Profile cover photo
Profile photo
‫دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ‬‎
35 followers -
دی کیو شاپ عرضه کننده انواع دستگاه جوجه کشی و تجهیزات جوجه کشی | تلفن : 01142262056
دی کیو شاپ عرضه کننده انواع دستگاه جوجه کشی و تجهیزات جوجه کشی | تلفن : 01142262056

35 followers
About
Posts

Post has attachment
قبل از شروع جوجه کشی #قرقاول و پیش از هر اقدامی باید به این نکته توجه داشته باشید که شیوه های مراقبت و نگهداری از #تخم ها پیش از شروع #جوجه_کشی اولین اولویت کار شماست. از ذخیره کردن تخم هایی با پوست نازک و همچنین ترک خورده خود داری کنید چرا که تخم هایی با این خصوصیات توانایی حفظ رطوبت مورد نیاز جنین را ندارند و همین امر نیز باعث بروز بیماری ها می شود.

آشنایی #جوجه_کشی_قرقاول
اندازه ی تخم ها نیز دومین موردی است که باید به آن توجه داشته باشید. اندازه ی تخم ها باید متناسب باشد. تخم های خیلی بزرگ هچ را کاهش داده و تخم های کوچک نیز طبیعتا جوجه هایی با جثه ی ریز را به دنیا می آورند. پس با توجه به این موارد بهتر است از تخم های طبیعی و البته تمیز استفاده کنید.
Add a comment...

Post has attachment
یکی از نکات بسیار مهم در استفاده و نگهداری دستگاه های جوجه کشی ، تهویه دستگاه جوجه کشی می باشد. در این مقاله میخواهیم این مبحث را به طور اساسی بررسی کرده و در پایان به سوالات شما پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

تهویه دستگاه جوجه کشی
همانطور که می دانید ، جنین برای رشد خود احتیاج به اکسیژن دارد. در طول دوره جوجه کشی اکسیژن مورد نیاز جنین از طریق منافذ موجود در پوسته تخم مرغ انجام می گیرد و از همین منافذ گاز کربنیک تولید شده خارج می شود.

#تهویه #دستگاه_جوجه_کشی
Add a comment...

Post has attachment
رطوبت #دستگاه_جوجه_کشی : به علت حرارت موجود در دستگاه جوجه کشی مقداری آب از تخم مرغ ها تبخیر می گردد. برای جلوگیری از تبخیر آب و جبران رطوبت از دست رفته بایستی مقداری رطوبت در ماشین جوجه کشی وجود داشته باشد تا از تلفات جنین جلوگیری بعمل می آید. اگر رطوبت ماشین جوجه کشی کم باشد تبخیر سریع تر و وسعت کیسه های هوایی داخل تخم مرغ بیشتر می شود و در نتیجه نوک جوجه زودتر به اتاقک هوا می رسد و اگر رطوبت زباد باشد کیسه هوا دیرتر از زمان معمول ( روز ۱۹ ) وسعت می یابد و جوجه قادر به تنفس نخواهد بود.

#جوجه_کشی #جوجه #جوج
Add a comment...

Post has attachment
آموزش #جوجه_کشی #فنچ
در این مطلب در ادامه بحث آموزش روش های مختلف جوجه کشی فنچ سعی داریم تا شما را با فرایند تکثیر فنچ آشنا کنیم. معمولا در مواردی که فرد قصد جوجه کشی به صورت انبوه را دارد باید حداقل از چهل جفت پرنده ی جفت مولد استفاده کند. توجه داشت باشید که هنگام جوجه کشی باید به ظرفیت پرنده خانه ای که در اختیار دارید به صورت ویژه توجه کنید.

همچنین توجه کنید که جفت ها ی مولد نباید رابطه ی خویشاوندی نزدیکی داشته باشند ، چرا که این امر موجب همخوانی ژنتیکی شده و سطح زاد و ولد را کاهش می دهد.

#دستگاه_جوجه_کشی
Add a comment...

Post has attachment
جوجه کشی طبیعی
بهترین و ساده ترین راه برای #جوجه_کشی ، انجام فرایند آن به طور طبیعی است. جوجه کشی طبیعی معمولا با استفاده از یک مرغ کرچ و به صورت غریزی انجام می شود. مرغ کرچ به صورت غریزی روند چرخاندن تخم ها و همچنین تامین رطوبت مورد نیاز آن ها را به نحو احسنت انجام می دهد.

برای اینکه بتوانید فرایند #جوجه کشی را به صورت طبیعی انجام دهید، به یک مرغ کرچ نیاز دارید اما چگونه می توان این #مرغ ها را تشخیص داد. تغییرات هورمونی که در پایان دوره ی تخم گذاری در بدن مرغ رخ می دهند باعث می شوند تا #پرنده برای فرایند جوجه کشی طبیعی آماده باشد. از علائم مرغ کرچ می توان به موارد زیر اشاره کرد.
Add a comment...

Post has attachment
#قرقاول یکی از پرندگان زیبا و بی نظیر می باشد که هر علاقمند به پرنده ای را به خود جذب می کندتا جوجه کشی قرقاول بلژیکی و لیمویی را انجام دهد. از این رو طرفداران این نوع پرنده بدنبال اضافه کردن نسل و جوجه کشی از این پرنده زیبا و منحصر می باشند ولی بدلیل آنکه جوجه کشی قرقاول قدری مشکل می باشد و تخم نطفه دار آن در هر دستگاه جوجه کشی تبدیل به جوجه نمی شود .

دستگاه جوجه کشی قرقاول بلژیکی
#دستگاه_جوجه_کشی دی کیو شاپ با بهره گیری از سیستم کنترل پی ال سی و سنسور های دقیق دما و رطوبت و استفاده از فن های مخصوص دستگاه جوجه کشی برای یکسان سازی اکسیژن در طبقات مختلف راک ، کاربران زیادی با استقبال از دستگاه جوجه کشی سهولت جوجه درآوری قرقاول را تجربه می کنند .
Add a comment...

Post has attachment
در یک دوره از #انکوباسیون با موارد مختلفی روبرو می شوید، که در زیر انواع مشکلات جوجه کشی را به صورت اصولی برای شما توضیح می دهیم.

مشکلات جوجه کشی
۱ . منفجر شدن #تخم_نطفه دار ها

علت: به دلیل آلودگی تخم نطفه دارها ، عدم شست و شوی نامناسب تخم ها و نیز آلودگی دستگاه جوجه کشی.

۲ . تخم های بدون جنین

علت: به دلیل ناباروری تخم نطفه دار ها ، گاز دادن زیاد ، نگهداری غلط و مرگ جنین در مراحل اولیه.

۳ . مرگ و میر ۲ تا ۴ روزگی

علت: به دلیل بیماری های ژنتیکی ، بیماری گله مادر ، کاهش یا افزایش حرارت ستر .

۴ . اتاقک هوایی خیلی کوچک

علت: به دلیل رطوبت بالا ، تخم نطفه دار های بزرگ .

۵ . اتاقک هوایی خیلی بزرگ

علت: رطوبت پایین ، تخم نطفه دار های کوچک .

۶ . زود هچ شدن جوجه ها

علت : دمای بالا ، رطوبت پایین

۷ . دیر هچ شدن جوجه ها

علت: دمای پایین ، رطوبت بالا ، تخم نطفه دار های بزرگ و تخم های مولدهای پیر.

ماشین جوجه کشی خانگی

۸ . ناتوانی جوجه ها برای خروج از تخم با وجود و سوراخ کردن پوسته

علت: کمبود مواد مغذی در گله مادر ، ژن های کشنده بیماری در گله مادر ، بالا بودن قسمت باریک تخم نطفه دار در ستر ، تهویه ضعیف ، چرخش نامناسب در دو هفته اول جوجه کشی .

۹ . جوجه های کوچک

علت: تخم های تولید شده در آب و هوای گرم ، تخم های کوچک ، رطوبت کم ، حرارت بالا .

۱۰ . جوجه های خیلی درشت

علت: رطوبت زیاد ، تخم نطفه دار های درشت

۱۱ . جوجه های دهیدراته

علت: رطوبت کم ، باقی ماندن زیاد جوجه در دستگاه جوجه کشی .

۱۲ . جوجه های نرم

علت: رعایت نکردن بهداشت در جوجه کشی یا مزارع مولد ، کمبود کلسیم مولد .

۱۳ . بند ناف بهبود نیافته و خشک

علت: کمبود مواد مغذی گله مادر .

۱۴ . بند ناف بهبود نیافته مرطوب

علت: عفونت بند ناف بر اثر رعایت نکردن بهداشت در جوجه کشی .

دستگاه جوجه کشی دی کیو شاپ

۱۵ . ناتوانی جوجه ها در سرپا ایستادن

علت: کمبود مواد مغذی پرندگان مادر ، تنظیم نادرست دما در دستگاه جوجه کشی ، رطوبت زیاد و تهویه ناکافی .

۱۶ . بسته بودن چشم جوجه ها

علت: درجه حرارت خیلی زیاد و رطوبت پایین و جمع آوری نکردن صحیح پرزها از دستگاه جوجه کشی در روزهای پایانی #جوجه_کشی .
Add a comment...

Post has attachment
در جامعه امروزی بلدرچین ، از مرغ به دلیل های مختلفی محبوب تر است به عنوان مثال بلدرچین پرنده ای بیولوژیک می باشد و پرورش بلدرچین بدون اصلاح نژاد و تغذیه سالم، گوشت سفید مطلوب و تخم خوراکی حاوی پروتئین سالم را به بدن انسان ها منتقل می کند. ولی متاسفانه برخی از پرورش دهندگان مرغ، این پروتئین سفید را طوری پرورش می دهند که بجای تاثیرات مثبت در بدن انسان ها تاثیر منفی را بدنبال خواهد داشت. در ادامه با دی کیو شاپ همراه باشید !
Add a comment...

Post has attachment
هدف نگهداری و پرورش #مرغ بومی ، تولید پروتئینی است که از ضایعات #کشاورزی و ته مانده ی غذا در روستا بوجود می آید .البته با رعایت کردن این هدف ، با تجهیزات بیشتر و بهتر می توان در مرغداری ها گله های بزرگ تر تشکیل داد .

البته اجرا کردن برنامه های بهداشتی با توجه داشتن به صفت های غریزی مرغ ها مثل : پرریزی ( تولک بری )، کرچی ، شکل ظاهری مرغ بومی ، داشتن برنامه ریزی جوجه کشی ، فروختن تخم مرغ های مازاد مصرف و همچنین مرغ و خروس های حذفی ، تهیه کردن غذا و به صورت نسبی فرموله کردن آن برای اشتغال زایی و پیشرفت کردن مرغ بومی قدمی بهتر برداشت .
Add a comment...

Post has attachment
امروزه با توجه به نیاز بیشتر برای تولید و پرورش مرغ ، #کبک ، #بلدرچین ، #شترمرغ و سایر طیور در حجم بالاتر فرایند جوجه کشی نیز به سمت استفاده از روش های صنعتی و به کار گیری ماشین های جوجه کشی متمایل شده است. دستگاه یا ماشین #جوجه_کشی به دستگاهی گفته می شود که با فراهم کردن شرایطی مشابه شرایط پرنده ی مادر موجب به دنیا آمدن جوجه ها از تخم ها می شود. این دستگاه ها انواع و ظرفیت های متفاوتی داشته و برای پرنده های مختلفی از کوچک و بزرگ از قناری گرفته تا شترمرغ مورد استفاده قرار می گیرند. در این بخش در نظر داریم شما را با انواع دستگاه و مزیت های دستگاه جوجه کشی ایرانی آشنا کنیم تا خرید آگاهانه ای انجام دهید.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded