Profile cover photo
Profile photo
Okrašlovací spolek čelákovický
3 followers -
ochrana přírody, Čelákovice, kvalita ovzduší, veřejná zeleň, občanská společnost
ochrana přírody, Čelákovice, kvalita ovzduší, veřejná zeleň, občanská společnost

3 followers
About
Posts

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
08.04.18
32 Photos - View album

Post has attachment
Naše fotosoutěž "O nejkrásnější okno, balkon a zahrádku" skončila. Nyní vybírá porota z došlých 25 fotek. Slavnostnímu vyhlášení soutěže proběhne ve čtvrtek 20. října od 16:00 v Galerii Altán v rámci výstavy o stromech!
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
04.10.16
24 Photos - View album

Post has attachment
V sobotu 16. dubna od 9:00 do 12:00 uklízelo 14 lidí v okolí Dělnických domků, MŠ v Přístavní ulici a v Sadech 17. listopadu v Čelákovicích. Akce se zúčastnili členové spolku Dělnické domky, Okrašlovacího spolku čelákovického a další příznivci. Výsledkem bylo asi 20 více či méně naplněných pytlů, což obnáší asi 300 kg směsného odpadu včetně asi 50 kg tříděného kovu a skla. Děkujeme Technickým službám města Čelákovice a Českému svazu ochránců přírody za podporu.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-04-24
5 Photos - View album

Post has attachment
V sobotu 12. března chystáme řez korun nově vysazených ovocných stromků v aleji na Višňovku mezi Mochovem a Čelákovicemi.
PhotoPhotoPhoto
2016-02-09
3 Photos - View album

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Sázení stromků se povedlo. V sobotu 7. listopadu jsme si vysadili 32 ovocných stromů podél polňačky mezi Mochovem a Čelákovicemi. Akci jsme zorganizovali ve spolupráci se spolkem Sázíme stromy a s přáteli. O výsadby, které posvětil farář M. Uličný, se budou jejich majitelé starat a odměnou jim za to bude sklizené ovoce. Uklidili jsme dva pytle odpadků a psali o nás dokonce i úterní Lidové Noviny. Další fotky můžete nalézt na Facebookovém profilu našeho člena P. Petříka. Všem ještě jednou dík za elán, s jakým k sázení přistoupili a těšíme se na pokračování.
PhotoPhotoPhotoPhoto
2015-11-12
4 Photos - View album

Post has attachment
Společně se spolkem Dělnické domky pořádáme úklidovou akci. Zaměříme se na prostory kolem bývalých kovohutí, park u železnice a přilehlé uličky. Úklidové pomůcky zajištěny od ČSOP v rámci akce Ukliďme svět. Sraz je v neděli 18. října v 10:00 na zastávce ČD Čelákovice-Jiřina. Na malé i velké čekají malé odměny. Připojujeme fotku z předchozí úklidové akce se skauty z 12. 10. 2014.
 
Andrea Pencová a Petr Petřík
Photo

Post has attachment
Pozor! Pořádáme další exkurzi po stromech! Druhý díl úspěšné procházky po čelákovických stromech nás zavede do Jiřiny – tedy do části východně od železniční dráhy. Těšit se můžete mj. na cedry, makluru, mišpuli, metasekvoje a další zajímavé stromy. Sraz bude v neděli 18. října v 13:00 u parku na rohu Sedláčkovy a Jiřinské ulice. Projdeme se napříč Jiřinou, Přístavní ulici u Kovohutí a naši pouť zakončíme u Husova sboru, kde se bude od 15,30 sázet strom u Husova kamene.
Photo

Post has attachment
Stromky pro potomky :)

po úspěšné soutěži o adopci stromů jsme pro Vás připravili možnost výsadby ovocných stromů podél polních cest v lokalitě Na vinici mezi Čelákovicemi a Mochovem http://mapy.cz/s/lkBU.

Vybrali jsme odrůdy jabloní, slivoní, třešní a moruše se zřetelem na kvalitní chuť, zvýšenou odolnost proti chorobám a škůdcům, a na vhodnou podnož. K vidění i s plánky zde.

Výsadbu plánujeme na sobotu 7. listopadu. K dispozici je místo na více jak 40 stromů. Cenu za stromek si každý hradí sám a liší se dle druhu. Zpravidla se pohybuje mezi 200–400 Kč plus rozpočítaná doprava, ochrana proti okusu zvěří a ukotvení. Zaplatit za svůj strom můžete buď osobně, nebo můžete do 15. října zasílat nejméně 300 Kč na konto č. 2200545004/2010, variabilní symbol 2002015, poznámka: Stromořadí Čelákovice (účet laskavě pro náš účel poskytlo sdružení Sázíme stromy).

V případě zájmu o výsadby nás neváhejte kontaktovat přes okraslovaci.spolek.celakovicky(at)gmail.com. Se zájemci bychom se rádi sešli v neděli 11. října v 15:00 hodin přímo na místě, abychom se podrobně domluvili.
Mapy.cz
Mapy.cz
mapy.cz

Post has attachment
V Čelákovicích už máme zaregistrováno 129 tipů a nevedeme si špatně - přes polovinu z nich se řeší nebo bylo vyřešeno. Hodně se změnilo také nákupem vysavače, které provozují technické služby, a založením skupiny Dobrovolného úklidu v Čelákovicích, která pořádá úklidy na místech vytipovaných dříve komisí pro životní prostředí. Lidé si mohou svoje okolí upravit i bez pomoci města. Všem, kterým není lhostejné jejich okolí, patří velký dík. Chce to jen vstřícnost a součinnost města. Příkladně komunikují s občany v Brandýse nad Labem, kde pomoci nich likvidují černé skládky. Čelákovice jako jediné z asi čtyřicítky měst s aplikací Lepší místo spolupráci ukončily.

Okrašlovací spolek čelákovický - ambasador Lepšího místa v Čelákovicích

http://www.lepsimisto.cz
Photo
Wait while more posts are being loaded