Profile cover photo
Profile photo
GastroWiedza.pl Doradztwo gastronomiczne
2 followers -
GastroWiedza.pl – to miejsce, w którym znajdziesz profesjonalne wsparcie, wyspecjalizowaną kadrę z szerokim doświadczeniem gastronomicznym i konkurencyjne ceny.
GastroWiedza.pl – to miejsce, w którym znajdziesz profesjonalne wsparcie, wyspecjalizowaną kadrę z szerokim doświadczeniem gastronomicznym i konkurencyjne ceny.

2 followers
About
Posts

Post has attachment
SPRAWDŹ JAK PRACUJĄ PRACOWNICY, GDY TEGO NIE WIDZISZ.
Audyt "Tajemniczy Gość" pozwala na dostarczenie wyczerpującej informacji na temat tego, jak zachowują się pracownicy oraz z jaką obsługą spotyka się przeciętny gość.
Przy pomocy programu „Tajemniczy Gość” możemy sprawdzić:
1. Czy personel przestrzega ustalonych standardów firmy w czasie nieobecności czy menedżera lub właściciela lokalu?
2. Czy personel jest uczciwy względem gościa lub właściciela?
3. Czy personel nie ujawnia tajemnic służbowych?
4. Czy serwowane dania i napoje są porównywalnej jakości?
5. Czy lokal spełnia warunki czystości?
6. Czy w lokalu panuje atmosfera przyjazna gościom?

GastroWiedza.pl – to firma, z dużym doświadczeniem w realizowaniu tego typu programów, mamy na swoim koncie przeprowadzenie ponad 10 000 audytów Tajemniczego Gościa na terenie całej Polski.
Jeżeli jesteś zainteresowany audytem "Tajemniczy Gość" lub chcesz uzyskać więcej informacji dotyczących audytów skontaktuj się z nami!

E-mail: biuro@gastrowiedza.pl
Tel: +48 664 578 090
Add a comment...

Post has attachment
Zastanawiając się jak otworzyć lokal pod gastronomię, podstawowe wyzwanie, jakie powinniśmy przeanalizować to wybór lokalizacji dla naszego zakładu gastronomicznego. Po zapoznaniu się z naszym artykułem będziesz wiedział:
– Czym kierować się, wybierając lokalizację dla swojego biznesu?
– Jakie cele należy przyjąć w kontekście takiego wyboru?
– Jak sprawdzić potencjał lokalnego rynku oraz konkurencji?
– Jakie warunki techniczne powinien spełniać lokal?
Add a comment...

Post has attachment
Często mawia się, że dobry kelner jest w stanie wypracować w ciągu miesiąca drugą pensję z napiwków od gości, a możliwość ich otrzymywania jest jedną z największych zalet tego zawodu. Nie zawsze jednak całość sumy pozostawionej przez gościa trafia do kieszeni jednego kelnera, gdyż sposobów podziału opłaty za serwis jest kilka.
https://gastrowiedza.pl/baza-wiedzy/zarzadzanie-lokalem/napiwki-w-lokalu-gastronomicznym
Add a comment...

Post has attachment
Od kiedy w czerwcu 2016 r. Minister Finansów wydał interpretację ogólną, w której stwierdził, że dla celów VAT sprzedaż posiłków na wynos nie stanowi dostawy towarów, lecz świadczenie usług, w branży gastronomicznej sypią się kontrole. Fiskus domaga się zapłaty podatku według stawki 8 proc., a na tych, którzy stosowali 5 proc. nakłada odsetki i sankcje. Problem mają wszyscy, od dużych sieci fast food, przez punkty działające w galeriach handlowych i przy multipleksach, po małe pizzerie czy bary mleczne, a kontrole zataczają coraz szersze kręgi.

https://gastrowiedza.pl/wiadomosci-gastronomiczne/stawka-vat-na-posilki-na-wynos-fiskus-zmienia-front-i-uderza-w-branze
Add a comment...

Post has attachment
W nowym roku w branży gastronomicznej zmierzymy się z kilkoma istotnymi zmianami w prawie. Z czym więc, oprócz naszych noworocznych postanowień, przyjdzie się nam zmierzyć w 2018 r.? Poniżej znajdziecie Państwo przegląd najważniejszych zmian w prawie, które dotyczyć będą przedsiębiorców z branży gastronomicznej.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Z radością informujemy, że wdrożyliśmy nową stronę Portalu gastronomicznego GastroWiedza.pl.
Znajdziecie w niej jeszcze więcej informacji dotyczących poprawnego zarządzania gastronomią a w szczególności aspekty związane z otwieraniem biznesów gastronomicznych, zaopatrzeniem, zarządzaniem personelem oraz poprawną kontrolą kosztów. Można też pobrać przydatne pliki np.: formularze kontrolne, rozliczeniowe, druki personalne oraz wzory umów.
Wszystkie te dokumenty pozwolą Tobie poprawnie zarządzać i cieszyć się z biznesu gastronomicznego. W nowej odsłonie portalu pojawiły się też działy informacyjne tak jak : Wiadomości i Ciekawostki gastronomiczne oraz dział Aspekty prawne w gastronomii.
Zapraszamy już dziś do skorzystania z zasobów portalu.
www.gastrowiedza.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Właścicielom lokali często wydaje się, że doskonale znają potrzeby klientów i bezbłędnie trafiają w ich gusta. Ponadto są przeświadczeni o wysokiej jakości serwowanych usług oraz profesjonalizmie kelnerów i kucharzy. Jednak sam właściciel nie jest w stanie zweryfikować pracy obsługi, ani też obiektywnie i z dystansem ocenić wygląd restauracji czy smak potraw. Dlatego dobrze jest co jakiś czas sprawdzić, czy jakość usług nie uległa pogorszeniu, czy lokal spełnia oczekiwania gości oraz czy nadąża za dynamicznymi zmianami rynku i wszechobecną konkurencją.
Add a comment...

Post has attachment
Ustawa o bezpieczeństwie żywności i żywienia w jasny sposób nakłada na właścicieli lokali gastronomicznych obowiązek uzyskania dla wszystkich zatrudnionych orzeczenia lekarskie dla celów sanitarno-epidemiologicznych o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy w kontakcie z żywnością, a z taką mamy przecież do czynienia w restauracji. Obowiązek uzyskania pozwoleń spoczywa na pracodawcy, a więc to on zobowiązany jest do opłacenia całości badań. Procedura uzyskania orzeczenia składa się z dwóch etapów.
Add a comment...

Post has attachment
Wynagrodzenia dla pracowników stanowią znaczącą część budżetu każdej restauracji – bez personelu lokal nie mógłby przecież funkcjonować. Tym bardziej warto więc przeanalizować, w jaki sposób i na co konkretnie należy przeznaczyć tak duże środki. Czy opłaca się za wszelką cenę ograniczać wydatki?
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded