Profile

Cover photo
Devir KorkmaZHan
Works at Joyolog™ IT Ltd
Attends Near East University
Lives in TRNC Turkish Republic Of Northern Cyprus
1,776 followers|758,285 views
AboutPosts

Stream

 
Acuka Tarifi Evde Acuka Yapılışı
Ev yapımı Ekmek üstü Acıka, Ekstra boy:
1 Büyük kavanoz 720 ml. ev tipi (tatlı) biber salçası 
isteğe bağlı 1 Yemek kaşığı domates salçası (ancak malzeme bekleme yaptıktan sonra tadını bozabilir)
8-10 Diş ezilmiş (veya çok küçük doğranmış) sarımsak
1 su bardağı çekilmiş veya ezilmiş ceviz
1 su bardağı zeytinyağı (isteğe göre bardağın yarısı soya veya ayçiçek yağı olabilir, tavsiye ederim)
1 Yemek kaşığı yenibahar
1 Yemek kaşığı kimyon
1 Yemek kaşığı kekik
1 yemek kaşığı kuru nane
1 yemek kaşığı susam
1 yemek kaşığı galeta
1 yemek kaşığı nar ekşisi
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı karabiber
1 çay kaşığı çemen (poy) baharatı
* Malzemelerin hepsini çukur bir cam kapta harmanlayın "veya robot rondo kullanabilirsiniz" acukanız hazırdır. Ağzı kapanabilen çukur cam kap veya kavanozlarda ve buzdolabında saklamanızı tavsiye ederim.
* Arzu ederseniz salçayı yağda önce biraz kavurup sonra tüm malzemeleri harmanlayarak az piştikten 7-8 dakika sonra kaba alabilirsiniz.
* İsteğe bağlı az tuzlu beyaz çökelek harcı veya yine az tuzlu beyaz peynir karıştırarak ekmeğe sürerek yiyebilirsiniz. Karışıma fesleğen ve reyhan katmayı da deneyebilirsiniz.
Pratik ve oldukça da sağlıklı bir yiyecektir.
Afiyet olsun.. Devir KorkmaZHan
http://tr.wikipedia.org/wiki/Acuka   #acika #tarifi   #acuka
 ·  Translate
8

Devir KorkmaZHan

Shared publicly  - 
 
Evde Diş Beyazlatıcı Diş Macunu Nasıl Yapılır? Çok Basit. Hidrojen peroksit ve sodyum bikarbonat ile doğal diş macunu ve diş beyazlatıcı yapımı tarifi. https://www.youtube.com/watch?v=EfVFqKZ6rk4
 ·  Translate
9
1
Necati Erdoğdu's profile photo

Devir KorkmaZHan

Shared publicly  - 
 
Bilim mi gerçektir, Gerçek mi Bilimdir? Devir KorkmaZHan. Kyle XY dizisi ilk bölümler biraz ağır ilerler ancak devam eden bölümlerde dizi akıcı olmaktadır. iyi seyirler dileğiyle.. 
http://scifiturk.com/kyle-xy-1-sezon-tum-bolumler.html
http://scifiturk.com/kyle-xy-1-sezon-tum-bolumler-2.html
http://scifiturk.com/kyle-xy-3-sezon-tum-bolumler.html
‘Kyle XY’, ormanda gizemli bir şekilde beliren ve aşk, nefret gibi duygulara sahip olmayan bir gencin yaşadıklarına odaklanıyor…Mavi ve şaşkın gözlerle sanki bize doğru bakan resimdeki gencin göbek deliği yok. Adı Kyle… Ama nereden geldiği, kim olduğu ve neden bir göbek deliği olmadığı bilinmiyor…Giizemli bir şekilde ormandan çıkagelen 16 yaşındaki Kyle, yeni doğmuş bir bebeği andırmaktadır. Adı yoktur, anıları da… Geçmişine dair hiçbir şey hatırlamaz. Sanki dünyaya ilk kez bakıyordur. Onu sahip çıkacak kimse olmadığı için polis tarafından, gençlik ıslahevine gönderilir. Burada Kyle adı verilen kahramanımız, psikolog Nicole Trager’ın (MacIntyre) gözetimine alınır, ancak psikolog çabucak bu çocuğun, diğerlerinden farklı olduğunu ve özel bir ilgiye ihtiyaç duyduğunu anlar; Kyle’ın aşk, nefret ve neşe gibi insanı hal ve davranışları yoktur… Ve iyi kalpli sosyal görevli, onu ailesiyle birlikte yaşaması için evine götürür. Kısa sürede ailenin tüm fertleri, Kyle’da özel bir şeyler olduğunu ve onun esrarengiz yeteneklere sahip olduğunu anlamaya başlarlar…
 ·  Translate
5

Devir KorkmaZHan

Shared publicly  - 
 
Sadece “Dokun” Touch! Dizisi:
Oran sürekli aynı. Her zaman tekrar tekrar 1’e 1.618. Şablonlardaki matematiksel tasarım gerçeğin arkasına gizlenmiştir. Sadece nereye bakacağınızı bilmelisiniz.
Çoğu insanın kaos olarak gördüğü, aslında hareketlerin ince bir çizgide birbirini takip etmesidir: Galaksiler, bitkiler, deniz kabukları.
Şablonlar gerçeği yansıtır. Ama içimizden sadece bazıları parçaların birbirini nasıl tamamladığını görebilir.
Bu küçük gezegende 6,919,377,000 kişi yaşıyor. Bu, onlardan bazılarının hikâyesi…
Çin mitolojisinde Kaderin Kırmızı İpi adında bir inanış vardır. İnanışa göre; Tanrı her insanın ayak bileğine kırmızı bir ip takar ve kaderleri birleşecek insanları bu ipler sayesinde birbirlerine bağlarmış. Bu ip esner, kördüğüm olur, fakat asla kopmazmış. Matematiksel hesaplamalar sayesinde tüm bunlar önceden hesaplanırmış. İşte bütün bu sayıların kaydını tutmak ve birbirlerine rastlayıp hayatları kesişecek insanların bağlantılarını sağlamak benim işim.
Bundan tam 4.160 gün önce, 26 Ekim 2000’de doğdum. Tam 11 yıl, 4 ay, 21 gün ve 14 saattir hayattayım. Bunca zaman boyunca da tek bir kelime bile konuşmadım.
7,080,360,000 insan ve sadece birkaçımız aradaki bağı görebilir.
Bugün 30 milyar e-mail, 19 milyar SMS yolladık. Fakat yine de kendimizi yalnız hissediyoruz. Normal birisi 7.4 bireye 2.250 kelime söyleyecek. Bu kelimeler incitmek için mi yoksa gülümsetmek için mi?
Benim görevim sayıları izlemek. Birbirlerine ihtiyacı olan insanlar arasında bağlantı kurmak ve hayatlarında bir dokunuşa ihtiyacı olan insanları bulmak.
1. http://scifiturk.com/touch-1-sezon-1-bolum.html
2. http://scifiturk.com/touch-1-sezon-2-bolum.html
 ·  Translate
8
 
Pixel Leafs Eco Green House Logo Template
#Logo #logodesign #logodesigner #logotipo  
5
 
"Planda Sapma" bu iyiydi :)) Bana hiç yabancı gelmedi!..
Kader Ajanları filmi; kaderimiz kimin ellerinde sorusu ile yola çıkılan fantastik ve aşkın yanında aksiyon dolu sahneleriyle de kendisini sevdiren Kaderin Ajanları filminde Amerikan senatosuna girmeye çok yaklaşan başarılı bir politikacı David, hayatında hiç karşılaşmadığı ve hiç kimseye benzemeyen güzel bir kadınla tanışır. Güzel kadınla tanışmasının ardından hayatının ne denli değişeceğini bilmeyen David kadınla yakın bağ kurmasının hemen ardından bilinmeyen güçler tarafından engellenmeye başlar. David bu kadına bir kez değil onlarca kez aşık olmasına rağmen gizemli şapkalı adamlar gelip onları ayırıyor ve hafızalarını siliyorlar. Fakat David aşık olduğu kadını her gördüğünde azda olsa hatırlıyor ve şapkalı kader avcılarının her seferinde önüne çıkmalarından bıkmadan usanmadan aşkının peşinden koşuyor. David kendisi için çizilen kadere karşı geliyor ve her şeyi riske atacağı bir yola giriyor. Ekleyen: Herkesin sevebileceği bu türden filmler az bulunur, kaçırmamanızda fayda var.
http://filmakinesi.net/kader-ajanlari-hd-turkce-dublaj-izle.html/6
 ·  Translate
2011 yapımı fantastik film Kader Ajanları sitemize HD ve Türkçe Dublaj olarak eklenmiştir.
6

Devir KorkmaZHan

Shared publicly  - 
 
Yeter ki yüreğiniz sıcak olsun! Artan yemeklerinizi onlar için açığa koyun.. Devir KorkmaZHan
 ·  Translate
 
İNSANLARIMIZIN MALİ DURUMU ORTADA..BİLİYORUM..BEN DE BU ULKENİN EKONOMİSİ İLE YAŞIYORUM..ANCAK SOKAKTAKİ EVSİZ-AÇ MİNİK DOSTLARIMIZ DA ÇOK ŞEY İSTEMİYORLAR AMA..SADECE ARTAN YEMEKLERİNİZİ BAYATLAYAN EKMEKLERİNİZ İLE KARIŞTIRIP,,BİR POŞET İLE EVLERİNİZİN ONLERİNDE YAHUT KUŞLAR İÇİN PENCERE KENARLARINA YAĞMUR-KARDAN ISLANMAYACAK ŞEKİLDE BİR KOSEYE BIRAKMANIZ..HEPSİ BU..SADECE BU KADARI BİLE BİR CANLININ YAŞAM İLE OLUM ARASINDA Kİ İNCE AMA SON DERECE ONEMLİ ÇİZGİNİN HANGİ TARAFINDA KALACAĞINDA SİZİN DE KATKINIZ OLMASI DEMEK KADAR ONEMLİ..!..UNUTMAYALIM..OLUR MU ŞİİR YUREKLER..:)
 ·  Translate
View original post
12

Devir KorkmaZHan

Shared publicly  - 
 
Kaza Geçiren Hastadan Ücret Talep Edilir Mi?
2918 nolu yasayı dikkatli okuyun! 

Yasayı bilmekte yarar vardır. Kimsenin başına gelmesin ama diyelim ki trafik kazası geçirdiniz. Yaralınız var, hastaneye gittiniz. 

Sizlerin 2918 nolu yasayı bilmediğinizi zannederek, 
'Yapılacak müdahale ve tedavi ücretlerini ödeyeceğinize dair şu belgeyi imzalayın' teklifi ile karşılaşırsınız.... ancak siz de 'bu belgeyi imzalamazsam, bana müdahale ve tedavi etmeyeceğinize dair bir belgeyi imzalayıp getirin.'... Dediğiniz anda, hastanenin bütün imkânları sizin için seferber olacaktır. 

2918 sayılı trafik kanununu mutlaka okuyun. 

Trafik kazası sonucu yaralanan ve hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınan kazazedelerin, kanuna göre tedavi için ücret ödememesi gerekmektedir. 

Kaza sonucu yaralanan ve herhangi bir hastanede tedavi gören kazazedelerden, bu tedavilerine karşılık hastane tarafından ücret talep edilemeyeceğinin belirtildiği,  2918 sayılı trafik kanunu'na göre: 

''herhangi bir trafik kazası sonucu yaralanan kişi, en kısa sürede hastaneye yetiştirilmek ve gereken tedavinin yapılması'' hükümlerini içeriyor. 

Yönetmeliğe göre, ' hastane acil servisi, kendisine gelen kazazedenin' maddi durumu, sosyal güvencesinin olup olmadığına ve hastanın özelliğine bakmadan, gereken tedaviyi ve müdahaleyi herhangi bir ücret talep etmeden yapmak zorundadır. 

Bu tedavi sonucu oluşan masrafın ise sağlık bakanlığı, karayolları trafik döner sermaye işletmesi tarafından karşılanacağının belirtilmektedir. vatandaşların haklarını bilmediği için sorunlar yaşandığını ve hastanelerin bu kanundan bihabermiş gibi gözüküp, vatandaştan para talep etmeleri suçtur. 

lütfen tanıdığınız herkese iletiniz.  daha fazlası için bkz: http://goo.gl/W9UQ7Z
kazasız günler dileğiyle...
 ·  Translate
53
33
Metin Bayrakçı's profile photoidris gülşen's profile photopoyraz gakkoş's profile photoIrfan Delice's profile photo
7 comments
 
rica ederim sevgiler..
 ·  Translate
 
Energy Medicine Clinical Results Seminar 
http://www.neshealth.com/freetraining
Free Training - February/March 2015
4

Devir KorkmaZHan

Shared publicly  - 
 
sesle/ultrasonik fare böcek vs. kovucu alet/cihaz: http://goo.gl/wG5snB
canlarına da kıymamış oluyorsunuz!
 ·  Translate
6

Devir KorkmaZHan

Shared publicly  - 
 
Believe Tüm Sezonlar/Bölümler izle. “İnanmak” her şeyi çözer mi?
Zihin gücüyle neler başarabileceğinizi biliyor musunuz? Böyle bir güç kim bilir nelere mal olabilir. Gravity filminin Oscar’lı yönetmeni Alfonso Cuarón, yeni dizi Believe’de bu sorulara cevap arıyor.
İnsanın en güçlü organının beyni olduğu düşüncesi oldukça yaygın. Gerçi Batı’lı bilim insanları, insanın düşünce yoluyla neler yapabileceğini hala çözebilmiş değil. Kaleme alıp yönettiği Gravity filmiyle Oscar kazanan Alfonso Cuarón da bu konu üzerine kafa yoranlardan. İlk TV dizisi Believe’de yeteneklerinin sınırları keşfedilemeyen, yetenekleriyle birlikte masumiyetinin de sınırlarının test edilen küçük Bo’nun hikayesini kaleme almış. Nesneleri hareket ettirebilen, insanların akıllarındakileri okuyabilen 10 yaşındaki Bo’nun hayatı geçirdiği bir kaza sonucunda tehlikeye girer. Kendisi gibi özel yeteneklere sahip insanlarla ilgilenen tesisten tanıdığı Milton Winter, kötü niyetli insanların minik kızın peşine düştüğünün farkındadır ve Bo’yu koruması için sıradışı birini bulur. Bu sıradışı kişi cinayet suçundan hapis cezası çeken William Tate’ten başkası değildir. Uzun süredir TV’de görmeye alışık olmadığımız bir masumiyet hikayesi anlatan Believe, bir yandan düşündürürken, bir yandan da heyecanın dozunu düşürmeyecek.
1. http://scifiturk.com/believe-1-sezon-tum-bolumler.html
2. 
 ·  Translate
5

Devir KorkmaZHan

Shared publicly  - 
 
Soğuk havalarda aracınızı çalıştırmadan önce; kornaya basın, kaputa vurun. Arabanızın bazı yerlerinde ısınmak için saklamış küçük Can'lar olabilir! lütfen duyarlı ve dikkatli olalım...
 ·  Translate
9
1
Kıyasettin Kıyas Onat's profile photo
People
Work
Skills
Adobe Illustrator & Photoshop
Employment
 • Joyolog™ IT Ltd
  PR 2.0 Advertising Consultant, present
  Creative Director of Joyologo Design. Branding Identity & Logo Designer and provide as PR 2.0 Advertising Consultant in Joyolog™ IT Ltd.
 • Branding Identity
  Stationery Designs, 2013
  Identity Templates Graphics Design
 • Logo Design
  Logo Templates, 2013
  Logo Templates Graphics Design
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
TRNC Turkish Republic Of Northern Cyprus
Previously
Mersin on Turkey - Turkey - Nicosia - TRNC - Kıbrıs - KKTC - Lefkoşa - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
Contact Information
Home
Email
Apps with Google+ Sign-in
Story
Tagline
Branding Identity & Logo Designer
Introduction
Creative Director of Joyologo Design. Branding Identity & Logo Designer and provide as PR 2.0 Advertising Consultant in Joyolog™ IT Ltd.
Bragging rights
graphic design, logo design, identity design, brand design, branding, logo template, branding identity, brand designer, graphic designer, logo designer
Education
 • Near East University
  Communication Technologies, PR & Advertising, present
 • Anadolu University
  Tourism Management
Basic Information
Gender
Female
Birthday
August 30, 1975
Relationship
Married