Profile cover photo
Profile photo
David Nogol
695 followers
695 followers
About
Posts

Post has shared content
Zálohujete fotografie? Pokud zatím ještě ne a třeba trochu váháte jak na to, připravil jsem tento článek s úvodem do problematiky. V článku popisuju i to, jakým způsobem data zálohuji já.
Add a comment...

Post has shared content
Mohlo by se hodit lidem, co se jich pořád někdo vyptává, co je to ten bitcoin. Pokouším se o sérii vysvětlovacích videí. Ta sprcha není vysvětlovací pomůcka a vůbec o ni v tom videu nejde.
Add a comment...

Post has shared content
K nasvícení portrétů můžete použít různé nástroje. Jako například displej mobilního telefonu.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has shared content
Už toho mám fakt dost.

Tak dost, že prostě potřebuju někoho, kdo rozumí kódu #WordPress šablon a pluginů a dokáže ho s námi vylepšovat a spravovat.

Hledáme do týmu programátora, který s námi bude udržovat běžící WordPressy. Nekódujeme podle omalovánek z PS, řešíme složitější problémy.

Práce je hodně, jsme všichni na volné noze, takže máme maximální volnost rozhodování. Pracujeme na dálku.

Přidáš se?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Hanka
Hanka
megapixel.cz
Add a comment...

Post has attachment
Kdyby vás třeba už nebavilo tahat se s velkou výbavou, tak tady je jedna názorná ukázka, jaké alternativy existují :) Jsem doteď fungoval jen se třemi objektivy, ale ve středu jsem si přikoupil další...a zajímalo mě, jestli se s tím ještě vlezu do mé malé brašny. Ukázalo se, že úplně s přehledem :)
Add a comment...

Post has shared content
S radostí představuji svůj historicky první autorský kalendář s 12 krajinářskými fotografiemi ve formátu A3.
Nechte se po celý rok 2017 inspirovat líbivými fotkami ze čtyř kontinentů :-)

Podrobnosti a objednávky (250 Kč/ks):
http://www.janmiracky.com/kalendar/

Hodil by se vám kalendář do firmy ať už jako dekorace nebo jako dárek pro klienty? Máte prodejní prostor, kde byste chtěli kalendář nabízet? Líbil by se vám zarámovaný fine art print nějaké fotky? Napište mi, klidně i s vidinou na rok 2018.

Za sdílení mezi přátele budu moc vděčný. Nerad bych na kalendářích loupal brambory celý příští rok :D
Add a comment...

Post has shared content
Všetci kradnů... Dokonce to vypadá, že i programátoři mobilních aplikací a tak je potřeba je prohnat přes #EET. Nevěříte?

Prodávám na Google Play svoje mobilní aplikace. Z každé prodané aplikace odvádím 21% DPH státu, 30% Google, takže když vy zaplatíte za aplikaci stovku, dostanu za ní 57 Kč (pokud jsem se nesplet, počítal jsem to narychlo) a z toho ještě musím platit sociální a zdravotní pojištění. Naučil jsem se s tím žít, byť poslední roky je prodej na Play Store čím dál tím složitější, nestěžuju si, prostě to tak je. Hotově jsem nikdy nedostal ani korunu, čili každá jednotlivá koruna tržeb je evidovaná na několika místech (u Google, u mojí banky a v přiznáních k DPH).

Teď jsem se ale dočetl (https://webtrh.cz/358228-eet-ebay-metodicky-dotaz-mfcr), že v metodice k EET je vysloveně vyjmenována platební brána Google Checkout, že se jí to taky týká.

Čili já bych za svoje prodané aplikace měl hlásit v okamžiku koupě i jako EET. V okamžiku, kdy vy si něco koupíte, cink a měl bych vám nějak vystavit účtenku s kódem od pana Babiše.

Jak to mám udělat, nevím. Jsou dvě možnosti.

1) MF změní metodiku a tyhlety souhrné platební brány z EET vyjme
2) MF metodiku nezmění a mě zatíží (zcela zbytečně) dodatečnou administrativou. Pravděpodobně budu muset napsat nějaký script který, bude neustále pollovat Google Chekout, jestli něco nepřibylo. A jakmile přibyde, budu muset provést EET hlášení. Jakmile to ten člověk zruší, budu muset provést opravné. Jak budu zasílat lísteček, to nevím. Asi nijak. A ten script musí mít support 24x7, budu ho muset někde hostovat a trnout, aby na vánoce nebo na nový rok nezdechnul.

Každopádně už jen tím, že se tomu musím věnovat (místo abych programoval něco užitečného), mě finančně zatěžuje ušlým ziskem.

BTW: Za oficiální odpoveď na to, jestli a jak se mě to týká, si MF ČR účtuje 1000 Kč. Protože oni asi s tím mají nějakou práci, tak ji chtějí extra zaplatit, protože daní jim asi platím málo.

#makamenatom
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded