Profile cover photo
Profile photo
DamaSistem
mobile m-learning application app ios android instrucion education learning software digital
mobile m-learning application app ios android instrucion education learning software digital
About
Posts

Post has attachment
ODTÜ tarafından yönetilen,Türkiye Ulusal Ajansı, Avrupa Birliği, Erasmus+ Okul Eğitimi fonu ile desteklenen, e-Teach olarak adlandırılan ve 24.11.2017 tarihinde resmen başlatılmış olan proje kapsamında; Türkiye ve Avrupa’daki bazı ülkelerdeki öğretmenlerin daha etkili öğretim yapabilmesine yönelik bir sistem geliştirilmesi amaçlanmıştır.
Proje kapsamında Türkiye, İtalya ve Litvanya okullarında eğitim teknolojileri kullanarak derslerde tecrübeli öğretmenlerin sınıf yönetimi ve etkileşimli ders anlatımı gibi konulardaki pedagojik becerileri, öğretmene takılacak olan “göz hareketleri izleme gözlüğü” ile yapılacak sınıf içi ders kayıtları kullanılarak modellenecektir. Bu çalışma sonrasında elde edilen veriler derslerinde eğitim teknolojisi kullanımında deneyimsiz öğretmenlere yol göstermeyi ve onların bu bilgi ve becerileri çok daha kısa sürede kazanmaları için yöntemler belirleyip yayımlamayı hedeflenmektedir. e-Teach Projesi sonunda öğretmenlerin hizmet içi eğitimleri kapsamında edinmeleri gereken bilgi ve becerilerin kısa zamanda aktarımına kolaylık sağlayacak olan bilgisayar destekli öğrenme içerikleri de tasarlanıp geliştirilecektir.
ODTÜ koordinatörlüğünde yürütülecek olan proje ortakları; ODTÜ Teknokent’de yer alan DamaSistem Firması, Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmen Akademisi Vakfı, Ankara Etimesgut Cenk Yakın Ortakulu, İtalya’dan Salerno Üniversitesi, Litvanya’dan Vilnius Üniversitesi, ve bu iki ülkeden birer orta okul’dur

Photo
Wait while more posts are being loaded