Profile cover photo
Profile photo
Centrum Poznawczo-Behawioralne Ad Rem
9 followers
9 followers
About
Posts

Post has attachment
Uzależnienie od narkotyków jest bardzo niebezpiecznym zaburzeniem psychicznym. Często wpływa ono bardzo destrukcyjnie na życie społeczne, czy też zawodowe uzależnionej osoby. Oprócz tego, uzależnienie od narkotyków w znaczący sposób zmienia funkcjonowanie mózgu. Specjaliści terapii uzależnień dysponują wieloma technikami poznawczo-behawioralnymi, które mogą pomóc poradzić sobie z tym problemem. Więcej o narkomanii przeczytasz poniżej.
Add a comment...

Post has attachment
Czym jest współuzależnienie? W paru słowach można określić takie położenie jako przystosowanie do relacji z osobą uzależnioną, które prowadzi m.in. do pogorszenia własnego stanu psychicznego, braku nadziei na poprawę sytuacji, niechęci do samorozwoju. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.
Add a comment...

Post has attachment
Życie w relacji z osobą, która jest uzależniona, może zwiększyć szanse na rozwinięcie się pewnego rodzaju niepomocnych zachowań i nastawień. Przykładem mogą być między innymi: izolowanie się od innych osób, nadmierna czujność na zagrożenie oraz tendencja do kontrolowania innych, ukrywanie swoich własnych emocji i potrzeb. Jeśli jesteś w związku, która jest uzależniona, np. od alkoholu, przemyśl, czy nie rozwijasz u siebie syndromu współuzależnienia. Metody terapii poznawczo-behawioralnej mogą pomóc zaradzić temu problemowi.
Add a comment...

Post has attachment
Osoby, które doświadczyły lub były świadkami traumatycznego wydarzenia często rozwijają przekonania, które eskalują odczuwane przez nich emocje, takie jak poczucie winy czy wstydu. Typowe dla takich osób są zniekształcenia poznawcze polegające na przykład na przecenianiu swojej roli w wydarzeniu, zakładaniu, że miało się większy wpływ na sytuację niż był on rzeczywiście. W terapii poznawczo-behawioralnej pacjent uczy się identyfikować tego typu zniekształcenia i, z pomocą terapeuty, budować nowe, bardziej pomocne przekonania. Więcej informacji na temat błędów myślenia u osób, które doświadczyły traumy, znajdziesz w artykule poniżej.
Add a comment...

Post has attachment
Tendencje perfekcjonistyczne nie są czymś typowym tylko dla osób dorosłych. Chęć robienia rzeczy idealnie i myślenie w kategoriach "nigdy nie jest wystarczająco dużo i dobrze" mogą pojawić się już u dzieci i nastolatków. Im wcześniej problem zostanie zidentyfikowany i im wcześniej osoba nauczy się odpuszczania swoich standardów, tym większa szansa na to, że perfekcjonizm nie stanie się cechą ograniczającą życie i powodującą lęk i depresję. Dobry psychoterapeuta poznawczo-behawioralny potrafi wypracować z nastolatkiem bardziej adaptacyjne strategie. Więcej w artykule poniżej.
Add a comment...

Post has attachment
Jednym z objawów zespołu stresu pourazowego są powtarzające się wspomnienia traumatycznego wydarzenia. Terapia poznawczo-behawioralna proponuje wiele technik służących poradzeniu sobie z tym zaburzeniem. Jedną z nich jest nauka "uziemiania się", czyli koncentrowania swojej uwagi na teraźniejszości. Więcej na temat tej techniki przeczytasz poniżej.
Add a comment...

Post has attachment
Jeśli twoje dziecko przejawia wzmożony lęk dotyczący zwierząt, środowiska naturalnego lub określonych sytuacji, stara się unikać źródeł swojego lęku i ma w związku z tym trudności w codziennym funkcjonowaniu, bardzo prawdopodobne jest to, że cierpi ono na fobię specyficzną. Poniższy artykuł przedstawia typy, objawy oraz metody leczenia fobii specyficznych u dzieci i młodzieży. Wśród najskuteczniejszych metod leczenia fobii prostych u dzieci i nastolatków wyróżnia się terapię poznawczo-behawioralną.

Terapeuta, pracujący w tym podejściu, dysponuje wieloma technikami, które skutecznie potrafią wyleczyć ten typ zaburzeń. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o skutecznej terapii, zaglądnij do artykułu poniżej.
Add a comment...

Post has attachment
Adekwatna, zdrowa samoocena, to zbalasowany obraz samego siebie. W jaki sposób pracować nad właściwą samooceną? Pomocna w tym jest terapia poznawczo-behawioralna.
Add a comment...

Post has attachment
Psychoterapia poznawczo-behawioralna to najskuteczniejsza metoda leczenia fobii specyficznych. Jeżeli zmagasz się z nadmiernym, ograniczającym życie lękiem w obliczu konkretnej sytuacji (takiej jak np. jazda pociągiem, windą, przebywanie na zewnątrz podczas burzy, kontakt z jakimś zwierzęciem), to bardzo możliwe, że metody terapii poznawczo-behawioralnej mogą być dla Ciebie skuteczne. Więcej informacji na temat fobii specyficznych zawiera poniższy artykuł.
Add a comment...

Post has attachment
Fobia przed lataniem samolotem jest jedną z najczęściej występujących fobii. Wszystko jest w porządku, dopóki osoba nie zamarzy o tym, że chciałaby zobaczyć miejsca w świecie, do których jedyną opcją dotarcia jest lot samolotem. Należy pamiętać, że nie trzeba rezygnować ze swoich marzeń, że lęk nie powinien kontrolować życia. Psychoterapia poznawczo-behawioralna jest metodą leczenia, która, poprzez restrukturyzację niepomocnych przekonań, a także wdrożenie metody ekspozycyjnej, jest w stanie skutecznie pomóc w tym problemie. Poniższy artykuł opisuje, czym jest i jak się objawia aerofobia, a także jak można ją wyleczyć.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded