Profile

Cover photo
Verified local business
DDCom Ltd
Used Computer Store
Today 9AM–5PM
70 followers|38,538 views
AboutPostsCollectionsPhotosYouTube

Stream

DDCom Ltd

Shared publicly  - 
 
Клиентска конфигурација бр.46 Gigabyte Z170X Ultra Gaming

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

Кукиште Sama Tank
Процесор Intel I7 6700K
Напојување Gigabyte G750H
Матична Плоча Gigabyte Z170X Ultra Gaming
Mеморија DDR4 GSkill Ripjaws 16GB
SSD Samsung 850 EVO 250GB
HDD Western Digital Blue 1TB
CPU Cooler Cooler Master 212X
Gрафичка картица Gigabyte GTX 1070 Windforce

Датум на составување 11.10.2016
Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
- бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра


 ·  Translate
1

DDCom Ltd

Shared publicly  - 
 
http://ddcom.com.mk/promocii/608-ms-industrial

Најголем избор на куќишта од MS INDUSTRIAL

Одлична можност да составите budget gaming build
Акцијата трае до трошење на залихите.

Сите конфигурации составени по избор на клиент, влегуваат во месечната наградна игра конфигурацја по избор на клиен.

Јавете се или нарачајте онлјан. Вршиме испорака низ цела Македонија!

Дневни, неделни и месечни акции.
Секој ден нови продукти по екстра цени.

Комплетна понуда на следниот линк - goo.gl/ayWPmX
 ·  Translate
1

DDCom Ltd

Shared publicly  - 
 
Клиентска конфигурација бр.43 PSU Cooler Master Ultimate

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

Кукиште Zalman Z11
Процесор Intel 4790K
Напојување Cooler Master Ultimate 700W
Матична Плоча Gigabyte Z97X Gaming 3
Mеморија DDR3 Kingston Hyper X 16GB
SSD Samsung 850 EVO 250GB
HDD Western Digital Blue 1TB x2
CPU Cooler Cooler Master 212X
Графичка картица Asus Strix GTX 970 4GB
Датум на составување 21.09.2016

(Ова е предлог конфигурација, по избор на наш клиент. Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации)

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
- бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра
 ·  Translate
1

DDCom Ltd

Shared publicly  - 
 
http://ddcom.com.mk/promocii/606-2800

Универзални докинг станици за лаптопи - 2800 денари

Голем избор на универзални докинг станици за лаптопи HP, Dell, Lenovo, Fujitsu

Претворете го вашиот лаптоп во десктоп компјутер/работна станица

При купување користен лаптоп, 50% попуст на докинг станица
Комплетна понуда на следниот линк goo.gl/Obc8y2

Јавете се или нарачајте онлајн, вршиме достава низ цела Македонија!
 ·  Translate
1

DDCom Ltd

Shared publicly  - 
1

DDCom Ltd

Shared publicly  - 
 
Акцијата продолжува:
Голем избор на гејминг матични и графички од врвни производители!

Комплетна онлајн понуда на следниот линк - goo.gl/U4jqnP

Oдлична можност да составите гејминг компјутер по избор и да учествувате во новогодиштаната гејминг наградна игра.

Јавете се или нарачајте онлјан. Вршиме испорака низ цела Македонија!
Дневни, неделни и месечни акции.
Секој ден нови продукти по екстра цени.
 ·  Translate
1

DDCom Ltd

Shared publicly  - 
 
Клиентска конфигурација бр.45 Deep Cool Gabriel

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

Кукиште Sama Tank
Процесор Intel I5 6600K
Напојување Cooler Master B600
Матична Плоча Gigabyte Z170 D3H
Mеморија DDR4 Kingston 16GB
SSD AData 250GB
HDD Western Digital Blue 1TB
CPU Cooler Deep Cool Gabriel
Графичка картица Gigabyte GTX 1070 Windforce

Датум на составување 5.10.2016

Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
- бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра

http://ddcom.com.mk/custom-build-konfiguracii-po-izbor-na-klienti/596-45-deep-cool-gabriel
 ·  Translate
1

DDCom Ltd

Shared publicly  - 
 
Клиентска конфигурација бр.44 Cooler Master Cosmos SE

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор

Кукиште Cooler Master Cosmos SE
Процесор Intel 4790K
Напојување Cooler Master Vanguard 1000W
Матична Плоча Asus Z97 Pro Gamer
Mеморија DDR3 Kingston Beast 16GB
SSD Samsung 850 EVO 250GB
HDD Western Digital Blue 1TB
CPU Cooler Cooler Master Nepton 240M
Графичка картица Asus Strix GTX 970 4GB

Датум на составување 29.09.2016

Ова е предлог конфигурација, по избор на наш клиент. Цените и залихите секојдневно се менуваат, контактирајте не за подетални информации)

ДДКом Гејминг Акција - Составете компјутер по ваш избор и добијте:
- најголем избор на комопненти од сите достапни брендови достапни во МК на http://ddstore.mk
- бесплатен совет при избор компоненти и оптимизација за конкретни потреби (биос апдејт, оверклок...)
- дополнителен попуст, подарок и бесплатно професинално склопување со cable management
- учество во месечна гејминг наградна игра
 ·  Translate
1

DDCom Ltd

Shared publicly  - 
 
На ваше барање, Antec акцијата ја продолжуваме до 30 јануари***

Кулери, куќишта и напојувања од врвен производител со гаранција ДО 7 години
Одлична можност за новогодишните празници да составите гејминг конфигурација по ваша желба и да учествувате во новогодишната наградна игра.

Побрзајте, количините се ограничени!
Јавете се или нарачајте онлјан. Вршиме испорака низ цела Македонија.
Дневни, неделни и месечни акции.
Секој ден нови продукти по екстра цени.

http://ddcom.com.mk/promocii/601-antec-25
 ·  Translate
1

DDCom Ltd

Shared publicly  - 
 
http://ddcom.com.mk/blog/607-logitech-wireless-touch-keyboard-k400

Со безжичниот опсег до 10 метри, можете лесно да го контролирате вашиот компјутер од далечина. Да го засилувате звукот на вашето омилено YouTube® видео, да го паузирате слајдшоу-то, пребарувате на интернет, чет и повеќе, без да станувате од вашиот кауч.


 ·  Translate
1

DDCom Ltd

Shared publicly  - 
 
goo.gl/obS6BB

Новогодишна распродажба на Gigabyte смартфони.
12 месеци гаранција.

Jавете се или нарачајте онлјан.
Вршиме испорака низ цела Македонија!
Дневни, неделни и месечни акции.
Секој ден нови продукти по екстра цени.

 ·  Translate
1
DDCom Ltd's Collections
Contact Information
Map of the business location
ul. 4 Franjo Kluz 2 Skopje 1000, Macedonia (FYROM)
ul. 4, Franjo Kluz 2MKSkopje1000
+389 2 310 0700ddcom.mk
Used Computer Store, Computer Store
Used Computer Store
Computer Store
Electrical and Electronics Stores
Electrical Goods
Electrics
Services Companies
Used
Web Hosting Company
Web Services
Today 9AM–5PM
Monday 9AM–5PMTuesday 9AM–5PMWednesday 9AM–5PMThursday 9AM–5PMFriday 9AM–5PMSaturday ClosedSunday Closed
Google+ URL

Street View

Panorama
Write a review
Review Summary
2 reviews
Photos
Scrapbook photo 2
Scrapbook photo 3
Scrapbook photo 4
Upload public photo
Your Activity
All reviews