Profile cover photo
Profile photo
dociekliwa.pl
Subiektywny blog poświęcony testom, zawierający opinie nt. sprzętu AGD
Subiektywny blog poświęcony testom, zawierający opinie nt. sprzętu AGD
About
Posts

Post has attachment
Przyznam, że gdy zaproponowano mi test robota Dibea, miałam poważne wątpliwości. To stosunkowo niedrogi model. Miałam już do czynienia z budżetowymi odkurzaczami automatycznymi i nie były to do końca udane spotkania 🙁 . Podeszłam więc do testu trochę nieufna w jego możliwości. Czy słusznie? Po 6 tygodniach testów stwierdzam, że obawy były niepotrzebne, bo robot na pewno mnie nie rozczarował. Czy zachwycił? Poznałam już podobne roboty, więc wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Choć jedna jego cecha faktycznie może zaskakiwać.

http://dociekliwa.pl/2018/04/11/test-robota-sprzatajacego-dibea-d960-moje-opinie/
Add a comment...

Post has attachment
Kilka tygodni temu prezentowałam Wam porównanie kilku robotów wielofunkcyjnych klasy premium. Skupiłam się na 2 wiodących markach: Bosch i Kenwood. Dlaczego ostatecznie wybrałam robota planetarnego Bosch a nie Kenwood? Przede wszystkim dlatego, że tak bardzo lubiłam moją starszą i skromniejszą wersję robota kuchennego Bosch (szczegółowo go zresztą recenzowałam). No sentyment taki 😉 . Zresztą sentyment ten nadal służy mojej mamie 😉 . Po drugie, mocno obawiałam się wielkości misy w Kenwoodzie: 6,7 l wydało mi się jednak przesadą jak na moje potrzeby, podczas gdy 4 l były już niewystarczające. No i nie będę Was oszukiwać – kusiło mnie zrecenzowanie dla Was stosunkowo nowego modelu 🙂 . Ostatni powód typowo blogerski 😉 .

http://dociekliwa.pl/2018/03/18/test-robota-planetarnego-bosch-optimum-mum9b34s27-moje-opinie/
Add a comment...

Post has attachment
Blender kielichowy gości (a właściwie służy 😉 ) w moim domu od dobrych 10 lat. Nie wymieniłabym go jednak jako sprzętu kluczowego w mojej kuchni. I to chyba błąd, bo jak dobrze się zastanowić, używam go kilka razy w tygodniu, od czasu pojawienia się dzieci częściej niż kiedyś. Mimo wszystko mikser kielichowy to dla mnie urządzenie jednofunkcyjne – przygotowuję w nim koktajle (mleczno-owocowe) oraz smoothie (owocowo-warzywne). Nie blenduję w nim zup, bo mi się nie chce przelewać. Nie robię past ani musów, bo mi się nie chce wydłubywać ich z dna kielicha. Nie robię masła orzechowego, bo mi się nie chce… Wolę kupić gotowe z wystarczająco dobrym składem 😉 . A jednak warto wiedzieć, że dobry blender kielichowy potrafi zrobić to wszystko i jeszcze więcej.

http://dociekliwa.pl/2018/01/02/jaki-blender-kielichowy-wybrac-przeglad-przydatnych-funkcji/
Add a comment...

Post has attachment
Dziś króciutka recenzja blendera ręcznego Manta. Choć przesłano mi go już dobre pół roku temu, z nadmiaru doświadczeń blenderowych w tamtym czasie nie mogłam się zebrać do testów. Powiedzmy wprost – dość miałam zup kremów i koktajli 😉 . No to teraz udało mi się nadrobić. Jak na Dociekliwą nie będzie to zbyt dogłębny test. Blendera użyłam zaledwie kilka razy: do zupy, koktajli, orzechów i jaglanego budyniu. Wydaje mi się to jednak wystarczające. Dość szybko wyszły na jaw jego zalety i wady 🙂 .

http://dociekliwa.pl/2017/12/09/test-blendera-recznego-manta-hbl941-carrie-moje-opinie/
Add a comment...

Post has attachment
Dziś chciałam Wam zaprezentować nie tyle test, co epilog do jednego z poprzednich postów 🙂 . Jak wiecie, szukałam odkurzacza automatycznego dla kociary. Ograniczyłyśmy się do serii 800, a ostatecznie wybrałyśmy jeden z nieco starszych modeli – Roombę 876. Nie bez znaczenia była atrakcyjna wtedy (okolice Czarnego Piątku) cena 2100 zł. Przyznaję, chętniej przetestowałabym nowszy model. Byłby to wybór rozsądniejszy ze względu na bloga. Jednak patrząc z punktu widzenia przyszłego użytkownika Roomby, ten wybór był zdecydowanie najbardziej optymalny – nowsze modele tej samej serii były kilkaset złotych droższe, a oferowały jedynie lepszy (prawdopodobnie) akumulator oraz aplikację mobilną.

http://dociekliwa.pl/2018/01/14/test-odkurzacza-automatycznego-roomba-876-moje-opinie-i-porownanie-do-serii-700/
Add a comment...

Post has attachment
Dziś będzie bez zbędnych wstępów za to z dużą ilością konkretów. Wybór jednego z dziesiątek dostępnych modeli odkurzaczy automatycznych Roomba to zadanie dla naprawdę wytrwałych. Dziś mogę się do nich zaliczyć, bo choć nie planuję aktualnie zakupu, to przeszłam drogę przez mękę, żeby Wam ułatwic to zadanie. A w zasadzie to zamówienie takie dostałam, prywatne 🙂 . Ciężarna posiadaczka 2 kotów uznała, że ograniczy wybór robota sprzątającego do jednej marki, żeby było łatwiej. Okazało się, że wcale nie jest łatwo i pomoc Dociekliwej okazała się konieczna.
Dlaczego porównuję modele Roomby serii 800? Bo to średnio-wyższa półka. Jeszcze nie wiodąca, najdroższa seria 900, ale wciąż urządzenia bardzo nowoczesne i funkcjonalne. Obecnie w sklepach internetowych naliczyłam się 9 modeli tej serii: 865, 866, 870, 876, 880, 886, 891, 895, 896. Dwóch z nich (870, 880) nie uwzględniam w porównaniu, ponieważ sprzedają je pojedyncze sklepy i nie udało mi się uzyskać wystarczająco dużo informacji na ich temat.

http://dociekliwa.pl/2017/11/22/jaka-roombe-wybrac-ponizej-3-tys-zl-porownanie-modeli-serii-800/
Add a comment...

Post has attachment
Nie ukrywam, że Lidla lubię. Przekonuję się do tej sieci tym bardziej, im więcej atrakcyjnych dla mnie artykułów oferuje. Pyszna pasta paprykowo-marchewkowa, masło orzechowe z niezłym składem, syrop klonowy, świetne musli, jogurt bez mleka w proszku, musy owocowe, przyzwoite parówki Pure, do tego jajka z wolnego wybiegu, duży wybór warzyw i owoców (również tych bio) i bakalii. Przekonałam się także do ubrań dla dzieci, bo mają niezłą jakość za dobrą cenę. Nie wiem zatem, dlaczego wciąż wątpię w sprzęt AGD 🙂 . Moje zakupy z tej kategorii w Lidlu ograniczyły się dotychczas do golarek do ubrań – czyli tanio i bezpiecznie 😉 .
Jednak co jakiś czas małe AGD przyciąga moją uwagę w gazetkach Lidla. Tym razem sprzęt, który zawsze jest u mnie na topie – robot planetarny. Aktualnie pojawił się w ramach akcji „Świąteczna kuchnia”. Czym się charakteryzuje profesjonalny robot planetarny SilverCrest?

http://dociekliwa.pl/2017/11/10/robot-planetarny-silvercrest-z-lidla-czy-warto-go-kupic/
Add a comment...

Post has attachment
Mój mąż jest przekonany, że odpowiednio nawilżone powietrze w tej sytuacji pomoże. I może ma rację. Trudno jednak zdecydować się na nawilżacz, kiedy nie masz pojęcia, jaką masz w domu wilgotność. Przypuszczam, że bardzo niska łatwo daje o sobie znać suchością oczu i skóry, podrażnieniem gardła. Nic takiego jednak nie zauważyliśmy u siebie. Punktem zwrotnym był test oczyszczacza powietrza. Testowany przez nas model pozwalał m.in. określić stopień wilgotności. I ku naszemu zdumieniu okazało się, że w pokoju dziennym prawie zawsze przekracza on 60%!

http://dociekliwa.pl/2017/11/04/czy-na-pewno-potrzebujemy-nawilzacza-powietrza/
Add a comment...

Post has attachment
W ostatnich latach świadomość społeczna skoczyła tak, że oczyszczacze powietrza stały się produktem pierwszej potrzeby. Ja się do tego trendu całym sercem przyłączam. Jasne, że wolałabym zasilić całe miasto energią odnawialną, mieszkać w domu pasywnym otoczonym lasem i hodować bio warzywa w ogródku 🙂 . No ale cudów nie ma. Na poprawę powietrza w naszych gminach poczekamy jeszcze wiele lat. W międzyczasie proponuję zapoznać się z propozycją oczyszczacza powietrza marki Blaupunkt 🙂 .

http://dociekliwa.pl/2017/10/30/test-oczyszczacza-powietrza-blaupunkt-lavender-3537w-moje-opinie/
Add a comment...

Post has attachment
O co chodzi z nowymi przepisami dotyczącymi odkurzaczy po 1. września 2017 roku?

1. Maksymalna moc odkurzaczy to teraz 899 W.
2. Wprowadzono nowe klasy efektywności energetycznej: A+, A++ i A+++, jednocześnie usuwając klasy od E, F, G. Dzięki wycofaniu najmocniejszych odkurzaczy, podniosła się efektywność energetyczna. Roczne zużycie energii musi być mniejsze niż 43 kWh/rok.
3. Odkurzacze muszą spełniać też dodatkowe wymogi...

http://dociekliwa.pl/2017/10/08/nowa-etykieta-energetyczna-dla-odkurzaczy-po-1-wrzesnia-2017/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded