Profile cover photo
Profile photo
DZDZ Kursy i Szkolenia
20 followers -
DZDZ Kursy Szkolenia - kursy zawodowe, szkolenia, edukacja
DZDZ Kursy Szkolenia - kursy zawodowe, szkolenia, edukacja

20 followers
About
Posts

Post has attachment
Embargo na Rosję dotyczy również oprogramowania

W związku z nałożonymi na Rosję sankcjami z rosyjskich numerów IP nie można już pobrać pakietów JRE i JDK Javy, zostało to zablokowane przez Oracle.

W czasach technologii, to oczywiście nie jest nic nieprzezwyciężalnego, są alternatywy, inne pakiety, serwery proxy, itp.

Jednak wraca coś, czego osobiście doświadczyłem na początku drugiej połowy lat 80., kiedy będąc jako kilkunastolatek na wakacjach u rodziny w Londynie, chciałem kupić Atari ST. Chcąc wszystko załatwić legalnie, niestety musiałem czekać na pozwolenie od COCOM (Coordinating Committee for Multilateral Export Controls) na indywidualny eksport. Wtedy bowiem również obowiązywał zakaz eksportu do bloku wschodniego wszystkich technologii tzw. "podwójnego zastosowania".

A pamiętacie jeszcze te ostrzeżenia zawarte w licencjach wielu rodzajów oprogramowania, które mówiły o zakazie eksportu i instalacji w Związku Radzieckim, Korei Północnej, na Kubie i innych tego typu krajach?

Niestety nie z własnej winy w stosunkach z Rosją cofamy się o prawie 30 lat wstecz, do czasów zimnej (może nie aż tak jak wówczas) wojny 
Add a comment...

Post has attachment
Nie żyje Robin Williams, laureat Oscara i jeden z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich aktorów. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Miał 63 lata.

"Buntownik z wyboru", "Pani Doubtfire", "Good morning, Vietnam", "Stowarzyszenie Umarłych Poetów", "Fisher King", "Awakenings", "Piotruś Pan", i wiele innych filmów, które zostaną po nim na zawsze ...
Add a comment...

Post has attachment
Strony z SSL będą premiowane w wynikach Google

Według ostatnich zapowiedzi zmian algorytmu ogłoszonych w Webmaster Central Blog, strony z HTTPS będą premiowane w wynikach wyszukiwania. Na razie będzie to stanowiło tylko lekki sygnał SEO, jednak z czasem ma on się stawać coraz silniejszy. Jak widać Google chce, zapewne słusznie, namówić jak najwięcej webmasterów do stosowania szyfrowanych połączeń, aby wzmocnić bezpieczeństwo użytkowników stron internetowych.

Informacja cieszy również dlatego, że dość rzadko otrzymujemy od Google, szczególnie w sprawach dotyczących SEO, aż tak jasno wyrażone wskazówki..
HTTPS as a ranking signal
HTTPS as a ranking signal
googlewebmastercentral.blogspot.fr
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy na KURS przygotowujący do uzyskania CERTYFIKATU KOMPETENCJI ZAWODOWYCH DLA PRZEWOŹNIKÓW do naszego Ośrodka we Wrocławiu.

Szczegóły i zapisy: http://dzdz.edu.pl/kursy-i-szkolenia/przygotowanie-do-uzyskania-kompetencji-zawodowych-dla-przewoznikow

Certyfikat kompetencji zawodowych nie dotyczy kierowców, lecz przewoźników, a więc osób zarządzających przedsiębiorstwem, czyli prezesów, członków zarządu, przedsiębiorców (jeżeli są osobami fizycznymi) oraz innych osób podejmujących czynności związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa w zakresie wykonywania transportu drogowego.

+OKZ Wrocław III - DZDZ Kursy i Szkolenia, Rynek 25, 50-101 Wrocław, tel.: 71 343 18 14, 71 343 66 48, 601 675 843, e-mail: okz.rynek@dzdz.edu.pl

#szkolenie #kurs #certyfikat #transport #Wrocław #DZDZ
Add a comment...

Post has attachment
Wściekły Rosjanin "spontanicznie" wylewa Coca-Colę, rozbija iPhone'a i iPada

Tak wysyła wiadomość do Baracka Obamy w związku z nałożonymi na Rosję sankcjami. Generalnie bohater filmu nie cierpi wszystkiego, co amerykańskie, dlatego nigdy nie pojedzie do USA (a chciał akurat jechać na wakacje z całą rodziną?), nie kupi nic amerykańskiego, nie wejdzie do amerykańskiego sklepu, czy restauracji (chyba raczej baru/fastfooda?), a już szczególnie do McDonalda. Na koniec rozbija IPhone'a i iPada.

... i tak w tym starciu zaawansowanych technologii zostaje mu tylko .... rosyjski młotek, taki raczej niezamierzony cywilizacyjny symbol 
Add a comment...

Post has attachment
Prezydent Komorowski sprytnie wybrnął ....
Add a comment...

Post has attachment
KURS NA TAKSÓWKARZA WE WROCŁAWIU
KURS NA LICENCJĘ TAXI WE WROCŁAWIU

Szczegóły i zapisy: http://dzdz.edu.pl/kursy-i-szkolenia/kurs-na-taksowkarza-licencja-taxi-wroclaw

Cena: 250zł
Czas trwania: 20 godzin, 5 spotkań od poniedziałku do piątku od godz. 16.00
Miejsce szkolenia: +OKZ Wrocław III - DZDZ Kursy i Szkolenia, Rynek 25,
Kontakt: tel. 71 343 18 14, 601 675 843, email okz.rynek@dzdz.edu.pl

Kurs na taksówkarza przygotowuje uczestników do złożenia egzaminu (koszt 100zł) na uzyskanie licencji na taksówkę przed komisją Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE WSZYSTKICH CHCĄCYCH UZYSKAĆ LICENCJĘ NA TAKSÓWKĘ WE WROCŁAWIU !!!
Add a comment...

Post has attachment
Rosyjski żołnierz z wyrzutni BUK wysyłał swoje zdjęcia na Instagrama ... z włączonym geotagowaniem.

I tak przy okazji wyszło na jaw, że wyrzutnia rzeczywiście przemieszczała się pomiędzy Rosją i Ukrainą.

Podobne karygodne błędy popełniali nieraz Amerykanie. W 2007 roku w Iraku, fotka żołnierza z włączonym geotagowaniem, stała się przyczyna utraty kilku nowiutkich amerykańskich helikopterów (http://goo.gl/YaRGg6)

Jak widać głupota rozprzestrzenia się niezależnie od kraju i narodowości 
Add a comment...

Post has attachment
Liderem pośród odwiedzanych w Polsce stron został Google.

W maju br. strony Google odwiedziło ponad 20 mln polskich użytkowników. Na drugim miejscu był Facebook, z prawie 17 mln, a na trzecim witryny Grupy Onet z 15 mln. Coraz bardziej zmniejsza się natomiast liczba odwiedzających NK, w maju było już ich poniżej 6 mln.
Add a comment...

Post has attachment
Najbardziej "dziurawą" przeglądarką jest ...

Jedyną stałą w cyber bezpieczeństwie jest ... zmiana. Zatem wszyscy bezustannie łatają, co tylko się da. Pomimo tego, ostatnio najbardziej dziurawy jest ... Internet Explorer. Za to dużo bezpieczniejsze stały się Firefox i Chrome, a nawet zawsze dość groźna Java.

W pierwszej połowie 2014 roku najczęściej wskutek posiadanych luk atakowane były Internet Explorer oraz Adobe Flash.

(Raport Bromium Labs)
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded