Profile cover photo
Profile photo
David Hawiger
133 followers -
rodič, školský informatik, učitel ... a občan svého rodného města
rodič, školský informatik, učitel ... a občan svého rodného města

133 followers
About
Posts

Post has attachment
Jak je řešena správa ICT na školách?

Pokud se staráte o počítače na školách, věnujte prosím pár minut svého času vyplněním dotazníku. Jeho výsledky chceme po 15.2. přenést na půdu MŠMT.

Post has attachment
Photo

Post has shared content
S mírným optimismem šířím dál. Snad ty dva roky do opatrného rozjezdu umožní připravit pro školy i nějakou tu metodiku a vzory užití.
Konkrétní důsledky Strategie digitálního vzrělávání: ICT panel NÚV řeší jako první ze všech vzdělávacích oborů inovaci obsahu rámcových vzdělávacích programů - RVP. Ovšem dle návrhu nové revidované struktury. Zatím hodnotím spíše pozitivně. Půjde o nemalou změnu a já doufám, že se nám podaří využít ESF pro podporu změn ŠVP ve školách. Zatím se s tím v tzv. šablonách pro školy v oblasti ICT v roce 2018 a 2020 počítá.
Photo

Post has attachment
Pražský Třebešín a mé rodné Hranice
Šikana na pražské střední škole mediálně hýbe českým školstvím, zápis do prvních tříd v mém městě pak trochu hýbe tím hranickým. Obě kauzy mají mediálně silné aktéry - vedení škol, děti a rodiče. Nějak se ale zapomíná na zodpovědnost zřizovatelů.

Post has shared content
Nejsem zastáncem lavinovitého šíření, ale v tomto případě činím výjimku. Digitální vzdělávání je ve vyspělých zemích významnou součástí vzdělávací politiky, snad se i v Česku začne blýskat na lepší časy. Kolik, že je to minut/hodin po dvanácté???
Strategie digitálního vzdělávání aneb neztratit stopu
Letošní rok (2016) je/bude ve znamení inkluzivního vzdělávání. Jistě je důležité věnovat pozornost vzdělávání dětí s handicapem. Ovšem z hlediska naší ekonomiky a možná i celé společnosti je podle mne zásadnější digitální (ne)gramotnost českých žáků, učitel...

Post has attachment
V šesté třídě v matematice jsme začali využívat Khanovu školu.

Post has attachment
Photo

Post has attachment

Post has attachment
Když jedna novela za rok nestačí...
Tak se nám roztrhl pytel různých názorů a pohledů na změny, které se valí do škol. Ještě jsme nestačili rozdýchat "inkluzivní novelu 82/2015" a už tu máme "povinnou novelu". Poslední dění na České škole mi dalo impuls využít můj již přes rok mrtvý blog. Med...

Post has attachment
... a druhý článek ke stejnému tématu. Bohužel přitom to vypadá, že si to "tam v Americe" nevycucali z prstu, ale že jde o zjištění podložená několikaletým výzkumem :-(.
Wait while more posts are being loaded