Profile

Cover photo
Verified local business
Day Telecom
Web Hosting Company
Today 9AM–5PM
7 followers|14,831 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Day Telecom

Shared publicly  - 
 
گرگر ایرانی در مقابل گوگل آمریکایی

به نظر شما، گُرگُر ایرانی،‌می‌تواند با یکی از پرقدرت‌ترین سایت‌های دنیا رقابت کند و کاربران ایرانیش را پس بگیرد؟!

گوگل پرمخاطب‌ترین سایت دنیاست که هر وقت بخواهد و به هر دلیلی که لازم بداند کشورهایی مانند ایران را از خدماتش محروم می‌کند.


به راستی دلیل برخورد دوگانه و متناقض شرکت‌هایی مانند گوگل چیست و آیا ایران می‌تواند با موتورهای جست‌وجویی همچون گرگر و پارسی‌جو کاربرانش را از گوگل پس بگیرد؟

در چند سال گذشته که اینترنت و به تبع آن خدمات دیجیتال در جهان گسترش یافت، برخورد صاحبان این فناوری‌ها در سرویس‌دهی به کشوری همچون ایران دوگانه و متناقض بود.

این تناقض نیز از جایی ناشی می‌شد که از سویی خدمات این سرویس‌دهندگان مانند گوگل و اپل به روی ایرانیان بسته بود و از سوی دیگر محصولات و کالاهای قابل فروش این شرکت‌ها بدون محدودیت وارد ایران شده و می‌شوند.

به عنوان مثال موبایل نکسوس گوگل یا آیفون اپل به وفور در ایران یافت می‌شود اما برخی خدمات آنلاین این شرکت‌ها مثل سرویس خدمات تحلیلی و خدمات برنامه‌نویسی گوگل و اپ‌استور اپل برای کاربران ایرانی مسدود است.

بازار آزاد ایران و خدمات مسدود گوگل
اما دلیل این برخورد دوگانه چیست و چرا قوانین شرکتی مانند گوگل برای فروش محصولات سخت‌افزاری به اندازه خدمات نرم‌افزاری (که عموما به‌صورت رایگان در اختیار کاربران می‌گذارد) سختگیرانه نیست و چرا این شرکت‌ها برای فروش کالاهای خود در ایران محدودیتی عملیاتی و اجرایی قرار نداده‌اند؟

اگرچه این شرکت‌ها محدودیت‌هایی برای اعطای نمایندگی فروش در ایران دارند که البته این موضوع روی فروش محصولات‌شان تاثیری نگذاشته و تنها در بحث خدمات‌دهی به کاربران ایرانی اختلال ایجاد کرده است.

به هر تقدیر اگرچه این شرکت‌ها مشخصا و مستقیما در ایران نمایندگی ندارند و حتی عمده‌فروشی مستقیم برای بازار کشورمان را در سیستم فروش خود درنظر نگرفته‌اند ولی در نهایت هیچ قانونی نیست که جلوی عرضه محصولاتشان در بازار ایران را بگیرد.

در بحث خدمات آنلاین شرکت‌هایی مانند اپل و گوگل هم ماجرا تقریبا به همین شکل است. اپ‌استور، گوگل‌پلی، استور مایکروسافت و بعضی سایت‌های دیگر خدماتی حداقلی به کاربران ایرانی ارایه می‌دهند.

در این میان گوگل بدون شک پربازدیدترین سایت جست‌وجویی است که ایرانیان از خدمات آن استفاده می‌کنند. رتبه الکسایی گوگل نیز نشان می‌دهد که این سایت تقریبا در رتبه نخست بازدید ایرانی‌ها از سایت‌های اینترنتی قرار دارد.

ولی در عین حال استفاده از بسیاری خدمات این غول اینترنتی برای ایرانی‌ها ممنوع است. به عنوان مثال بخش توسعه یا Developer که برای کارهای برنامه‌نویسی استفاده می‌شود از سوی گوگل برای کاربران ایرانی مسدود شده است. همین قضیه راجع به برنامه‌های دیگری در مرکز دانلود Google Play وجود دارد.

جالب‌تر آنکه محدودیت مذکور از آن دست موانعی نیست که به راحتی بتوان آن‌ را دور زد. در گذشته شناسایی کاربران از طریق IP اینترنتی صورت می‌گرفت. در چنین مواردی با یک پراکسی به راحتی می‌شد خود را به عنوان شهروند کشوری دیگر جا زد و از چنین امکاناتی استفاده کرد.

ولی حالا شما برای استفاده از تقریبا همه امکانات شرکت‌هایی مثل گوگل، مایکروسافت، یاهو، اپل و امثال آن تنها با حساب کاربری معرفی و از خدمات آن بهره‌مند می‌شوید.

جالب آنکه معمولا حساب کاربری‌های جدید نیز بدون داشتن شماره تلفن، فعال نمی‌شود. علاوه بر این شرکت‌های بزرگ اینترنتی خوب می‌دانند شما چه اطلاعاتی را اشتباه وارد می‌کنید و معمولا در پروسه ایجاد حساب کاربری اگر اطلاعاتی همچون ملیت، آدرس ایمیل قبلی و غیره نادرست وارد شود، بدون هیچ توضیحی عملیات متوقف می‌شود.

برخوردی که گوگل در هنگام استفاده از ابزار توسعه دهندگان هم آن را نشان داده و این پیام را به کاربر نمایش می‌دهد که "شما به این قسمت دسترسی ندارید و ما فقط همین را می‌دانیم!".

آزادی جهانی برای امنیت آمریکایی
اما اگر کمی دقیق‌تر نگاه کنیم، الگوی خاصی در رفتار دوگانه گوگل وجود دارد. در واقع قسمت‌های محدود شده گوگل برای ایرانیان، امکاناتی شبیه به توسعه‌دهنده‌ها (Developers) و بخش‌های آماری-تحلیلی گوگل هستند. البته از طرف دیگر، زمانیکه به بخش‌های محدود نشده و آزاد نگاه کنیم، شاید بتوانیم توجیهی برای این رفتار گوگل پیدا کنیم.

تقریبا در تمامی بخش‌های آزاد خدمات گوگل، این کاربران ایرانی هستند که به روش‌های مختلف اطلاعات خود را در سرویس‌های گوگل وارد کرده و از این طریق به پربارتر و کامل‌تر شدن مجموعه اطلاعاتی گوگل کمک می‌کنند.
آنطور که گوگل در سال‌های گذشته گفته، قصد دارد جهان را از دریچه کاربرانش ببیند که این امر مستلزم آگاهی از طرز تفکر کاربرانش است. در حال حاضر نیز بزرگ‌ترین خصیصه و توانایی گوگل در چند سال اخیر شناخت دقیق علایق کاربرانش بوده است.

در کنار تسلط بر بازارهای دنیا، شناخت بهتر نسبت به جوامع دیگر، خصوصا کشورهایی مانند ایران (که نهادهای اطلاعاتی آمریکا اشراف کمتر و غیرمستقیم بر آن دارند) از موارد توجیه‌کننده رفتار گوگل و برادرهای کوچکترش است.

رفتاری که در بعضی موارد شاید به عنوان رفتار متناقض این شرکت‌ها نسبت به کاربران ایرانی خوانده می‌شد ولی اگر دقیق‌تر شویم اتفاقا متوجه انسجامی فکری و توازنی منطقی در آن می‌شویم.

الگوی دیوار چین یا لاهه اروپا
ولی سوال نهایی و آخر این است که چگونه می‌شود با این محدودیت‌ها و تهدیدها مقابله کرد. اوایل ماه جاری که هنوز آتشفشان افشاگری‌های ادوارد اسنودن، کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا خاموش نشده بود، بعد از افشای اطلاعاتی در خصوص همکاری‌های مرموز گوگل با سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، اعلام شد محصول آيفون شرکت اپل ابزار جاسوسی دولت آمریکا است.
از سوی دیگر چندی پیش بود که رسوایی شنود مقامات ارشد اتحادیه اروپا و در راس آنها شنود مکالمات صدراعظم آلمان جنجال زیادی به پا کرد.

البته این نخستین بار نبود که اروپایی‌ها مورد سواستفاده متحد خود یعنی آمریکایی‌ها قرار می‌گرفتند. اروپایی‌ها نگران اهداف شرکت‌های اینترنتی آمریکا همچون گوگل و فیس‌بوک هستند.

این تفاسیر اگرچه اروپایی‌ها انگیزه کافی برای مقابله با موتور جستجوی آمریکایی گوگل را داشته و دارند اما نهایتا به این نتیجه رسیدند که حتی با صرف هزینه‌های هنگفت هم نمی‌توانند موتور جستجویی طراحی کنند که با گوگل برابری کند.

در نهایت نیز اتحادیه اروپا تصمیم گرفت راه شکایت و درخواست‌های دادگاهی را برای کم کردن نفوذ غول‌های اینترنتی آمریکا روی اطلاعات کاربران اروپایی پیش بگیرد. در برخی موارد نیز این شرکت‌ها را وادار کرده‌اند تا اطلاعات خود را در خاک کشورهای اروپایی نگه داشته و در مواقع نیاز امکان دسترسی دولت‌های اروپا به اطلاعات آنها را بدهد.

در شرق دنیا اما رهبران سرزمین اژدهای سرخ سیاست دیگری را در مواجهه با نفوذ مجازی آمریکایی‌ها انتخاب کردند. دولت چین در یک نمونه از تلاش‌های خود در این خصوص سعی کرد با موتور جستجوی بومی خود به نام "بایدو" در مقابل گوگل قد علم کند که با توجه به جمعیت این کشور و سرمایه و پشتکاری که دارند تقریبا هم موفق شدند.

الگوهای متنوع ایرانی
به این ترتیب شاید تلاش ایران برای ایجاد موتورهای جستجوی گوناگون داخلی همچون "سلام"، "پارسی‌جو" ، "گرگر" و غیره بیشتر به الگوی چین شبیه باشد.

ولی آیا ایران با بودجه ۱۷۰ میلیارد تومانی که برای این موتورها در نظر گرفته و همزمان نیز چندین موتور جست‌جوی دیگر نیز در دستور کار حمایت قرار داشته و دارند، می‌تواند در مقابل این ابرشرکت‌ها ایستادگی کند؟ (بماند که برخی از این جست‌وجوگر‌های ایرانی همچون پارسی‌جو در دولت قبل نیز معرفی و رونمایی شده بود.)

آیا متولیان این مباحث با نامگذاری عجیب و غریب گرگر (که کمی شبیه به رفتار کپی‌کارانه چینی‌ها است) سعی در جذب مخاطب داشته و تصور موفقیت می‌کنند؟ از این نکته نیز نباید غافل شد که در نهایت هر کاربر ایرانی می‌تواند با یک جست و جوی ساده در گرگر وطنی و مقایسه آن با نتیجه جست و جو در گوگل اجنبی متوجه تفاوت این سرویس‌ها شود.

اگرچه هدف این نوشتار زیر سوال بردن تلاش‌های انجام شده در این راستا نیست، اما از این موضوع نیز نباید غافل شد که به استثنای چین سایر کشورهای دنیا مسیر و سیاست دیگری را برگزیده‌اند.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Day Telecom

Shared publicly  - 
 
PAP ها سالی ۴۰۰ میلیارد تومان درآمد دارند

حق امتیازی که برای دریافت مجوز این شرکت‌ها در نظر گرفته شده در نهایت معادل پنج درصد درآمد سالانه آنهاست که در فضای رقابتی شرکت‌ها بعید به نظر می‌رسد برای این رقم قیمت‌های خود را بخواهند بالا ببرند.

معاون بررسی‌های ﻓﻨﯽ و ﺻﺪور ﭘﺮواﻧﻪ سازمان تنظیم مقررات به ارائه توضیحاتی درباره سرنوشت پروانه شرکت‌های اینترنتی PAP پرداخته و در عین حال از امکان درنظر گرفته شده برای تبدیل پروانه این شرکت‌ها به شرکت‌های FCP خبر داد.

وی در بخشی از صحبت‌های خود که با خبرگزاری ایسنا انجام داد گفته است که این حق امتیاز ۲۰ میلیارد تومانی تنها ۵ درصد از درآمد سالانه شرکت‌های PAP است. با این حساب و اگر صحبت‌های عباسی شاهکوه را درست و قابل استناد فرض کنیم درآمد هر کدام از شرکت‌های PAP سالانه باید نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان باشد مگر آنکه در هفته گذشته و به بهانه پاسخ به این صحبت‌ها از سوی شرکت‌های ارایه دهنده خدمات اینترنت پرسرعت اعداد و رقم‌های دیگری اعلام شود.
با این حال صادق عباسی شاهکوه از در نظر گرفتن حق امتیاز ۲۰ میلیارد تومانی برای دریافت مجوز شرکت‌های FCP خبر داد.

وی با بیان این مطلب گفت:‌ طبق مصوبه‌ای تحت عنوان اصول حاکم بر پروانه اپراتورهای ارتباطی ثابت یا FCP، تکلیف شرکت‌های PAP برای آینده مشخص شده و از این شرکت‌ها خواسته شده است تا پایان خرداد ماه ۹۴ درخواست خود جهت تبدیل وضعیت را به اطلاع سازمان تنظیم مقررات برسانند.
وی همچنین عنوان کرد: بر این اساس شرکت‌های PAP در قالب اپراتورهای جدیدی که تجمیع همه خدمات را دارا هستند ادامه فعالیت خواهند داد و شرکت‌هایی که تا پایان خرداد ماه برای این تغییر وضعیت اعلام آمادگی نکنند تنها تا یک سال پس از این مهلت قادر به فعالیت در قالب شرکت PAP خواهند بود.

معاون سازمان تنظیم مقررات در ادامه صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که آیا برای شرکت‌های FCP هم محدودیتی در نظر گرفته شده و تعداد مجوزهایی که در این زمینه صادر خواهد شد، عدد مشخصی خواهد بود، گفت: ما محدودیتی برای تعداد این شرکت‌ها نداریم البته با توجه به شرایط ورودی در نظر گرفته شده در عمل نهایتا تنها تعداد محدودی از شرکت‌ها قادر به دریافت این مجوز خواهند بود.

عباسی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری که درباره تفاوت مجوزهایFCP نسبت به مجوز شرکت‌های PAP مطرح شده بود، گفت:‌ در واقع شرکت‌های FCP برای ارایه خدمات مختلف مجوز دریافت کرده‌اند و حتی این اجازه را دارند که در موارد مورد نیاز به ایجاد شبکه دسترسی بپردازند. به گفته او از سوی دیگر همان طور که اشاره شد برای این شرکت‌ها محدودیتی از نظر ارایه تکنولوژی‌های مختلف در نظر گرفته نشده و به عنوان مثال با پایان یافتن دوره انحصار اپراتور فیبر نوری، این شرکت‌ها می‌توانند به ارایه فیبر نوری پرداخته یا به طور مثال سرویس‌هایی مانند تلفن ثابت ارایه کنند.

برنامه‌ریزی برای کاهش انحصار مخابرات
عباسی در پاسخ به این موضوع که آیا با این اقدام مشکلی در زمینه تامین زیرساخت‌ها ایجاد نمی‌شود، توضیح داد: در واقع می‌توان گفت بر اساس اعمال و اجرای این مصوبه، شرایط به گونه‌ای پیش خواهد رفت که در درازمدت انحصار مخابرات کم شده و ما قادر به کنترل این انحصار خواهیم بود.
معاون سازمان تنظیم مقررات مدت زمان اعتبار پروانه‌های FCP را نیز ۱۰ ساله دانست و در پاسخ به این سوال که آیا با تبدیل شدن پروانه‌های PAP به FCP هدف درآمدزایی برای دولت بوده، ادامه داد: حق امتیاز پروانه‌های قبلی رقم قابل توجهی نبود اما زمانی که قرار است یک پروانه به شرکتی و گروهی تعلق بگیرد و آن شرکت بتواند به این واسطه درآمدزایی کند، حقی از ملت به آن داده شده و لازم است برای ارایه این حق از آن‌ها مبلغی به عنوان حق امتیاز به خزانه دولت واریز شود. وی ادامه داد: اکنون هزینه‌ای که به عنوان حق امتیاز مطرح می‌شود به طور کلی حدود پنج درصد درآمد سالانه این شرکت‌ها را شامل می‌شود همانطور که شرکت مخابرات هم در حوزه دیتا سالانه پنج درصد از درآمد خود را به حساب دولت واریز می‌کند که البته این رقم در حوزه تلفن ثابت شرکت مخابرات بیش از این است.
عباسی همچنین گفت: از این پنج درصد نیز دو درصد در ابتدای کار تحت عنوان حق امتیاز گرفته می‌شود و سه درصد آن بعدها به صورت تدریجی دریافت می‌شود که این رقم براساس تحلیل بازار تعیین شده است. معاون سازمان تنظیم مقررات در پاسخ به این سوال که آیا بخش خصوصی مخالفتی با پرداخت این رقم به عنوان حق امتیاز ندارد، گفت:‌ به هر حال در این خصوص با تمام ذینفعان صحبت شده و معتقدم رضایت بیش از ۸۰ درصدی درکل مصوبه وجود دارد. البته در این موضوع کاملا شفاف برخورد شده است و مبانی را همه قبول دارند.

اینترنت باز هم گران می‌شود؟
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که آیا در نهایت این روند منجر به افزایش قیمت اینترنت برای کاربران نهایی نخواهد شد، افزود: حق امتیازی که برای دریافت مجوز این شرکت‌ها در نظر گرفته شده در نهایت معادل پنج درصد درآمد سالانه آنهاست که در فضای رقابتی شرکت‌ها بعید به نظر می‌رسد برای این رقم قیمت‌های خود را بخواهند بالا ببرند.
او افزود: از سوی دیگر باید عدالت اجتماعی را نیز در نظر گرفت و در برابر اعطای مجوزی که به عده‌ای خاص صورت گرفته مبلغی را نیز از آن‌ها دریافت کرد. ما برداشتمان این نیست که با دریافت این رقم هزینه‌ اینترنت برای مردم بالا می‌رود چرا که با ارایه مجوزهای جدید شرکت‌ها قادر خواهند شد سبدی از خدمات به مشتریان خود ارایه دهند. عباسی در پایان گفت: با ورود اپراتورهای موبایل به عرصه ارایه خدمات نسل سه رقابت شدید میان ارایه کنندگان اینترنت ثابت و موبایل ایجاد شده و بر همین اساس شرکت‌های مختلف برای حفظ سهم خود در بازار چاره‌ای ندارند جز آن که تعرفه‌ای مناسب برای خدمات خود در نظر بگیرند یا کیفیت و سرویس‌های جدید ارایه کنند.
 
 ·  Translate
1
Add a comment...

Day Telecom

Shared publicly  - 
 
بریتانیا به مردم خود قول اینترنت ۵۰ گیگابیتی را داد

طیف باند رادیویی ۶ گیگاهرتزی هم‌اکنون در زمینه علمی و تحقیقاتی استفاده می‌شود که بریتانیا قصد دارد آن را عمومی کند.

مرکز تنظیم قوانین مخابراتی و رادیویی بریتانیا موسوم به Ofcom از صنعت مخابرات این منطقه درخواست کرد فرکانس طیف باند مخابراتی خود را به بالاتر از ۶ گیگاهرتز برسانند که پیش‌بینی می‌شود خدمات مربوط به این تغییرات تحت شبکه 5G به دست مشترکان برسد.


 این مرکز قانون‌گذاری اعلام کرد که ابزارهای سازمانی مخصوص فناوری‌های 5G تا پیش از سال ۲۰۲۰ به صورت عملی به کار گرفته نمی‌شوند. اما هم‌اکنون زمان آن فرا رسیده است تا عملیات‌های زیرساختی و تفهیم قابلیت نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی و فرکانس‌های مربوطه آغاز شود.

نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی که با نام 5G شناخته می‌شود که به گونه‌ای تعریف شده است که می‌تواند سرعت انتقال داده‌ها را به میزان قابل ملاحظه افزایش دهد و این طور که Ofcom پیش‌بینی کرده است، بر اساس آن می‌تواند دسترسی به اینترنت با سرعت ۱۰ تا ۵۰ گیگابیت در ثانیه با تاخیر یک میلی‌ثانیه را برای مردم خود به ارمغان بیاورد.

 

نسل بعدی شبکه‌های مخابراتی قابلیت‌های فراوانی دارد که از خدمات تجاری گرفته تا سرگرمی، بازی‌های آنلاین، ملاقات‌های خانوادگی مجازی، تصویرسازی‌های پزشکی سه‌بعدی، پروژه‌های هولوگرافی و ... می‌توانند بر اساس آن در اختیار مردم قرار گیرند.

طیف باند رادیویی ۶ گیگاهرتزی هم‌اکنون برای ابزارهای غیرکاربری از جمله تحقیقات علم، سیستم رسانه‌ای ماهواره‌ای و سامانه‌های مانیتورینگ آب و هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد که با دستور مرکز Ofcom در بریتانیا عمومی می‌شود.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Day Telecom

Shared publicly  - 
 
CoreCLR مایکروسافت متن‌باز شد

مایکروسافت کدهای مربوط به نسخه کامل CoreCLR را مبتنی بر GitHub، RyuJIT و .NET GC منتشر کرد تا این سیستم رسما متن‌باز شود.

شرکت مایکروسافت کدهای منبع مخصوص CoreCLR خود را منتشر کرد و توضیح داد این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که نرم‌افزارهای .NET Framework و.NET Core سال گذشته متن‌باز شدند.


شرکت مایکروسافت با این اقدام قصد دارد توسعه ابزارها و نرم‌افزارهای مربوط به ویندوز موبایل مخصوص دستگاه‌های موبایلی، رایانه‌های رومیزی و سرورها را آسان کند.

با این اتفاقات مایکروسافت دیگر از نرم‌افزارهای متن‌باز دوری نمی‌کند و منابع آگاه اعلام کردند که این شرکت در سیستم داخلی خود تلاش‌هایی را آغاز کرده است تا به موجب آن ابزارهای هسته‌ای توسعه نرم‌افزاری از جمله .NET را بیش از پیش با لینوکس و Mac OS سازگار کند.

این شرکت همچنین در دسامبر گذشته برنامه‌ریزی‌های خود را برای راه‌اندازی بنیاد .NET Core اعلام کرد و توضیح داد که در آینده تمامی اتفاقات در زمینه توسعه نرم‌افزارها در این بنیاد صورت می‌گیرد و کدهای منبع .NET نیز از این طریق به دست شرکت‌ها می‌رسد.

اما شرکت مایکروسافت هم‌اکنون کدهای مربوط به نسخه کامل CoreCLR را مبتنی بر GitHub، RyuJIT و .NET GC منتشر کرد تا این سیستم رسما متن‌باز شود.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Day Telecom

Shared publicly  - 
 
آیفون ۶ از ارتفاع ۳۰ کیلومتری افتاد و سالم ماند!

گوشی سالم ماند، به لطف UAG.

چند وقتی است که آزمون مقاومت گوشی‌های هوشمند، به وسیله «تست سقوط از ارتفاع» به یک رسم در میان فعالان حوزه فناوری تبدیل است.

این افراد، پس از عرضه یک گوشی هوشمند جدید، آن را از ارتفاع پرتاب می‌کنند تا مقاومت دستگاه در برابر ضربه مشخص شود.


چندی پیش یک آیفون ۶ از فضا و از ارتفاع بیش از ۳۰ کیلومتری به زمین پرتاب شد ولی شگفت آن که گوشی سالم ماند و در کار آن هیچ اختلالی پیش نیامد.

دمای ثبت شده در چنین ارتفاعی، ۶۱ درجه سانتی‌گراد زیر صفر و شدت وزش باد ۱۱۳ کیلومتر بر ساعت بوده است.

سالم ماندن آیفون مرهون محفظه‌های قدرتمند UAG است که در این گوشی اپلی تعبیه شده بود.

با توجه به این که صفحه نمایش گوشی مورد آزمایش فاقد هر نوع پوشش محافظتی بوده، به نظر می‌رسد این آزمایش مهر تاییدی است بر استحکام پوشش‌های ضدضربه UAG.
#Iphone
#Ipod
#cellphone
#Day Telecom
 ·  Translate
1
Add a comment...

Day Telecom

Shared publicly  - 
 
ویندوز سرور جدید سال ۲۰۱۶ عرضه می‌شود

مایکروسافت تایید کرد ویرایش‌های مختلف نسخه بعدی سیستم عامل ویندوز در دوره‌های زمانی مختلف روانه بازار می‌شود.

شرکت مایکروسافت طی چند سال گذشته نسخه کاربری و نسخه سرور از سیستم عامل ویندوز را همزمان با هم روانه بازار می‌کرد اما بر اساس تصمیمات جدید قرار است این روند کنار گذاشته شود.


شرکت مایکروسافت تصمیم دارد نسخه کاربری سیستم عامل ویندوز ۱۰ را طی سال ۲۰۱۵ میلادی روانه بازار کند و در این میان گفته شده است که نسخه جدید ویندوز سرور تا سال ۲۰۱۶ عرضه نمی‌شود.

مقامات ارشد مایکروسافت با انتشار مطلبی در وبلاگ رسمی این شرکت تایید کردند که ویرایش‌های مختلف نسخه بعدی سیستم عامل ویندوز در دوره‌های زمانی مختلف روانه بازار می‌شود.

در این میان بسیاری از منابع آگاه و سایت‌های خبری گزارش دادند که شرکت مایکروسافت ویندوز سرور جدید را با تاخیر بیشتر عرضه می‌کند.

 

در مطلب وبلاگی مایکروسافت توضیح داده نشد که چرا این شرکت تصمیم گرفته است ویندوز سرور جدید را با تاخیر به دست مشتریان برساند.
اما کارشناسان تئوری‌های مختلفی را در این زمینه مطرح می‌کنند.

برخی کارشناسان بر این باورند که نسخه بعدی ویندوز سرور حفره‌های امنیتی فراوانی را شامل می‌شود و به همین خاطر زمان بیشتری برای برطرف کردن آنها لازم است.
در مقابل، برخی دیگر به این نتیجه رسیده‌اند که شرکت مایکروسافت بهار ۲۰۱۵ دومین نسخه عمومی از ویندوز سرور جدید را عرضه می‌کند.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Day Telecom

Shared publicly  - 
 
ونگ فراتر از وایبر

"ونگ" یک نام ایرانی است، و با اینکه برای نامگذاری یک نرم‌افزار ایرانی استفاده شده، اما "صدایی جهانی" خواهد داشت.

امروزه کاربران اینترنتی از شبکه‌ها و نرم‌افزارهای اجتماعی، استفاده فراوانی می‌کنند، بگونه‌ای که بسیاری از نیازها و ارتباطات آنها از این طریق انجام می‌گردد. شبکه های معروف فعلی مانند وایبر و لاین و واتس‌اپ و... همگی خارجی و غالبا مشابه هم هستند.
بزودی نرم‌افزار جدیدی ارائه خواهد شد که تمامی مشخصات نرم‌افزارهای اجتماعی رایج را داشته و با ارائه ویژگی‌هایی اختصاصی، توانایی رقابت با نمونه‌های موجود را دارد.

این نرم‌افزار که "ونگ" نام دارد، بزودی به بازار کشور عرضه خواهد شد.

برخی از ویژگی‌های نرم‌افزار "ونگ":
- ارسال پیامک با سرعت بالا
- ارسال تصویر و فایل
- قابلیت ترجمه
- پنهان کردن شماره همراه در زمان دلخواه بخصوص هنگام گفت‌وگو در گروه
- ارتباط با شرکت‌های برند و ساخت نام تجاری
- دارای چندین سرور در سراسر جهان
- دارای بازی گروهی و کسب امتیاز(برای اولین بار)
- سازگار با هر سرعت اینترنتی در ایران(GPRS - 3G - 4G Wirelless)
اختصاصی‌سازی و شخصی‌سازی(حتی برای شرکت‌ها)
- امکان اتصال به سایت‌ها برای پشتیبانی سایت(چت پشتیبان سایت با بازدیدکندگان)
- قابلیت اتصال به کامپیوتر(ویندوز)
- تماس صوتی گروهی حتی با سرعت بسیار کم
- انتخاب چندین عکس برای پروفایل
- محیط بسیار ساده و کاربرپسند
- مسدود کردن یک شماره
- پنهان کردن شماره(حتی زمانی که آنلاین هستید)
- قابلیت انتقال(دایورت) به یک ونگ دیگر( انتقال صوت و یا متن)
- داشتن خبرنامه(در زمان‌هایی که به اینترنت دسترسی ندارید، تماس یا متن به وسیله پیامک به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد)
- قابلیت اتصال به گوشی‌های بدون سیم‌کارت
- Spam هوشمند
- استیکرهای بسیار جذاب
- انواع پس زمینه زیبا
- کاملا رایگان

"ونگ" یک نام ایرانی است، و با اینکه برای نامگذاری یک نرم‌افزار ایرانی استفاده شده، اما "صدایی جهانی" خواهد داشت.

گفتنی است نسخه اولیه نرم‌افزار "ونگ" مبتنی بر سیستم عامل اندروید، اول ماه اسفند ۹۳ رونمایی می‌شود.

این نرم‌افزار، محصولی از گروه شرکت‌های مخابراتی شاناکو می‌باشد که با مشارکت متخصصین و دانشگاهیان مستعد ایرانی تهیه شده است.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Day Telecom

Shared publicly  - 
 
لیست ۱۰ شرکت نرم‌افزاری برتر جهان منتشر شد

کارشناسان در این گزارش لیست ۱۰ شرکت نرم‌افزاری برتر جهان در سال 2014 میلادی را منتشر کرده‌اند.

شرکت‌های نرم‌افزاری در گذشته تاکید فراوان بر فروش محصولات خود روی لوح‌های فشرده داشتند و کاربران را موظف به نصب نرم‌افزار روی رایانه شخصی می‌کردند.

شرکت‌های نرم‌افزاری بزرگ این روزها نحوه فعالیت خود را تغییر داده‌اند و با تعریف مدل‌های مختلف تجاری، انواع نرم‌افزارها را مبتنی بر رایانه شخصی یا فضای پردازش ابری ارائه می‌دهند تا به نیازهای کاربران خانگی و سازمانی در زمینه‌های مختلف پاسخ گوبند.

کارشناسان در این گزارش لیست ۱۰ شرکت نرم‌افزاری برتر جهان در سال ۲۰۱۴ میلادی را منتشر کرده‌اند که برخی از این شرکت‌ها به طور خاص بر نرم‌افزار تاکید دارند و بعضی دیگر در کنار آن دیگر فعالیت‌ها را هم برای افزایش درآمدهای خود انجام می‌دهند.

لیست ۱۰ شرکت نرم‌‌افزاری برتر جهان در سال ۲۰۱۴ میلادی به قرار زیر است:


۱- مایکروسافت

این شرکت همچنان عنوان غول نرم‌افزاری جهان را در اختیار دارد و با وجود رقابتی‌تر شدن بازار باز هم رتبه نخست را در دست گرفته است. مایکروسافت طی سال ۲۰۱۴ میلادی درمجموع ۸۶.۸۳ میلیارد دلار درآمد کسب کرد که ۸۴ درصد آن مربوط به فروش نرم‌افزار می‌شد.

۲- اوراکل

شرکت اوراکل طی ۱۲ ماه گذشته توانست IBM را پشت‌سر بگذارد و از نظر میزان کسب درآمد عنوان دومین شرکت نرم افزاری جهان را به خود اختصاص دهد. اوراکل در این سال ۳۸.۲۷ میلیارد دلار درآمد کسب کرد که از این رقم حدود ۳۰ میلیارد دلار مربوط به درآمدهای نرم‌افزاری می‌شد.

۳- IBM

این شرکت در سال ۲۰۱۴ میلادی طیف گسترده‌ای از نرم‌افزارها و محصولات سازمانی را ارائه کرد و البته در دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار توانست مجموع درآمدهای خود را افزایش دهد. شرکت IBM در سال ۲۰۱۴ میلادی موفق به کسب درآمد ۹۹.۷۵ میلیارد دلاری شد که البته ۲۵ تا ۳۰ درصد این رقم مربوط به درآمدهای نرم‌افزاری می‌شد. این شرکت طی دوره زمانی یاد شده ۲۹.۱ میلیارد دلار از فروش نرم‌افزارها به‌دست آورد.


۴- SAP

این شرکت آلمانی که به صورت تخصصی نرم‌افزارهای سازمانی تولید می‌کند، طی یک سال گذشته موفق به کسب درآمد ۲۲.۸۷ میلیارد دلاری شد که البته ۱۸.۹ میلیارد دلار از آن مربوط به فروش نرم‌افزار می‌شد. نرم‌افزار ۸۳ درصد درآمدهای SAP در سال ۲۰۱۴ میلادی را تامین کرد تا این شرکت همچنان یکی از رقبای اصلی در بازار جهانی باشد.

۵- سمانتک

در تالار بورس Nasdaq سیمانتک به عنوان برترین تولیدکننده نرم‌افزارهای امنیتی شناخته می‌شود که طی یک سال گذشته توانسته است ۶.۴ میلیارد دلار درآمد نرم‌افزاری کسب کند. مجموع درآمدهای سمانتک طی یک سال گذشته حدود ۷ میلیارد دلار بود.

۶- EMC

در تالار بورس نیویورک شرکت EMC با ۵.۶ میلیارد دلار درآمد نرم‌افزاری از درآمد کلی ۲۳.۲ میلیارد دلاری، عنوان ششمین شرکت نرم‌افزاری برتر را از آن خود کرده است. از مهم‌ترین زیرمجموعه‌های این شرکت می‌توان به VMWare به عنوان هشتمین شرکت نرم‌افزاری این لیست اشاره کرد که البته این دو مرکز محصولات کاملا مجزا تولید می‌کنند.


۷- HP

بسیاری از کاربران جهانی HP را به واسطه رایانه‌ها و سیستم‌های سخت‌افزاری آن می‌دانند. اما این شرکت آمریکایی طی یک سال گذشته ۱۱۲.۲۹ میلیارد دلار درآمد کسب کرده بود که حدود ۵ میلیارد دلار از آن از فروش نرم‌افزار به دست آمد.

۸- VMWare

از زیرمجموعه‌های شرکت EMC محسوب می‌شود که البته در تالار بورس نیویورک به صورت مجزا حضور دارد. این شرکت نرم‌افزاری که تخصص آن تولید ابزارهای مجازی‌سازی است، از مجموع ۵.۲ میلیارد دلار درآمد خود طی یک سال گذشته توانست ۵ میلیارد دلار درآمد نرم‌افزاری کسب کند. اگر مجموع درآمدهای EMC و VMWare را به صورت یکجا در نظر بگیریم، می‌توان این مرکز را پنجمین شرکت نرم‌افزاری بزرگ جهان دانست.

۹- CA Technologies

در تالار بورس Nasdaq این شرکت با درآمد سالانه ۴.۲ میلیارد دلاری یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نرم‌افزار در جهان محسوب می‌شود و طی یک سال گذشته مجموع درآمدهای آن حدود ۵ میلیارد دلار بوده است.

۱۰- Salesforce.com

این شرکت یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان خدمات سازمانی در جهان محسوب می‌شود و البته شعار آن No Software است. بزرگترین حیطه فعالیت‌های Salesforce.com مربوط به نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات(SaaS) می شود و از ۴ میلیارد دلار درآمد در سال گذشته، ۳.۸ میلیارد دلار مربوط به بخش نرم‌افزار بوده است.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Day Telecom

Shared publicly  - 
 
VMware وارد حوزه خدمات پردازش ابری موبایلی شد

راهکارهای Immidio به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با آخرین محصول شرکت VMware موسوم به vSphere 6 سازگاری دارد.

شرکت VMware با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که شرکت نرم‌افزاری Immidio تولیدکننده ابزارهای سازمانی مدیریتی برای دستگاه‌های موبایلی را خریداری کرده است.

 شرکت Immidio که در سال ۲۰۰۸ میلادی تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در شهر آمستردام واقع شده است، مبتنی بر راهکارهای استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی شخصی در محل کار(BYOD) فعالیت می‌کند و مهم‌ترین هدف آن پاسخگویی به نیازهای فناورانه کارمندان در سازمان است.

لازم به ذکر است که شرکت Immidio به جز این مورد بر فضاهای کاری دیجیتالی مبتنی بر سیستم‌های مجازی‌سازی، فیزیکی و دستگاه‌های رومیزی برپایه خدمات پردازش ابری نیز تاکید دارد.

 

شرکت VMware که این هفته کنفرانس Partner Exchange را در شهر سانفرانسیسکو برگزار می‌کند، در نظر دارد راهکارهای خود را برای بهره‌مندی هرچه بیشتر از محصولات این شرکت هلندی اعلام کند تا مشتریان سازمانی آن بتوانند مبتنی بر فضای پردازش ابری، خدمات موبایلی مورد نظر خود را در اختیار بگیرند.

راهکارهای Immidio به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با آخرین محصول شرکت VMware موسوم به vSphere 6 سازگاری دارند و همان طور که "پت گلسینگر"(Pat Gelsinger) مدیرعامل این شرکت اعلام کرده است، به خوبی می‌توانند روی هر نوع دستگاه الکترونیکی اجرا شوند.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Day Telecom

Shared publicly  - 
 
IBM پیچیده‌ترین رایانه جهان را عرضه کرد

 کمپانی IBM برای ساختاین رایانه با امکانات متنوع، بیشاز 1میلیارد هزینه کرده است.

شرکت آی.بی.ام اگر چه از دامنه فعالیت‌های خود در حوزه سخت افزار کاسته، اما هنوز به طور گسترده در زمینه ساخت رایانه‌های mainframe قدرتمند فعال است.


این رایانه که z13 نام دارد و به اندازه یک یخچال خیلی بزرگ است، پیچیده ترین رایانه‌ای است که تا به حال ساخته شده است.

آی.بی.ام برای ساخت این رایانه ظرف مدت 5 سال بیش از یک میلیارد دلار هزینه کرده و با توجه به نیازها و درخواست‌های 60مشتری خود امکانات متنوعی را به آن افزوده است.

تولید رایانه‌ای Mainframe از دهه 50 میلادی در تحصص شرکت آی بی ام بوده و در آن زمان این شرکت از هزاران ترانزیستور برای افزایش کارآیی آنها و توان محاسباتیشان بهره می‌برد، اما در تولیدات جدید این شرکت از فناوری‌های پیشرفته‌تری بهره می‌برد.

از جمله مشتریان رایانه‌های Mainframe می‌توان به بانک‌ها، بورس‌های اوراق بهادار، سیستم‌های رزرو پروازهای هواپیمایی، خرده فروشان و دیگر شرکت‌هایی اشاره کرد که قصد دارند از تداخل سرویس‌ها و خدمات خود اجتناب کنند.

این رایانه تضمین خواهد کرد که تعاملات و نقل و انتقالات مالی و ... به طور دقیق و کامل انجام شده و به عنوان مثال انتقال پول از یک حساب بانکی بابت دریافت خدماتی خاص به درستی صورت گرفته و سرویس مورد نظر هم دریافت شده است.

این رایانه قادر به انجام 2.5 میلیارد تراکنش در روز است که نسبت به نمونه‌های مشابه تا 30 درصد افزایش نشان می‌دهد و قابلیت‌های متنوع دیگری هم به آن افزوده شده است.

با عرضه رایانه‌های شخصی قدرتمند از میزان محبوبیت رایانه‌های mainframe تا حد قابل توجهی کاسته شده، اما مشتریان خاص این نوع محصولات هنوز آی بی ام را به تداوم تولید آنها علاقمند کرده است.

بنا بر اعلام آی بی ام این شرکت امیدوار است در سال 2015 از محل تولید رایانه های System Z mainframe تا 2.3 میلیارد دلار درآمد به جیب بزند که نسبت به سال قبل ده درصد افزایش نشان می‌دهد.
#ibm
#day
#telecom
#server
#mainframe  
 ·  Translate
1
Add a comment...

Day Telecom

Shared publicly  - 
 
اپلیکیشنی با قابلیت‌های متفاوت

 انسان همواره به دنبال راهکاری بوده تا بتواند از حجم مصرفی کاغذها بکاهد و فناوری، یکی از همین راه حل‌هاست.

اپلیکیشن Google Keep می‌تواند دسترسی ساده‌تری از یادداشت‌برداری، یادآوری کارهای روزانه و ... را در اختیار کاربران اسمارت فون‌ها قرار دهد.


انسان همواره به دنبال راهکاری بوده تا بتواند از حجم مصرفی کاغذها بکاهد و فناوری، یکی از همین راه حل‌هاست.

دفترچه یادداشت‌ها معمولا برای نوت برداشتن یا تحریر کارهای روزانه استفاده می‌شوند اما اپلیکیشن‌های مختلفی به بازار فناوری عرضه شده‌اند تا از مصرف کاغذها بکاهند.

گوگل کیپ، اپلیکیشنی است که توسط گوگل ساخته شده تا کاربران سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS بتوانند به یادداشت برداری، تحریر کارهای روزانه و همینطور یادآوری فعالیت‌های مهم خود بپردازند.

این سرویس به دلیل اینکه توسط گوگل راه اندازی شده در نتیجه به سهولت با سایر سرویس‌های گوگل مانند جی میل ارتباط برقرار کرده و از قابلیت به روز رسانی نیز برخوردار است.

این اپلیکیشن همچنین می‌تواند با گجت‌های ساخت گوگل ارتباط برقرار کرده و خدمات بیشتری را به کاربران ارائه کند.
#گوگل #طراحی سایت 
 ·  Translate
1
Add a comment...
Contact Information
Map of the business location
Tehran Province, Tehran, District 6 طبقه 2 - واحد 5, Sanaee St, No. 104 Iran
طبقه 2 - واحد 5, Sanaee Street, No. 104IRTehran ProvinceTehran
+98 21 8881 0819day.ir
Web Hosting Company, Services Companies
Web Hosting Company
Services Companies
Web Services
Today 9AM–5PM
Monday 9AM–5PMTuesday 9AM–5PMWednesday 9AM–5PMThursday 9AM–1PMFriday ClosedSaturday 9AM–5PMSunday 9AM–5PM
Google+ URL
Your Activity
Write a review
Review Summary
1 review
Photos
Scrapbook photo 2
Scrapbook photo 3
Scrapbook photo 4
Upload public photo
All reviews
Behrooz Keykhanzadeh's profile photo
Behrooz Keykhanzadeh
a year ago
The Best Web Design And Hosting Company Ever