Profile

Cover photo
Daniel B.
206 followers|26,121 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Daniel B.

Општо  - 
 
Активирање на Google Now без root пристап
 ·  Translate
Веќе подолго време се мислев со кој пост да го започнам блогов, но, никако да ми дојде некоја добра идеја како за прв пост. Пред да го средам блогот и
2
1
Daniel Stavrov's profile photo
 
Требало само да ставиш во дескрипцијата дека треба да се деинсталираат апдејтите на Google play services. Инаку, сега го направив и работи ;)
Фала ти
 ·  Translate
Add a comment...

Daniel B.

Општо  - 
Советник за телефони
1
Aleksandar Jovanov's profile photoKristijan Ristovski (Kitze)'s profile photoDragan Jandreski's profile photoLazar Ordevski's profile photo
4 comments
 
Не знам кој им ги формира цените, но откако на основната цена од 17500 денари ќе се додадат 4800 денари од месечната доплата за договор, во VIP free + L+ телефонот е 22.300.
Во споредба, на VIP free + M + телефонот е 20000 денари, плус 24*80 (1920) денари што е вкупно 21.920 денари.
Е сега, 21.920 денари е 355 евра, а мислам дека веќе го видов N5 за 350 евра.
Се прашувам, има ли некој што при здрава свет би земал телефон на договор од ВИП??? 
 ·  Translate
Add a comment...

Daniel B.

Screenshots, Wallpapers and Icons  - 
 
My new setup.
10
Muhammad Ayyub's profile photoDaniel B.'s profile photoAndrea Savoca's profile photo
4 comments
 
Thank you! 
Add a comment...

Daniel B.

Општо  - 
 
Nexus 5 hands-on
2
Add a comment...

Daniel B.

Општо  - 
 
Cover - The right apps at the right time http://zite.to/166W9Fc
4
Ivan Dimoski's profile photoStole Anastasov's profile photoViktor Stojanovski (zuberot)'s profile photo
3 comments
 
последнава недела пробав неколку вакви, идејата е таа и е одлична штета шо нема комплетно решение, сеа ќе го пробам и ова
 ·  Translate
Add a comment...

Daniel B.

Алатки  - 
 
Не знам колку од вас имале проблеми со GPS лоцирање, но јас имав уште од HTC Desire. Не дека е до телефоните, туку до нивното неправилно подесување на GPS серверите во gps.conf фајлот.

По неколку пребарувања на интернет успеав да ги најдам "правилните" подесувања, а му додадов и македонски NTP сервер. Работи супер и секогаш го додавам во нов ROM или телефон. Доколку некој сака да го користи/проба може да го симне од линкот.
MK GPS Config for Android - Gist is a simple way to share snippets of text and code with others.
1
Viktor Stojanovski (zuberot)'s profile photoIvan Dimoski's profile photoDaniel B.'s profile photo
3 comments
 
Може да немате проблеми ама некако поспоро да ве лоцира. Проверете што има во фајлот. Најчесто се амерички NTP сервери.

Го имам тестирано на HTC Desire, Sensation/XE, One X, S3, Huawei некој.

Ова не е до некој ром, туку подесувањата доаѓаат со нов телефон и се најчесто за америка. А истите подесувања се користат и низ ромовите.
 ·  Translate
Add a comment...
Have him in circles
206 people
hemicarot čipov's profile photo
Vlatko Todorovski's profile photo
Vladimir Simjanoski's profile photo
Daniel Kraljevski's profile photo
Milan Tasevski (Serdaroth)'s profile photo
rade slavkoski's profile photo
Karan Singh's profile photo
patrick com nlemba's profile photo
Feti Jashari's profile photo

Daniel B.

Општо  - 
 
#apple   #ок   #позз  
Cider, an operating system compatibility layer, allows iOS applications to run natively on Android devices. Developed by computer science students from Columbia University, Cider effectively tricks iOS apps into running on the Android kernel just as they would on Apple’s XNU kernel
1
Add a comment...

Daniel B.

Општо  - 
 
Зошто Андроид Македонија нема веб страна/блог?
 ·  Translate
1
Viktor Stojanovski (zuberot)'s profile photoKristijan Ristovski (Kitze)'s profile photo
2 comments
 
Нема поента. 
 ·  Translate
Add a comment...

Daniel B.

Алатки  - 
 
Интересна апликација за пушење (lol) на фајлови, линкови, пораки, адреси и сл. помеѓу Chrome, телефон, пријатели. До пред некое време мислам дека сервисов се наплаќаше, но сега е бесплатен.
 ·  Translate
Pushbullet makes it easy to instantly send files, links, notes, checklists,...
1
Add a comment...

Daniel B.

Општо  - 
 
Поздрав од цената :)
 ·  Translate
1
Zlate Jovanov (kvizii)'s profile photoDaniel B.'s profile photoLazar Ordevski's profile photo
4 comments
 
Секогаш се скапи од оператор, да може некако од уса да се донесе :-) 
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
206 people
hemicarot čipov's profile photo
Vlatko Todorovski's profile photo
Vladimir Simjanoski's profile photo
Daniel Kraljevski's profile photo
Milan Tasevski (Serdaroth)'s profile photo
rade slavkoski's profile photo
Karan Singh's profile photo
patrick com nlemba's profile photo
Feti Jashari's profile photo
Work
Occupation
Web designer & developer, graphic designer
Links
YouTube
Other profiles
Contributor to
Story
Tagline
Creator of beautiful things that live on Internet.
Basic Information
Gender
Male
Apps with Google+ Sign-in