Profile cover photo
Profile photo
Danuta Popowicz
581 followers -
Blogerka 50plus, pasjonatka herbaty, sztuki inspirowanej Zentangle i ogólnie rysowania
Blogerka 50plus, pasjonatka herbaty, sztuki inspirowanej Zentangle i ogólnie rysowania

581 followers
About
Posts

Post has attachment
Cytat z książki "Cuda i cudeńka"
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Cytat z ostatnio przeczytanej książki
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Herbaciany ogród
Photo
Add a comment...

Post has attachment
"Potęga teraźniejszości" - to nie jest książka, którą czyta się jak kryminał czy romans, tu trzeba się często zatrzymać, pomyśleć, postarać się zrozumieć sens poszczególnych zdań czy fragmentów. Warto przeczytać ją nie tylko raz, wracać do niej częściej. Warto wiele z niej wprowadzić w życie, choć z pozoru nie wydaje się to wykonalne. Eckhart Tolle, w sposób nieco filozoficzny, daje nam cenne rady, naprowadza nas na inne spojrzenie, inne zachowania, przemyślenia. Odwołuje się do różnych szkól filozoficznych i różnych religii, nie faworyzując żadnej z nich, po prostu pokazuje to, co cenne i często wspólne, choć wyrażone nieco innymi słowami.

Jak zwykle, na zachętę, spora garść cytatów z książki:

"Nic nigdy nie zdarzyło się w przeszłości; wszystko zdarzyło się Teraz. Nic nigdy nie zdarzy się w przyszłości.Wszystko zdarzać się będzie Teraz"."

"Jak to się mogło stać, że ludzie w samym tylko wieku dwudziestym zabili ponad sto milionów przedstawicieli własnego gatunku? To po prostu niewyobrażalne, że wzajemnie zadają sobie taki ogrom bólu. Nie mówiąc już o przemocy umysłowej, emocjonalnej i psychicznej, o torturach, okrucieństwach i bestialstwach, jakich dzień w dzień dopuszczają się wobec siebie nawzajem i wobec innych istot czujących."

"Nawet na zachmurzonym niebie świeci słońce."

"Nie przejmuj się więc owocami swoich działań, skup się tylko na działaniu. Owoc sam się pojawi."

"Zastanów się, jaki „problem" masz właśnie teraz - nie za rok, nie jutro ani za pięć minut. Czego brakuje obecnej chwili? Teraźniejszości zawsze sprostasz, ale nigdy nie zdołasz sprostać przyszłości - i zresztą wcale nie musisz."

"zewnętrznemu bogactwu towarzyszy wewnętrzna nędza"

"Każdy dźwięk rodzi się z ciszy, z powrotem w ciszę umiera, a dopóki trwa, otoczony jest ciszą. To dzięki niej istnieją dźwięki. Jest ona nieodłączną, lecz nieprzejawioną częścią każdego dźwięku, każdej nuty czy piosenki, każdego słowa. Nieprzejawione gości w tym świecie jako cisza. Właśnie dlatego mówi się, że nic z tego świata nie jest tak jak ona Bogu podobne. Wystarczy, że poświęcisz jej uwagę. Nawet podczas rozmowy zauważaj pauzy między słowami, krótkie chwile milczenia, następujące po kolejnych zdaniach. Gdy sobie uświadamiasz ich istnienie, rośnie w tobie wymiar cichego bezruchu. Kiedy skupiasz się na ciszy, siłą rzeczy cichniesz w sobie. Cisza na zewnątrz, bezruch wewnątrz."

"Mieszkałem z wieloma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami."

Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Radosnych, w miłej, rodzinnej atmosferze.😃
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
"Kolacja dla wrony" Jonathan Carroll - książka jest zbiorem opowiadań, historyjek, drobnych zdarzeń, zaobserwowanych i przemyślanych przez autora. Interesująca i niebanalna pozycja w literaturze, którą z czystym sumieniem polecam każdemu. Na zachętę, kilka cytatów:

"Świat nie potrzebuje niczego od ciebie, ale ty powinieneś dać coś światu. Po to żyjesz. Zabijając się, przyznałbyś rację większości, która mówi, że niczym się nie różnisz od miliarda czaszek pod ziemią. Daj światu cokolwiek, krótko- lub długotrwałego, a już odniosłeś zwycięstwo."

"Istotą nas, ludzi, i najlepszym, co mamy, jest pasja."

"Zmiany wprawiają nasze życie w kołysanie - im wyższe są te fale, tym bardziej nas przerażają i prowokują. Chcąc stać się lepsi (silniejsi, mądrzejsi, bardziej wyrozumiali...), musimy popłynąć wprost na nie."

"Są takie uśmiechy, które niszczą twarze."

"Gdy rozpoznasz swoje położenie i je zaakceptujesz, myślę, że wyruszysz w drogę ku nowej sile."

"Czasem magia życia wymyka się zrozumieniu."

"Tak wiele przydarza się nam po drodze, że po prostu zapominamy."

"Umrzeć, płonąc jasno, zamiast dogasać, obracając się wolno w popiół."

Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded