Profile cover photo
Profile photo
BrainQuest.sk
20 followers -
Riddles, Brainteasers, Logic puzzles, Crypto, Stegano, Puzzles, Adventure, Smart, Clever
Riddles, Brainteasers, Logic puzzles, Crypto, Stegano, Puzzles, Adventure, Smart, Clever

20 followers
About
Posts

Post has attachment
V ramci novej spoluprace s elektronickym knihkupectvom ereading.cz vam mozem predstavit novu (aj ked zatial len experimentalnu) cast BQ. Portal eReading.cz pre vas pripravil 15 hadaniek spojenych do jednej adventurky. Kazdy den pribudne jedna hadanka. Priblizny cas spustania bude 10:00. BQ je len hostitelom hadaniek a samotne hadanky su viac prisposobene zakaznikom ich portalu. Moze sa teda stat ze objavite hadanku podobneho typu s ktorou ste sa uz stretli alebo bude pre vas prilis jednoducha. Budete prosim schovievavi pri hodnoteni. Je to prva podobna spolupraca a podla uspechu mozu nasledovat dalsie podobne akcie. Oficialne znenie adventurky s mackou Ernou je:

Zdravím tě, jsem kočka Erna. Normálně mě najdeš v eshopu elektronických knih eReading.cz, ale dnes jsem požádala Brainquest, aby mi pomohl. Naše kancelář se stala terčem útoku a já nevím, zda dokážu sama zachránit situaci. Pojďme se tedy do toho společně pustit.

Jsi na Brainquestu poprvé? Přečti si jak hrát

- Hra čerpá z tradičních únikových her. V celkem 15 úkolech řeší kočka Erna nejrůznější hádanky a otázky.
- Každý den je otevřena nová hádanka, hráč může do hry vstoupit kdykoli v rozmezí 1. - 30. 11. 2016, (1. hádanka 1.11., poslední hádanka 15.11.)
- Na konci Hry čeká na každého hráče výhra
- Hádanka má jedno správné řešení, které nemusí být na první pokus to správné. Pokud se neobjeví automatická nápověda, zkuste zapátrat dál, nebo napsat slovo v jiném tvaru či bez mezer.
- Určité hádanky mohou být složité. Pokud Vám některá způsobí problémy, zkuste najít řešení s pomocí googlu, mapy.cz nebo na webu ereading.cz. Mnoho otázek je spíš taková detektivní činnost.
- Pokud si delší dobu nebudete vědět rady, napište zprávu na facebook eReading.cz https://www.facebook.com/eReading.cz nebo napište na marketing@ereading.cz
- Věříme, že si při detektivní hře užijete zábavu i radost z úspěšně splněných hádanek.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Štvrtá oficiálna halloween party s číslom 2014 v názve je na BrainQueste (už od polnoci). Ideálna príležitosť na pár monstróznych hádaniek. Tentokrat budete mat možnosť vyskúšať 9 nových hádaniek. Zo šiestich kategórii, konkrétne: obľúbené crypto, zanedbávané stegano, nejaké hádanky sa objavia medzi logické, mix a orbis pictus, a keďže sme milovníci zvierat tak sme nezabudli ani na zebry.

Všetky hádanky sú v kategorii beta takže nezabudnite ich po vyriešení ohodnotiť. Už dlho sme tu tiež nemali žiadnu súťaž. Ono je aj dosť problem nejaku zorganizovať keď každá hádanka je vačšinou do piatich minut vyriešena. Tentokrát ale stále odoláva Crypto s názvom R.Reo. Ten kto prvý vyrieši túto hádanku dostane počitačovu hru. V prípade že by ju nechcel môže ju posunúť dalšiemu riešitelovi. Aka to bude hra ? Plants vs Zombies

PS. Utiekol mi Velociraptor. Kto ho nájde, nech mi ho prosim vráti.
Photo
Photo
2014-10-31
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Halloween Party uz 31.10.2014. Aka velka bude, zalezi hlavne na vas. Zatial na Vas cakaju 3 hadanky. Jeden oriesok je tam vynimocne odomna ;) Ak mate teda nejake dalsie napady a ste medzi autormi, vyuzite prilezitost. Mate este 3 dni.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Na www.brainquest.sk najdete balíček 43 hádaniek ! Kocka , Pes a mačka , Polovičný odkaz? , Popol , Pre labužníkov , Písomka , Včely , Predpoveď počasia , Vážny problém , Pěkný čísla , Norway , Ceník tapet , Lesná párty , Každému čosi chýba , Otepľovanie , Xanthusove začiatky , Gutentag , Velikán , Alexander VI , Previerky , Velký šéf , Úsmev , Uživateľská , Chemikář , Mercedes , Pravda , Zakony , Nechápavý Gejza , Bill , Valec , Zvuk , Číslo , Artuš , Pruhy , Súčet , Nočné mesto , Strapatý ujo , Kvety , Obranca , Hijó , Staré výtahy , Ponožky B&W a Hodiny . Zvládnete to ?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Časopis slovenskej Mensy 1/2014 zverejnil článok o brainqueste. Kto má záujem môže si ho pozrieť v PDF verzii.

http://www.scribd.com/doc/210541445/Mensa-Noviny-01-14-brainquest-sk
Add a comment...

Post has attachment
Make Puzzles not War ! 18 novych Valentinskych hadaniek na www.brainquest.sk
Photo
Add a comment...

Post has attachment
29 Novych beta hadaniek na Halloween-a, plus mozno nieco naviac mimo balicek. Na www.brainquest.sk
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Beta je tu. Včera bola sprístupnená nová funkcia na BQ. Jedna sa o hádanky ktoré budú pridávať vybraný užívatelia. Aktuálne je to vo fáze testovania a autorské práva (teda práva na pridávanie nových hádaniek) dostalo 7 užívateľov. Všetci o to sami požiadali a bolo im to splnene. Medzi autorov privítajte p.vr, zavinacmia, vetinari1, piol29, pmasarik, dajan a lubiq78. Novým autorom prajem veľa šťastia.
Pripomínam len že je to stále testovacia fáza, takže sa môže vyskytovať množstvo rôznych problémov a anomálií nech to bolo akokoľvek testovane. Čo to pre väčšinu z vás "Beta" znamená ? Že odteraz tu bude viac ľudí ktorý budú pridávať hádanky. Sú to všetko skúsený užívatelia ktorý už sami navrhli množstvo skvelých hádaniek a majú stále dosť nápadov. Všetky nove hádanky budete nachádzať v záložke Beta. Po vyriešení nezabudnite hádanku ohodnotiť. Je to veľmi podstatne. Na základe hodnotenia potom daná hádanka môže byt presunutá do oficiálnej časti alebo bude zrušená. Zároveň píšte do komentárov čo sa vám na nej páčilo, pripadne čo by chcelo upraviť. Autori to iste ocenia.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded