Profile

Cover photo
Burak Kartal
Works at Sempeak
Attended Mersin Üniversitesi
Lives in İstanbul
5,219 followers|71,335 views
AboutPostsPhotos+1's

Stream

Burak Kartal

Shared publicly  - 
 
Facebook'un mobil reklam gelirleri Q4 2013'de masaüstünü geçti. Q1 2014'de ise masaüstü reklamları gerilediği için fark açıldı.
 ·  Translate
2
Add a comment...

Burak Kartal

Shared publicly  - 
 
Yapılan araştırmalara göre 2016'da mobile ayrılan reklam bütçesi televizyonu geçecek.
 ·  Translate
6
Add a comment...

Burak Kartal

Shared publicly  - 
 
 
Anahtar kelimeler, AdWords kampanyalarının en önemli bileşenidir. Doğru kelimeleri ve eşlemeleri kullanmak, anahtar kelimeleri optimize edebilmek, kampanyanın başarısını belirleyecektir.

Anahtar Kelime Optimizasyonu başlıklı Canlı Hangout’umuzda, anahtar kelime seçimi yöntemlerini ve kampanyanın hedeflerine göre optimizasyon yöntemleri hakkında konuşacağız. Sizleri de bekliyoruz.
 ·  Translate
This Hangout On Air is hosted by Google Partners HOAs. The live video broadcast will begin soon.
Q&A
Preview
Live

1
Add a comment...

Burak Kartal

Shared publicly  - 
 
Evian müthiş reklamının spiderman versiyonunu yapmış.
 ·  Translate
10
1
Tolga Araboğlu's profile photo
Add a comment...

Burak Kartal

Shared publicly  - 
 
 
Ürün Reklamları, arama sonuçlarında teklifleri karşılaştırmalı biçimde göstererek reklamverenlere eşsiz bir satış imkanı sunmakta. Dinamik Arama Reklamları ise çok sayıda ürün ve hizmet kalemi için güncel ve ilişkili reklam yayınlamak isteyen reklamverenler için vazgeçilmez bir arama kampanyası türü.

Bu arama kampanyalarını nasıl kurup ihtiyaçlarınız için kullanabileceğinizi konuşacağımız canlı Hangout etkinliğimize sizleri de bekliyoruz.
 ·  Translate
This Hangout On Air is hosted by Google Partners HOAs. The live video broadcast will begin soon.
Q&A
Preview
Live

2
Add a comment...
Have him in circles
5,219 people

Burak Kartal

Shared publicly  - 
 
İdeal karakter sayıları.
 ·  Translate
3
Add a comment...

Burak Kartal

Shared publicly  - 
 
En sonunda Webrazzi'ye de yatırım yaptı.
 ·  Translate
5
1
Büşra Yıldırım's profile photoHasan Deniz's profile photo
 
bizim mahallenin bakkalı kaldı..
 ·  Translate
Add a comment...
 
15 Nisan'da +Google Glass 1 günlüğüne Amerika'da herkese satışa sunulacakmış. Vergiler hariç 1500 dolar. Orda olan dostlara selam olsun.
 ·  Translate
 
Become a Glass Explorer on Tues April 15

Whoops. So... we’d planned to post this next week, but it looks like the cat's out of the bag now. Over the past several months, we’ve been trying out different ways to expand the Explorer program. Some of you signed up at Google I/O, some told us what you would do #ifihadglass , some were referred by a friend, some joined through their school or university. Our Explorers are moms, bakers, surgeons, rockers, and each new Explorer has brought a new perspective that is making Glass better. But every day we get requests from those of you who haven’t found a way into the program yet, and we want your feedback too. So in typical Explorer Program fashion, we’re trying something new. 

Next Tuesday, April 15th at 6am PDT, we’re opening up some spots in the Glass Explorer Program. Any adult in the US* can become an Explorer by visiting our site and purchasing Glass for $1500 + tax – and it now comes with your favorite shade or frame, thanks to feedback from our current Explorers. The number of spots available is limited, so mark your calendar if you want to get in. You can find us on Tuesday at: http://google.com/glass/start/how-to-get-one

We’re excited to meet our new Explorers, and we can’t wait to hear your thoughts about Glass.

*To everyone outside the US... we know. Sorry :( We’re just not ready yet to bring Glass to other countries.
2
Add a comment...

Burak Kartal

Shared publicly  - 
 
Devlet suç içliyor! Uygulanan yasaklar ve şu anda devletin yaptığı DNS hijacking hakkında > http://on.fb.me/1gam1AI
 ·  Translate
4
Add a comment...
People
Have him in circles
5,219 people
Work
Occupation
Digital PR
Skills
AdSense · Social Media · Blog · Community Management · Creative strategies in advertising · E-Commerce · IOS · Jailbreak · Mac OS · Social media optimization · Social network advertising · Technical Writer
Employment
 • Sempeak
  SEO Manager, 2014 - present
 • Manic Panic Turkey
  Copartner & Digital Brand Manager, 2014 - present
  Manic Panic opened its doors for the first time in 1977, with a store in New York. Since then, the store has opened establishments in many other places, including Japan. Apart from store operations, the Manic Panic company has also gone into the hair dye manufacturing industry, becoming one of the leaders in that area. Apart from hair dye, Manic Panic sells many other products geared towards punk and gothic consumers. These include nail polish, vegan boas, eyelashes, foundation, eyeshadow, t-shirts, baseball caps, and others. Some but not all of their products are vegan, containing synthetics instead of animal ingredients. Primar Cosmetic has been Manic Panic distributor in Turkey in 2011.
 • Medya Şef
  Account Manager, 2012 - 2014
  Management contents of brands, campaigns, advertising optimization, analysis and reports. Projects for expand customer group and increase sales chart. Management of project who prepared for brands.
 • Durak Sürücü Kursu
  Öğretmen, 2012 - 2013
 • Mors Bilişim
  Webmaster, 2007 - 2007
 • Tay Sürücü Kursu
  Öğretmen, 2013 - 2013
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
İstanbul
Contact Information
Work
Email
Address
İstanbul
Apps with Google+ Sign-in
Story
Tagline
Mackrulz
Introduction

16 Aralık 1986 İstanbul doğumluyum. Sistemin diretmesi sonucu Mersin Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliğini bitirdim. Uzman olduğum alan internet. Dostlarımla birlikte Medya Şef dijital medya ajansında çalışıyorum. Ajans içerisinde markaların içerik yönetimleri, kampanyalar, reklam optimizasyonu, analiz ve raporlarlarını hazırlıyor satış grafiğini arttırmaya ve müşteri kitlesini genişletmeye yönelik uygulamalar geliştiriyoruz.

Sosyal medyanın kaçınılmaz yükselişine ayak uyduran markaların artması ile gerekliliği de benimsenmiş olan bu sektörde hizmet vermek, onlara mutlu olacakları sonuçlar çıkarmak, dijital dünyanın gereksinimlerini en doğru ve kalıcı şekilde markalara aktarmak benim için son yıllarda yaptığım en zevkli iş.

İlgilendiğim Alanlar

 • PHP & ASP Bugs
 • Vulnerabilities
 • iOS & Jailbreak
 • Social Media
 • Online Marketing
 • Advertising / Optimization
 • E-commerce

İnternetle haşir neşir olmam çok eski yıllara dayanıyor. Yıllarca bir bilgisayarımın olması hayaliyle yaşadım ve bu hayalim 2001 yılında karne hediyesi olarak bir Casper desktop pc ile gerçekleşti.

O zamanlar pc ile hediye olarak verilen Superonline'ın 1 aylık internet paketini hemen aktif ederek bilgisayarı aldığım gün daha önceleri internet cafe'lerde sadece mIRC ve Mynet'ten e-kart (o zamanlar flash değil gif'ti) göndermek için kullandığım internetle de tanışmış oldum.

Herşey bundan sonra başladı. Hız olarak 56K dial-up, ücret olarak saat başına 1,4 lira (yanlış hatırlamıyorsam) olan bu tanışma süreci bu ses eşliğinde hızlıca geçti. Artık bilgisayarın mIRCve Midtown Madness'den ibaret olmadığını biliyordum.

Daha az oyun oynuyor daha fazla okuyordum. Bir gün internetin karanlık yüzü olan hacking hakkında bir şeyler okudum ve o günden sonra bilgisayara çok daha farklı gözle bakmaya başladım. Hack o kadar merak uyandırıcı bir durum oluşturdu ki bende kendime o dünyada bir yer edinmek istedim. Bu kavram ve teknikler ile uğraşırken hayatımıza yeni bir şey girdi; ADSL. Türkiye'ye yeni yeni gelen bu teknoloji ile internette ne kadar durduğunuzun bir anlamı yok ne kadar data harcadığınızın bir anlamı vardı ve artık ev telefonunu meşgul etmek zorunda değildiniz. İnanın bu benim için çok önemli bir şeydi ve o zamanlar aldığım en güzel haberlerden biriydi. Artık işlerin değişme vakti gelmişti.

Çeşitli yerlerden çıktılarını alıp (Kevin Mitnick'in hayatı gibi) okuduğum insanlar bana ilham veriyordu. Fakat işlerin sandığım kadar kolay olmadığını işin içine girdikten sonra öğrendim. Öncelikle Türkiye'deki çeşitli hack sitelerini araştırdım, bir kaçına üye oldum fakat o zamanlar sadece okumakla yetindim. Bir süre kendi başıma takıldıktan sonra uzun süre bünyesinde bulunacağım Cyber-Warrior ile tanıştım. Sonraları bu alanda Türkiye'nin en iyi topluluğu olduğuna inandığım (ki öyledir) bu sitede yöneticilik sıfatına layık görüldüm. 2006'dan beri sanal alemde Mackrulz nick'i ile tanınıyorum (ilgi alanında olanlar bilecektir ki öncesinde farklı bir nick kullanırdım).

Mackrulz Cyber-Warrior topraklarında ortaya çıkmış ve maneviyatı oraya ait bir nick'tir. Sosyal ağlarım ve Cyber-Warrior haricinde hiç bir yerde Mackrulz nick'ini kullanmıyorum. Bu yüzdendir ki uyarmakta yarar görüyorum (bir kaç kez başıma geldi) lütfen her gördüğünüz Mackrulz'u ben sanmayın. Adıma açılan sahte hesapları, bir takım sitelerde benmişim gibi yapılan yorumları ve adımı kullanıp kişisel isteklerde bulunanları dikkate almayınız. Aksi taktirde herhangi bir sorumluluk kabul etmeyeceğimi belirtmek isterim.

Bu nick ile kişisel olarak ve takım adına bir çok önemli iş yaptım. Kendimize misyon edindiğimiz değerler uğruna sesimizi yükselttik. Bu süreçte kendime bir çok şey kattım ve bunların bir çoğunu (bazıları hariç) gerek forumda gerekse kişisel olarak bir çok kişi ile paylaştım.

Daha sonra Türkiye'de bu husustaki kanunlarında sertleşmesi ile legalleşme sürecine giden grup Bilişim Güvenliği ve Bilişim Suçlarına Karşı Mücadele Derneği adı altında bir dernek kurdu. Her ne kadar derneğin kuruluşunda yer almış olsamda sonrasında aktif bir rol edinmedim, belki de şartlar öyle gerektirdi. Aslında bu kendi adıma bazı şeylerin değişeceğinin de göstergesiydi.

Yıllar böyle gelip geçtikten sonra hobi olarak uğraştığım işler artık beni aşmaya başladı ve 18 saat online olduğum günlere kadar geldi. Aynı zaman diliminde freelance olarak web tasarım hizmetleri de sağlıyordum. 2009 yılında artık kendime dur demenin vaktinin geldiğini düşündüm ve aktif olarak uğraştığım hacking hayatımı bitirdim. Bu yıla kadar hiç bir internet sitesinde fotoğrafımı bırakın ismim dahi yoktu. Bulunmam gereken yerlerde farklı isimlerde bulunuyordum. Yaptığımız işler her ne kadar beyaz şapka diye tabir edilen kısımdan olsa da gizli kalmamız gerektiği ilkesini edinmiştik.

Hacking'i bıraktığım ve artık bir zararının olacağını düşünmediğim için ilk olarak kendi sitemde fotoğraflarımı yayınladım. Bu olay siteme 6 saat içerisinde 3 bin küsür tekil ziyaretçinin gelmesine sebep oldu. Ardından önceleri sadece gelişmelerini takip ettiğim sosyal medyada kendi kimliğim ile bulunma kararı aldım.

Tam da bu süreçte kendime Amerika'dan (daha ucuz olduğu için) bir gitar alarak daha önceleri vokal olarak içinde bulunduğum müzik dünyasına ciddi bir giriş yaptım. Üniversitede bir grup kurarak maddi çıkarlarımızın da olduğu konserler verdim. Bir kaç sanatçının alt grubu olarak sahne aldım.

Yazmak benim aşina olduğum bir kavramdı ama artık eskisi gibi hacking adına dökümanlar yazmıyordum. Sonrasında çağın gereksinimlerine ayak uyduran microblog düşüncesiyle kurulmuş twitter'a katıldım. Kısa ve net tarzı çok hoşuma gitti. Ağustos 2009'dan beri de twitter'da yazıyorum. Ayrıca 2010'un son aylarında yazarlığımın onaylanmasıyla ekşi sözlükte de yazmaya başladım.

İletişimde kalmak ve ya takip etmek isteyenler için kullandığım bütün sosyal ağlar ana sayfamda Social sekmesi altında yer almaktadır. Ağırlıklı olarak kullandığım sosyal ağ twitter olmakla birlikte içerik üretimlerini genelde Linkedin ve Google+ hesabım üzerinden yapmaktayım.

Dinlediğim Sanatçılar

Metallica, Iron Maiden, Rammstein, Pantera, The Offspring, Pink Floyd, Queen, Radiohead, The Beatles, Greenday, Nirvana, Elvis Presley, Guns N' Roses, The Prodigy, Daft Punk, AC/DC, Nickelback, Ensiferum, Red Hot Chili Peppers, Jimi Hendrix, Steve Aoki, Michael Jackson, Maroon 5, Zeki Müren, Barış Manço.

İzlediklerim

 • South Park, The Jay Leno Show, Family Guy, NBA TV.
 • Discovery Channel: Brainiac, Time Warp, Dirty Job, How It's Made, Mythbusters, Storm Chasers.
 • National Geographic Channel: Mega Yapılar, Evrenin Ölümü, Bilimin ta Kendisi, Uzay Hakkında Herşey, Yüzyılın Atılımları.
 • MTV: Pimp My Ride, Punk'd, Cribs, Viva La Bam, Jackass, The Rock Chart ve toplist programları.

Sevdiklerim, Sevmediklerim

 • Apple ürünlerine, explorer gitarlara ve gadget'lara ilgim var.
 • James Hetfield, Steve Jobs, Sean Parker, Jonathan Ive, Steve Wozniak, John Lennon, Slash, Richard Stallman ve Sergey Brin örnek almaya çalıştığım insanlardır.
 • Acıbadem, kurufasulye, mantı, künefe, aşure ve kadayıf sevdiğim yiyeceklerin başında gelir.
 • Çekirdek çitleme ve sakız çiğneme sesinden nefret ederim. Dart oynamayı beceremem.

Genelde Gittiğim Yerler

DorockJokerMachineKüçük Beyoğlu. Tavsiye ettiğim diğer mekanları incelemek için listemi inceleyebilirsiniz.

Hakkımda daha fazla bilgi almak ve ya kişisel olarak bir soru sormak isterseniz formspring ve ya ask.fm sayfamı kullanabilirsiniz.

Bragging rights
Merak ettiğim sürece öğrenebileceğimin farkında olan bir insanım.
Education
 • Mersin Üniversitesi
  Otomotiv Öğretmenliği, 2006 - 2011
 • Avcılar Teknik Lisesi
  Makine, 2001 - 2005
 • Borusan Otomotiv Z. N. Kocabıyık İlköğretim Okulu
  1998 - 2001
 • Bahçelievler İlköğretim Okulu
Basic Information
Gender
Male
Birthday
December 16, 1986
Other names
Mackrulz
Burak Kartal's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Google Transparency Report
www.google.com

Transparency is a core value at Google. As a company we feel it is our responsibility to ensure that we maximize transparency around the flo

Medya Şef
plus.google.com

Medya Şef hasn't shared anything on this page with you.

StickyGram - Your Instagrams as Magnets
stickygram.com

StickyGram is a personalised printing service that turns your Instagram images into lovely little magnets. You create your pack online and w

ThinkGeek :: Stuff for Smart Masses
www.thinkgeek.com

Selling geek t-shirts, mugs, ties, high caffeine products, and many other gifts for programmers, linux hackers, and open source geeks.

Google+Tweet
crossrider.com

A full featured twitter client for Google+! View your timeline, url shortening, photo sharing and more...!

Mackrulz
www.cyber-warrior.org

Cyber-Warrior.Org Forum Security Portal Secure Hosting

The 20 Most-Shared Video Ads of the Month
mashable.com

The most-shared video ads for July, as rated by the Mashable Global Ads chart.

Vimeo Music Store
vimeo.com

Vimeo is a respectful community of creative people who are passionate about sharing the videos they make. Use Vimeo if you want the best too

YouTube - URBAN HACK ATTACK - EPISODE 1
www.youtube.com

Create AccountSign In. Home. BrowseMoviesUpload. Hey there, this is not a commercial interruption. You're using an outdated browser, whi

20 Useful iPhone Apps for Developers & Designers
www.hongkiat.com

One of the greatest reason why iPhone, apart from its amazing features and aesthetic design [...]

Google+ is set to take the social gaming industry by storm - TNW Google
thenextweb.com

Google’s long-awaited social project has arrived and it has been met with general approval from the early adopters. The promising new social

Good to Know – Google
www.google.com

Your data on Google and how it makes Google services more useful. This section explains what information you share with Google when you use

Take a walk through a Google data center – Google Data centers
www.google.com

Watch a guided video tour of a Google data center. From our networking room to the cooling towers outside of the facility, you can explore t

20 Million Google+ Users May Exist by the Weekend
www.pcworld.com

The estimate is based on Census Bureau data and the belief that nearly 10 million people have signed up for the service, and that Google won

Mark Zuckerberg's Patents - IP.com
ip.com

Mark Zuckerberg, the boy wonder who created Facebook and currently the youngest billionaire in the world, is not only the subject of a succe

Twitter’ın kurucusu: Twitter’ı ‘sağlıklı’ kullanın - İnternet- ntvmsnbc.com
www.ntvmsnbc.com

Twitter’ın kurucularından ve yaratıcı yönetmeni olan Biz Stone, mikro blogun 500 milyon kullanıcısına, “tweet atarak çok vakit harcamayın” t

EarthCam - Webcam Network
www.earthcam.com

Webcam Network | EarthCam. EarthCam is the leading network of live webcams and offers the most comprehensive search engine of internet camer

Eric Schmidt: If You Don't Want To Use Your Real Name, Don't Use Google+
mashable.com

Eric Schmidt said at the Edinburgh TV Festival that Google+ was designed to be an identity service and that's why users are required to use