Profile cover photo
Profile photo
Dom Quo Vadis
12 followers
12 followers
About
Posts

Post has attachment
viete ako to vyzerá v našom suteréne?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
už čoskoro v QV ;)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Popularita pútnických ciest - v Európe predovšetkým Jakubskej cesty - stále rastie. Cesta putovania napĺňa očakávania moderného človeka po stretnutí s tradíciami, spiritualitou a históriou miest Európy, v kombinácii s cestovaním, poznávaním a celkovým zážitkom vybočenia z bežného životného štýlu.
Všetky tieto aspekty robia z Jakubských ciest fenomén novej éry putovania, ktoré pre niekoho znamená hlboký duchovný impulz k zamysleniu sa nad vecami tohto sveta a svojím životom, pre iného nevšednú turistiku s hrou na stredovekých pútnikov do Compostely. Viera a spiritualita, poznanie a sebapoznanie, objavenie svojich hraníc, turistika a umenie, príroda a človek, zážitok a hra, cesta a legenda, to všetko tvorí príťažlivý celok uprostred reality našej doby, ktorý priťahuje na Jakubskú cestu stotisíce ľudí ročne nielen v štátoch Európy ale aj z iných kontinentov. 
Pozývame Vás na prezentáciu Slovenskej časti Jakubskej cesty
Add a comment...

V pondelok 8. decembra je každoročná slávnosť zasvätenia mesta Bratislavy Panne Márii. V Dome Quo Vadis máme v ten deň oslavu ale len pre pozvaných hostí. Pre verejnosť sme vtedy zatvorení.
Add a comment...

Dávame do pozornosti, že tento najbližší štvrtok (4. decembra) NEBUDE English Bible group a nasledujúci štvrtok (11. decembra) BUDE v suteréne v strednej miestnosti.
Add a comment...

Post has attachment
Ako sa dívať na ľudí v hmotnej a sociálnej núdzi? Ako im účinne pomáhať? Ako nebyť ľahostajný? Materiálne a vnútorné bezdomovectvo? Čo to vlastne je? Prečo sa ocitnú ľudia na uici a v sciálnej núdzi?
Prednáška Pavla Kosorina, riaditeľa Centra sociálních služeb Armády spásy v Brne. S ľuďmi bez domova pracuje 17 rokov, má vlastnú skúsenosť s pozíciami sociálneho pracovníka a koordinátora pracovníkov v sociálnych službách. Od roku 1994 pôsobil v Prahe, Bělej pod Bezdězom, odtiaľ sa odsťahoval do Brna. Je autorom úspešných zbierok aforizmov, ktoré vydalo nakladateľstvo Cesta.
Add a comment...

Post has attachment
Prednáška Richarda Vašečku na tému medziľudských vzťahov, vzťahov v rodine, deťom k sebe navzájom. Po prednáške bude priestor na diskusiu.
Richard Vašečka, vedúci kresťanského spoločenstva Nový Jeruzalem, ktorý bol tiež 15 rokov učiteľom náboženstva, v súčasnosti poslanec NR SR. Autor niekoľkých brožúr o vzťahoch a láske.
Add a comment...

Post has attachment
Existencia zla vo svete sa často chápe ako argument proti existencie dobrého Boha, stvoriteľa a udržiavateľa sveta. Preto sa myslitelia už od dávnych čias pokúšali nájsť racionálne vysvetlenie, ako je možné zladiť zlo vo svete s Božou dobrotou a všemohúcnosťou. Základom mnohých súčasných riešení je existencia ľudskej slobody, ktorá má pre človeka nenahraditeľnú hodnotu. Prednášať ns túo tému bude Mgr. Ing. Mária Spišiaková, PhD. - absolvovala v r. 1985 Elektrotechnickú fakultu SVŠT v Bratislave, potom krátko pracovala na Fyzikálnom ústave SAV a na Ústave technickej kybernetiky. Od roku 1997 pracuje ako prekladateľka teologicko-filozofických textov na Sekretariáte KBS. V roku 2012 zavŕšila doktorátom zo systematickej filozofie štúdium na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity. V súčasnosti vyučuje na tejto fakulte filozofickú teológiu a venuje sa témam z oblasti analytickej filozofie náboženstva, metafyziky a epistemológie.
Prednášku organizuje Ústredie slovenskej kresťanskej inteligencie
Add a comment...

Post has attachment
Pozývame Vás na ďalší cestovateľský pondelok. Tentokrát Vám o Norfolku a jeho malých zázrakoch porozpráva Iva Štrbová-Jarošová
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded