Profile cover photo
Profile photo
Chmielnik Jakubowy - blog o piwie
7 followers -
Recenzje piw, newsy, zapowiedzi piwnych wydarzeń ze Szczecina i okolic, ale także i z całej Polski, ponadto teksty na tematy okołopiwne.
Recenzje piw, newsy, zapowiedzi piwnych wydarzeń ze Szczecina i okolic, ale także i z całej Polski, ponadto teksty na tematy okołopiwne.

7 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment

Post has attachment
W Polsce rzadko słyszymy o słowackim krafcie. Okazuje się jednak, że u naszego południowego sąsiada zaczyna się coś dziać. Dzięki mirkowi o nicku bijotai z Wykop.pl​ miałem okazję spróbować dwóch piw z Browaru BERHET​ z Bardejowa. Na pierwszy ogień wziąłem american pale ale Apache :).

https://www.chmielnik-jakubowy.pl/334-berhet-apache/

Post has attachment
Jeśli uważnie śledzicie używane przeze mnie kanały społecznościowe, być może wiecie już, że szukam osób, które chciałyby na łamach Chmielnika Jakubowego publikować gościnnie swoje teksty. Dlatego, jeśli ktoś z Was chciałby podzielić się swoimi przemyśleniami na jakiś temat (najlepiej piwny lub okołopiwny, choć inne interesujące propozycje rozważę), serdecznie zapraszam do kontaktu. Coś wymyślimy :).

We wpisie pokazuję też co należy zrobić, aby moje teksty częściej pokazywały się Wam w newsfeedzie Facebooka.

https://www.chmielnik-jakubowy.pl/wpisy-goscinne-blogu/

Post has attachment
Uwarzone w październiku w Nepomucenie american wheat wg receptury szczecinianina Wojtka Gaska poleje się premierowo w szczecińskim pubie The Office w środę, 13 grudnia 2017 r. Uwarzenie tego piwa w Szkaradowie było nagrodą główną w ubiegłorocznym Poznańskim Konkursie Piw Domowych, w którym piwo domowe autorstwa Wojtka okazało się najlepsze.

https://www.chmielnik-jakubowy.pl/srode-premiera-piwa-wojtka-gaska/

Post has attachment
Rzadko zdarza mi się wracać do próbowanego już raz piwa, szczególnie w tak krótkim odstępie czasu. Tym razem zrobiłem wyjątek, a to za sprawą okazji zrecenzowania butelkowej wersji Porteru Komendowego 387 z Browaru Stara Komenda, którego mini recenzja pojawiła się już w opublikowanej nie tak dawno relacji z premiery tego piwa. Czy butelka dorównała poziomem wersji z kranu? :)

https://www.chmielnik-jakubowy.pl/333-stara-komenda-porter-komendowy-387/

Post has attachment
Dziś piwo, które choć swoją miało w 2012 r., to jednak na rynku pojawiało się i znikało. Mowa tu oczywiście o Lady Blanche z AleBrowar, którego recenzja pojawiła się właśnie na blogu :).

https://www.chmielnik-jakubowy.pl/332-alebrowar-lady-blanche/

Post has attachment
Standardowo w tym tygodniu najwięcej dziać się będzie w Warszawie. Jak pewnie zauważyliście, praktycznie w każdym Przeglądzie Piwnych Wydarzeń Tygodnia mamy do czynienia z podobnym zestawem lokali organizujących eventy. Mnie osobiście cieszy to, że już praktycznie na stałe do cotygodniowych zestawień zawitał Szczecin. Oby tak dalej! :).

https://www.chmielnik-jakubowy.pl/przeglad-piwnych-wydarzen-tygodnia-odc-23/

Post has attachment
16 nowych sędziów, pośród których nie zabrakło piwowarów zawodowych warzących w browarach rzemieślniczych, otrzymało w sobotę (9 grudnia 2017 r.) certyfikaty potwierdzające pozytywny wynik egzaminu sędziowskiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Certyfikat sędziowski jest potwierdzeniem wysokich kwalifikacji pogłębionej analizy, oceny i umiejętności charakteryzowania piwa.

https://www.chmielnik-jakubowy.pl/16-nowych-sedziow-pspd

Post has attachment
Wyposażenie w specjalny system do chmielenia na zimno, czyli tzw. HOP GUN, wirówkę poprawiającą jakość produkowanych piw, czy też nowoczesną linię rozlewniczą do butelek – m.in. te elementy objęła zakończona niedawno rozbudowa wrocławskiego Browaru Stu Mostów. Na Facebooku można obejrzeć galerię, pokazującą skalę modernizacji.

https://www.chmielnik-jakubowy.pl/browar-stu-mostow-juz-rozbudowany/

Post has attachment
Okazuje się, że nie tylko w Polsce kraft trafia na półki hipermarketów. W Niemczech również. Będąc w Kauflandzie w Schwedt nad Odrą zakupiłem m.in. Amarsi z Himburgs Braukunstkeller. Jego recenzja już na blogu!

https://www.chmielnik-jakubowy.pl/331-hofmark-himburgs-braukunstkeller-amarsi/
Wait while more posts are being loaded