایمپلنتها ساخت کشور سوئیس هستند و از دقت و طول عمر بسیار بالایی برخوردارند.
کشورهای سوئد آلمان اتریش و کره جنوبی هم ایمپلنتهای بسیار با کیفیت و ماندگار تولید می کنند.

نکته بسیار بااهمیت در ماندگاری این درمانِ کارامد، در درجه اول تبحر و دانش پزشک در انتخاب طرح درمان و اجرای درست مراحل کار است.

مرتبه دوم، رعایت بهداشت بیمار و نداشتن عادات غلط غذایی است. در آخر، نوع ایمپلنت در کیفیت درمان موثر خواهد بود.پسدر انجام ایمپلنت، درابتدا سراغ کشور سازنده نباشید.
Add a comment...

Post has attachment
ایمپلنت دندان چیست ؟
انواع ایمپلنت های دندان

ایمپلنت دندان یا همان کاشت دندان یکی از انواع روش های اصلاح طرح لبخند در دندان پزشکی زیبایی می باشد که برای از بین بردن فضای خالی دندان های از دست رفته استفاده می شود در روش کاشت دندان پایه های دندان از جنس تیتانیوم سازگار با بافت لثه به صورت عمیق در داخل استخوان فک قرار داده می شود این پایه به عنوان ریشه دندان محسوب می شود سپس قطعه ی کوچکی به نام اباتمنت به آن متصل شده که بر روی آن تاج دندان قرار می گیرد

ایمپلنت دندان یکی از درمان های بسیار مهم در دندانپزشکی زیبایی محسوب می شود هم از نظر زیبایی ظاهری و هم از نظر روحی کمک شایانی به بیماران می کنند اما به نسبت درمان های دیگر کمی پرهزینه تر می باشد و هزینه آن بستگی به برند تولید کننده ایمپلنت دارد . انتخاب نوع جنس و برند ایمپلنت دندان بهتر است توسط دندانپزشک خوب صورت می گیرد

یکی از مهم ترین عوامل در تعیین و قیمت ایمپلنت دندان پذیرش آن توسط بافت های زنده بدن می باشد بافت بدن باید با ایمپلنت های هماهنگ باشد و باعث بروز التهاب غیر عادی و تورم و درد نکند . در روزهای اولیه بعد از ایمپلنت این علائم طبیعی است اما در صورت ادامه دار شدن حتما باید به دندان پزشک خود مراجعه نمایید

ویژگی ایمپلنت مناسب
ایمپلنت مناسب در ناحیه استخوانی اطراف خود، استخوان سازی را تحریک می کند و باعث ایجاد بافت استخوانی سالم در اطراف خود می شود. همچنین ایمپلنت مناسب دارای بافت ریز متخلخل است، این ویژگی سبب می شود تا استخوان اطراف ایمپلنت با آن بیشتر در تماس باشد و زمان یکپارچه سازی ( استئواینتگریشن) استخوان با ایمپلنت یا اصطلاحا جوش خوردن کاهش پیدا کند.

معرفی انواع ایمپلنت
ایمپلنت های دندان بسته به نوع و جنس و کارخانه وبرند تولید کننده دسته بندی می شوند که دندانپزشک زیبایی با توجه به سن بیمار، وضعیت استخوان و اندازه فک ، بیماری های جانبی بیمار و همچنین وضعیت دندان بیمار تصمیم می گیرد از چه نوع جنس ایمپلنتت استفاده کنند

ایمپلنت ساب پریواستیل
از این نوع ایمپلنت برای درمان یک مرحله ای استفاده می شود. پین یا فیکسچر روی استخوان فک و داخل بافت لثه قرار داده شده و سپس اباتمنت روی آن نصب میشود. در نهایت کراون یا تاج روی آن قرار می گیرد.

ایمپلنت اندو استیل
در این نوع ایمپلنت، فیکسچرها مستقیما به داخل استخوان فک وارد می شوند. در این روش از جراحی برای کار گذاشتن ایمپلنت استفاده می کنند، فیکسچرها به شکل های پیچی، تیغه ای، صاف و… وجود دارد که دندان پزشک با توجه به شرایط بیمار تصمیم می گیرد از کدام نوع استفاده کند. فیکسچرها مانند ریشه دندان عمیق هستند و ایمپلنت را محکم داخل استخوان فک نگه می دارند.

ایمپلنت تک مرحله ای
در ایمپلنت یک مرحله ای از یک فیکسچر با طول مناسب استفاده کرده و آن را داخل فک قرار می دهند. اما قسمت رویی ایمپلنت از لثه بیرون باقی می ماند و پس از بهبودی محل جراحی و جوش خوردن ایمپلنت، تاج ساخته شده (پروتز) روی ایمپلنت نصب می شود.

در این روش به دلیل اینکه قسمت رویی ایمپلنت از لثه بیرون است، نیازی به جراحی مجدد وجود ندارد. ایمپلنت ساب پریواستیل از ایمپلنت های یک مرحله ای محسوب می شود.

ایمپلنت دو مرحله ای
در روش ایمپلنت دو‌مرحله ای، ابتدا پایه ایمپلنت یا فیکسچر درون استخوان فک کار گذاشته می شود، به طوری که کاملا درون لثه قرار می گیرد. سپس لثه بخیه زده می شود. مدتی باید سپری شود تا دوره جوش خوردن و بهبود محل جراحی با موفقیت به پایان برسد. پس از آن در جراحی دوم لثه باز شده و تاج دندان یا پروتز روی پایه نصب می شود.انواع جنس ایمپلنت دندان
همان طور که گفته شد بهترین جنس ایمپلنت ها ازتیتانیوم سازگار با بافت های بدن انسان ساخته می شوند. اما آنچه در میان آن ها متفاوت است، جنس مواد به کار رفته در سطح ایمپلنت و شکل بدنه آن ها است.

مواد و اشکال مختلفی برای پوشش سطح خارجی ایمپلنت استفاده می شود: خراش با اسید، شن پاشی شده، متخلخل، پوشش هیدروکسی اپاتیت، پوشش پلاتینیوم شیار دار، رزوه دار و …

انواع سایز ایمپلنت ها
ایمپلنت ها از نظر قطر به سه دسته تقسیم می شوند.

ایمپلنت های باریک: برای اشخاصی که بین دندان های آنان و درمیان لثه، فضای کافی برای قرار دادن ریشه دندان مصنوعی یا ایمپلنت وجود ندارد.همچنین در افرادی که تراکم استخوانی کافی ندارند، از این نوع ایمپلنت استفاده می شود.
ایمپلنت های استاندارد: این ایمپلنت ها قطری در حدود سه و نیم تا چهار و دو دهم میلی متر دارند و معمولا در بخش های جلویی فک استفاده می شوند.
ایمپلنت های پهن: این ایمپلنت ها قطری در حدود چهار و نیم تا شش میلی متر داشته و در قسمت دندان های آسیاب یا پهن به کار می روند.
Add a comment...

Post has attachment
زمان طلایی کشیدن دندان عقل
بهترین زمان برای کشیدن دندان عقل ، دندان‌های عقل، آخرین دندان‌هایی هستند که در انسان بالغ می‌رویند اما در بسیاری از موارد، اولین دندانی هستند که کشیده می‌شوند. دندان‌های عقل دیر می‌آیند اما اغلب زود می‌روند.

این دندان‌ها معمولاً در سنین بالاتر از 17 سالگی، شروع به رشد می‌کنند.

دندان‌های عقل در بیشتر موارد با رشد نادرست همراه هستند و نیاز به خارج سازی دارند. سوالی که مطرح می شود این است که چه زمانی برای کشیدن دندان عقل مناسب است؟

تاکید دندانپزشکان زیبایی برای اصلاح طرح لبخند قبل از انجام هر کاری دندان های عقل جراحی شوندچرا باید دندان‌های عقل را بکشیم
بهترین زمان برای کشیدن دندان عقل ،همه دندان‌های عقل نیاز به کشیدن ندارند. در صورتی که فک شما فضای کافی برای رشد دندان‌های عقل را داشته باشد، نیازی به کشیدن دندان عقل نخواهید داشت اما اگر فک شما کوچک باشد، دندان‌های عقل در زوایای مختلفی شروع به رشد می‌کنند و باعث آسیب به لثه و دندان‌های مجاور می‌شوند.

در این موارد باید دندان‌های عقل را توسط دندانپزشک خوب کشید تا از آسیب‌های جدی‌تر آن پیشگیری کرد.

از طرفی دندان‌های عقلی که در فضای کوچک فکی تمایل به رشد دارند، به دندان‌های اطراف خود فشار وارد می‌کنند تا بیرون بیایند.

همین موضوع باعث آسیب به اعصاب دندان‌های مجاور و احساس درد فراوان در آن ناحیه خواهد شد.

مورد دیگری که بسیار مهم است، ایجاد عفونت در دندان‌های عقل است.

اگر دندان‌های عقل کشیده نشوند، ممکن است لثه را دچار عفونت کنند. این عفونت از طریق جریان خون به سایر اندام‌هایی همچون کلیه و قلب می‌رسد و آسیب جدی به آن‌ها وارد خواهد کرد.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded