Profile cover photo
Profile photo
Centrum Mikrochirurgii Oka Laser Klinika prof. Jerzego Szaflika
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Ciągłe udoskonalanie metod laserowej korekcji wad wzroku, m.in. poprzez wdrażanie coraz to nowszych technologii takich jak chociażby laser femtosekundowy, pozwala na stałe zmniejszanie inwazyjności przeprowadzanych zabiegów i skracanie czasu rekonwalescencji, co jest szczególnie istotne dla pacjentów.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dr Elżbieta Archacka odpowiada, czy można mrugnąć powieką podczas zabiegu oraz ile czasu trwa sama korekcja laserem? https://www.youtube.com/watch?v=isQKpioFn6Q
Add a comment...

Post has attachment
Widzenie tunelowe jest wadą wzroku, która sprawia, że chory ma wrażenie jakby patrzył w głąb studni lub przez słomkę. Widzenie tunelowe może mieć wiele przyczyn, wśród których wymienić możemy: migrenę, jaskrę, zaćmę, odwarstwienie siatkówki, guza mózgu, udar niedokrwienny, alkohol, narkotyki, stres, wysiłek fizyczny. Widzenia tunelowego nie wolno bagatelizować i należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza okulisty. Leczenie schorzenia zależy od jego przyczyny.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jedną z najczęstszych przyczyn mroczków, z którymi pacjenci zgłaszają się do okulisty, są męty w ciele szklistym. Mogą one przybierać różne kształty i sprawiać wrażenie muszek, plamek, nitek, pajączków itp. Najczęściej są szare, półprzezroczyste lub czarne i podążają za ruchem oczu, a po ich zatrzymaniu „płyną” jeszcze przez chwilę.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Walentynki już minęły ale dla tych, którzy są jeszcze w walentynkowym nastroju mamy kolejną zagadkę ;) Kto znajdzie 5 różnic?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Przyczyną daltonizmu nie są jedynie uwarunkowania genetyczne. Niekiedy daltonizm może wynikać z przebytych urazów głowy, uszkodzenia nerwu wzrokowego, czy też niektórych chorób, takich jak cukrzyca, zwyrodnienie plamki żółtej, zaćma, jaskra. Daltonizm może być również skutkiem ubocznym zażywania środków psychoaktywnych.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Na Walentynki mamy dla Was coś specjalnego! 💞 Tylko do 28 lutego możecie skorzystać z wyjątkowej promocji dla par i zyskać aż 20% rabatu na laserową korekcję wad wzroku! ;) http://www.okolaser.com.pl/178/walentynkowa_promocja.html
Photo
Add a comment...

Dziś z okazji Dnia Radia chcielibyśmy zaprosić Was do wysłuchania wyjątkowej audycji :) W radiowej Czwórce Polskiego Radia, 27 lutego o godzinie 14:05, będzie można wysłuchać rozmowy z prof. Jerzym Szaflikiem na temat laserowej korekcji wad wzroku. https://www.polskieradio.pl/10/4339,Dajesz-rade
Add a comment...

Post has attachment
Ciało szkliste to tkanka wypełniająca wnętrze oka i przylegająca do siatkówki. W trakcie starzenia się organizmu człowieka - tkanka ta stopniowo rozrzedza się i oddziela od powierzchni siatkówki. Taka jest fizjologia.
U części pacjentów ten proces podlega różnym zaburzeniom i w efekcie dochodzi do powstania różnych schorzeń: otworu plamki, błony nasiatkówkowej, zespołu trakcyjnego. Pacjent zaczyna źle widzieć: obraz zostaje zniekształcony
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded