Profile cover photo
Profile photo
DETEKT Usługi archeologiczne - archeolog
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Firma DETEKT wykonała badania archeologiczne na "kultowym" stanowisku archeologicznym z okresu wpływów rzymskich - cmentarzysku Pruszcz Gdański 5. Niestety, nie odkryliśmy żadnych pochówków, jednak i tak badania zaliczymy do udanych. Więcej informacji na stronie:

http://www.detekt.com.pl/badania-archeologiczne-w-pruszczu-gdanskim-centrum-kultury-i-sportu/
Add a comment...

Post has attachment
Polecamy uwadze krótką informację odnośnie naszych odkryć z miejscowości Chmieleniec, gmina Łęczyce, woj. pomorskie z grudnia 2016 r. W trakcie badań archeologicznych odkryliśmy 5 obiektów osadowych zawierających ceramikę z w schyłkowego okresu halsztackiego:

http://www.detekt.com.pl/badania-archeologiczne-na-stanowisku-chmieleniec-17-gmina-leczyce-woj-pomorskie/
Add a comment...

Post has attachment
W 2016 r. firma DETEKT Usługi archeologiczne wykonała badania archeologiczne w Kłodawie, gmina Trąbki Wielkie. Celem badań była m.in. weryfikacja lokalizacji wczesnośredniowiecznej osady przygrodowej przy domniemanym grodzisku.

Odkryliśmy 11 obiektów gospodarczych zawierających ceramikę późnośredniowieczną / nowożytną oraz znaleźliśmy pojedyncze fragmenty ceramiki wczesnośredniowiecznej. Więcej info na stronie:

http://www.detekt.com.pl/badania-archeologiczne-klodawa-gm-trabki-wielkie/
Add a comment...

Post has attachment
Ostatnio w trakcie badań archeologiczny w Redzie w województwie pomorskim odkryliśmy piec do wypału ceramiki z wczesnej epoki żelaza.

Więcej info pod: http://www.detekt.com.pl/badania-archeologiczne-w-redzie-woj-pomorskie-stanowisko-reda-11/

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
04.04.2017
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
W 2016 roku prowadziliśmy nadzór archeologiczny w Gdańsku na Wyspie Spichrzów w ramach zadania inwestycyjnego "Przebudowa ul. Stągiewnej (etap 1 i 2)". Budowa sieci podziemnych i nawierzchni stworzyła szansę na lepsze rozpoznanie dziedzictwa archeologicznego Wyspy Spichrzów. Więcej informacji na stronie:

http://www.detekt.com.pl/nadzor-archeologiczny-gdansk-wyspa-spichrzow-przebudowa-ul-stagiewnej-etap-1-i-2/
Add a comment...

Post has attachment
We wrześniu 2016 r. archeolodzy z naszej firmy prowadzili badania w Luzinie w powiecie wejherowskim. Efektem prac archeologicznych wyprzedzających budowę domu jednorodzinnego było odkrycie naczynia zasobowego kultury pomorskiej:

http://www.detekt.com.pl/badania-archeologiczne-luzino/
Add a comment...

Post has attachment
W lutym 2016 roku wykonaliśmy badania archeologiczne w Kopalinie, gmina Choczewo w związku z planowaną budową domu letniskowego. W pobliżu miejsca naszych badań zlokalizowane jest kurhanowisko. Więcej informacji pod linkiem:

http://www.detekt.com.pl/wykopaliska-w-kopalinie-gm-choczewo-woj-pomorskie/
Add a comment...

Post has attachment
Relacja z kolejnej realizacji firmy DETEKT Usługi archeologiczne. Tym razem prowadziliśmy nadzór archeologiczny w Wejherowie:

http://www.detekt.com.pl/nadzor-archeologiczny-wejherowo-woj-pomorskie/
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszam do zapoznania się z wynikami naszej kolejnej realizacji: nadzór archeologiczny w Gdańsku - Oliwie (Park Oliwski):

http://www.detekt.com.pl/nadzor-archeologiczny-w-gdansku-oliwie-park-oliwski-woj-pomorskie/
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded