Profile cover photo
Profile photo
ČVUT Děčín
15 followers
15 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
Únorová přednáška v rámci Úterků s vědou na téma Využití simulačních modelů při výstavbě Vilsnické spojky. Chcete se dozvědět, jak taková simulace probíhá, jaká data zpracovává a jaké jsou z ní závěry? Přijďte se k nám podívat...
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Vladimír Renčín odešel... našli jsme PFku z roku 1996, kterou nakreslil speciálně k příležitosti založení našeho detašovaného pracoviště. Takže děkujeme mistře... a vzpomínáme, nezapomeneme.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
V Benešově nad Ploučnicí již od roku 1990 působí firma Rock Empire s.r.o. zabývající se výrobou horolezeckého vybavení a prostředky pro práci ve výškách. Více než polovina produkce je stále soustředěna na textilní výrobu, která se nachází v sídle firmy v Benešově nad Ploučnicí.
Část produktů, zejména kovové komponenty, jako jsou spony, karabiny, kladky, apod. je vyráběna v Asii, nejčastěji na Taiwanu. Ovšem veškerý vývoj produktů probíhá v sídle firmy.
Jednotlivé body přednášky:
seznámení s technologiemi výrob a vývoje produktů.
ukázky materiálů
popis a ukázky testování
problematika legislativy
problematika výrobkových certifikací CE
problematika informovanosti uživatelů
Add a comment...

Post has attachment
I letos jsme pro Vás připravili společenský večer ČVUT. Je to příležitost k tanci, zábavě nebo setkání se spolužáky... Tradičně na Vás čeká i několik tanečních vystoupení a opět bohatá tombola se zajímavou hlavní cenou!
https://cvutdecin.cz/ples
Add a comment...

Post has attachment
Přednáška upozorňuje na důležitost včasného mamografického vyšetření. MUDr. Petr Váša je primářem mamocentra kliniky EUC v Ústí nad Labem a patří mezi špičky ve svém oboru. Ve své přednášce odhalí nejnovější vývoj v oblasti léčby a prevence karcinomu prsu, dozvíte se, jak probíhá mamografický screening a jak je rozhodující přijít na vyšetření včas.
Add a comment...

Post has attachment
Chcete se podílet na přípravě autonomního řízení automobilů a ještě si přitom přivydělat? FD a ICUK (Inovační Centrum Ústeckého Kraje) ve spolupráci s firmou Valeo pro vás připravila možnost placené spolupráce na zpracování a označování videozáznamů jízdy vozidel. Dobře placená práce (od 150 Kč čistého za hodinu), kterou pomůžete rozvíjet nejmodernější trendy v dopravě, je pro vás k dispozici od začátku ledna. Co k tomu budete potřebovat? Stačí chuť, trocha času a schopnost práce na PC, speciální znalosti nejsou zapotřebí. Bližší informace najdete v příloze. V případě zájmu o tuto brigádu nebo o podrobnější info se hlaste u Ing. Ondřeje Smíška (tel. 777 103 269, e-mail info@cvutdecin.cz).
Add a comment...

Post has attachment
Jak je to s fyzikou ve známé sci-fi sérii Star Trek. Co je čistá fantazie scénáristů a co naopak fyzikálně možné je? A je něco z toho v současných či budoucích možnostech lidstva? Zajímavé téma nám objasní děkan fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské prof. Ing. Igor Jex, DrSc. Těšíme se na Vás.
Add a comment...

Post has attachment
Každý z nás podstoupí několikrát za život vyšetření pomocí ionizujícího záření - přinejmenším každého pacienta odesílá zubní lékař pravidelně na rentgen. Je nutné mít z takového vyšetření obavy? Jak je možné, že ionizující záření, které zabíjí živé organismy při relativně nízkých dávkách, se tak hojně využívá v medicíně? Nakolik je nebezpečné? Nakolik je prospěšné? Kdo má za správné ozáření pacienta zodpovědnost?
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded