Profile cover photo
Profile photo
DDCom LTD (DDStore, DDHost, DDKom)
72 followers
72 followers
About
Posts

Post has attachment
DDCom Computers - DDStore.MK
Публикувано от Жени Иваноска · 26 март ·
📌НОВО! Микро PC Fujitsu со Core i3 од 7500 денари. Идеални за медиа центар!🔝

Користени бренд компјутери во микро куќиштa

✓Идеални за користење како Android медиа центри
✓Одлично се вклопуваат во вашиот ентериер со својот компактен дизајн
✓Економични и стабилни со:
- i3 процесор
- 4GB RAM
- 320GB HDD
- Оптички уред
- Интегрирана HD графичка картичка
- WiFi
✓Промотивно 1 година гаранција, 7 дена гаранција за враќање пари!

➤➤➤Комплетна понуда онлајн - https://goo.gl/Y8hDwq

Ограничени количини!
🛒Јавете се или нарачајте онлајн. 🚛Вршиме испорака низ цела Македонија. 🆓Доставата е БЕСПЛАТНА!
Photo

Post has attachment
🏆Биди дел од играта со BenQ и OPTOMA проектори на попуст во DDStore🏆

Колку поголем е екранот, ⚽
толку поспектакуларен станува фудбалот.✊

Јавете се или нарачајте онл@јн. Вршиме испорака низ цела Македонија. Доставата е БЕСПЛАТНА!

Комплетна онлајн понуда на следниот линк 😊 - https://ddstore.mk/search/DiscountProducts/1/sortby/discount#/sortby/discount,relevance/pricelistid/0/resultsperpage/200/ps_available/0/DiscountProducts/1/promotionType//warrantyProductsRange//cats/347%2C645%2C646/pf/0/pt/0/ajax_sender/cat_645
Photo

Post has attachment
♛Продукт на денот♛
Fujitsu Celsius H710 15.6" + ПОДАРОК Docking station

Моќна работна станица (WORKSTATION) сместена во 15 инчен лаптоп. Врвни перформанси Core i7 процесор, Nvidia Quadro графичка картица, SSD диск. Идеален за гејминг, графички дизајн, рендеринг.

*Екран : 15.6"
*Процесор - Intel® Core™ i7-2720QM
*РАМ - 8GB DDR3
*Хард Диск - 128GB SSD
*Графичка карта : NVIDIA Quadro 1000M - 2048 MB
*Оперативен систем - Win10Home MAR pre-installed

✓Промотивно 12 месеци гаранција, 7 дена гаранција за враќање пари.

За онлајн нарачки и повеќе информација на следниот линк☛☛☛ https://ddstore.mk/products/Fujitsu-Celsius-H710-15.6%22-A-Class-Intel-Core-i7-2760QM-2-4GHz-2nd-gen-8GB-DDR3-128-GB-SSD-Nvidia-Quadro-1920x1080-Full-HD-Finger-Print-Win10/pid/896072

🛒Јавете се или нарачајте онлајн.
🚛Вршиме испорака низ цела Македонија.
🔝Доставата е БЕСПЛАТНА!
Photo

Post has attachment
♛Продукт на денот♛
Case Antec ISK600 1x120mm fan

✔Unit Dimensions
• 195mm (H) x 260mm (W) x 369mm (D)
• 7.68" (H) x 10.2" (W) x 14.5"(D)
✔Top I/O ports
• 1 x USB 3.0
• 1 x USB 2.0
• Audio In/Out
✔Case Type Mini-ITX
✔Cooling System 1 x 120 mm rear fluid dynamic bearing (FDB) fan
✔Drive BaysCase Type
5 Drive bays
• 1 x slim optical drive bay
• 2 x 2.5" HDD trays
• 3 x 3.5" HDD trays
✔Maximum CPU Cooler Height 170mm
✔Motherboard Support Mini-ITX
✔PSU mount ATX standard PSU
✔Color(s) Black

Цена со ПОПУСТ - 2.765 ден.

Јавете се или нарачајте онлајн. 🛒Вршиме БЕСПЛАТНА достава низ цела Македонија.🚛

➤➤➤За повеќе инфо и онлајн нарачки на следниот линк - https://ddstore.mk/products/Case-Antec-ISK600-1x120mm-fan/pid/921955
Photo

Post has attachment
♛Попуст во DDStore♛

HP Compaq Elite Micro PC Refurbished со i5 процесор и лиценциран Windows 10 Home/Pro

Компјутерите се опремени со Intel® Core™ i5 процесор, Intel® HD графичка и Windows 10 Home/Pro лиценциран оперативен систем.

☎Јавете се или нарачајте онл@јн.
Вршиме испорака низ цела Македонија🚛.
Доставата е Бесплатна!
Photo

Post has attachment
♛Продукт на денот♛

•LG Flatron IPS231P IPS 23" Black 1920x1080 Full HD 16:9 VGA DVI Stereo Speakers •

☛Редовна цена: 7.022 ден.
☛Промотивна цена: 6.900 ден.

Јавете се или нарачајте онлајн. 🛒Вршиме БЕСПЛАТНА достава низ цела Македонија.🚛

➤➤➤За повеќе инфо и онлајн нарачки на следниот линк - https://ddstore.mk/products/LG-Flatron-IPS231P-IPS-23%22-Black-1920x1080-Full-HD-16-9-VGA-DVI-Stereo-Speakers/pid/924008
Photo

Post has attachment
♛Продукт на денот♛

🙌Lexmark принтер на ПОПУСТ🙌
➚➚➚ЗГОЛЕМЕНА ГАРАНЦИЈА ➚➚➚
➘➘➘НАМАЛЕНА ЦЕНА ➘➘➘
• LEXMARK MS317DN •
➤A4 Mono Laser
➤33ppm
➤800MHz
➤128MB
➤Ethernet, Duplex, Parallel, DC 50K
➤5 Years Warranty 😎

Редовна цена - ̶ ̶5̶,̶2̶2̶4̶д̶е̶н̶а̶р̶и̶
☛☛☛ Цена СО ПОПУСТ: 4,500 ден.

Јавете се или нарачајте онлајн. 🛒Вршиме БЕСПЛАТНА достава низ цела Македонија.🚛
===========================================
➤➤➤За повеќе детали и онлајн нарачки на следниот линк - https://ddstore.mk/products/LEXMARK-MS317DN-A4-Mono-Laser-33ppm-800MHz-128MB-Ethernet-Duplex-Parallel-DC-50K-5-Years-Warranty/pid/925121#
Photo

Post has attachment
♛Продукт на денот♛

• DELL OptiPlex 7010 SFF Refurbished •

➤Процесор - Intel® Core™ i3-3220
➤RAM - 4 GB DDR3
➤HDD - 250 GB
➤SSD - 128 GB NEW
➤Графичка карта : Intel® HD Graphics
➤Оперативен систем - Лиценциран Windows 10 HOME

Можност за надограба на RAM и HDD.
Дополнителни попусти на поголеми порачки.

Редовна цена - ̶1̶4̶.̶0̶0̶0̶ ̶д̶е̶н̶а̶р̶и̶
☛☛☛ Цена СО ПОПУСТ: 13.300 ден.

Јавете се или нарачајте онлајн. 🛒Вршиме БЕСПЛАТНА достава низ цела Македонија.🚛
===========================================
➤➤➤За повеќе детали и онлајн нарачки на следниот линк - https://ddstore.mk/products/DELL-OptiPlex-7010-SFF-Intel-Core-i3-3220-4GB-RAM-128GB-SSD-%2B-250-GB-HDD-Win10/pid/924003
Photo

Post has attachment
♛♛ГОЛЕМ ПОПУСТ за ГОЛЕМИ ГЕЈМЕРИ♛♛
5.142 денари ПОПУСТ на IdeaPad Legion Y520-15IKBN Red

Тенок, лесен, пренослив 15.6" гејмерски компјутер кој ги репродуцира вашите игри со леснотија. Опремен со 7th Generation Intel® Core™ i7 процесор, 16GB RAM, 256 GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti графичка картичка, Harman™ Certified Speakers with Dolby Audio™ Premium
Црвената тастатура со задно осветлување ви овозможува да играте дење и ноќе.
Лаптопот има две години гаранција

• Редовна цена - ̶6̶3̶.̶2̶4̶2̶ ̶ ̶д̶е̶н̶.̶
• Цена со ПОПУСТ - 58.100 ден
===========================================
➤➤➤За повеќе детали и онлајн нарачки на следниот линк - https://goo.gl/pYBivf

Јавете се или нарачајте онлајн. Вршиме испорака низ цела Македонија. Доставата е БЕСПЛАТНА!
Photo

Post has attachment
♛Распродажба на хард дискови од разни производители Western Digital, Toshiba, Seagate♛

• 80 GB - 500 денари
• 160 GB - 700 денари
• 250 GB - 850 денари
• 320 GB - 1000 денари

➤ 100% исправни
➤ тестирани без bad sectors
➤ 30 дена гаранција

➤➤➤ комплетна понуда на следниот линк
https://ddstore.mk/search/category/Used%2BPC%2BComponent/cid/563

Јавете се или нарачајте онлајн. 🛒 Вршиме БЕСПЛАТНА достава низ цела Македонија.

Располагаме со поголема количина, дополнителен попуст за поголеми нарачки
Photo
Wait while more posts are being loaded