Umorzenie komornicze –  Co dalej ?     
 

Wiele osób-firm po otrzymaniu postanowienia  komornika o umorzeniu postępowania egzekucyjnego swoją wierzytelność spisuje już na straty myśląc, że już nic więcej nie można zrobić. W prowadzonych przez nas sprawach możemy zaobserwować, że co czwarta egzekucja jest prowadzona niestarannie lub z minimalnym nakładem pracy komornika. Niestety cały czas większość komorników nie jest zainteresowana małymi długami czy długami alimentacyjnymi. Rzadko również kiedy komornik podejmuje własną inicjatywę nawet w określeniu działań jakie ma wykonać w danej sprawie, aby odzyskać należność i na wszystko potrzebuje wniosku Wierzyciela ze „wskazaniem mu palcem” jakie kroki ma podjąć. Oczywiście dziś jeżeli nie jest prowadzona egzekucja komornicza, komornika sądowego do prowadzenia naszej sprawy możemy na szczęście sami sobie wybrać.


Na co zatem należy zwrócić przy wyborze komornika ?

1. Sprawdź czy jest już jakaś opinia o tym komorniku. Większość tych naprawdę słabych komorników jest już opisana dostatecznie w Internecie przez Wierzycieli, co pozwali nam wykluczyć te naprawdę nieskuteczne kancelarie.

2. Sprawdź datę założenia kancelarii komorniczej. W tym zakresie należy przyjąć, że im młodsza kancelaria tym bardziej potrzebuje nowych spraw i przez to bardziej się w nie angażuje oraz ma na pewno wszystkie dziś uprawnienia do weryfikacji i poszukiwania dłużników.

3. Zadzwoń do komornika i zapytaj czy na pewno na Twój wniosek złoży zapytania do: ZUS, US, CEPIK, Ognivo, właściwego katastru i wydziału meldunkowego, wykona wizję lokalną a jeżeli dłużnikiem jest firma to czy zajmie konto np. na Allegro, zajmie domenę, przejmie udziały lub dokona cesji praw z umów pomiędzy kontrahentem a dłużnikiem. Dowiedz się czy na pewno komornik zrealizuje Twój wniosek w zakresie:
- Art. 845 KPC (zajęcie ruchomości),
- Art. 881 KPC (zajęcie wynagrodzenia za pracę),
- Art. 896 KPC (zajęcie wierzytelności i praw majątkowych),
- Art. 889 KPC (zajęcie rachunku bankowego),
- Art. 924 KPC (zajęcie nieruchomości)

4. Oczywiście zawsze możesz zmienić komornika i w tym zakresie poniesiesz jedynie koszty dodatkowej zaliczki 100-300 zł na korespondencję i poszukiwanie majątku dłużnika.


Przez ponad 10 lat działania w tej branży w naszych bazach mamy dostateczne informacje na temat polecanych przez nas komorników jak i tych których radzimy raczej unikać.


Jeżeli zatem zamierzasz skierować wniosek do komornika lub otrzymałeś już postanowienie o umorzeniu Twojego postępowania to prześlij do nas skany (nakaz zapłaty\wyrok oraz jakieś ostatnie pismo otrzymane od komornika). W odpowiedzi zwrotnej sprawdzimy  komornika oraz dłużnika i przedłożymy Ci niezobowiązującą  ofertę odzyskania należnych Tobie środków, ewentualnie pomożemy sprzedać Twoją wierzytelność.


Pamiętaj! że raz pozyskany tytułu przy zachowaniu min. formalności (wznowieniu egzekucji co najmniej raz na 10 lat) już na zawsze obciąża Twojego dłużnika zmuszając go (a nawet jego ewentualnych spadkobierców) do końca życia ukrywania się w szarej strefie lub spłaty Twojej należności. Tak więc nawet po otrzymaniu umorzenia komorniczego nie odpuszczaj swojemu dłużnikowi i nie pozostawaj bierny w działaniu bo dłużnik na pewno sam nie dokona spłaty.

Więcej o naszej ofercie znajdziesz również na: http://debitum.eu/oferta/windykacja/windykacjapokomorniku
Shared publicly