Profile cover photo
Profile photo
DOBRÝ ANDĚL
300 followers -
DOBRÝ ANDĚL, nadace
DOBRÝ ANDĚL, nadace

300 followers
About
Posts

Post has attachment
„Sárinka nemluví, nechodí. Po řadě intenzivních rehabilitací se dokáže sama posadit a postavit na nožičky. Věříme, že v budoucnu dokáže udělat i pár krůčků. Je těžké se vyrovnat s nemocí svého dítka, ale jako matka chci bojovat, co to jde. Život se nám po jejím narození obrátil doslova vzhůru nohama. Starší dcerka Eliška je mou velikou oporou. Pomáhá mně i Sárince a má velký vliv na její psychický a citový vývoj,“ přiznává paní Michaela z Lipna nad Vltavou. Pětiletá Sára se od narození potýká s řadou zdravotních komplikací, z nichž se jako nejzávažnější jeví epilepsie a těžká psychomotorická retardace.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Vážné onemocnění osmileté Viktorky má samozřejmě dopad i na jejího staršího bratra Ríšu. V tomto případě je to ale dopad veskrze pozitivní - Ríša s péčí o svou sestřičku velmi pomáhá a dokonce uvažuje, že se stane fyzioterapeutem ♥
Add a comment...

Post has attachment
"Lékaři mě uklidňují, že léčba leukémie se posunula o veliký kus dopředu a úspěšnost vyléčení je veliká. Až 90 % dětských pacientů se vyléčí. Ale věřte tomu poté, co vám sdělí takovou nečekanou diagnózu," píše v dalším díle vyprávění o léčbě svého syna paní Lucie. Jaká vyšetření musel Vojtíšek hned ze začátku absolvovat?
Add a comment...

Post has attachment
"Pro celou rodinu je to dost náročné, psychicky i fyzicky. Bohužel jsme přišli o spousty přátel, ale naopak jsme mnoho úžasných lidí se stejným osudem potkali. A hlavně nám péče o Mirečka změnila naše životní hodnoty, myslím k lepšímu," píše paní Andrea z Písku, maminka sedmiletého Jaromíra, který se potýká s CHARGE syndromem, způsobujícím vážné postižení srdce, zraku a sluchu, ale i hybnosti. Vaše příspěvky rodina využívá zejména na nákup potřebných rehabilitačních a kompenzačních pomůcek a zajištění terapií.
V Jihočeském kraji Dobří andělé aktuálně podporují 194 rodin s dětmi.
Děkujeme!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
"Víra, důvěra a pomoc od Dobrých andělů je pro nás štěstím a podporou. Poznala jsem hodnotu zázraku, když ve třech letech Nelinka začala chodit. Poznala jsem, že na světě jsou lidé se srdcem na pravém místě a velmi hlubokou duší. Poznala jsem, že i když mé dítě nemluví, často mě pokouše nebo poštípe, je její láska nepopsatelně silná. Rozdá tisíc polibků, mnoho pohlazení a úsměvů, umí mne obejmout tak silně jako nikdo jiný. Ve jménu Nelinky děkuji všem Dobrým andělům! Je to i Váš úsměv!"
Add a comment...

Post has attachment
„Pravidelná finanční pomoc Dobrých andělů pro nás znamená mnoho. Můžeme díky tomu hradit potřebné rehabilitace, které jsou nad rámec zdravotní pojišťovny. Také za ně pořizujeme vitamíny, léky a zdravotní pomůcky. Všem dárcům patří obrovské díky,“ vzkazuje paní Petra společně se svým synem, sedmnáctiletým Tomášem, který se potýká se svalovou dystrofií typu Duchenne a dodává: "Tomáš je již několik let upoután na vozík, jeho pohybové schopnosti se s přibývajícím věkem postupně zhoršují. Trápí ho skolióza páteře a bolesti v kyčlích. Přesto vše dochází na gymnázium, kde mu pomáhá asistent pedagoga. Tak, jako většina kluků, má zálibu v počítačích a společně rádi jezdíme na výlety.“ 🙂
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kolik Dobrých andělů žije kolem Vás? 🙂
Add a comment...

Post has attachment
"Pomoc Dobrých andělů nám doporučila jiná maminka, když jsme byli s Aničkou v lázních. A jsme za ni opravdu vděčni. Moc si vážíme jejich příspěvků, bez nich bychom to těžko zvládali. Zdravotních pomůcek a dalších výdajů je mnoho. Rehabilitační pobyty jsou nákladné. Některé jsou hrazené zdravotní pojišťovnou částečně, některé vůbec," píše paní Jaroslava z Duchcova na Ústecku, máma osmileté Aničky, která se potýká s těžkým kombinovaným postižením.
Na Ústecku aktuálně Dobří andělé podporují 299 rodin s dětmi. Děkujeme!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Spolu s obrázkem Vám dnes posílá pozdrav dvanáctiletá Jůlinka z Jindřichohradecka, která je zcela nevidomá a potýká se i s těžkým mentálním a pohybovým postižením. Tyto krásné reliéfní omalovánky pro ni vytváří její maminka Michaela 🙂
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Loňský školní rok strávila čtrnáctiletá Míša téměř celý v nemocnici nebo doma, protože nesměla mezi děti. Už čtyři roky se potýká s roztroušenou sklerózou a navíc i juvenilní idiopatickou artritidou. Obě onemocnění jí způsobují velké obtíže v běžném životě. Jak se s tím dokáže poprat?
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded